Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Cztery ściany świata

Telewizja, prasa, radio i organizatorzy koncertów będą (mamy nadzieję) cały czas wspominać Niemena. Tutaj informujcie innych fanów o artykułach, programach i wydarzeniach, żeby też ich nie przegapili!

[YouTube] "Porozmawiajmy o muzyce" - Hirek Wrona, 18.01.2021 2021-01-17 - 2021-01-18 Domin189 1 2392
Domin189
2021-01-17 21:15:28
2021-18-01_HW_YT.jpg2021-18-01_HW_YT.jpg
Jutro, tj. 18.01.2021, o godz. 20:15 Hirek Wrona opowie na swoim kanale YouTube dlaczego Czesław Niemen jest dla niego najważniejszym twórcą "niepoważnym" wszech czasów.
Link do audycji: https://www.youtube.com/watch?v=ZICNPU3dA3Y
Markovitz
2021-01-18 20:57:05
Na początku rocznicowo-wspominkowej gawędy lubianego prezentera na YT usłyszeliśmy opowieść o genezie utworu "Dziwny jest ten świat", ale bez nazwisk negatywnych bohaterów tej historii...

Zaciekawionych odsyłam do artykułu o czerwonym albumie z pierwszego numeru czasopisma LIZARD, gdzie po jednej z dygresji (na str. 41) wnikliwy czytelnik domyśli się odpowiedzi na pytania: kto i dlaczego..?

Zauważyłem dziś nieścisłość w kolejnej opowieści redaktora Wrony: w czasach, gdy w Polsce rodził się w rap Czesław Niemen nagrywał album "Terra deflorata" (1989) a nie dużo późniejszy "spodchmurykapelusza" (2001).

Z tym że obie te płyty nie miały dobrego przyjęcia w branży muzycznej, więc wnioski z opowieści pozostały te same...

Bardziej niż wspomniana nieścisłość zdziwiło mnie wspomnienie akurat o obecności pani Steczkowskiej w studio TVP1 na minirecitalu Raya Charlesa w roku 2000. Lista gości tamtego wieczoru była imponująca i gwiazda pani Justyny była tylko jednym z jaśniejszych punktów na widowni, bo byli tam oprócz :arrow: Czesława Niemena z żoną Małgorzatą także: Tadeusz Nalepa ze swoją życiową partnerką Grażyną, Andrzej Korzyński, Jerzy Gruza i Marek Piwowski, a na scenie wystąpili dla Raya Charlesa m.in.: Ewa Bem, Zbigniew Wodecki i Wojciech Karolak 8), ale o Ich obecności pan Hirek dziś nie wspomniał...Zapomniał..?

No i wreszcie: tak do końca chyba nie dowiedzieliśmy się z tego podcastu, dlaczego właśnie Niemen jest dla Hirka Wrony najważniejszym twórcą muzyki "niepoważnej"..?

Ale na podobny temat trwa już dyskusja w-> w podforum Muzyko moja...
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Cztery ściany świata | górę strony