Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Czy wiesz o tym, że

Komentarze dotyczące działania forum i nieoficjalnej strony Czesława Niemena. Opinie, uwagi, sugestie...

JAK NAS WIDZĄ 2006-08-23 - 2006-09-24 szach' raj 26 2837
szach' raj
2006-08-23 21:29:25
Namawiałem dziś znajomą osobę, która uwielbia Niemena i od dawna zagląda na forum jako gość, do rejestracji na naszym forum. Oto jak mi błyskawicznie (na GG) odpowiedziała : "Nie, nie podobają mi się ci ludzie, dokuczają sobie, są zarozumiali. Nie tylko, że krytykują siebie na wzajem ale i obrażają się, to nie dla mnie..."
Nie wiem jak Was, ale mnie to ruszyło...
:oops:
:cry:
Markovitz
2006-08-23 22:46:29
szach' raj "Nie tylko, że krytykują siebie na wzajem ale i obrażają się, to nie dla mnie..."


Ojej .. to straszne . Krytykują i jeszcze te emocje ... A przecież można ładnie, zgodnie... :wink:


P>S Ponoć forum Czerwonych Gitar zostało zamknięte. Userzy nie krytykowali Gitarzystów, jeno postawę Perkusisty, który jako jedyny pozostał z najbardziej znanego składu tej kapeli.
Może trzeba będzie jeszcze przyjąć azylantów ..? :lol:
szach' raj
2006-08-24 07:03:44
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2006-08-24 07:03:44 przez szach' raj
"A przecież można ładnie, zgodnie... " - napisał Markovitz.
Może chodzi tylko o to, żeby kwestie pewnego typu, o określonej formie wyrazu zachować na privy - bo ludzie nas czytają ! :lol: I wyrabiają sobie opinie - o nas i o Niemenie.
Stojąc z boku możliwe, że można czasem odnieść wrażenie (mylne) , iż zamiast zachęcać odstraszamy.... :cry:
"Może trzeba będzie jeszcze przyjąć azylantów ..?" - jasne, czemu nie, tylko żeby się ostatecznienie nie okazało, że trafili z deszczu pod rynnę :lol: Mimo wszystko jestem dobrej myśli ,sam biję się w piersi :roll: i przepraszam, nie tylko tych z zewnątrz.
gasket
2006-08-24 10:17:56
Byla o tym nie tak dawno dyskusja na forum:
http://www.venco.com.pl/~dsier/Niemen/f ... ight=#6341
i troche wczesniej: http://www.venco.com.pl/~dsier/Niemen/f ... ight=#6335
Tadeusz
2006-08-24 11:09:37
Edytowany 5 raz(y), ostatnio 2006-08-24 11:09:37 przez Tadeusz
Niemen, jak pokazuje życie, nie miał szczęścia do mediów. Internet to też medium, a w nim na stronie poświęconej właśnie niemu pojawiło się kilku osobliwych indywidualistów, którzy wytworzyli swoistą atmosferę. Jedni z nich piszą głupoty, a potem dostają przymusowy urlop; drudzy-czytając te głupoty,wdają się w polemiki, polegające głównie na "smarowaniu" tasiemcowych wywodów przepełnionych najzwyklejszymi banałami. Jednocześnie, przejęci swoją elokwencją, tracą kontrolę nad tym co piszą, a na zwróconą uwagę reagują wiązanką obelg i obrażają się, aż w końcu, nie uzyskawszy wsparcia, demonstracyjnie biorą bezterminowy urlop.
Są jeszcze i tacy, którzy na tym forum ignorowali pozostałych forumowiczów, mając za nic elementarne zasady interpunkcji, a teraz udają świętoszków i wytykają nie tym co trzeba lecz tym, którzy zmusili ich do poprawnej pisowni, mszcząc się w ten sposób za doznane ongiś "katorgi" za swoją dziwaczną interpunkcję.
Nic zatem dziwnego, że źle nas widzą. Mam jednak nadzieję, że marne czasy miną, bo jest na tym forum wielu , którzy piszą ciekawie, a ich byt tutaj nie polega na pisaniu za wszelką cenę i w myśl zasady: byle często, byle dużo.
gasket
2006-08-24 11:37:43
Myslalem, ze jakas awantura na forum, bo Tadeusz wrocil! Ale nie, pisze o roznych grupach forumowiczow, jacy to oni wszyscy sa glupi.

A Ty Tadeuszu do ktorej grupy sie zaliczysz?
Tadeusz
2006-08-24 11:44:37
Mam nadzieję Szachraju, że Twoja znajoma przekona się jednak do nas.
szach' raj
2006-08-24 11:51:58
W pewnym momencie była już bliska rejestracji, jednak ostatnio...
A szkoda, bo pochodzi z "Niemenowej" rodziny, w sensie kilku pokoleń namiętnie słuchających Niemena.
Tak, tak, są już takie familie. Moze to jeszcze nie zjawisko społeczne, ale...
stan.i.slaw N.AE.
2006-09-03 12:02:34
TadeuszNiemen, jak pokazuje życie, nie miał szczęścia do mediów. Internet to też medium, a w nim na stronie poświęconej właśnie niemu pojawiło się kilku osobliwych indywidualistów, którzy wytworzyli swoistą atmosferę. Jedni z nich piszą głupoty, a potem dostają przymusowy urlop; drudzy-czytając te głupoty,wdają się w polemiki, polegające głównie na "smarowaniu" tasiemcowych wywodów przepełnionych najzwyklejszymi banałami. Jednocześnie, przejęci swoją elokwencją, tracą kontrolę nad tym co piszą, a na zwróconą uwagę reagują wiązanką obelg i obrażają się, aż w końcu, nie uzyskawszy wsparcia, demonstracyjnie biorą bezterminowy urlop.
Są jeszcze i tacy, którzy na tym forum ignorowali pozostałych forumowiczów, mając za nic elementarne zasady interpunkcji, a tera"z udają świętoszków i wytykają nie tym co trzeba lecz tym, którzy zmusili ich do poprawnej pisowni, mszcząc się w ten sposób za doznane ongiś "katorgi" za swoją dziwaczną interpunkcję.
Nic zatem dziwnego, że źle nas widzą. Mam jednak nadzieję, że marne czasy miną, bo jest na tym forum wielu , którzy piszą ciekawie, a ich byt tutaj nie polega na pisaniu za wszelką cenę i w myśl zasady: byle często, byle dużo.
,,,,,,,,,a propos "piszą głupoty a potem dostają przymusowy urlop"-cyt.dziś przeczytałem owy post i żądam wyjaśnień na czym to,niby miałaby polegać moja głupota,czy na tym ,że mam swoje zdanie!?
Tadeusz
2006-09-03 17:55:09
No tak, ADMIN dał Ci urlop w nagrodę. Wybacz, nie zorientowałem się, przepraszam.
Maciek
2006-09-04 09:01:40
stan.i.slaw N.AE.,,,,,,,,a propos "piszą głupoty a potem dostają przymusowy urlop"-cyt.dziś przeczytałem owy post i żądam wyjaśnień na czym to,niby miałaby polegać moja głupota,czy na tym ,że mam swoje zdanie!?

A na tym Stanisławiem, że podpisywałeś swoim nazwiskiem wywody, które do ciebie nie należały. I jak przyłapał Cię na tym wireq to w popłochu zmieniłeś swoje posty, więc może lepiej... pochyl głowę, a nie żądaj wyjaśnień ! Za głupotę się płaci, ale jak widać przymusowy urlop nie dał ci wiele do myślenia - chyba, że jak pisze trafnie i żartobliwie Tadeusz uznałeś, że to była nagroda :)

I ostatania uwaga - mało piszę, choć czytam posty na Forum i cieszę się, że większość wraca. Mam nadzieję, że nadal będziemy dyskutować, różniąc się na naszych poglądach, ale kłótnie odłożymy na bok !
stan.i.slaw N.AE.
2006-09-04 15:49:37
Szanowny Maćku . Wyjaśniam,nikt mnie nie złapał(Wireq również).Podałem żródło ,nieco póżniej to fakt,ale to moje wyznanie nie zostało zauważone a szkoda.Jeżeli idzie o"pochyl głowe"-cyt. to znasz takie przysłowie"pokorne cielę dwie matki ssie,lecz jest druga część,i szybciej na rzeż nadaje się.Jednocześnie przychylam się do "ale kłótnie odłóżmy na bok",odpuszczam.
stan.i.slaw N.AE.
2006-09-23 13:15:39
Proszę o wprowadzenie postu(kogokolwiek i z czym kolwiek) tuż po moim aby zniknęło moje logo,za zrozumienie .....dziękuję.
Markovitz
2006-09-23 13:52:58
stan.i.slaw N.AE.Proszę o wprowadzenie postu(kogokolwiek i z czym kolwiek) tuż po moim aby zniknęło moje logo, za zrozumienie .....dziękuję.

Czyżby psychoza strachu przed Jedną z Wielkich Sióstr zbierała swoje żniwo ? :shock:

Rozumiem kolegę Stanisława. Znalazł się w sytuacji, w której może mieć udział w czymś naprawdę pozytywnym i dla dobra sprawy nie powinien być kojarzony z niegodziwcami z forum stawiającymi niewygodne , bo bardzo konkretne pytania w niewłaściwym czasie.
Strach się bać - jacy napastliwi :lol:

Sam się dziwię - co ja tu jeszcze robię ?

Nie dostaję odpowiedzi na PW , przyjaciel Ed winduje mnie w rankingu niegodziwców.. no i na domiar złego z elity mnie wyrzucili na pysk :evil:
Dla takich gołąbków jak my, Stasiu , towarzystwo sępów wydaje się wysoce nieodpowiednie :D
Mark.
szach' raj
2006-09-23 17:50:52
"(...)No i na domiar złego z elity mnie wyrzucili na pysk" - napisał Markovitz.
Jak to Cię wywalili ? ?
Z elity niemenologów tak po prostu wypisać Markovitza i tak się nie da.
Bliskie kontakty z Niemenem i z innymi przyjaciółmi artysty, bardzo aktywna działalność na rzecz rozpowszechniania twórczości Niemena i pamiętania o Nim, ogromna wiedza i zbiory (nie tylko muzyczne) dotyczące zasadniczego tematu niniejszej Strony. Tak "pstryk" i już ? Tego się tak po prostu wymazać nie da.
Daleko mi do podlizywania się Markovitzowi, sam zainteresowany wie to najlepiej.
Jednak uczciwie podchodząc do sprawy, w tym momencie muszę oddać Mu należne honory.
Maciek
2006-09-23 19:02:04
MarkovitzSam się dziwię - co ja tu jeszcze robię ?

Nie dostaję odpowiedzi na PW , przyjaciel Ed winduje mnie w rankingu niegodziwców.. no i na domiar złego z elity mnie wyrzucili na pysk :evil:
Dla takich gołąbków jak my, Stasiu , towarzystwo sępów wydaje się wysoce nieodpowiednie :D
Mark.


Marku ! rozumiem, że sobie troszkę pokpiwasz z zaistaniałej sytuacji ?!

Trudno mi zrozumieć co dzieje się na forum ! Kiedy napiszę konkretny post to większość milknie - czyżby opanował was strach ??? Potraficie rozpisywać się na błache tamaty, a jak piszę o konkretach to cisza. Przepraszam tu Tadeusza ( tyle razy się spieraliśmy, a dziś potrafi obiektywnie spojrzeć na sytuację i za to Go bardzo cenię ! ), Marka i Szach' raja, którzy zabierają głos, a reszta ? Gdzie jesteście ? To, że forum stało się źródłem donosów na niekontrolowaną obecność CN jest dla mnie nie do pomyślenia ! Więc ogłaszam, że mam gdzieś kolejne boxy Niemena jak się mam o nie tak prosić ! Nikt łaski mi nie robi, ale zapewniam, że za kilka lat nikt już nie kupi żadnej płyty CN. Nikt go nie będzie pamiętać, a najwierniejsi fani odejdą z tego świata ! I doskonale wiem, kto ponosi za to odpowiedzialność !
szach' raj
2006-09-23 19:12:13
A mnie coraz bardziej męczy ta ciągła konspira i niedomówienia w każdej sprawie ; czy to nowych wydawnictw, emisji programów, wzajemnych stosunków, informacji, publikacji, nagrań, etc, etc...
Można odnieść wrażenie, że Niemen nas nie łączy, a dzieli...
Pomyślcie, do czego to prowadzi ?
Biedny Niemen... czym sobie zasłużył ?

Ludzie, litości !!!
Markovitz
2006-09-23 20:06:54
Maciek Potraficie rozpisywać się na błahe tamaty, a jak piszę o konkretach to cisza.
Przepraszam tu Tadeusza ( tyle razy się spieraliśmy, a dziś potrafi obiektywnie spojrzeć na sytuację i za to Go bardzo cenię ! ), Marka i Szach' raja, którzy zabierają głos, a reszta ? Gdzie jesteście ?


I mnie to jeszcze czasem dziwi !
Czasem nawet podrażnię Eda, zblamuję się jakimś postem :oops:, aby tylko wywołać jakąś reakcję Forum na problem obok którego nie potrafię przejść obojętnie.
Nękałem Ludzi odpowiedzialnych za ważne dla nas tematy, prosiłem, podpisywałem, znosiłem przykrości i wreszcie przychodzi chwila, kiedy pytasz : Właściwie - po co ? Jaki to ma sens ?
Bo w końcu- to nie jest takie trudne do zrozumienia, że ludzie mają dość własnych problemów, by jeszcze na forum poświęconym Muzykowi i Jego Twórczości angażować się w bardzo trudne, konfliktowe tematy ...

szach' rajA mnie coraz bardziej męczy ta ciągła konspira i niedomówienia w każdej sprawie ; czy to nowych wydawnictw, emisji programów, wzajemnych stosunków, informacji, publikacji, nagrań, etc, etc...
Można odnieść wrażenie, że Niemen nas nie łączy, a dzieli...
Pomyślcie, do czego to prowadzi ?

Coś jest na rzeczy - znamy przecież kilku prezenterów radiowych grających od czasu do czasu utwory Niemena ... Czy zwróciliście uwagę jak Oni się nie lubią ?!
Tu muszę oddać zasługi Januszowi , iż dzięki organizowanym przez Niego spotkaniom przynajmniej stosunki między Autorami książek są więcej niż poprawne:)
Powiadasz Szach'raju, że już męczą Cię ciągłe niedomówienia, atmosfera wokół wydawnictw, różne delikatne bądź drażliwe kwestie .
A pomyślmy teraz o inicjatorach różnych akcji, zlotów, spotkań, audycji .. no i o Naszym Adminie, który to wszystko (łącznie z naszymi dąsami) dzielnie znosi ...
szach' raj
2006-09-23 20:19:00
Nie męczą mnie delikatne i drażliwe kwestie, męczy mnie to , że takie stworzyliśmy.
Tadeusz
2006-09-24 06:54:29
Maciek napisał:
Przepraszam tu Tadeusza ( tyle razy się spieraliśmy, ...)

Początkowo starałem się nie ''dolewać benzyny do ognia" żeby nasze Panie - decydentki nie poczuły się obrażone , bo to mogło stać się hamulcem wydawnictw, stąd moje zdecydowane, czasami zbyt stanowcze, polemiki z Maćkiem. Teraz, kiedy widzę, że my swoje, a Panie – decydentki swoje, nie pozostaje mi nic innego jak potępić te sytuację i poprzeć każdego kto też potępia ten marazm ( sabotaż)
Maćkowi też należą się przeprosiny z mojej strony. Bywało, że dowaliłem mu nieźle. :wink:
stan.i.slaw N.AE.
2006-09-24 08:05:42
To,że stojąc nad brzegiem rzeki,nie ma łódki,nie zatrzyma mnie absolutnie przed pokonaniem jej.Pokonam w pław,wykonam tratwę a jeżeli jest jeszcze determinacja i cel oraz wielkie serce,cóż to za przeszkoda?
szach' raj
2006-09-24 08:12:42
No to jak już uda Ci się wydać jakieś nagrania Niemena dotąd niepublikowane to daj koniecznie znać !
Chętnie nabędę nawet te mniej niż pół legalne.
Powodzenia !
stan.i.slaw N.AE.
2006-09-24 09:22:23
Edytowany 3 raz(y), ostatnio 2006-09-24 09:22:23 przez stan.i.slaw N.AE.
Do mojego ostatniego postu,myślałem o działaniu" w sieci",myślę że sieć rybacka ma bardzo dużo ok :D ,idzie mi raczej o działanie ,szukanie metod upamietnienia Niemena wraz z Jego twórczością.Dlatego powiedzmy Polska ,umownie podzielona jak sieć na oczka,powstanie ...mapa działań np.:Andrzej-Gdańsk,ja-Słupsk,Ed-.....,Piotr-Poznań,Marek i Ty,Szach-raju-Warmia i Mazury ,Tadeusz-Wrocław,Maciek-Kraków ......przepraszam jeżeli kogoś nie wymieniłem...co o tym sądzicie?Próbujmy ,dopingować innych,ja już mam osobę ,która po otrzymaniu info. o festiwalu,stwierdziła,ze "to dobrze ,że mamy wspólny cel".
szach' raj
2006-09-24 09:33:57
No to teraz jasne ! Ale pomyśl też i o "piratach", co ja mówię, w najgorszym wypadku w tej sytuacji będą to co najwyżej wydawniczy "korsarze", na usługach Jej KM Kultury Polskiej... Przy okazji pamiętaj, Orneta to żadne Mazury, a Warmia (nawiasem mówiąc , wczoraj wydano "Dzieje Ornety", pióra prof. Achremczyka, jest tam też spis miast warmińskich...).
Nieźle wyjechałem za ten margines...
:roll:
stan.i.slaw N.AE.
2006-09-24 09:40:52
szach' rajNo to teraz jasne ! Ale pomyśl też i o "piratach", co ja mówię, w najgorszym wypadku w tej sytuacji będą to co najwyżej wydawniczy "korsarze", na usługach Jej KM Kultury Polskiej... Przy okazji pamiętaj, Orneta to żadne Mazury, a Warmia (nawiasem mówiąc , wczoraj wydano "Dzieje Ornety", pióra prof. Achremczyka, jest tam też spis miast warmińskich...).
Nieźle wyjechałem za ten margines...
:roll:
Naturalnie ,nie chciałem Cię geograficznie przenosić,uprościłem ,co wyszło paskudnie,przepraszam.
Ewa
2006-09-24 10:08:11
Ciekawe co powie Ed. Jego geograficznie przeniosłeś jeszcze dalej. :wink:
stan.i.slaw N.AE.
2006-09-24 10:20:11
EwaCiekawe co powie Ed. Jego geograficznie przeniosłeś jeszcze dalej. :wink:
,zapewne uśmieje się,lecz po Twojej "interwencji" zostawiłem.....
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Czy wiesz o tym, że | górę strony