Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Przygrywka

Propozycje oraz szkice artykułów do wiki, oraz wszelkie dyskusje dotyczące naszej "niemenopedii".

Programy TV: Dzień Czesława Niemena w TVP Kultura 2008-03-18 - 2021-04-21 Markovitz 7 10480
Markovitz
2008-03-18 11:31:55
Blok programów Dnia z Niemenem (20 kwietnia 2006r.) przygotowali m.in. : Witold Górka i Anna Drozd.
wladek
2008-03-18 17:42:23
20 kwietnia 2006?
Markovitz
2008-03-18 19:26:35
Wladek20 kwietnia 2006?


Tak, Władku. Pierwszy blok programów telewizyjnych z muzyką Czesława Niemena miał miejsce w TVP Kultura w dniu 20 kwietnia 2006r. Był to czwartek ... 8)

O tym Dniu można sporo przeczytać :arrow: tutaj oraz na wcześniejszych i następnych stronach tematu "Z archiwów TVP" w podforum Cztery ściany świata.

Natomiast o niedawnej Niedzieli z Niemenem (17 lutego 2008r.) dyskusja trwa :arrow: tutaj.
Markovitz
2008-12-29 21:33:33
To wtedy odkurzono dawno nie pokazywane koncerty: "Terra deflorata" i występ na Jazz Jamboree '86.

W części publicystycznej Dnia z Niemenem - zatytułowanej "Rozmowy" wzięli udział : Paweł Brodowski, Tomasz Jaśkiewicz, Jerzy Dziemski, Włodzimierz Kleszcz i Tadeusz Skliński (brak w napisach końcowych) oraz prowadzący program Zbigniew Hołdys.

Produkcja: Agencja Produkcji Telewizyjnych dla TVP Kultura, 2006.

Oprócz wymienionych już współtwórców Dnia : Witolda Górki i Anny Drozd warto jeszcze wymienić pośredniczącego w kontaktach z widzami Piotra Kozłowskiego.

W trakcie programu przeprowadzono kilka rozmów telefonicznych - w tym m.in. z organizatorem drugiego zlotu fanów- Maciejem Świtalskim oraz ze stryjecznym bratem Czesława - Jerzym Wydrzyckim.
Mimo iż przygotowanych było wiele materiałów archiwalnych to "Dziwnego świata" z Sopotu '68* nie mogło zabraknąć.

* Mała korekta wiki : nagraniem z Opola' 67 jeszcze wtedy TVP Kultura nie dysponowała... Teraz już tak 8)

Zrzuty ekranu :
NVE00073.jpg NVE00073.jpg | Komentarz: Paweł Brodowski - kiedyś - Akwarele, dziś - redaktor naczelny Jazz Forum
NVE00072.jpg NVE00072.jpg | Komentarz: Tomasz Jaśkiewicz - Akwarele i.. plakat zespołu przyniesiony do studia przez Tadeusza Sklińskiego.
kate
2013-09-09 05:16:19
Zaiste, możemy takiego serialu pozazdrościć naszym sąsiadom 8) Dodam tylko z mojej strony, że trafiłem na ów materiał zupełnie przypadkiem, szukając informacji o występach :n: iemena w Czechosłowacji.

Negatywnie zaskoczył mnie fakt, że wśród artystów występujących na festiwalu jest "Czesław Niemen" a nie np. "Niemen i Enigmatic". Już przy okazji dyskusji o zespole N.AE. vel Niemen Aerolit II zastanawiała mnie kwestia nazewnictwa zespołu akompaniującego. Do teraz nie mam również pewności, czy istniała "Grupa Niemen" czy też grupa "Niemen".
Jurek
2013-11-06 07:11:08
W latach siedemdziesiątych w telewizji polskiej w programie " 100 pytań do " wystąpił Czesław Niemen i program nazywał się " 100 pytań do Czesława Niemena . Widziałem ten program w telewizji.
W następnym dniu Czesława Niemena w telewizji Kultura proponuję , aby ten program odtworzyć , wysłuchać i obejrzeć. W tym programie Czesław Niemen rozmawia z dziennikarkami i dziennikarzami w studiu telewizyjnym. Można zobaczyć i wysłuchać sposobu prowadzenia rozmowy , program jest warty odtworzenia i pokazania.
Pozdrawiam
Jurek
Markovitz
2016-04-19 10:23:30
W tych dniach mija 10 lat od czasu pierwszej tak szerokiej prezentacji w TV dokonań Cz.Niemena. Po premierowym wydaniu bloku programowego były jeszcze powtórki niektórych koncertów, a później na antenie TVP Kultura jeszcze przez kilka lat "odkurzano" wybrane programy, które nie zmieściły się w ramówce 20 IV 2006r. 8-)

=> Dzień Niemena (2006)

P.S. 1. Gdy widzowie zwracali się o powtórkę tego bloku programowego, to okazało się, że cały program nie został profesjonalnie zarchiwizowany w TVP. Tak więc ostały się tylko rejestracje dokonane przez fanów. I takie właśnie niedoskonałe technicznie rejestracje (we fragmentach) dopuszczane są do prezentacji na You Tube.

P.S. 2 Po odcinku programu p.t. "Sto pytań do.. " z 1975r. pozostał tylko zapis audio (jest na YT) i dlatego program ów nie mógł być wyemitowany w blokach poświęconych Niemenowi (ani w 2006, ani w 2008).

P.S. 3 Z programów przygotowanych do emisji, ale nie pokazanych w TVP Kultura pozostała m.in. relacja z Jazz Jantar'77 oraz krótki program, w którym Cz.Niemen opowiada o swojej fascynacji technologią komputerową (znam sygnaturę).
Domin189
2021-04-21 13:29:31
Wow, wczoraj minęło 15 lat od emisji pierwszego w historii polskiej telewizji "Dnia Czesława Niemena" :shock: Wciąż dobrze pamiętam emocje towarzyszące mi podczas oglądania poszczególnych programów i dyskusji w studiu. Ależ to było!
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Przygrywka | górę strony