Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Dziwny jest ten świat

Dyskusje na dowolne tematy dla ktorych nie znalazło się miejsce w pozostałych forach. Wątki nie muszą dotyczyć Czesława Niemena, jednak ograniczamy się do tematów związanych z kulturą i sztuką.

Małgorzata Niemen dla Kuriera Szczecińskiego 23 II 2007
Czy uważasz, że Pani Niemen i Córki chcą podjąć trud wydania dzieł Czesława Niemena ?
Tak. Wierzę, że doprowadzą do wydania felietonów i poezji. 7% 2
Tak. Wierzę, że doprowadzą do wydania wszystkich niepublikowanych nagrań. 11% 3
Nie wiem, ale liczę, że zgodzą się na wydanie większości nagrań radiowych. 7% 2
Wątpię, czy zgodzą się na wydanie większości nagrań radiowych. 7% 2
Nie chcą i nie ma się co spodziewać następnych boxów z płytami. 15% 4
Może i chcą , ale nie potrafią i wynajdują rzekome przeszkody. 30% 8
Trzeba by zapytać studiującą reżyserię dźwięku panią Eleonorę. 4% 1
Podzielam w całości stanowisko Pani Małgorzaty Niemen. 4% 1
Nie obchodzi mnie to. 15% 4
Liczba głosów: 27
2007-02-25 - 2007-08-16 Markovitz 62 26402
Markovitz
2007-02-25 10:09:29
W rozmowie z Kubą Zajkowskim (dalej w skrócie : K.Z.) opublikowanej w Kurierze Szczecińskim z 23 lutego 2007r. pani Małgorzata Niemen (dalej- inicjały : M.N.) opowiada o tym czym aktualnie się zajmuje.
Ponieważ od dwudziestu lat sam interesuję się także Prawem autorskim moją uwagę przykuła zwłaszcza wypowiedź poświęcona temu zagadnieniu...

Pozwólcie, że zgodnie z zasadą cytaty* pominę część poświęconą roli w telenoweli ("Plebania") i modzie (szanuję, ale to nie dotyczy tematu).

Oto interesujący- ze względu na temat topiku- fragment wywiadu Kuby Zajkowskiego:

K.Z. :
-Czym się Pani jeszcze zajmuje ?


M.N. :
-Doglądam spraw dotyczących męża. Chciałabym przybliżyć ludziom nie tylko jego nagrania, ale również wiersze i felietony.
Niestety widzę, że w Polsce wielką zagadką i niewiadomą są takie terminy jak prawo autorskie, czy prawo do wizerunku. Są osoby, które uważają , że ukraść samochód to rzecz brzydka , a dysponowanie czyimś dziełem bez zgody autora to tylko nieistotny drobiazg.


K.Z. :
-Zdarza się, że ludzie próbują wykorzystać sławę pani męża ?


M.N. :
-Bywają i takie sytuacje, ale nie chcę za bardzo rozwijać tego tematu. Mogę jedynie powiedzieć, że przez ostatnie 3 lata nauczyłam się o ludziach wiele więcej, niż przez całe życie. Jestem nieraz bardzo zaskoczona pewnymi zachowaniami.


K.Z.:
-Pani córki żyją już własnym życiem ?


M.N.:
-Tak, usamodzielniły się. Natalia ma dwóch synów, więc jestem babcią wspaniałych chłopaków. A Eleonora studiuje reżyserię dźwięku.


Przypomnę jeszcze zakończenie listu Pani M.Niemen do nas :

Uczestnictwo w forum dyskusyjnym- te dyskusje "pełne temperamentu" jak to Panowie łagodnie określili, nie napawają mnie optymizmem. Przyznacie Panowie, że pomówienia i napaści nie są zachęcające . Ponadto wbrew domysłom jakie Panowie snują, większość czasu zabiera mi zajmowanie się sprawami męża.


* Może to anachronizm , ale mój profesor mawiał cytata ...
Domin189
2007-02-25 13:36:26
Hmm...

Może zamiast krytykować - zaoferować wsparcie? Wydaje mi się, że mamy na forum kilka osób, które wspólnie przy współpracy z Paniami Niemen mogłyby wskrzesić nie jedno nagranie. Ale może to by się nie sprawdziło, może nie jest to możliwe z wielu względów, może taka oferta pomocy zostałaby odrzucona. Jestem pewien, że nawet same dziedziczki twórczości :N:-na nie zdają sobie sprawy, ile jest utworów, które trzebaby odnaleźć, przystosować do stanu słuchalności...

Wierzę, że chęci są na pewno, może brakuje trochę rąk do pomocy. Warto pomyśleć w tych kategoriach, bo jeśli czegoś ludzie się domagają, to muszą sobie dopomóc - przykłady z historii można mnożyć ;-)

Może trzeba wziąć sprawy w swoje ręce?

eee... no ja tam się nie znam, ale COŚ próbowałbym zrobić na Waszym miejscu.

...jako młody słuchacz, nastawiony pozytywnie mogę tylko prosić i czekać;
jeśli nic nie stanie się w przeciągu 10-ciu lat, to ani ja, ani moi potomni
nie mają najmiejszych szans na zrobienie CZEGOKOLWIEK!
Markovitz
2007-02-25 13:55:58
Edytowany 4 raz(y), ostatnio 2007-02-25 13:55:58 przez Markovitz
Dominie - przeczytaj nasz list otwarty i odpowiedź Pani Małgorzaty Niemen => tutaj.

Wracając do "Kuriera Szczecińskiego" to czytamy tylko o chęci przybliżenia felietonów i wierszy Cz.Niemena, ale czy taki zamiar przybrał jakieś realne kształty? Ja w tym wywiadzie nie znalazłem już żadnej informacji, z której można by wnosić, że Panie aktualnie nad czymś pracują ...

Natomiast słyszałem, że po śmierci :N:-a Redaktorzy TERAZ ROCKA chcieli przypomnieć czytelnikom teksty z dzienników zatytułowanych Pantheon, ale Im nie pozwolono. W jednym numerze pisma ukazały się tylko na prawach cytaty porozrzucane skany z dawnych numerów.
Na nowej stronie miesięcznika TR już tekstów Niemena nie ma...

...a ja, jako młody słuchacz, nastawiony pozytywnie mogę tylko prosić i czekać...

Otóż to :)
Domin189
2007-02-25 15:08:52
Markovitz
Natomiast słyszałem, że po śmierci :N:-a Redaktorzy TERAZ ROCKA chcieli przypomnieć czytelnikom teksty z dzienników zatytułowanych Pantheon, ale Im nie pozwolono. W jednym numerze pisma ukazały się tylko na prawach cytaty porozrzucane skany z dawnych numerów.
Na nowej stronie miesięcznika TR już tekstów Niemena nie ma...


:shock: no nie! Tak bardzo lubiłem te teksty Niemena! Wrr...
Ewa
2007-02-25 19:55:31
Markovitz
Ja w tym wywiadzie nie znalazłem już żadnej informacji, z której można by wnosić , że Panie aktualnie nad czymś pracują ...

Ja również nic takiego nie znalazłam. A to "doglądanie spraw męża" jakoś blado wypadło przy innych wypowiedziach.
Można odnieść wrażenie, że inne sprawy są ważniejsze i dużo bardziej pochłaniają panią Małgorzatę. :(
matt
2007-02-25 20:44:29
MarkovitzM.N. :
-(...) Chciałabym przybliżyć ludziom nie tylko jego nagrania, (...)


No tak a z naszej perspektywy, "chciec" nie zawsze znaczy "móc" - tylko co sie pod tą niemoca kryje?


Są osoby, które uważają , że ukraść samochód to rzecz brzydka , a dysponowanie czyimś dziełem bez zgody autora to tylko nieistotny drobiazg.



Bo jesli o to chodzi to obawiam sie, ze mozemy mowic o walce z wiatrakami. Jesli pani M. Niemen mysli ze da sie jakos uchronic przed nielegalnymi praktykami roznych osob, to moze sie niestety srogo zawiesc...niestety
Tadeusz
2007-02-25 21:21:28
Dotychczasowy wynik ankiety mówi sam za siebie, i co gorsza: ta ankieta jest odzwierciedleniem prawdy
Romuald Juliusz Wydrzycki
2007-02-26 19:06:09
A jednak jeszcze kilku się łudzi. Na ile stać żony i córki doświadczam sam na sobie, pod koniec życia, nie mówiąc więcej. Widocznie to rodzinne.Moją szerszą wypowiedż na temat artykułu napisałem pod "Niemen w Szczecinie". :o
Ewa
2007-03-05 15:46:26
Ten sam wywiad Kuby Zajkowskiego z Małgorzatą Niemen, z niewielkimi zmianami w tekście i pod zmienionym tytułem (Świat mody w "Plebanii") znajduje się w nowym wydaniu Tele Tygodnia.
Markovitz
2007-03-07 12:06:34
Natomiast w jednym z lutowych wydań "Twojego Imperium TV " ukazał się artykulik będący zlepkiem informacji z kilku innych tytułów prasowych. Raczej się to ogląda niż czyta. Notka ma egzystencjalny tytuł zaczerpnięty z ubiegłorocznego numeru PANI.
W podpisie pod tekstem widnieje autor - niejaki JA.
Ów artykulik kończy się podsumowaniem wysiłków Pani Małgorzaty Niemen zmierzających do przybliżenia nam dorobku artystycznego Czesława Niemena :

Teraz zajmuje się sprawami zmarłego męża. Podejmuje decyzje biznesowe i podpisuje umowy. Dzięki niej ukazują się płyty Czesława. Chce by jego muzyka wciąż żyła...


A może tak jak ów JA - powinniśmy patrzeć na sprawę nowych wydawnictw raczej w kategoriach biznesowych..?
Wszak jeszcze są na półkach EMPiK-ów jakieś płyty- składanki; można nawet natrafić na przykurzony box Od początku... To musi się sprzedać zanim Ktoś pomyśli o nowych płytach :idea:

Jak to dobrze, że przynajmniej w Was temat płyt wywołuje zgoła niemerkantylne zainteresowanie :)
Ewa
2007-03-07 15:05:51
MarkovitzNatomiast w jednym z lutowych wydań "Twojego Imperium TV " ukazał się artykulik będący zlepkiem informacji z kilku innych tytułów prasowych.

Zdaje się, ze o tym samym Imperium pisał Romuald w podforum Cztery ściany świata.
Romuald Juliusz Wydrzycki
2007-03-09 11:47:22
Zmasowana akcja medialna. Kurier, Imperium, Tele... gdzie jeszcze !?Najpierw Czułości i Kłamstwa, potem Plebania. Ach w międzyczasie leniuchowanie, wreszcie coś prawdy.
Rozumiem że niebawem będzie spowiedż z kilkoma zapytaniami do...
A więc zdecydowana nadzieja na poprawę.
Wkrótce /każdy ma inne pojęcie czasu/ należy się spodziewać nowych nagrań CJNW. OBY !!!
No chyba że ktoś , coś naknoci, tym razem znowu ten inżynier, ale dżwięku. A studia trwają długo, oj długo. Może lepiej zmienić kierunek , na LOGIKĘ myślenia. :( :? :o
Stach
2007-03-09 15:32:30
Jestem przekonany,że "Pani Inżynier " poradzi sobie z "trudną materią".Czesław Niemen w wywiadach wspominał o "współpracy "z córką,radził się jej w wielu sytuacjach muzycznych.Wierzę,że nic nie sknoci,napewno ma zapisane w pamięci rozmowy z ojcem.Kierunek słuszny obrała a,że nauka trwa długo ?! myślę ,że trwa tyle ile powinna trwac.
Romuald Juliusz Wydrzycki
2007-03-09 16:02:17
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2007-03-09 16:02:17 przez Romuald Juliusz Wydrzycki
Nie ma nic gorszego jak ci co niewiele wiedzą, wszystko wiedzą. Te wzajemne relacje znam bardzo dobrze. Przemilczę żeby nie szkodzić sprawie, jeśli jeszcze coś może zaszkodzić.
Przytoczę tylko powiedzenie z grodzieńszczyzny. "Sam ni ham i nikamu ni dam". Pasuje jak ulał do sytuacji. Mazurszczyzna to tylko druga strona rzeki. :( :? :o
Romuald Juliusz Wydrzycki
2007-03-09 17:29:17
Ta kraina z drugiej strony rzeki to oczywiscie Mazury, a dlaczego się do tego odnoszę, to chyba ci co wszystko wiedzą powinni wiedzieć. :)
Markovitz
2007-03-09 17:55:03
Dublują się nam posty, ale ja naprawdę się cieszę, że ktoś wreszcie podziela stanowisko pani Małgorzaty Niemen .
Żeby tak jeszcze ktoś łaskawie wyartykułował : jakie ono jest ?
Czy będą jeszcze płyty (ale kiedy ???) i co obecnie Panie zamierzają (jeżeli w ogóle o tym myślą) ?

A tak mamy jeden, jedyny głos za...
Cenny, bo podnosi wiarygodność tego sondażu opinii.
Stach
2007-03-10 15:30:02
Czy pomysłodawca ankiety podejmie się omówienia rezultatów ankiety ?Czy owa ankieta jest tajna ,jawna dot. głosujących? Jaki jest jej cel ? Komu ma służyc owy sondaż ? Na prawie 300 zarejestrowanych głosowało...18-tu.!!! Jak to rozumiec ?
Markovitz
2007-03-10 16:56:38
Edytowany 6 raz(y), ostatnio 2007-03-10 16:56:38 przez Markovitz
Stach Komu ma służyć owy sondaż ?
Na prawie 300 zarejestrowanych głosowało...18-tu


Komu ma służyć ankieta .. ?

Paniom Niemen, mi, Wam - całej społeczności forum ma służyć, abyśmy dowiedzieli się, co o tym wszystkim myślimy. Wiem, że ankieta jest niedoskonała .

Mogłem przecież te trudne zagadnienie ująć w dwa proste pytania :

- czy wolisz czytać wywiady, z których nic nie możesz się dowiedzieć ?,

- czy już raczej wolisz spoglądać z rezygnacją na telenowele ?

Osobiście wolę tę drugą opcję połączoną ze skakaniem pilotem po kanałach :)
A kto za tym stoi ?

Ja, nieboraczek- od 33 lat fan Muzyki NAE- stoję za tym.

Nikt więcej w tylu postach nie stawiał wciąż tych samych pytań.

Prawie wszystkie głosy świadczą o tym, że sprawa wydania nagrań i tekstów Czesława Niemena nie jest nam obojętna...
I to nawet wtedy, gdy powodowani desperacją oddajecie głos na ostatnią opcję...
Stach
2007-03-10 19:54:36
Mark.serdecznie dziękujac za podjęcie tematu-podsumowanie.Urozmaiciłeś zestaw "moich" pytań o"kto za tym stoi?"-nie przypominam sobie tego pytania.Widocznie pasowało Ci do wypowiedzi na temat ankiety.Nie uzurpuje sobie stanowiska "śledczego" nie masz podstaw aby czuc się przesłuchiwanym chyba ,że na własne życzenie.Widzę jednak wiele odpowiedzi w ramach "etykietki zastępczej"-pamiętasz taki "produkt" PRL-u ? Łatwo obliczyc jaki procent stanowi postac "smoka trójgłowego" :wink: -300 userów a 3 postaci stachulca.Poznałem Twój humor,więc się nie obrażam lecz dobrze bawię się.
Markovitz
2007-03-10 21:31:51
StachMark.Urozmaiciłeś zestaw "moich" pytań o"kto za tym stoi?"- nie przypominam sobie tego pytania. Widocznie pasowało Ci do wypowiedzi .


Uprzedziłem takie pytanko. Pasowało mi do koncepcji 8)

StachWidzę jednak wiele odpowiedzi w ramach "etykietki zastępczej"-pamiętasz taki "produkt" PRL-u ?


Też tak myślałem i nawet chciałem, aby jedno z tych pytań Darek usunął.
Ale nie usunął . Może nawet zagłosował na tę opcję, żeby nie usuwać :wink:

Dość, że żadnego zwolennika nie znalazł do tej pory jedynie wariant abnegacki : "nic mnie to nie obchodzi".

To chyba dobrze..?
Stach
2007-03-11 09:51:31
Mark. szczerze powiem,że nie widzę tu usera ,który zagłosowałby na Twoje ostatnie pytanie w ankiecie.Tak ,to bardzo dobrze,że nie ma obojetnych osób wobec spraw dotyczących Niemena.
Maciek
2007-03-11 16:45:38
Pozwolę sobie tu powielić moj post odnośnie rocznicy śmierci Agnieszki Osieckiej...

Markovitz napisał:
8 marca do Dziennika będzie dołączona płyta z dziesięcioma piosenkami do tekstów Agnieszki Osieckiej.


...i jest ! Jednak nie to jest najważniejsze ! Najważniejszy jest fragment informacji zamieszczony na albumie " Upamiętnieniem osoby i twórczości Poetki zajmuje się Funadacja " Okularnicy " im. Agnieszki Osieckiej ".
Fundacja, która od momentu śmierci Poetki zrobiła bardzo dużo, by pamięć o Niej nie minęła: płyty, spotkania, VI tomów ( a przygotowywany jest już VII ) " Wielkiego śpiewnika A. Osieckiej ". I tak się zastanawiam, dlaczego jedni mogą, a drudzy tylko gadają i nic nie robią !!! Odpowiedź jest prosta - po prostu jednym zależy, a drugim nie i the end
Stach
2007-03-11 18:52:06
Maciek do Ciebie ,zawiązujmy organizacje pozarządowe-stowarzyszenia z myślą o NIEMENIE .Zobaczysz ,że to ruszy,!!!!!
Maciek
2007-03-11 19:04:02
StachMaciek do Ciebie ,zawiązujmy organizacje pozarządowe-stowarzyszenia z myślą o NIEMENIE .Zobaczysz ,że to ruszy,!!!!!


Staszku, a zgoda Pań N.?
Stach
2007-03-11 19:08:46
Zgoda na II -gi Festiwal Młodych Talentów NIEMEN NON STOP jest .Idzie mi o pewne sprawy strikte organizacyjne.Kontaktujmy sie e-mailem. Co do stowarzyszeń pogadamy ,ja wiem jak szybko i skutecznie założyc stowarzyszenie- pomogę.
Markovitz
2007-03-11 19:19:03
Temat dotyczący stowarzyszeń jest od dawna w podforum Cztery ściany.

Byłbym wdzięczny za trzymanie się tematu.

Wiele kwestii można przedyskutować w mailach -niekoniecznie na forum.

Tu usiłujemy wyciągnąć maksimum treści z rozmowy zamieszczonej w Kurierze szczecińskim .

8)
Stach
2007-03-11 19:21:46
Zrozumiałem .Marku jaki ty uporządkowany,o rany błagam o przebaczenie.A dla mnie temat "kurierowski" już jest ...nudny.Drogi Marku Ty jednak masz zapędy "szefowania" ale ja wielu przeżyłem ...szefów i prezesów i......jest to forum dyskusyjne ...więc dyskutuję...jasne.!
Markovitz
2007-03-11 20:03:26
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2007-03-11 20:03:26 przez Markovitz
Wracając do tego "nieciekawego" tematu , to Pani Małgorzata w rozmowie z Kubą Zajkowskim daje nam do zrozumienia, że spuścizną artystyczną :N:-a zajmie się córka Eleonora.
Tak przynajmniej odbieram informację o studiach nad realizacją dźwięku.

Wielce tajemnicza to Osoba... Po śmierci Czesława nie natrafiłem jeszcze na żaden wywiad, w którym wspomniałaby o swoich planach związanych z dorobkiem artystycznym Cz.Niemena.
Nie sadzę, aby powodem tego milczenia była nieśmiałość ...
Przecież utwory Eleonory Niemen były grane przez wiele rozgłośni radiowych, Ona sama udzielała wielu wywiadów, a piosenka z debiutanckiego albumu trafiła nawet na listę MTV Polska.
Słuchałem kilka razy kasety "Lodołamacz" W.Pilichowskiego i śpiewanej przez Nią wersji "Message in a the bottle" i powiem, że była niezła.
Później miałem okazję posłuchać koncertu w Trójce i koncertowe wersje podobały mi się bardziej niż te z płyty.
Rozumiem, że nie łatwo sprostać oczekiwaniom fanów Jej Ojca, ale zastanawia mnie to milczenie w sprawie, o której od wielu miesięcy dyskutujemy na forum, przy zauważalnej irytacji Pań. Przecież nikt rozsądny (może prócz Stacha) nie wierzy w jakieś ciągnące się latami prace nad projektem, który anonsowała rok temu w wywiadach Pani Małgorzata.


A wystarczyłaby przecież krótka i konkretna informacja- rozwiewająca nasze wątpliwości : mamy czekać na nowe płyty, czy dajmy sobie już z tym spokój i nie zawracajmy sobie i Komuś głowy .. ?
Stach
2007-03-11 20:14:09
Choc jestem grubo starszy od Pani Eleonory to uczę się i od Niej,i to wspaniale ,że ...milczy.za to mam dla niej ogromny szacunek Ona w pewnych kwestiach jest...identyczna jak Ojciec-ELEONORO nie ulegaj prowokacjom.,proszę.
Markovitz
2007-03-11 20:21:14
StachChoc jestem grubo starszy od Pani Eleonory to uczę się i od Niej,i to wspaniale ,że ...milczy.za to mam dla niej ogromny szacunek Ona w pewnych kwestiach jest...identyczna jak Ojciec-ELEONORO nie ulegaj prowokacjom.,proszę.


Stanisławie -jeśli nie masz nic ciekawego do powiedzenia, to przynajmniej nie czyń mi irytujących uwag o rzekomych prowokacjach (to zdaje się twoja specjalność) .
Jeśli mogę oficjalnie dowiedzieć się co zamierza spadkobierczyni Agnieszki Osieckiej p.Agata Passent, to chyba wolno też spytać o zamiary, jakie ma p.Eleonora Niemen :?:
Stach
2007-03-11 20:24:42
Pani Eleonora zajmie stanowisko wtedy i tylo wtedy,kiedy uzna to za stosowne,bez żadnej presji.
Markovitz
2007-03-11 20:44:56
StachPani Eleonora zajmie stanowisko wtedy i tylko wtedy, kiedy uzna to za stosowne, bez żadnej presji.


Czyżby pani Eleonora miała rzecznika na tym forum ..?

Na pewno trudnym brzemieniem i powinnością wobec zmarłego Muzyka jest troska Osób Bliskich o losy spuścizny artystycznej. Nie każdy może samemu uporać się z tym wyzwaniem...
Zwłaszcza, że trzeba działać pod presją oczekiwań fanów, ale też postępować rozważnie.
Na te postępowanie składa się także umiejętność ułożenia przynajmniej poprawnych kontaktów z odbiorcami sztuki, z fanami, z dziennikarzami, ze środowiskiem muzycznym i dopiero wtedy wszelkie działanie, a nawet czasowe zawieszenie, czy zaniechanie może zostać zaakceptowane.
Możemy próbować zrozumieć, gdy poznamy (oczywiście w ogólnym zarysie) zamierzenia Pań w tym względzie i powody istniejącego w tej chwili stanu rzeczy. :idea:

Ale jeśli od 2 lat czytamy i słyszymy tylko o enigmatycznym projekcie, który nie przybrał żadnych realnych kształtów, to proszę mi wybaczyć, ale nie każdy dostąpił łaski wiary w takie zapewnienia...
Markovitz
2007-03-17 13:16:16
.. chyba, że za taki projekt uważać edycję poszczególnych albumów z boxów "Od początku "...:roll:

Na 5 kwietnia zapowiedziana jest premiera kolejnych trzech tytułów (oczywiście bez żadnych dodatkowych nagrań). I co ?
Będą "nowe" płyty ?

Ano będą ...

W naszej ankiecie oddano ostatnio dwa głosy na opcję : nie obchodzi mnie to. :(

Obawiam się, że przy tak specyficznie okazywanej trosce o dorobek artystyczny Cz. Niemena - takich głosów będzie tu przybywać... :?
angur
2007-03-17 20:45:02
Mozna jeszcze dodoac ze termin kwietniowy jest juz trzecia data "premiery" tych plyt. Pierwotnie mialy ukazac sie jeszcze w zeszlym roku. :?
Stach
2007-03-17 21:45:08
"Na pewno trudnym brzemieniem i powinnością wobec zmarłego Muzyka jest troska Osób Bliskich o losy spuścizny artystycznej. Nie każdy może samemu uporać się z tym wyzwaniem...
Zwłaszcza, że trzeba działać pod presją oczekiwań fanów, ale też postępować rozważnie.
Na te postępowanie składa się także umiejętność ułożenia przynajmniej poprawnych kontaktów z odbiorcami sztuki, z fanami, z dziennikarzami, ze środowiskiem muzycznym." -tak napisał Marko. I do tego fragmentu chcę sie odnieśc. Moim zdaniem z jednej strony niby rozumiesz położenie "Osób Bliskich" NIEMENA,lecz z drugiej nie możesz...tego zrozumiec. Niby usprawiedliwiasz ,uzasadniasz postepowanie "Osób Bliskich" zaś z drugiej dokonujesz presji wydac, wydac, wydac.Sam sobie zaprzeczasz,wykluczasz. Doprawdy trudno się w tym galimatiasie połapac."Nie każdy może samemu uporac się z tym wyzwaniem"-koniec cytatu Marko.Skąd taka wiedza ,że nie może? Na jakiej podstawie wysnułeś takie wnioski?No właśnie jak "Osoby Bliskie" mają działac i w ogóle dlaczego mają działac pod presją ? Kto ma prawo wywierac jakąkolwiek presję ? Jakim prawem ?Tam gdzie presja,pośpiech tam błędy a chyba nikt tego nie chce aby dzieła NIEMENA były wydane byle jak !Co to znaczy poprawne kontakty z fanami,dziennikarzami itp, czy to czasami nie znaczy zmuszanie do uległości ( w wyniku nękania odnieśc sukces nie zważając na cierpienia innych ) w sytuacji stresującej jaką jest PRESJA ?Kto lubi byc nagabywany,kto toleruje natrętnych domokrązców?Kto nie pragnie spokoju i ciszy,życia prywatnego?..........
gasket
2007-03-20 16:55:37
Czy ktos pokusi sie o podsumowanie wynikow ankiety?

Czy cos wiecej wiemy?
Markovitz
2007-03-26 08:44:27
Ta ankieta to taki obrazek ilustrujący nasze poglądy, nastroje i oczekiwania.

Na tę chwilę oddano 22 głosy, w których dajecie wyraz następującym opiniom w sprawie podjęcia przez Panie trudu wydania twórczości Cz.Niemena :

- trudno spodziewać się pozytywnych decyzji, tj. 11-12* głosów (7 osób dostrzega chęci i rzekome przeszkody), albo..

- jednak można optymistycznie zapatrywać się na sprawę, na co wskazuje ok. 6-7 *głosów, a nawet..

- są osoby, które zdają się w tej sprawie na Panie Niemen (2 głosy ),

- są osoby wyrażające całkowity brak zainteresowania tematem (3 głosy).


Nie ograniczałem czasu trwania ankiety, więc będą mogli się w niej jeszcze wypowiedzieć Ci, którzy dotąd tego nie zrobili oraz NOWI użytkownicy forum .

Trudno mi jednoznacznie zakwalifikować głosy oddane na dwie opcje dotyczące wydania nagrań radiowych. Jedna jaskółka wiosny nie czyni i nie będę bił w dzwony :wink:, ale ..

.. dzięki inicjatywie Polskiego Radia i przychylności Pań być może przybędzie nam płyta z dwoma nagraniami :)

edit 27III.godz.16.02.Over.
Ewa
2007-03-27 17:29:55
Markovitz
dzięki inicjatywie Polskiego Radia i przychylności Pań być może przybędzie nam płyta z dwoma nagraniami :)

Jakoś nie widać wielkiej euforii po ogłoszeniu tej wiadomości. :wink:
Ale sama też nie wiem, czy się cieszyć z tych dwóch nagrań, które być może się ukażą. Dlaczego tylko dwa, a nie cała płyta???
matt
2007-03-27 21:07:23
Ewa
Markovitz
dzięki inicjatywie Polskiego Radia i przychylności Pań być może przybędzie nam płyta z dwoma nagraniami :)

Jakoś nie widać wielkiej euforii po ogłoszeniu tej wiadomości. :wink:


Eurofii nie ma bo to jeszcze nic pewnego. Zwróc uwage na slowo "może" w wypowiedzi Markovitza.
Tak ja to sobie tlumacze :wink:

Inna sprawa, ze mamy swiadomosc iz tych nagran troche jest a tu tylko dwa... Chociaz nawet z tych dwoch bede sie bardzo cieszyl jak tylko sprawa bedzie juz przesadzona. :)
Markovitz
2007-05-12 21:36:41
Ewa Ale sama też nie wiem, czy się cieszyć z tych dwóch nagrań, które być może się ukażą. Dlaczego tylko dwa, a nie cała płyta???


Cieszyć się będziemy, kiedy płyty zostaną wydane.

Mają to być wspomniane dwa nagrania jako bonusy na wznowieniu albumu z wieloma artystami. Ale na następnej płycie będzie już tylko :N: i Jego zespół.

Z jednym tylko utworem
... :wink:
matt
2007-05-14 10:58:31
Markovitz Ale na następnej płycie będzie już tylko :N: i Jego zespół.

Z jednym tylko utworem... :wink:


Oj, w zgadywanki nam sie tu Markovitz każe bawic. :evil:

Czyżby ten jeden utwór to koncert :?: - bo chyba singla nie wydadza...
Markovitz
2007-05-21 19:57:12
Mam już inny dylemat, na który również nie potrafię udzielić sobie satysfakcjonującej odpowiedzi :

- Czy :N: przez lata swojej niezwykłej popularności wpłynął w jakiś znaczący sposób na to, jak nosili się młodzi ludzie w Polsce ? Czy miał jakiś wpływ na modę przełomu lat 60-tych i 70-tych?

Otóż z wyemitowanego w Jedynce filmu p.t. "Szafa polska" mogłoby wynikać, że taki wpływ o ile nawet był - nie był na tyle istotny, aby to odnotować jakąś migawką.

Film obejrzałem z dużym zainteresowaniem. Taka sentymentalna podróż w dawne czasy.
Przed oczami jak w kalejdoskopie przemknęli bikiniarze, chłopcy w bitlesówkach, posępni towarzysze w garniturach i w płaszczach oraz uśmiechnięci młodzi ludzie w dzwonach.

Katarzyna Kościelak i Joanna Jaworska skłoniły do wypowiedzi prawdziwe znakomitości : Xymenę Zaniewską i Barbarę Hoff, długoletniego szefa Mody Polskiej pana Jerzego Antkowiaka i innych znanych projektantów i ludzi mody. Udział wziął także znany socjolog kultury Mirosław Pęczak oraz pani Małgorzata Niemen. Z archiwalnych kronik przypomniano o wpływie, jaki wywarli na modę młodzieżową minionych dekad : Wojtek Korda, Karin Stanek, Helena Majdaniec, grupa Breakout, Maryla Rodowicz, Halina Frąckowiak i Kora.
Ewa
2007-05-21 20:36:53
Markovitz
- Czy :N: przez lata swojej niezwykłej popularności wpłynął w jakiś znaczący sposób na to, jak nosili się młodzi ludzie w Polsce ? Czy miał jakiś wpływ na modę przełomu lat 60-tych i 70-tych?

Choć w filmie nie było nic na ten temat, wydaje mi się, że jakiś wpływ na pewno miał, choć może nie aż tak znaczący, jak Maryla Rodowicz, czy inne, bardziej medialne gwiazdy.
Mamy na to nawet pewien dowód na forum, Tadeusz pisał kiedyś o pewnym gadżecie, który podchwycił od Niemena. :wink:
Markovitz
2007-07-25 21:51:54
W związku z posuchą na dotyczące muzyki Niemena wydarzenia muzyczne w pon.30 lipca i w czwartek 02 sierpnia w TVP 1 o godz.12.20 anonsuję powtórkę odcinków .. Plebanii.
gasket
2007-07-26 13:48:33
Markovitzanonsuję powtórkę odcinków .. Plebanii.

Niezly dowcip!
Markovitz
2007-08-01 22:30:02
Poważna sprawa, Gasket. Ciebie już TU nie ma, dwójki oponentów także, ale jest "Plebania"...

W związku z posuchą na dotyczące muzyki Niemena wydarzenia muzyczne anonsuję (..) w czwartek 02 sierpnia w TVP 1 o godz.12.20 powtórkę .. "Plebanii".

Obejrzymy sobie z Andrzejem ...:)

Nie dyskutujemy już o muzyce Niemena. Premiera dwóch utworów na CD "SREBRNE DZWONy" została odnotowana tylko w artykule Krzysztofa Masłonia w Rzepie...
We wrześniu zostanie odsłonięty pomnik w Opolu. W październiku Słupsk.
Wszystko minie bez większego echa.

To już tak ma być ?
Romuald Juliusz Wydrzycki
2007-08-02 13:14:51
Nie robicie sobie jaj przypadkiem , czy bez przypadku !!! :(
Ed
2007-08-02 14:00:51
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2007-08-02 14:00:51 przez Ed
"Gwoździem" do "promocji twórczej" może się okazać wydanie na CD "41 potencjometrów..."
Ewa
2007-08-02 16:34:56
Ed
"Gwoździem" do "promocji twórczej" może się okazać wydanie na CD "41 potencjometrów..."

Zupełnie się z tym nie zgadzam.
Mimo tych drobnych technicznych niedoskonałości uważam, że to wspaniałe nagranie i na pewno nie "położy" legendy Niemena.
Dla wielu słuchaczy liczy się całościowy odbiór utworu, a nie rozbieranie go na czynniki pierwsze.
Poza tym na koncertach zdarzają się różne "wpadki", a to przecież dokument koncertowy.
Zresztą nawet tacy koneserzy, jak wireq i gasket, mieli bardzo dobre zdanie na temat tego nagrania. :wink:
Ewa
2007-08-05 09:55:06
Może jak na dzisiejsze czasy, jest faktycznie zbyt długie, ale mimo wszystko nie byłabym za skracaniem go. Zresztą przecież to nagranie radiowe zostało już skrócone przez samego Czesława z pomocą red.Janusza Kosińskiego.

Skoro Niemen postanowił ostatecznie nadać mu właśnie taką formę, to taka powinna pozostać.
Maciek
2007-08-05 15:53:07
Ciesząc się z zapowiedzi wydania CD " 41 Potencjometrów... " zastanawiam się, dlaczego akurat ten materiał wybrano do publikacji ? Przecież nadal nie został do końca wydany materiał oficjalny, czyli albumy nagrane i wydane na zachodzie. Wydaje mi się, że raczej większość fanów czeka właśnie na te płyty. Prawdę powiedziawszy dają one lepszy obraz CN niż zapowiadany CD ! Jestem pewny, że wydanie zachodniego boxu, byłoby sporym wydarzeniem medialnym ! Natomiast " 41 potencjometrów... " zostanie zignorowane przez media - owszem zostanie odnotowane, ale nikt tego nie zaprezentuje na antenie radiowej ( no, może raz PR3 ) - bo zbyt długie. Trochę to dziwna polityka wydawnicza, ale nie marudzę. Naprawdę cieszę się, że po tylu latach czekania będę mógł normalnie kupić CD C. Niemena :)
Ewa
2007-08-05 16:48:18
MaciekCiesząc się z zapowiedzi wydania CD " 41 Potencjometrów... " zastanawiam się, dlaczego akurat ten materiał wybrano do publikacji ? Przecież nadal nie został do końca wydany materiał oficjalny, czyli albumy nagrane i wydane na zachodzie.

Z tego, co mnie się zdaje, wybór dotyczył wyłącznie materiałów z archiwów Polskiego Radia.
Ja bym się spytała, dlaczego więc w pierwszej kolejności nie Leningrad albo Jazz Jamboree?
Kto zadecydował, że najpierw powinny wyjść Potencjometry?
Też mam takie same obawy, jak Maciek, że z powodu ich długości nikt tego nie będzie chciał puścić w radiu.
Zresztą, pewnie innych rzeczy też nie puszczą, więc właściwie co za różnica.
Ważne, że po tym długim okresie wyczekiwań w końcu doczekamy się jakiejś płyty.
Może i na albumy zagraniczne przyjdzie czas. :)
Piotr Starzyński
2007-08-05 20:23:40
Ewa napisała:
pewnie innych rzeczy też nie puszczą,

Jakie to inne rzeczy, Ewo?
Puszczą, puszczą..., ale od września. :wink:
Chciałem bardzo serdecznie powitać na naszym Forum wladka z Białogardu.
Witaj!
Po-zdrowie-nia ciepłe.
Ewa
2007-08-05 20:39:58
Piotr Starzyński
Jakie to inne rzeczy, Ewo?
Puszczą, puszczą..., ale od września. :wink:

Pisząc o "innych rzeczach" miałam na myśli te, które dopiero się ukażą.

Wiem, Piotrze, że w Twojej audycji zawsze można liczyć na utwory Niemena. :D
Ed
2007-08-16 11:09:30
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2007-08-16 11:09:30 przez Ed
..gdyby ta osoba (pisząca do mnie na PW dramatyczny apel o pozostawienie Potencjometrów w niezmienionej formie) wiedziała o ingerencji w wydane właśnie na Srebrnych dzwonach "Co się stało matko..." i "Jakże człowiek jest piękny", to by się pewnie bardzo zmartwiła...
Markovitz
2007-08-16 16:38:40
Zauważyłem, że coraz bardziej dokuczliwe są Osoby, które nie znając dobrze Twórczości Niemena uważają się niemal za Jego następców...

Ed gdyby ta osoba (pisząca do mnie na PW dramatyczny apel o pozostawienie potencjometrów w niezmienionej formie) wiedziała o ingerencji w wydane właśnie na Srebrnych dzwonach "Co się stało matko..." i "Jakże człowiek jest piękny", to by się pewnie bardzo zmartwiła...

To może warto wreszcie poinformować : komu zawdzięczamy ocalenie obydwu nagrań, które weszły na tę płytę ...?
8)
Ewa
2007-08-16 17:09:22
Markovitz
To może warto wreszcie poinformować Forumowiczów : komu zawdzięczamy ocalenie obydwu nagrań, które weszły na tę płytę ...?

Były już podziękowania dla tych osób w temacie "Zapowiedzi", ale ponieważ nie padły tam imiona, tylko inicjały, więc jeszcze raz WIELKIE DZIĘKI dla Edka i Tadka S. :D
Piotr Starzyński
2007-08-16 17:25:02
Chylę głowę w po-dziękowaniu, E-dku i Ta-dku... :wink: :)
Ed
2007-08-16 17:29:21
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2007-08-16 17:29:21 przez Ed
...
Piotr Starzyński
2007-08-16 17:39:04
Po-słucham, ale po mojej "fachowości" się za dużo nie spodziewaj. :wink:
Piotr Starzyński
2007-08-16 18:09:24
Drogi, Edzie.
Na Twoją prośbę kilka razy ten fragment przesłuchałem i...będziesz zawiedziony bystrością mego słuchu :wink: , ale zauważam tam tylko jakby wypadnięcie (gitarzysty?) z rytmu i jak gdyby nagle ten utwór zaczął im się przypadkowo kończyć.
Najgorsze(?), Edzie,jest to że podejrzewam iż 90% zapytanych, co tam się "nie zgadza", nie zauważy w tej 4min.i 20 sek i dalszych....nic szczególnego.
Tyle ja- wybacz. :), lecz podziwiam Twoją dociekliwość i fachowość.
Ja osobiście bym błędów (przynajmniej nie rażących) Cz.Niemena nie poprawiał, ale nie jestem tego zawziętym wrogiem. :wink:
Ed
2007-08-16 18:30:58
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2007-08-16 18:30:58 przez Ed
...
Maciek
2007-08-16 19:57:48
Ed Wg mnie nie wolno do tego dopuścić... ;)


Mam nadzieję, że chodzi Ci o techniczne poprawienie tego fragmentu, a nie o to, by nie wydawać CD ? Ja również przesłuchałem " Potencjometry... " i zadaję sobie pytanie ( od momentu informacji, że wyjdą ), dlaczego akurat to ?
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Dziwny jest ten świat | górę strony