Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Muzyko moja

Dyskusje o twórczości Niemena.

Mourner's Rhapsody 2006-02-28 - 2017-06-05 Mefiu 6 9463
Mefiu
2006-02-28 19:51:47
Witam!

Bardzo pilnie poszukuje tekstow utworow do plyty Czeska, pt Mourner's rhapsodz.

Oczywiscie teksty w j. angielskim., a najbardziej interesuje mnie tekst tytulowego utworu..

pozdrawiam
Markovitz
2006-03-02 07:01:42
Mefiu Bardzo pilnie poszukuje tekstow utworow do plyty Czeska, pt Mourner's rhapsodz.


Niestety - nie znam "Czeska" , ani płyty pod wskazanym tytułem.
Mefiu
2006-03-02 09:15:46
Sorry poprostu jak pisalem moj poprzedni post to klawiatura mi sie cos zamulila.

Poszukuje tekstu tytulowego utworu z plyty Czesława Niemena pt: Mourner's Rhapsody.


pozdr.
gasket
2006-03-03 16:13:01
MefiuBardzo pilnie poszukuje tekstow utworow do plyty Czeska, pt Mourner's rhapsodz.
mefju - po takim wstepie to chocbys potem napisal wielkimi bardzo literami - poszukuje textow do plyty poteznego pana artysty wszechczasow najwybitniejszego indywidualisty - to i tak wiele sie nie spodziewaj

niemniej -
widze ze wladasz angielskim - klawiatury polskiej nie posiadasz - czyli spisanie textu nie powinno przedstawiac wiekszych problemow!! - na twoim miejscu tak bym wlasnie zrobil

jak mawial niemen - poniewaz glowa jest okragla - nie uznaje na niej miejsc bardziej lub mniej wyroznionych
sluchaj oczami - czytaj nosem -
niech sie kula twoja toczy!!
serdeczne good luck - gasket
Mefiu
2006-03-03 17:50:45
mialem nadzieje ze ktos juz wczesniej zdolal 'skonstruowac' tekst utwory Mourner's Rhapsody (chociażby ze sluchu), co do mojego angielskiego to chyba tak bede musial zrobic ale z pewnoscia bedzie duzo problemow ze zrozumieniem tekstu.

w dalszym ciagu czekam na odpowiedz,.,,
Markovitz
2006-03-03 17:59:47
Za często dopadają nas takie wiadomości .. jak ta z dzisiejszego ranka.

W czerwcu ub.roku Krzysztof Kołbasiuk z niezwykłym wyczuciem prowadził koncert Marka Bałaty w Olsztynie.
Ktoś zauważył jak próbował ukryć wzruszenie za kulisami...
Za jego sprawą świetnie się udała licytacja portretu :N:-a (dochód został przekazany na rzecz oddziału onkologicznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie).

Na spotkaniu po koncercie mieliśmy okazję dowiedzieć się od Niego, że przed laty wziął udział w zamojskiej inscenizacji "Hamleta" z muzyką i udziałem :N:-a .

Jego Głos nieodłącznie kojarzony był z Teatrem Polskiego Radia ...
Miał dopiero 54 lata i jeszcze wczoraj zagrał w przedstawieniu.. po raz ostatni.

[*]

Moja ulubiona piosenka z amerykańskiej płyty Niemena to "Lilacs and champagne"
edit 02 02 2007
O "Mourner's Rhapsody" możecie przeczytać :arrow: tutaj .. and :arrow: here.
Domin189
2017-06-05 12:27:43
Na szybko nie znalazłem innego tematu traktującego o tym albumie, dlatego umieszczam poniższy post tutaj...

W Jazz Forum nr 3/1975, obok nekrologu Piotra Dziemskiego, znajduje się tłumaczenie recenzji LP "Mourner's Rhapsody" autorstwa pana Davida Fudgera, które pierwotnie ukazało się w brytyjskim tygodniku Disc:

okladki_mr_lp.jpgokladki_mr_lp.jpg


Miłośnikom Czesława Niemena rzuca się w oczy okładka rzeczonego albumu, różniąca się pewnym istotnym szczegółem względem tego, co niektórzy z nas mają w swoich kolekcjach. Poniżej porównanie:

jf_3_1975_mr_male.jpgjf_3_1975_mr_male.jpg


Jak widać, część kropli wody jest umiejscowiona w tych samych pozycjach. Czy to poddaje historię Rosława Szaybo na temat powstawania tej okładki w wątpliwość? Ciekaw jestem Waszej opinii.
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Muzyko moja | górę strony