Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Cztery ściany świata

Telewizja, prasa, radio i organizatorzy koncertów będą (mamy nadzieję) cały czas wspominać Niemena. Tutaj informujcie innych fanów o artykułach, programach i wydarzeniach, żeby też ich nie przegapili!

13 Festiwal Młodych Talentów Niemen Non Stop 17-19.10.19 2019-09-02 - 2019-10-29 Ewa 2 4436
Ewa
2019-09-02 21:37:53
Jest już program tegorocznego festiwalu:

http://www.niemennonstop.pl/index.php/1 ... N-NON-STOP

http://www.sok.slupsk.pl/index.php/bez- ... n-non-stop
Markovitz
2019-10-19 10:22:09
Z wpisów na Fb można się dowiedzieć, że jury już 13. Festiwalu Niemen Non Stop w składzie: Paweł Brodowski, Wojciech Korzeniewski i WeroNika Lubowicz- Zając..

.. przyznało Grand Prix NNS 2019 zespołowi Para z Warszawy.

Naczelny Jazz Forum w drodze powrotnej ze Słupska przejrzał wydany na Białorusi -> album "Genius Loci" podarowany przez Tatianę Gonczaruk i Dimitrija Pankowa (gości specjalnych ze Szczuczyna).

Paweł zamieścił na Fb kilka fotek - w luźny sposób promujących tę publikację, na którą składają się urokliwe, czarno-białe fotografie.

Na sobotni wieczór zaplanowano jeszcze koncert Natalii Niemen z zespołem zatytułowany "Piosenki mojego dzieciństwa".

W repertuarze głównie amerykańskie covery- najwięcej w stylu soul *, rhythm and blues i rock; ten sam program podczas innych koncertów trasy był anonsowany jako "Muzyka mojego dzieciństwa".

Swoją drogą- to niezwykłe i piękne, że muzyka z przełomu lat 60. i 70. wciąż fascynuje kolejne roczniki młodych ludzi- także tych występujących w konkursie NNS.

edit 25 X : Relacja z koncertu autorstwa Zbigniewa Mareckiego na => portalu GP24. I jeszcze zapis rozmowy p.Joanny Mereckiej- Łotysz z Natalią Niemen dla Radia Gdańsk.


W tym wątku powinny się znaleźć jeszcze inne opinie, refleksje i spostrzeżenia widzów, uczestników i sympatyków festiwalu NNS w Słupsku 8)


I ja byłem na -> Festiwalu NNS (w 2007 z ekipą TV Eugeniusza Szpakowskiego) i wiele rzeczy mi się podobało (choć nie wszystko), ale to było 12 lat temu!

Wiem też, że nadal odbywają się zainicjowane kiedyś przez Stanisława i prowadzone później przez Romana dyskusje panelowe. I tyle- z grubsza- wiadomo mi o festiwalu.

Paweł Brodowski podzielił się z Dominem na Fb następującą opinią: "Mam wrażenie, że po kilkuletniej zapaści Niemen Non Stop powraca do formy".


****************************************************************************************************************

* W drugiej poł. lat 80. często po koncertach rozmawiałem z Czesławem i kiedyś napomknął mi, że Jego córki słuchają piosenek z "Akademii Pana Kleksa".

Tak więc muzyka soul (jak i rock) prawdopodobnie docierała do następczyń Artysty nieco później- gdy były już nastolatkami i słuchały muzyki świadomie a nie mimowolnie 8)

I uwaga na koniec- linki z aktualnymi tematami zamieściłem w podforum Muzyko moja w topiku Co dalej?.
13 Niemen non stop.jpg 13 Niemen non stop.jpg
13 NNS na forum NAE- foto Paweł Brodowski na Fb.jpg 13 NNS na forum NAE- foto Paweł Brodowski na Fb.jpg
Ewa
2019-10-29 08:48:00
Podczas tegorocznego panelu dyskusyjnego Piotr Chlebowski zaprezentował swoje nowe dzieło dotyczące Norwida i Niemena pt. "Polihymnia".

http://norwidiana.blogspot.com/2019/04/ ... kiego.html

Tegoroczne prelekcje dotyczyły m.in "Marionetek" i "Pantheonu".

Dostałam też wiadomość, że ukazał się już 6 tomik "Unisono w wielogłosie", tylko nie wiem, gdzie można go kupić...
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Cztery ściany świata | górę strony