Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Cztery ściany świata

Telewizja, prasa, radio i organizatorzy koncertów będą (mamy nadzieję) cały czas wspominać Niemena. Tutaj informujcie innych fanów o artykułach, programach i wydarzeniach, żeby też ich nie przegapili!

POLSKIE ESTRADY PEŁNE NIEMENA - prawda czy fałsz? 2007-11-15 - 2011-07-22 ratajczak bogdan 56 26172
ratajczak bogdan
2007-11-15 09:38:39
Czytając różne głosy o bieżących koncertach, na których wykonawcy śpiewają utwory Czesława Niemena, doszedłem do wniosku, że tych imprez jest dosyć sporo. Nie każda jednak odnotowana i omówiona tak szczegółowo, jak Festiwal Młodych Talentów "Niemen Non Stop" w Słupsku, czy koncert poświęcony Niemenowi przy okazji odsłonięcia jego pomnika w Opolu.
Są "zwykłe" recitale, koncerty, trasy, występy w telewizji, jakaś uroczystość nadawana na falach eteru. Tam śpiewa się również przeboje naszego Patrona. Warto o tym pisać, bo czasami gdzieś to ulatuje, lub zostaje jedynie w pamięci tych, którzy to akurat słyszeli.
Myślę, że taka strona, taki temat powinien funkcjonować, aby pokazać, iż nie tylko od "wielkiego dzwonu", ludzie na estradzie sięgają po nasze ulubione utwory.
Piszmy więc o tym, pokazujmy, że ta muzyka nie ginie, że żyje i ma się całkiem dobrze.

(.)

Dasza wspomniając koncert w Opolu napisała:

"Spiżowy krzyk" w rytmie reggae zabrzmiał interesująco.
Jak wypadł Janusz Radek w piosenkach "Dziwny jest ten świat",
"Płonąca stodoła" i "Sen o Warszawie" można zobaczyc na Tubie.


Ewa dorzuciła kolejną uwagę:
"Nim przyjdzie wiosna" też tam była.


Włączając się do rozmowy wspomniałem o innych piosenkach Niemena, które były wykonywane przez Staszka Soykę w trakcie jego recitalu w Trzciance - 9 listopada.


W piątek w moim mieście miał swój wspaniały recital Staszek Soyka.
Nie obyło się bez piosenek Czesława - był jakże inaczej i z inną ekspresją wykonany "Hymn o Miłości", ale też i piosenka, o której pisze Ewa - "Nim przyjdzie wiosna" - jakże liryczna i pełna natchnienia.
Mistrzowskie wykonanie, bezpretensjonalne, zaśpiewane i zagrane przez Staszka z niewymuszoną swobodą i jazzowym feelingiem.
Mógłbym długo opisywać koncert Soyki, ale w końcu jest to jedynie takie nawiązanie do tego, co miało miejsce w Opolu podczas uroczystości odsłonięcia pomnika.


(.)
ratajczak bogdan
2007-11-15 09:55:03
Andrzej Mróz - w innym miejscu - przypomina, że dzisiaj we Wrocławiu znowu brzmieć będą Czesławowe melodie. Może ktoś będzie miał możliwość wzięcia udziału w imprezie i odnotuje co i jak było grane?
A może jakieś fotki z koncertu?
Koncert Joachima Perlika - Wrocław 15.11.07. godz. 18.00
- Aula Politechniki Wrocławskiej ul. Wybrzeże Wyspiańskiego.
Wstęp wolny.


(.)
ratajczak bogdan
2007-11-15 11:35:41
Staszek Soyka w Trzciance - 09.11.2007 - śpiewa "Nim przyjdzie wiosna".

Obrazu nie udało się pobrać z zewnętrznego adresu.


i jeszcze "Hymn o Miłości" wg listu św. Pawła do Koryntian...

Obrazu nie udało się pobrać z zewnętrznego adresu.


A po koncercie...

Obrazu nie udało się pobrać z zewnętrznego adresu.


była ciekawa rozmowa o wspólnych przedsięwzięciach z Niemenem - o koncercie w Spodku w 1991 roku (wykonanie w duecie "Jednego serca"), o koncercie dla WDR w Kolonii w 1979 roku - Staszek Soyka wykonał, a jakżeby inaczej:"Jednego serca", o koncercie "Tolerancja" w Sali Kongresowej na rzecz chorych na AIDS w roku 1991.
Wspominał z jakim niedowierzaniem i mieszanymi uczuciami w 1995 roku odebrał z rąk Czesława statuetkę "Fryderyka" w kategorii "Najlepszy Wokalista Roku".
Wspomniał o Jazz Jamboree '96, na którym z akompaniamentem fortepianowym Włodzimierza Nahornego, zaśpiewał "Wspomnienie".
Posłuchajmy fragment tego koncertu:
http://www.speedyshare.com/347878303.html
I co najciekawsze - ciągle ma w planach skompletowanie pełnego programu z utworami Niemena - cel: płyta poświęcona Czesławowi Niemenowi!!!
A tam? "Italiam, Italiam", kompozycja Komedy - "The One Hundred Years"...???

"ONE HUNDRED YEARS"

IN’VE NEVER SEEN A MAN
LIKE I WAS GOING TO BE
BUT NOW I'M DOING TIME
&TIME IS KILLING ME

BUT SOMEHOW HERE TONIGHT
I CROSS THE BRIDGES OF MY MIND
..........



(.)
Ewa
2007-11-15 14:22:24
ratajczak bogdan
Wspomniał o Jazz Jamboree '96, na którym z akompaniamentem fortepianowym Włodzimierza Nahornego, zaśpiewał "Wspomnienie".

Ciekawe to wykonanie Soyki i Nahornego. :)

Jeśli już mowa o "Wspomnieniu" to kilka dni temu, a dokładnie 11 listopada, słyszałam tenże utwór również na jazzowo, w wykonaniu trójmiejskiego Big Bandu Ireneusza Stromskiego, z gościnnym udziałem Przemka Dyakowskiego.

Również interesująco brzmi ten utwór w interpretacji Marka Bałaty, który ostatnio z programem NIEMEN WSPOMNIENIE wystąpił 26 czerwca w Mielcu.
Dasza
2007-11-19 21:03:17
Na stronie Weroniki Szypury napisano:
1 czerwca odbyła się w Kołobrzegu prapremiera spektaklu muzycznego "NOTA ANAMNESIS". Reżyseria oraz prowadzenie - Roman Radoszewski. Interpretacje wokalne w wykonaniu Weroniki zdobyły sobie wielkie uznanie wśród widzów.

W innym miejscu znalazłam taką informację:

Bielsko-Biała - Książnica Beskidzka
05.11.2007 godz.18:00 koncert „Czesław Niemen : NOTA ANAMNESIS ” wieczór zaduszkowy
Występują: Weronika Szypura – interpretacje, Andrzej Kolendo – aranżacje, Roman Radoszewski-Słowo i koncepcja .
Współorganizator koncertu Stowarzyszenie Kulturalne Sonata.

Niestety nie udało mi się dowiedzieć czy koncert odbył się, jak został przyjęty przez publiczność, jakie utwory Niemena wykonała Weronika.
Może Roman uchyli rąbka tajemnicy?
Dasza
2007-11-19 21:22:10
I jeszcze jeden koncert zaduszkowy :
Wspomnienie Czesława Niemena koncert w Górze Kalwarii Ośrodek Kultury Góra Kalwaria serdecznie zaprasza na koncert zaduszkowy, pod tytułem: Wspomnienie Czesława Niemena, który odbędzie się w najbliższy piątek 9 listopada 2007 roku, o godzinie 20:00 w Kinie Uciecha, przy ulicy Sajny 14, Góra Kalwaria. Wstęp na koncert wolny!

http://www.powiat-piaseczynski.info/inf ... i,652.html
Andrzej Kolendo
2007-11-20 06:54:42
Witaj, Daszo. Jeżeli pozwolisz, chętnie odpowiem na Twoje pytania, tym bardziej, że to żadna tajemnica :) Zgodnie z zapowiedzią NOTA ANAMNESIS w reżyserii oczywiście Romana została wystawiona w Książnicy Beskidzkiej 5 listopada. Koncert ten został bardzo dobrze przyjęty przez wypełnioną po brzegi salę. Weronika wykonała następujące utwory:
- "Śpiew ocalenia"
- "Nigdy się nie dowiesz"
- "Una luce mai accesa"
- "Se non avessi te" (z repertuaru FIORDALISO)
- "Hymn o miłości" (a'cappella)
- "Dziwny jest ten świat"
- "Kałakolczik"
- "Bema pamięci żałobny rapsod"

Jedna refleksja: cieszy mnie fakt, że Weronika bardzo dobrze radzi sobie jednorazowo z tym repertuarem, gdyż, jak widać, jest tu co śpiewać :) Pozdrawiam.
ratajczak bogdan
2007-11-20 08:55:38
No proszę! :D
Dasza wyszperała informację (jak zwykle niezawodna!) o koncercie Weroniki Szypury, Andrzej Kolendo współtwórca koncertu i repertuaru dorzucił spis utworów i nadmienił o reakcji publiczności, a Roman w ciszy i przed zgiełkiem forum, nadal robi dobrą robotę "w temacie Niemena".
Czy trzeba czegoś wiecej?
Aktualny serwis informacyjny działa - przydałoby się może jakieś zdjęcie z imprezy no i może... jakiś plik muzyczny na Speedshare, abyśmy i my, chociaż wirtualnie, mogli "wejść" w atmosferę koncertu.
Co Wy na to Andrzeju i Romanie?
Dasza
2007-11-20 18:50:48
Dziękuję Andrzejowi Kolendo, że tak szybko zareagował i
udzielił wyczerpujacej odpowiedzi na moje pytania.
Również pozdrawiam, a Weronice życzę wielu sukcesów.
pkosela
2007-11-23 21:54:08
Wreszcie nadarzyła się okazja, aby się ujawnić, więc witam wszystkich :)
Okazja wydarzyła się 18. listopada w Warszawie.
Chciałbym pozostawić ślad po koncercie, który odbył się jako pierwszy w cyklu trzech "Panowie na Mokotowie", był poświęcony Patronowi tego forum (bohaterami pozostałych byli A. Zaucha i M. Grechuta).

Zaproszenie, które mówi wszystko:
Obrazu nie udało się pobrać z zewnętrznego adresu.


Margita Ślizowska:
Obrazu nie udało się pobrać z zewnętrznego adresu.


Obrazu nie udało się pobrać z zewnętrznego adresu.


Marcin Kołaczkowski:
Obrazu nie udało się pobrać z zewnętrznego adresu.


Obrazu nie udało się pobrać z zewnętrznego adresu.


Plakat:
Obrazu nie udało się pobrać z zewnętrznego adresu.


Interesującą rzeczą jest płyta, którą można było dostać jako "gratis", do płyty z piosenkami A. Osieckiej, na której zarejestrowano chyba (wiem, mogłem robić notatki, ale jak zwykle nie mogłem się do tego zmusić) pełny program koncertu:

Obrazu nie udało się pobrać z zewnętrznego adresu.


Dodatkowo pojawił się na bis "Sen o Warszawie"

Program zarejestrowany na płycie:
1. Zaproszenie do Dzielnicy Żoliborz
2. Coś co kocham najwięcej
3. Chyba, że mnie pocałujesz
4. Allilah
5. Nie bądź taki Bitels
6. Jaki kolor wybrać chcesz
7. Nie wiem, czy to warto
8. Zabawa w ciuciubabkę
9. Pod Papugami
10. Wspomnienie
11. Piękny jest ten świat...
12. Zechcesz mnie, zechcesz
13. Domek bez adresu

Koncert był bardzo ciepło przyjęty przez zgomadzoną na sali publiczność.

Pozdrawiam
Piotr
Ewa
2007-11-23 23:33:40
Dzięki, Piotrze, za tak obszerną dokumentację tego koncertu. Witaj na forum. :)
pkosela
2008-05-22 10:47:43
24. maja 2008 odbędzie się w Warszawie kolejne Święto Saskiej Kępy, w ramach którego m.in.:
17.30-18.30 - "Niemen-rzeka wspomnień". Piosenki Czesława Niemena wykonują: Margita Ślizowska , Marcin Kołaczkowski, Mietek Morański z towarzyszeniem zespołu muzycznego Kameleon Sekstet

(tak, to o tym pisałem wcześniej)
O samej imprezie: http://www.pragapld.waw.pl/swieto-saskiej-kepy.html
ratajczak bogdan
2008-05-22 15:04:24
Nawiązując do posta "pkosela" dodam, że mam płytę „Niemen - Rzeka wspomnień” – otrzymałem ją dzięki uprzejmości Stowarzyszenie „Muzyka Bez Granic” – to one - wraz z Urzędem Dzielnicy Żoliborz przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zrealizowało całe przedsięwzięcie i wydało płytę.
Obrazu nie udało się pobrać z zewnętrznego adresu.

Niektórzy Userzy z Forum znają już walory tego przedstawienia, które swą premierę miało 16 października 2006 roku w Teatrze Komedia w Warszawie. Warto wspomnieć także o tym, że prapremiera spektaklu (pod patronatem Małgorzaty Niemen) odbyła się w grudniu 2005 roku na dziedzińcu Fortu Sokolnickiego. Wieczór piosenek z repertuaru Czesława Niemena - w wykonaniu duetu młodych artystów:
Margity Ślizowskiej i Marcina Kołaczkowskiego
Obrazu nie udało się pobrać z zewnętrznego adresu.

jest ciekawym kolażem słowno-muzycznym, a atrakcyjna forma (konwencja audycji radiowej), jaką nadano temu spektaklowi, pozwala mi zachęcić wszystkich, aby, jeśli mogą, uczestniczyli w tej muzycznej podróży w czasie i poprzez uczestnictwo w koncercie, przypomnieli sobie te najbardziej znane piosenki Niemena.

(.)
Ewa
2008-06-16 14:42:38
W drugim dniu tegorocznego Gdynia Blues Festiwal toruńska grupa bluesowa Tortilla wykonała Płonącą stodołę Niemena.
pkosela
2008-08-26 14:10:17
W najbliższą sobotę, na warszawskim Służewiu odbędzie się TRZECI FESTIWAL PIOSENKI ARTYSTYCZNEJ POETYCKA DOLINA.
W programie m.in. "Niemen jak rzeka" - koncert w wykonaniu 4mation i Jarka Wasika.
Za stroną zespołu:
http://www.4maton.plwidowisko artystyczne poświęcone twórczości Czesława Niemena. Największe przeboje w nowych zaskakujących aranżacjach muzycznych, które zabiorą publiczność w krainę wspomnień i pozwolą odkryć dobrze znane melodie na nowo.


Obrazu nie udało się pobrać z zewnętrznego adresu.


Pozdrawiam
Piotr
ratajczak bogdan
2008-09-17 09:01:23
Wybrzmiały ostatnie dźwięki na zakończone III edycji FMT "Niemen Non Stop" w Słupsku (17-19 lipca br.). Wyłoniono laureatów i zabrano się zapewne do pracy nad kolejną edycją.
Dziękuję Wladkowi, który zasygnalizował kolejne wydarzenie muzyczne z muzyką Niemena. Wczoraj - 16 września - w ramach imprezy "Jazz na Żoliborzu" w Fortach Sokolnickiego (Park Żeromskiego)
Warszawa, ul. Czarnieckiego 51 odbył się koncert Artura Dutkiewicza z jego Trio (lider-p + Sebastian Frankiewicz-dr oraz Daniel Biel-b): "Niemen Piano".
Czy ktoś miał okazję uczestniczyć w tym spektaklu i zrelacjonować ten wieczór?

(*)
ratajczak bogdan
2008-10-10 18:37:06
Nareszcie pomysł wybiegający swym zasięgiem poza opłotki imprez zaściankowych.
Dotyczy szeroko rozumianej edukacji muzycznej, a przy okazji stworzy szansę pokazania szerszej publiczności, jak można zagrać Niemena na jazzowo.
A wszytko za sprawą programu Pierwszego Polskiego Radia, prezentującego Trio Artura Dutkiewicza.

Transmisja z Radiowego Studia im. Witolda Lutosławskiego
–„Jazzowa ciuciubabka czyli Niemen z Hendrixem na jednej scenie”.
Spotkanie z jazzowym triem, któremu przewodzi pianista, kompozytor, aranżer i pedagog Artur Dutkiewicz. Zespołowi będzie towarzyszyć – wokalista i kompozytor greckiego pochodzenia Jorgos Skolias, znany m.innymi z unikalnej techniki śpiewu harmonicznego.
W programie: największe przeboje Czesława Niemena oraz kompozycje Jimiego Hendrixa.

Poranek muzyczny dla dzieci
12.10.2008, 11:05 - 11:58


Cenna inicjatywa - gorąco polecam.

(*)
Kazimierz Wlekły
2008-10-12 10:16:25
Dla Tych, Którzy nie słyszeli: http://www.sendspace.pl/file/tVf8VkIy/
ratajczak bogdan
2008-10-31 11:40:39
Ponieważ każdy zamieszcza informacje o różnych koncertach poświęconych muzyce Niemena i tworzy nowe topiki, powstaje mały rozgardiasz, a chciałbym, aby w jednym - dla większej czytelności i scalonej informacji - kumulowały się te wszelkie informacje.
Pozwalam sobie przeto na taką transformację postów innych userów.

wladek16.09.2008 godz. 19.00 Artur Dutkiewicz Trio "Niemen piano"
Jazz na Żoliborzu za JF 9/2008


muzyka11ARTUR DUTKIEWICZ SOLO PIANO
NIEMEN IMPROWIZACJE

jazzowe interpretacje utworów Czesława Niemena m.in. Jednego Serce, Pod Papugami, Zabawa w Ciuciubabkę, Czy mnie jeszcze pamiętasz, Bema Pamięci...,

3 listopada godz. 19.00
DK "Śródmieście" ul. Smolna 9
wejściówki do odebrania pod tel. 022 826 25 86, 0606 441 399

serdecznie zapraszam
Hania Dutkiewicz


wladekwytwórnia łódź ul. łąkowa 29 6 listopada 2008 Niemen/Hendrix projekt - Artur Dutkiewicz, Jorgos Skolias, gość specjalny Om Art Formation - Bułgaria


(*)
ratajczak bogdan
2008-10-31 23:29:22
Stowarzyszenie "MUZYKA BEZ GRANIC"
przedstawia:
2 listopada, godz.21
Parafia św. Ojca Pio, ul. Rybałtów 25
"NIEMEN - Rzeka Wspomnień"
wieczór pieśni z repertuaru Czesława Niemena

Margita Ślizowska, Marcin Kołaczkowski
Paweł Prokopczuk, zespół Kameleon

Spektakl sfinansowany przez Urząd Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy
www.ursynow.waw.pl
Więcej informacji o spektaklu: http://www.muzykabezgranic.pl/index.php?dzial=9&id=14
Zapraszamy również do odwiedzania naszej strony:
www.muzykabezgranic.pl

(*)
ratajczak bogdan
2009-06-26 13:23:56
Impreza okolicznościowo-muzyczna w studiu PR im. Agnieszki Osieckiej, jaka odbyła się 22 czerwca przy okazji oficjalnej prezentacji przez NBP emisji monet z wizerunkiem Niemena, była też doskonałą okazją do przypomnienia kilku utworów Czesława.
Relacji radiowej niestety nie było, wiemy natomiast, że piosenki z repertuaru :N: wykonywali : Grażyna Łobaszewska "Jednego serca", Stanisław Soyka "Nim przyjdzie wiosna", Marek Bałata "Wspomnienie", "Obok nas" i "Sukces". Pianista jazzowy Artur Dutkiewicz, zaprezentował nagrania z płyty "Niemen Improwizacje". Podobno wystąpili też inni, ale brak na razie bliższych informacji.
Na koncercie był ponoć Markovitz, ale ostatnio tu nie pisze, może więc jakąś informację zamieści najbliższy "Jazz Forum"?
Na pytanie jakie postawiłem w tytule topiku, należy zatem odpowiedzieć - prawda. :)

(*)
ratajczak bogdan
2009-07-08 10:42:27
Może nieco spóźniona informacja, ale nie może przecież mimo wszystko zostać niedostrzeżona na forum N.AE., a tym bardziej zapomniana.

Nowe oblicze Carmen Sacrum

Już po raz 14. odbyły się Wielkopolskie Spotkania Chóralne „Carmen Sacrum Festival”. Organizatorzy: Towarzystwo Śpiewacze „Echo” w Kaliszu, Kustosz sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, parafia prawosławna pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Kaliszu oraz Związek Chórów Kościelnych Diecezji Kaliskiej, włączyli to przedsięwzięcie w obchody Święta Miasta Kalisza. Tegoroczny „Festival” nawiązywał do wielokulturowości miasta, wielowiekowego ekumenizmu i zrealizowany został w dwóch oddzielnych terminach.

W sobotę 9 czerwca 2008 roku na pl. św. Stanisława obok kościoła ojców franciszkanów, w wieczornej scenerii z zadziwiającymi efektami świetlnymi, odbył się koncert zatytułowany „Pieśni Świata”. Jakopierwszy zaprezentował się Chór Żydowski „Clil” pod dyr. Izabelli Krych, który zaśpiewał tradycyjne pieśni i piosenki żydowskie w języku jidysz, hebrajskim i ladino. Drugi wystąpił Krakow Gospel Choir prowadzony przez Lee Kjelsden i przedstawił utwory reprezentujące różne odmiany muzyki wywodzącej się z tradycji czarnych kościołów amerykańskich: od spirituals, poprzez tradicional gospel, aż do współczesnych contemporary gospel. Na zakończenie gospodarze, czyli Chór Chłopięco – Męski Bazyliki Kaliskiej pod batutą Marka Łakomego w repertuarze zupełnie odmiennym. Usłyszeliśmy najpopularniejsze piosenki Czesława Niemena z towarzyszeniem Zespołu Kameralnego Filharmonii Kaliskiej.


http://www.opiekun.kalisz.pl/238/Kronika_Diecezji.htm

(*)
ratajczak bogdan
2009-07-22 16:30:47
Romuald Juliusz WydrzyckiAle w Radio Szczecin w tym Dniu reklamowano na 2 sierpnia J.R. ktory chyba jednak za malo uczuciowo bedzie spiewal Niemenem w Amiteatrze . Jesli dopisze ochota i mozliwosci to sprawdze to po raz kolejny .


Z zapowiedzi prasy internetowej:
„Dziwny Ten Świat" - to piosenkami opowiedziana historia naszej wspólnej, niezależnej wrażliwości. To znakomite utwory, które dzięki swojej różnorodności stylistycznej zawierają prawie całą historię polskiej muzyki rozrywkowej. Jednocześnie sposób narracji między piosenkami oraz zestawienie tematyczne związane jest ściśle z kolejnymi etapami fascynacji Czesława Niemena muzyką, ale również z tym wszystkim, co kreowało upodobania Polaków w sferze słuchania piosenek.
Janusz Radek ma tylu zwolenników, co przeciwników.De gustibus...
Ale podjął dzieło na tyle, na ile staje mu talentu i chęci.
Nie widzę powodu, aby podważać jego starania, bo to działania pozytywne.
W przeciwieństwie do niektórych osób z TEGO FORUM - udających na zewnątrz poprawność, a na PW wypisujących żenujące i niegodne forumowicza posty.
Tę dwulicowość osób pokroju S. będę zawsze ujawniał, zwłaszca w przypadku, gdy o tym uczciwie ostrzegałem.
Ale wróćmy do rzeczy przyjemnych i mających sens.
:arrow: Koncert Janusza Radka - "Dziwny Ten Świat - opowieść Niemenem"
2 SIERPNIA 2009r. GODZ. 19.30 TEATR LETNI w Szczecinie.

(*)
ratajczak bogdan
2009-07-23 18:47:38
W dniu 20 czerwca 2009 roku od godziny 18.00 w hali widowiskowo-sportowej (ul. Kołłątaja 1) odbył się po raz pierwszy w Luboniu Festiwal Piosenki - "Dziwny jest ten świat".
W koncercie finałowym, wykonując utwory z repertuaru patrona - Czesława Niemena, wzięli udział:
Bożena Szentak - "Dziwny jest ten świat" - wyróżnienie,
Alicja Samorzewska - "Pod papugami",
Dawid Kwieciński - "Wspomnienie",
Sandra Rusin - "Gdzieś obok nas",
Monika Kręt - "Płonie stodoła",
Kalina Bernaczyk - "Czy to warto",
Weronika Szypura - "Mów do mnie jeszcze" - wyróżnienie,
Aurelia Jargoła - "Jednego serca" - II nagroda,
Kamila Markuszewska - "Obok nas",
Katarzyna Brzóska - "Moja piosnka" - III nagroda,
Daria Kutkowska - "Dziwny jest ten świat",
Agata Rożankowska - "Pokój" - wyróżnienie,
Natalia Gadzina - "Sprzedaj mnie wiatrowi",
Tomasz Cofta - "Płonie stodoła" - wyróżnienie,
Katarzyna Muszyńska - "Dziwny jest ten świat" - I nagroda.

Doskonała organizacja całej imprezy zasługuje na dodatkowe wyróżnienie, a festiwal prowadzili: p. Agnieszka Begier (UM w Luboniu), oraz p. Antoni Urban - dyrektor festiwalu. Nagrody wręczała m.in. żona Czesława Niemena, pani Małgorzata Niemen (najpopularniejsza polska modelka lat 80-tych), wraz z córką Natalią Niemen, która jest uznaną piosenkarką.
Gwiazdą wieczoru był Michał Bajor.
Obrazu nie udało się pobrać z zewnętrznego adresu.

od lewej: Agnieszka Begier, Małgorzata Niemen i Natalia Niemen podczas wręczania nagród fot. Kalina Kelma

:arrow: http://e-lubon.pl/news/festiwal-piosenk ... elacja-203

Rośnie konkurencja dla Słupska?
Niech rośnie, konkurencja ma to do siebie, że podnosi poziom... także artystyczny i organizacyjny.
A oto wszak chodzi wszystkim organizatorom.

(*)
Stach
2009-07-24 05:15:56
ratajczak bogdan
Rośnie konkurencja dla Słupska?
(...)wszak chodzi wszystkim organizatorom.
(*)

Jestem głęboko przekonany, że "wszystkim organizatorom" idzie o to aby popularyzowac twórczośc Czesława Niemena.Dobrze się stanie jeśli wszyscy będą sie od siebie uczyc, będą pracowac nad doskonaleniem swych przedsięwzięc. Niech na mapie Polski pojawi się jak najwięcej festiwali, wystaw, konkursów, wieczorów klubowych... i nie ważne czy dotyczą Słupska , Trzcianki, Lubonia, Sopotu ...ważne , że dotyczą NIEMENA
ratajczak bogdan
2009-07-24 17:32:46
Stach Niech na mapie Polski pojawi się jak najwięcej festiwali, wystaw, konkursów, wieczorów klubowych... i nie ważne czy dotyczą Słupska , Trzcianki, Lubonia, Sopotu ...ważne , że dotyczą NIEMENA


A o czym innym ja napisałem?

(*)
Ewa
2009-07-25 19:41:20
Jak donosi nasz kolega Szach'raj, wczoraj w Dobrym Mieście odbył się koncert Soyki i Yaniny, w którym oprócz swoich utworów i trzech piosenek Dylana wykonali także utwór Niemena "Nim przyjdzie wiosna".
ratajczak bogdan
2009-07-25 20:59:30
W środę (22.07) grali także podobny koncert w Warszawie.
Też wykonali tę piosenkę.
Widać, że znowu są coraz bliżej siebie, co mnie napaja optymizmem, bo wiem, że obaj bardzo cenią Niemena i planowali przed laty nagranie wspólnej płyty z piosenkami Czesława.
Wówczas nic z tego nie wyszło, ale ponoć wszystko jest możliwe.

(*)
ratajczak bogdan
2009-07-25 21:11:18
Jak informuje Markovitz: 01.08.2009 - Dzień Niemena w Olsztynie.

(*)
Stach
2009-07-26 04:01:23
Radek:Mam nadzieję, że właśnie tu znajdę najwięcej osób zainteresowanych spotkaniem, które zaplanowaliśmy na 2. weekend października. Zapraszam do wygłoszenia referatów, uczestnictwa w dyskusjach czy po prostu bycia z nami.

Cytuj:
Instytut Filologii Wschodniosłowiańskiej
Uniwersytetu Opolskiego

serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w konwersatorium
z okazji 70-lecia urodzin Czesława Niemena

Unisono na pomieszane języki...
...o rocku, jego twórcach, dziełach, także tych pozamuzycznych,
oraz różnych stronach opisu tego, co z kulturą rocka związane,

które odbędzie się w dniach 9-10 października 2009 r. w Tułowicach.(...)
Stach
2009-07-26 04:01:23
Radek:Mam nadzieję, że właśnie tu znajdę najwięcej osób zainteresowanych spotkaniem, które zaplanowaliśmy na 2. weekend października. Zapraszam do wygłoszenia referatów, uczestnictwa w dyskusjach czy po prostu bycia z nami.

Cytuj:
Instytut Filologii Wschodniosłowiańskiej
Uniwersytetu Opolskiego

serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w konwersatorium
z okazji 70-lecia urodzin Czesława Niemena

Unisono na pomieszane języki...
...o rocku, jego twórcach, dziełach, także tych pozamuzycznych,
oraz różnych stronach opisu tego, co z kulturą rocka związane,

które odbędzie się w dniach 9-10 października 2009 r. w Tułowicach.(...)

myślę, że warto przypominac o powyższym przedsięwzięciu Radka
Stach
2009-07-27 07:00:42
Wczoraj po godz. 20-tej w Lęborku, Stanisław Soyka miał swój koncert wykonał m.in. Nim przyjdzie wiosna
ratajczak bogdan
2009-07-28 11:14:03
W innym topiku przeczytałem o benefisie Franciszka Walickiego, jaki miał miejsce w Gdyni w dniu 27 lipca.
EwaZ utworów Niemena wykonane zostały „Hej, dziewczyno, hej”, "czy mnie jeszcze pamiętasz", ”Wiem, że nie wrócisz” oraz „Baw się w ciuciubabkę”(z zupełnie zmienionym, uwspółcześnionym tekstem).
Wykonawcom towarzyszył 9-osobowy zespół (z rozbudowaną sekcją dętą) pod kierunkiem Piotra Manii.

To kolejna porcja muzyki Czesława, wykonana na estradzie przez artystów Teatru Muzycznego w Gdyni i świadcząca o tym, że wciąż się o nim pamięta.
A więc "Prawda". :)

(*)
pkosela
2009-07-29 08:46:18
ratajczak bogdanKoncert Janusza Radka - "Dziwny Ten Świat - opowieść Niemenem"
2 SIERPNIA 2009r. GODZ. 19.30 TEATR LETNI w Szczecinie.


Wpadło mi w oko przy okazji:
Planowany na niedzielę koncert Janusza Radka pt. "Dziwny Ten Świat - opowieść Niemenem" w Teatrze Letnim zostaje na prośbę producenta przeniesiony na 23 września na dziedziniec Zamku Książąt Pomorskich.

źródło: http://www.e-teatr.pl/pl/artykuly/77130.html
Jest też informacja w linku podanym przez Bogdana.
wladek
2009-07-30 21:08:39
powód sprzedano zaledwie kilkaset biletów bez komentarza
15 rocznica śmierci ryszarda R. W TVP kultura skazany na bluesa,koncert zriwiery i z Olsztyna 1984 Rysio w kapitalnej formie 17/01/2009 w TVP wielkie nic bez komentarza
ratajczak bogdan
2009-07-30 21:16:27
wladekpowód sprzedano zaledwie kilkaset biletów bez komentarza

Władku, ale to należy skomentować.
Przykre, że Szczecin nie wykazał należnego zainteresowania.
W końcu to miasto bardzo często gościło Niemena i bywały tam komplety.
Mówił o tym wielokrotnie sam Czesław, a i Romuald też to podkreślał.
Niestety Jego nikt nam już nie przywróci i trzeba cieszyć się tym, co jest.
Szkoda, że Radka niezbyt cenią w Szczecinie, może gdzieś na prowincji będzie miał więcej szczęścia?
Oby, bo to jednak zawsze jakaś forma kultywowania pamięci o Czesławie.

(*)
Romuald Juliusz Wydrzycki
2009-07-31 12:10:03
Sprawa polega na tym ze Radka dyskredytuje jak moze pewna pani . I to pewnie ma jakis tam wplyw .Zauwazmy jak umiejetnie omija sie zagrozenia budujac specyficzne nazewnictwo koncertu .
Z drugiej strony cena biletow siegajaca pol setki / nie mylic z wodka / nie dla kazdego jest do przebrniecia . Dla mnie jest to bardzo spora cyfra .
Wg zapewnien organizatorow mimo tego ze Radek spiewa prawie wszystko i prawie wszystkich ma to byc wart zobaczenia spektakl , bardziej aktorski z doskonalaym zespolem , ktory w tej chwili bawi we Wloszech i to jest jeden z powodow przelozenia koncertu .
Przykro ale w tym terminie porywam sie na Grecje za mini pieniadze i recenzje ktos inny napisze . :)
ratajczak bogdan
2009-07-31 12:38:36
Romuald Juliusz Wydrzycki
Wg zapewnien organizatorow mimo tego ze Radek spiewa prawie wszystko i prawie wszystkich ma to byc wart zobaczenia spektakl , bardziej aktorski z doskonalaym zespolem , ktory w tej chwili bawi we Wloszech i to jest jeden z powodow przelozenia koncertu .

Też tak uważam - tournee po Włoszech było ważniejsze i bardziej sprzyja popularyzacji Niemena na tamtym gruncie, niż jedna impreza, która nie doszła do skutku w Szczecinie.
Romuald Juliusz Wydrzycki Przykro ale w tym terminie porywam sie na Grecje za mini pieniadze i recenzje ktos inny napisze . :)

Ależ urlop i Grecja to naprawdę nic przykrego. :)
Romualdzie, życzę samych pogodnych dni i wypoczynku, a o relację się nie martw, jest Władek i on na pewno nam opowie jak było.
Tobie natomiast przypomnę fragment wiersza "Marmur-biały" Cypriana Norwida i nim się kieruj, podziwiając uroki Hellady - kolebki naszej cywilizacji pełnej pychy:

Grecjo piękna!... twe dziwiąc ramiona z marmuru
I - serce... pytam: co się téż stało z Homerem,
Który cię uczył śpiewać z gwiazdami do chóru?
Gdzie jego grób? lub chata? - mów! chociażby szmerem
Fal egejskich, bijących w heksametr o skałę -
Rytmem klasku ich rzeknij - zapisz, w piany białe!

(...)


(*)
Romuald Juliusz Wydrzycki
2009-07-31 20:37:16
Ten Marmur Bialy jest przepieknym utworem i jak pieknie go Czeslaw recytuje . Zobaczymy jak dozyjemy Grecjo piekna.
Wracajac do wystepu J.Radka to ten spektakl - widowisko teatralne poswiecone Niemenowi jest juz wydane na plycie DVD . Mozna i tak . Predko , normalnie , zwyczajnie . Ot tak po prostu . A my wciaz czekamy ale na szczescie rozpowszechniamy to co mamy i tak wiele juz nas nie zaskoczy . :)
ratajczak bogdan
2009-08-03 09:40:16
Odnotujmy i tutaj to święto Czesława Niemena w Olsztynie.
DZIEŃ NIEMENA - OLSZTYN 1.08.2009
PROGRAM UROCZYSTOŚCI W OLSZTYNIE:

⇒ 17:00 – Scena Staromiejska: „Niemen - rzeka wspomnień”
spektakl wg scenariusza i w reżyserii Marcina Kołaczkowskiego (wśród pierwszych 100 widzów zostaną rozlosowane okolicznościowe monety z wizerunkiem Cz. Niemena wyemitowane przez NBP w 2009 r.)
⇒ 19.00 – Koncert w Amfiteatrze: wystąpią:
* HARLEM (Sen o Warszawie; Stodoła; Wiosna; Mamo, mamo; Wspomnienie) *
:arrow: Nim przyjdzie wiosna - Harlem
* MARTYNA JAKUBOWICZ (Pod papugami; Italiam, Italiam; Ptaszek; Ewentualnie)
:arrow: Italiam, Italiam - Martyna Jakubowicz
:arrow: Pod Papugami - Martyna Jakubowicz
:arrow: Ptaszek - Martyna Jakubowicz
* NATALIA NIEMEN (Nim przyjdzie wiosna – zaśpiewa wspólnie z Markiem Bałatą)
:arrow: Jest nadzieja - Natalia Niemen
:arrow: Dla Taty - Natalia Niemen
* MAREK BAŁATA QUINTET (Dziwny jest ten świat; Com uczynił; Sukces; Summer time)
:arrow: Com uczynił - Marek Bałata
:arrow: Dziwny jest ten świat - Marek Bałata
Koncert poprowadzi Małgorzata Sadowska.
⇒ 22.00 – namiot w fosie zamkowej
* Niemen Improwizacje (w ramach Bohema Jazz Festival)
* ARTUR DUTKIEWICZ TRIO.
:arrow: Nim przyjdzie wiosna - Artur Dutkiewicz Trio
:arrow: Sen o Warszawie - Artur Dutkiewicz Trio
* Ps. Zestaw wykonanych "na żywo" utworów, mógł się nie zgadzać z anonsowanymi.
Zaś podane tytuły różnią się od oryginalnych, ale wiadomo, o co chodzi.

:arrow: II Dzień Niemena - Olsztyn, 1.08.2009 - Bohdan Głuszczak wspomina Czesława Niemena

Wprawdzie w innym topiku zostało to już szeroko ujęte i skomentowane, ale skoro tak ciekawa impreza zaistniała, należy się jej uwaga i tutaj.
Bo to wszak, po raz kolejny, dowodzi, że "POLSKIE ESTRADY (są) PEŁNE NIEMENA".

(*)
Stach
2009-08-04 06:03:51
viewtopic.php?f=7&t=1243 to jak jest z tą reaktywacją? Prawda czy fałsz, Romualdzie? :)
Romuald Juliusz Wydrzycki
2009-08-04 10:38:44
Z tego co wiem pobieznie to program dalej sie kreci corocznie . Prowadzi to "Baca" i PR Szczecin.
Ja przestalem sie tym zajmowac . Mam pelno muzyki klasycznej w glowie , no i Jaco ostatnio . :)
Ewa
2009-08-24 12:14:23
W sobotę pod hasłem "Przestrzeń wolności - Dziwny jest ten świat" na gdańskim Targu Węglowym odbył się koncert, w którym artyści zaapelowali o zaprzestanie wszelkich form przemocy. Wydarzenie było częścią nowego gdańskiego festiwalu - Solidarity of Arts. Wystąpili m.in. Ian Gillan, Myslovitz, Lech Janerka. Na zakończenie koncertu zabrzmiał odtworzony z taśmy „Dziwny jest ten świat” Niemena.
ratajczak bogdan
2009-11-12 18:37:30
Niemena grają wszędzie...
:arrow: Także w Trzciance (25 października) mogliśmy usłyszeć w kinie "Serenada" dwie kompozycje wykonywane przez :N: - "Pod Papugami" oraz "Płonącą stodołę".

(**)
ratajczak bogdan
2010-01-26 12:50:55
15 stycznia 2010 roku w Białej Piskiej odbył się wieczór poświęcony pamięci Niemena.
Więcej na ten temat napisała menadżerka Joachima Perlika, który wraz z towarzyszącym mu zespołem Moment dał tam koncert, wykonując te znana i mniej popularne piosenki Czesława.
Elżbieta PurzyńskaSala w Białej Piskiej a właściwie salka, to tylko 120 miejsc. Koncert /5 muzyków/ plus Roman Radoszewski plus wystawa. A 120 biletów po 25 złotych to tylko 2900 PLN. A w tym innym mieście czyli w Giżycku sala liczy 300 miejsc i tyle ludzi było na koncercie, a dzień wcześniej w Dobrym Mieście/ o tym nikt nie wie?/ też był koncert z tej samej okazji.

:arrow: Wieczór piosenek Czesława Niemena
Sądzić należy, że na tych koncertach (o których wzmianka poniżej) także nie zabraknie piosenek wylansowanych przez Czesława Niemena.
W marcu będą koncerty zespołu Moment w Szczytnie i Piszu. Zapraszam. Elżbieta Purzyńska.

Jest Niemen...

(**)
Ewa
2010-04-19 17:38:27
Dziś w TVP 1 0 20.25 koncert "Artyści w hołdzie ofiarom katastrofy - FRYDERYK 2010", w którym na zakończenie artyści wspólnie zaśpiewają utwór "Dziwny jest ten świat".
Romuald Juliusz Wydrzycki
2010-04-20 10:31:14
Nie zdazylem ani zobaczyc tego programu ani jeszcze czegos wiecej .
Planowalem wobec kompletnej niemocy dotyczacej tworczosci :N: interweniowac u Sp Pana Prezydenta Lecha Kaczynskiego .
Nie zdazylem .
Ewa
2011-07-03 13:12:26
Na koncercie "Tu Warszawa" z okazji inauragcji polskiej prezydencji w UE Edyta Górniak zaśpiewała "Sen o Warszawie". Czytając opinie pod klipem wdać, że interpretacja Edyty wywołała skrajne emocje, od zachwytu po potępienie. Mnie jakoś średnio podobała się ta wersja, a Wam?

Ucieszyło mnie natomiast, że w czasie koncertu wśród migawek pokazujących naszych najwybitniejszych ludzi kultury zobaczyłam Niemena. :)
Tadeusz
2011-07-03 14:58:07
Ewa napisała:
Mnie jakoś średnio podobała się ta wersja, a Wam?


A mnie mniej niż średnio. Najwyraźniej "przefajnowała"- jak powiedział kiedyś Niemien do Apostolisa we wrocławskim klubie studenckim "Pałacyk".
viewtopic.php?f=1&t=759&hilit
Była to na siłę wymyślona interpretacja, zupełnie niepasująca do przekazu słownego. Zresztą takich interpretatorów jest więcej na polskiej scenie. Co jakiś czas ktoś bierze się za którąś z piosnek Niemena i "melizmaci " do upadłego, bezmyślnie rozkłada akcenty melodyczne zamiast normalnie - w swoim stylu - ją wykonać; stara się "przepoczwarzyć" w Niemena, a wychodzi z tego jeden wielki blamaż. Najtragiczniejsze jest to, że publika klaszcze bezmyślnie, a wykonawca schodzi ze sceny nadęty dumą jak przysłowiowy balon - bo rzeczywiście balon.
Przykładem takiej nadinterpretacji może być 'Płonąca stodoła" w wykonaniu Grzegorza Markowskiego. Słuchając tego wykonania, płonąłem ze wstydu - za wykonawcę, za wykonawcę !!!

Czas najwyższy, aby stare, nudne TUZY polskiego rocka i polskiej sceny rozrywkowej zaczęły śpiewać na przyjęciach urodzinowych u bogaczy- jak to jest w USA-a na otwartych scenach zaistnieli laureaci wszystkich programów typu X-Factor. TUZY - na URODZINY do bogaczy !!! Dadzą Wam tam łososia w sosie musztardowo-koperkowym i ukłonią się Wam nisko. Nas już nie katujcie swoją jednostajnością!!!
Ja już nie trawię Urszuli z jej konikiem na biegunach, Cugowskiego z tangiem dla dwojga, Markowskiego z - już nie wiem z czym, pewno z czymś nudnym...
Ci ludzie od lat nie wnieśli nic nowego - no chyba, że za novum uznamy dyskretny sposób odcinania kuponów za stary wyliniały numer.
Przesłuchajcie czwartą i ósmą płytę Niemena; przesłuchajcie też czwartą i ósmą płytę Cugowskiego, a wnioski z tej konfrontacji będą pouczające.
BASTA!!!
Markovitz
2011-07-04 19:53:06
Koncertowi inaugurującemu polską prezydencję panowie Materna i Wojewódzki chcieli nadać rangę wydarzenia prezentującego wybitne osiągnięcia polskiej kultury muzycznej. Ambitny to zamiar, ale realizacja - niestety - fatalna. "Sen o Warszawie" w wykonaniu Edyty Górniak stał się tylko pretekstem do nieuzasadnionych popisów wokalnych. O niebo lepiej wypadła interpretacja piosenki Jacka Mikuły zaprezentowana przez Manhattan Transfer. Aby taki koncert udał się dramaturgicznie, wystarczyłby: Możdżer w utworach Komedy (i Chopina, którego mazurki też przecież gra), orkiestrowe wykonanie tematów filmowych Kilara (a nie "Orawy"!), rockowe Myslo i folkowa Kapela ze Wsi Warszawa. Do tego grona mogłaby dołączyć jedna, ale bardzo znana gwiazda z zagranicy.
Tymczasem - jak zwykle - z promocji w świecie wyszły nici, bo poza Polską nikt tego tasiemca nie oglądał.
Kanał Euronews w tym czasie transmitował z Monaco plenerowy koncert Jarre'a...
Tadeusz
2011-07-05 06:16:59
Markovitz napisał:

Koncertowi inaugurującemu polską prezydencję panowie Materna i Wojewódzki chcieli nadać rangę wydarzenia prezentującego wybitne osiągnięcia polskiej kultury muzycznej. Ambitny to zamiar, ale realizacja - niestety - fatalna

Realizacja fatalna również dlatego, że EG nie jest wybitnym osiągnięciem kultury polskiej

Markovitz napisał:
Kanał Euronews w tym czasie transmitował z Monaco plenerowy koncert Jarre'a...


Bo na zachodzie społeczeństwo nie interesuje się jakimiś tam prezydencjami, to tylko kraje Wschodniej Europy skopane powojenną historią przywiązują do tego wagę.

PS. Co do słowa zgadzam się z wypowiedzią Markowitza
Ewa
2011-07-06 10:16:16
Krzysztof Wodniczak
NIEMEN W DOBOROWYM TOWARZYSTWIE

Festiwal Malta zmienił w ostatnich latach swoje znaczenie. Zdominowany został przez imprezy muzyczne. I dobrze.Organizatorzy tegorocznego festiwalu zaprosili, koncertujący na całym świecie, amerykanski zespół Young @ Heart (Młodzi Duchem), który charakteryzuje się jednym - średnia wieku to...80 lat. Byli aktorzy i śpiewacy stworzyli ansambl specjalizujacy się w repertuarze wspomnieniwym z lat trzydziestych (przeboje z musicali,country) i nie tylko. Śpiewają z pasją i niesamowita emocją także rockowe przeboje wcześniej wylansowane przez m.in. Nancy Sinatrę, Boba Dylana, Neila Younga, Bruca Springstina, Lou Reeda, Blondie, Bon Jovi, Joy Division, Nirvanę, Pixies, Sky Stone czy Red Hot Chili Pepers. Miłym akcentem dla nas było wykonanie skojarzone z "What a Wonderful Word" Louisa Armstronga piosenki "Dziwny jest ten świat" Czesława Niemena. Zaśpiewał Ronald Kolinko kantor i organista kościoła katolickiego, absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie z roku 1972.
Nasuwa się pytanie:czy ostatnia żona - przypominamy - jako jedna z czterech spadkobierczyń zezwoliła tym amerykańskim artystom -seniorom na wykonanie tego songu?

P.S Trębacz z Wieży Mariackiej w Krakowie - po hejnale - odegrał "Sen o Waszawie". W ten sposób tygodnik "Przekrój" oficjalnie zaznaczył swój powrót z Warszawy do Krakowa.

Tadeusz
2011-07-06 10:48:48
Cytat z K. Wodniczaka wg. postu Ewy

Nasuwa się pytanie:czy ostatnia żona - przypominamy - jako jedna z czterech spadkobierczyń zezwoliła tym amerykańskim artystom -seniorom na wykonanie tego songu?

Zaczyna robić się gorąco. Draka może przenieść się na kontynent amerykański. Jeszcze wyleją nas z NATO :twisted:
dzek
2011-07-06 15:40:05
Wczoraj słyszałem bardzo fajną wypowiedż W.Waglewskiego,ktory prezentował w audycji" Magiel wagli" muzykę barokową.Nie spodobało się to jednej ze słuchaczek,ktora napisała,że muzyka barokowa jest taka smutna/w domyśle chyba nazbyt smutna/na co Waglewski zareagował stwierdzając,że on ma trochę inne zdanie i w ogole ucieka od takiego stereotypowego myslenia.Dodał,że jego najbardziej zasmucają np festiwale opolskie.Ja myślę,że dzielnie konkurują z owym festiwalem wszelkie telewizyjne gale,organizowane zarówno przez telewizję publiczną jak i przez polsat czy tvn.Im wieksza pompa,reklama i tzw. sceniczna oprawa tym mnie treści.Te wszystkie Dody,Edyty Górniak i wiele innych "artystek"są tak nieznośnie pretensjonale,że jesli w ogole ktoś przy ich nazwiskach uzywa słowa właśnie artysta,to zdaje się,że chyba świat oszalał.To jest irytuace,smieszne i smutne zarazem.
Andrzej Kolendo
2011-07-06 18:42:48
dzekTe wszystkie Dody,Edyty Górniak i wiele innych "artystek"są tak nieznośnie pretensjonale,że jesli w ogole ktoś przy ich nazwiskach uzywa słowa właśnie artysta,to zdaje się,że chyba świat oszalał.To jest irytuace,smieszne i smutne zarazem.


Masz absolutną rację, ale E. Górniak przynajmniej śpiewa, całkiem nieźle zresztą. Doda - sam wiesz :)
Darek Sieradzki
2011-07-22 09:22:03
TVP najwyraźniej organizuje kolejny konkurs dla wokalistów-amatorów ("The Voice of Poland") i okazuje się, że i oni chcą zapełniać estrady Niemenem.

Dobrany repertuar jak zwykle wskazuje, że artysta zakończył odbijać swoje piętno na polskiej muzyce przeszło 40 lat temu, ale można na to spojrzeć też z drugiej strony: od przeszło 40 lat pamięć nie ginie i kto tylko będzie chciał odkryje także te inne oblicza Niemena.
Ewa
2011-07-22 11:04:33
Darek SieradzkiTVP najwyraźniej organizuje kolejny konkurs dla wokalistów-amatorów ("The Voice of Poland") i okazuje się, że i oni chcą zapełniać estrady Niemenem.

Te wykonania są po prostu tragiczne! :shock:
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Cztery ściany świata | górę strony