Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Cztery ściany świata

Telewizja, prasa, radio i organizatorzy koncertów będą (mamy nadzieję) cały czas wspominać Niemena. Tutaj informujcie innych fanów o artykułach, programach i wydarzeniach, żeby też ich nie przegapili!

NIEMEN znany czy nieznany?- audycja w Radiu Emaus 2008-02-27 - 2011-11-08 Piotr Starzyński 233 66602
Piotr Starzyński
2008-02-27 11:22:02
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2008-02-27 11:22:02 przez Piotr Starzyński
Niniejszym informuję :wink: , że 26.02.08 o g.17.29 otrzymałem maila, w którym zostałem powiadomiony, iż mogę prowadzić audycję autorską o CZESłAWIE NIEMENIE w środy g.23:30 – 23:55 - emisja co tydzień.
Audycja będzie nagrywana i odtwarzana.
Wraz z jesienną ramówką programową terminy być może ulegną zmianie.
Mam pomysły na tytuł, ale jeszcze się zastanawiam.
W ogóle chcę WAS prosić o pomoc w realizowaniu tej audycji- chcę, aby była ona OTWARTA dla każdego, czekam na Wasze pomysły.
Być może, że jeśli zechcecie, będę prezentował poglądy Wasze- poszczególne felietony, artykuły, wypowiedzi itp.
Dana osoba, która przesłałaby ciekawe propozycje byłaby niejako ...autorem którejś z audycji.
Jeszcze raz podkreślam- na razie główną moją koncepcją tej audycji jest jej OTWARTOŚĆ na wszelkie ciekawe (moim zdaniem :wink: ) propozycje
O pomysły, sugestie itp. proszę głównie na PW.( tam też do niektórych z Was będę się zwracać indywidualnie).
W piątek idę na pierwsze nagranie!
Dzięki za wszelkie przejawy Waszej życzliwości dla mojego pomysłu i ...gratulacje.
Po-zdrowie-nia serdeczne :)
Domin189
2008-02-27 18:26:57
Witaj Piotrze! ;)

Proponowałbym na sam początek... "Niemen od początku", chronologicznie - od sukcesu, przez natrętne dźwięki i myśli, aż zawędrujemy pod chmury, wyglądające spod kapelusza (który kryje inne, niewydane do tej pory perełki)... ;)

Jak pisał Markovitz na forum już uprzednio - trzeba tak skondensować wiadomości, żeby zdążyć opowiedzieć wszystko na temat, który będzie danej audycji przyświecał. Problem pojawi się po pierwszych trzech (czterech - z "zerówką") płytach. Nie wyobrażam sobie jednak skracać utworów... Pomyślimy.
Piotr Starzyński
2008-03-03 07:17:11
O g.8.29, 15.59 i 19.59 -dziś zajawka mojej nowej audycji.
Zapraszam . :)
Domin189
2008-03-03 14:58:37
Słuchałem, ale o 15:59 nie usłyszałem nic... :(
Piotr Starzyński
2008-03-03 15:09:10
Zaraz zapytam w radiu...
Jest awaria. :(
Jutro:
10:58,13:59,17:59
Piotr Starzyński
2008-03-05 21:21:37
Zapraszam Was dzisiaj na moją nową audycję całkowicie poświęconą Czesławowi NIEMENowi..
http://www.radioemaus.pl
Godz.23.30-23.55
Po-zdrowie-nia
Dasza
2008-03-05 23:48:17
Zapowiada sie ciekawie...
Szkoda,że ostatni utwór nie wybrzmiał do końca.
ratajczak bogdan
2008-03-06 08:59:18
Już trochę rozmawialiśmy na czacie o audycji.
Pierwsze wrażenia są zachęcające.
Ciekawi mnie Piotrze, w jakim kierunku podążysz?
Mała uwaga dotyczy łączenia słowa mówionego z muzyką. Postaraj się nie zagadywać i wyciszać utworów.
Dla nagrywających to jest problem.
Jakich niespodzianek możemy się spodziewć?
Chodzi o gości i muzykę spoza oficjalnych wydawnictw.
"Amen" - też nie było wydane na płycie, tylko na kasecie. Jak udało się obejść tę, zdawć by się mogło, przeszkodę nie do przebycia?

(.)
Ewa
2008-03-06 10:15:19
Tak, jak napisał Bogdan, podzieliliśmy się wczoraj pierwszymi wrażeniami na czacie. Trochę krótka ta audycja, ale wierzymy, że uda Ci się dobrze wykorzystać ten czas antenowy. Fajnie, że oprócz muzyki chcesz prezentować jeszcze wiersze, felietony czy wywiady. Mam nadzieję, że jakoś to rozłożysz, żeby audycje nie były za bardzo przegadane i trochę tej obiecanej,koncertowej muzyki też się zmieściło (i to bez wyciszeń :wink:).
Piotr Starzyński
2008-03-06 14:17:14
Oświadczam, że ostatni utwór pojawił się w audycji...pomyłkowo i nie powinien się tam ukazać.
Nie pytajcie mnie- "dlaczego?" .Może kiedyś wyjaśnię...
Popełniłem błąd i staram się go naprawić.
Po-zdrowie-nia
Dasza
2008-03-06 16:00:01
:(
ratajczak bogdan
2008-03-06 16:41:35
Piotr Starzyński ostatni utwór pojawił się w audycji...pomyłkowo i nie powinien się tam ukazać.


Ależ Piotrze dobrze, że się pojawił.
Nie było żadnej pomyłki... możesz śmiało zapytać "dlaczego"?
Odpowiadam, bo wiem, że nie zapytasz.
To nagranie doskonale spinało klamrą całą wczorajszą audycję.
Mimo wszystkich zastrzeżeń do siebie, wierzę, że niczego złego nie zrobiłeś i nie masz powodu doszukiwać się swojego błędu, a tym bardziej go naprawiać.
Szukasz błędu tam, gdzie go nie ma.

(.)
Piotr Starzyński
2008-03-12 19:04:51
Dziś:
mini kalendarium ,fragment felietonu :N: , wiersz i ...piosenki.
Zapraszam. :)
Domin189
2008-03-12 20:30:15
Dzisiaj nie dam rady słuchać - liczę, że ktoś nagra i się podzieli! :)
cocomo
2008-03-13 16:21:22
Nawiązując do postu Domina mam generalne pytanie do p.Piotra w imieniu wszystkich wiecznie zajętych, z małą ilością wolnego czasu, małymi dziećmi w domu lub po prostu zapominalskich fanów :N:-a - czy byłaby możliwość udostępniania tych audycji gdzieś w sieci, tak aby można ich było wysłuchać w dogodnym dla siebie momencie ?
Piotr Starzyński
2008-03-13 17:13:37
cocomo napisał:
Nawiązując do postu Domina mam generalne pytanie do p.Piotra w imieniu wszystkich wiecznie zajętych, z małą ilością wolnego czasu, małymi dziećmi w domu lub po prostu zapominalskich fanów :N:-a - czy byłaby możliwość udostępniania tych audycji gdzieś w sieci, tak aby można ich było wysłuchać w dogodnym dla siebie momencie ?

Zadaj(cie), proszę, to pytanie pod adresem:
[email protected]
Tu możecie także wyrazić swoje opinie na temat audycji (mam nadzieję, że ...pozytywne :wink: )
A tak poważnie- zróbcie to kiedyś 8)
Po-zdrowie-nia dla cocomo...też. :)
Piotr Starzyński
2008-03-19 18:22:35
NIEMEN znany?...
"Człowiek jam niewdzięczny" :wink:
Zapraszam.
Piotr Starzyński
2008-03-26 19:07:39
"Wiem, że nie wrócisz..."
"Czy mnie jeszcze pamiętasz"
"Czas jak rzeka"
..."Amen..."w...innym wykonaniu... :)
Do u-słyszenia
Piotr Starzyński
2008-04-02 18:28:20
Dzisiaj...3 dedykacje. 8)
Po-zdrowie-nia :)
ratajczak bogdan
2008-04-06 04:26:49
Piotrze,
od audycji minęło kilka dni, a ja jeszcze nie podziękowałem za wyróżnienie i dedykację.
Czynię to teraz. :)
A "Sieroctwo" - jak zawsze słuchałem z wielkim zainteresowaniem i przyjemnością.
Myslę, że pierwsza część tej pieśni była dla mnie, a M... zadowolił się końcówką.
Chyba, że woli muzykę, wówczas przesłanie i tekst będzie ze mną. Każde rozwiązanie mnie satysfakcjonuje.
Niemen i Norwid? Niemen czy Norwid? Czy można chcieć więcej?
Lubię wybory, w których każda alternatywa jest wygraną.

(.)
Piotr Starzyński
2008-04-09 20:40:26
Muzyka (i trochę wydarzeń z kwietnia) lat... 70-tych.
Po-słuchajcie (kto woli nie spać. :wink: ) :)
Piotr Starzyński
2008-04-14 21:10:49
Ewo,
sorry, :oops: , piszesz tak szybko te posty, że przegapiłem : 1300 postów- gratuluję i...wybieraj. :)
Po-zdrowie-nia :)
Ewa
2008-04-14 21:27:21
Dziękuję, Piotrze. :)
Skoro mam wybierać, to może "Przecież nas wita" albo "Ballada łomżyńska" z Elżbietą Dmoch.
Dasza
2008-04-14 22:12:02
Ewo,gratulacje,
rzeczywiście bardzo szybko piszesz. :)
Ewa
2008-04-15 10:11:58
Piotrze, skoro nie może być żadne z tych dwóch nagrań, to niech będzie "Baby M" albo "Inside I'm Dying".

P.S.
Daszo, dzięki za gratulacje.
Piotr Starzyński
2008-04-16 18:31:30
Dziś kategoria- muzyka alternatywna...fragment - "41 Potencjometrów Pana Jana".
Za tydzień... raczej dedykacje.
Piotr Starzyński
2008-04-23 13:55:21
Dziś zapraszam na dedykacje ( Tadeusz ...między niewiastami i ... relacje. ) :wink: :)
Ewa
2008-04-23 17:11:23
Piotrze, widzę, że i na Twoim liczniku dziś okrągła liczba - całe pół tysiąca postów. Gratuluję i życzę co najmniej takiej liczby autorskich audycji o Niemenie. :D
Tadeusz
2008-04-23 18:23:46
Piotrze, jeszcze pięcset postów, jeszcze pięcset audycji. gratulacje!!!
Ewa
2008-04-23 21:52:53
Piotrze, dzięki za dzisiejszą dedykację. :)
Jeden błąd wkradł się dziś do audycji, po piosence "Chciałbym cofnąć czas" powiedziałeś, że to był utwór "Pamiętam ten dzień". Pewnie realizator pomylił nagrania.
Dasza
2008-04-23 22:12:31
Dzięki,Piotrze za "Inside I'm dying"
i za "Pieśń Wernyhory" również. :D
Gratulacje dla Ciebie za 500 postów.

Jeśli chodzi o pierwszą piosenkę, to domyślam się, że to
chyba miała być " Ptaki śpiewają kocham" :wink:


PS
Tadeuszu, przegapiłam Twój tysięczny post :oops: ,
a więc dla Ciebie również gratulacje.
Piotr Starzyński
2008-04-24 18:01:47
Ot, "wpadka" radiowa. :oops:
Miało być- "Pamiętam ten dzień",a było- "Chciałbym cofnąć czas".Też...wspominanie.
Dziękuję za Wasze życzenia, gratulacje i...życzliwość. :)
Piotr Starzyński
2008-05-14 20:16:12
Dzisiaj nagrania z CD "Czas jak rzeka" z 2000r.
Muzyka i...aktualności. :wink: :)
Po-zdrowie-nia
Ewa
2008-05-14 21:50:53
Ciekawą wiadomość podałeś, Piotrze, że niebawem ukaże się składanka z mniej znanymi utworami Czesława Niemena.
Bardzo jestem ciekawa, jakie utwory wybrała pani Małgorzata na tę płytę, może znasz jakieś szczegóły?
Dasza
2008-05-14 21:52:56
Też się zastanawiam, co oznaczają te" utwory mniej znane"

Znalazłam ciekawy artykuł dotyczący drugiej informacji podanej przez Piotra , na temat gimnazjum w Strzelcach Opolskich, którego patronem będzie wkrótce Czeslaw Niemen.

http://www.strzelceopolskie.pl/serwis/i ... 2&idd=1231
Markovitz
2008-05-15 05:09:47
Ponoć "mniej znane" są takie nagrania jak np. "Śnieżna elegia" z płyty "Postscriptum"... :roll:

Mówiła o tym niedawno Natalia Niemen w audycji Piotra.

Obok utworów znanych z oficjalnych albumów na płycie znajdzie się również "Pieśń Wojów".
Ewa
2008-05-15 07:54:00
Chciałabym, żeby na tej nowej płycie obok "Pieśni wojów" znalazły się też inne niewydane dotąd nagrania...

Piotr mówił jeszcze, że pani Małgorzata będzie jeździć po całej Polsce i promować tę płytę (być może w salonach empiku).
Domin189
2008-05-15 08:23:27
Ech, nie mogłem niestety słuchać - walczyłem z Norwidem, który ostatecznie dopasował się do mojej prezentacji maturalnej ;) Jutro o 14:00 trzymać kciuki! :D

A co do składanki utworów mniej znanych - może pójdźmy dalej śladem "Pieśni wojów" - osobiście widziałbym (słyszałbym? :D) tam "Pieśń o narodzinach Bolesława Krzywoustego"!
ratajczak bogdan
2008-05-15 09:07:48
Domin189 Jutro o 14:00 trzymać kciuki! :D


"...jutro, coraz bliżej, za godziny..."
(na znaną melodię maturzystów).
Oczywiście trzymam kciuki i życzę "połamania nóg"*

* tylko nie bierz tego dosłownie. Spokojnym krokiem, przechodząc przez ulicę głowa najpierw w lewo, później w prawo, jescze raz w lewo... i śmiało przed komisję :D

(.)
Piotr Starzyński
2008-05-15 13:20:37
Ewa napisała:
niebawem ukaże się składanka z mniej znanymi utworami Czesława Niemena.
Bardzo jestem ciekawa, jakie utwory wybrała pani Małgorzata na tę płytę, może znasz jakieś szczegóły?

Mniej znane dla "przeciętnego" słuchacza, przecież nie dla WAS. :)
Nie znam żadnych szczegółów; widzę że Markovitz wie dużo więcej... :wink:
Markovitz
2008-05-15 19:22:14
Niemen chyba nie kierował swoich produkcji do 'przeciętnych słuchaczy'..?

Piotr StarzyńskiNie znam żadnych szczegółów; widzę że Markovitz wie dużo więcej... :wink:


Piotrze - nie bądź taki skromny, bo o spotkaniach w Empikach jednak wiedziałeś... 8)

Oby tylko lajtmotivem promocji nie były znów opowieści o 'chamskich' fanach i empetrójkach
:?


A propos
Empików : z okazji 60-lecia tej sieci wydano składankę "Tego słuchał świat".

Sentymentalną podróż zaczyna "Speedy Gonzales" a kończy Tadeusz Woźniak w towarzystwie dwóch kolegów gitarzystów i smyczków Marka Sewena ("Hej Hanno").
Są też reprezentantki ery big-beatu: Helena Majdaniec z "Jutro będzie dobry dzień" i Karin Stanek z "Jedziemy autostopem". A jak 'świat' to nie mogło zabraknąć gwiazd.
Nie ma wprawdzie Beatlesów (nie zgadzają się na składanki), ale jest Elvis, jest Otis i są The Animals- nie muszę pisać z jakim utworem...
Dzięki tej składance mam wreszcie na płycie przebój "Music to watch Girls by"Andy Williamsa oraz urokliwy, instrumentalny standard "Petite Fleur" Sydneya Becheta. :)

Ktoś wpadł na pomysł umieszczenia w tym zestawie raczej dynamicznych kawałków piosenki .."Czy mnie jeszcze pamiętasz" z Niebiesko-Czarnymi. Moim zdaniem z okresu 1959-1968 (bo taki zakres ma ta kompilacja) można było wybrać ciekawsze nagranie.

Nikła jest więc nadzieja, że na przygotowywanej w wielkiej tajemnicy składance znajdą się nagrania, na które rzeczywiście czekają fani....
Ewa
2008-05-15 21:14:02
Markovitz
A propos Empików : z okazji 60-lecia tej sieci wydano składankę "Tego słuchał świat".

Gwoli ścisłości, są już dwie składanki z tej serii, pierwsza dotyczy lat 1948-58.
Piotr Starzyński
2008-05-20 18:14:31
Markovitzu- 2200 i ...jeszcze.
Gratulacje!
Życzenie na którąś ze śród? ("...przecież nic Cię nie zaskoczy...") :wink:
Markovitz
2008-05-20 18:51:08
Dzięki Piotrze :)

Poproszę o dwie dedykacje : : "Najdłuższą noc" - to dla tegorocznych maturzystów i .. właśnie sugerowane "Wieczory niekochanych", gdzie wokal Niemena i aranżacja Andrzeja Kurylewicza doskonale sprawdzają się mimo upływu lat. 8)
Piotr Starzyński
2008-05-28 17:09:41
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2008-05-28 17:09:41 przez Piotr Starzyński
Gratulacje, Ewo za 1400...refleksji.
Czy Ewa się czegoś w mojej audycji spodziewa :wink: :) ?
Dziś m.in. - NIEMEN- NORWID- "Mourner's rhapsody"- przed piątkowym "Bema pamięci żałobny- rapsod" w TVP KULTURA.
Dziś też dedykacje dla...2. :)
Ewa
2008-05-28 17:26:43
Dziękuję, Piotrze. :)
Tym razem z chęcią posłucham czegoś starszego, może być "Nie wiem, czy to warto", "Jeżeli" albo "Jeszcze sen".
Piotr Starzyński
2008-06-02 16:00:26
Dominie, "młody gniewny".
Gratuluję Ci 300 postów i ...Twej aktywności. :)
Możesz wybierać utwór na środę (jakąś )
Tak 3maj! ( w czerwcu też) :wink: .
Ewa
2008-06-05 09:57:25
Piotrze, dzięki za wczorajszą muzyczną dedykację i za słowa otuchy, że jednak warto. :wink:
Markovitz
2008-06-06 13:48:47
Jak widzisz Piotrze - pustą obietnicą były słowa Natalii Niemen-Otremba, iż na najnowszej płycie jej ojca znajdzie się "Pieśń Wojów"... :evil:

W tej sytuacji brak w Twoich audycjach utworów spoza dwóch części boxów CD "Niemen od początku" i dwóch ostatnich albumów solowych wydaje się dość dziwaczną cenzurą. :?

Zwłaszcza, że z wywiadu p. M. Niemen dla "Tomów Kultury" jasno wynika, że szansę na ewentualne wydanie mają tylko nagrania "dobrej jakości i nieźle zrealizowane"...
Piotr Starzyński
2008-06-07 19:49:23
Markovitzu.
Czy widzisz, co jest napisane pod tą czarną kreską?




Wolę mieć relację niż rację ( aczkolwiek nie za wszelką cenę). :!:
Nie stosuję żadnej cenzury, robię konsekwentnie to, co postanowiłem w kwestii wyboru prezentowanych przeze mnie nagrań :N: .
Markovitz
2008-06-07 19:54:58
Widzę Piotrze. I to jest to, o czym kiedyś pisał Norwid :

zapomnieć ludzi a bywać wśród Osób..

Ja również miałem dobre relacje i mógłbym je nadal mieć, gdybym widział w tym sens.

Ale sensu w klęczeniu przed Paniami i schlebianiu ich ignorancji nie ma żadnego.

Moim zdaniem.
Piotr Starzyński
2008-06-07 20:06:36
Markovitz napisał:
Widzę Piotrze. I to jest to, o czym kiedyś pisał Norwid :

zapomnieć ludzi a bywać wśród Osób..

Ja również miałem dobre relacje i mógłbym je nadal mieć, gdybym widział w tym sens.

Ale sensu w klęczeniu przed Paniami i schlebianiu ich ignorancji nie ma żadnego.

Nie klękam przed nikim (oprócz BOGA).
Chodzi mi o dobre relacje (możliwie) z wszystkimi, a nie tylko z Paniami Niemen.
"... o ile to możliwe, miejcie dobre stosunki ze wszystkimi...", jest gdzieś napisane w Biblii i...staram się tak żyć ( ...o ile to możliwe... :wink: )
Tadeusz
2008-06-07 20:10:53
Piotrze rób swoje, bo robisz to dobrze i z przekonaniem.
Markovitz
2008-06-07 20:23:49
Rób jak radzi Pan Tadeusz a zostaniesz bez słuchaczy...

Sam wolę radio, które balansuje na równowadze słowa i muzyki, ale jeśli wyrobiony słuchacz ma do wyboru przesłuchanie nagrań, które zna oraz audycji z płytami i nagraniami, z których część stanowią rarytasy, to raczej wybierze to drugie...


P>S> A u Norwida było : .. a bywać u osób - oczywiście masz rację 8)
Piotr Starzyński
2008-06-07 20:36:46
Markovitz napisał:
Rób jak radzi Pan Tadeusz a zostaniesz bez słuchaczy...

Sam wolę radio, które balansuje na równowadze słowa i muzyki, ale jeśli wyrobiony słuchacz ma do wyboru przesłuchanie nagrań, które zna oraz audycji z płytami i nagraniami, z których część stanowią rarytasy, to raczej wybierze to drugie...


A może będzie słuchać jednego i drugiego? :wink:

Audycję "NIEMEN znany czy nieznany? " robię przede wszystkim dla...Czesława NIEMENa- z wdzięczności za to wszystko, co dostarczyła mi znajomość z nim i z jego Twórczością.
Nie patrzę na ilość słuchaczy ( ani nawet na ich "jakość"- nie jest to przecież audycja tylko dla użytkowników Forum :N: ). Jeśli trafiam choćby do kilku, to się z tego cieszę- nie muszę za słuchaczem ganiać, bo to nie ja ich przyciągam ,tylko osoba i charyzma samego :N: . :)
Piotr Starzyński
2008-06-08 08:53:46
Przez tydzień będzie można po-słuchać :wink: audycji "Niemen znany czy nieznany?" tutaj, po czym po tygodniu będzie zastąpiona następną:
http://www.radioemaus.pl/pl/audycje.html
Po-zdrowie-nia :D
Darek Sieradzki
2008-06-08 10:32:31
Moderacja: przepychanki pomiędzy Tadeuszem i Markovitzem przeniesione do śmietnika. Trzymajcie się tematu, panowie.
Piotr Starzyński
2008-06-10 08:32:33
Tadeuszu, gratuluję 1100 postów.
"...i mocno wierzę w to, że..." następne będą jeszcze bardziej wy-rozumiałe dla "inności"...innych. :wink:
Życzysz coś sobie z utworów :N: ...kiedyś? :)
Po-zdrowie-nia
Piotr Starzyński
2008-06-11 18:38:24
Czy już słuchacie mojej audycji w necie?
Dziś m.in. mini kalendarium- czerwiec, lata 60-te. :)
Piotr Starzyński
2008-07-09 11:13:32
Tadeuszu, możesz oszczędzić sobie czytania tego, co napisałem, :wink: bo ...znów piszę to samo, a mianowicie zachęcam do ...słuchania audycji w pełni poświęconej :N: :)
Kto nie słuchał "na żywo" I-ej części wywiadu z p.Małgorzatą N. po spotkaniu w poznańskim EMPIKu , to ma jeszcze okazję posłuchania jej TU:
http://www.radioemaus.pl/pl/audycje.html
Dziś o 23.30 II-a część rozmowy ( w sumie będzie ich 5 ), a po tygodniu kolejne. :)
Tadeusz
2008-07-09 11:16:20
Piotr napisał:
Tadeuszu, możesz oszczędzić sobie czytania tego, co napisałem,


A właśnie, że przeczytałem. Jestem nieprzewidywalny. :D

PS. Piotrze, a co z relacją ze zlotu ? :wink:
Piotr Starzyński
2008-07-09 11:24:26
Tadeusz napisał:
Jestem nieprzewidywalny. :D

Tadziu, ja też. :wink:
Piotrze, a co z relacją ze zlotu ? :wink:

"Róbmy swoje"- ja robię swoje, o Zlocie nie mam nic do napisania, po co mam pisać banały. :roll:
Cieszę się, że byłem ( również z tego ,że nad morzem) i mogliśmy ze sobą porozmawiać. :)
Po-zdrowie-nia raz jeszcze dla tam obecnych. :)
Tadeusz
2008-07-09 11:44:48
Piotr napisał:
po co mam pisać banały


To nie pisz banałów, napisz jakąś rozprawkę socjologiczną o uczestnikach zlotu :wink:

Piotr napisał:
Cieszę się, że byłem ( również z tego ,że nad morzem) i mogliśmy ze sobą porozmawiać

Nam się zawsze dobrze rozmawiało mimo, że reprezentujemy dwa rózne charaktery - "gołębi puch" i "drut kolczasty". "Kto jest kto" - każdy wie :wink:

Ps No nie- zaraz dojdziemy do absurdu podpuszczając się nawzajem :wink: Nie było żadnej propozycji, abyś cokolwiek napisał. To, co tutaj czytamy jest jedynie indywidualnym urojeniem czytającego :D
Kazimierz Wlekły
2008-07-10 08:27:12
Link do audycji w Radiu Emaus z dnia 9. lipca: http://www.speedyshare.com/288558563.html
ratajczak bogdan
2008-07-10 09:44:30
Dziękuję Kazimierzu za umożliwienie większej liczbie osób z forum posłuchania tej, jakże ciekawej, audycji Piotra.
Szczera i ciepła rozmowa, jakich chciałbym słyszeć więcej.
Nie zauważacie, że Pani Małgorzata jest coraz bardziej rozmowna i otwarta na dialog?
Czyżby to zniewalający urok Piotra, czy może w końcu poznajemy prawdziwy, nieprzekłamany, bo poznany z pierwszej ręki, stosunek Pani Małgorzaty do dorobku Czesława i komunikacji z fanami?
A może jedno i drugie?
Warto słuchać takich relacji i mieć te relacje.
Bo z racjami bywa przecież różnie.

(*)
Piotr Starzyński
2008-07-16 20:08:56
Zapraszam na wy-słuchanie dziś III części rozmowy z Małgorzatą NIEMEN wraz z muzyką :N: :)
Piotr Starzyński
2008-07-23 11:00:42
Dziś IV część wywiadu.
Po-zdrowie-nia :)
Piotr Starzyński
2008-07-30 16:36:47
Dla ochłody -(też) :wink: zapraszam Was na ostatnią część rozmowy z Małgorzatą NIEMEN i nagraniami jej męża- dziś. :)
Piotr Starzyński
2008-08-06 15:37:17
Dzis mozna posluchac :N: przekrojowo.
Klopoty z klawiatura...mam :?
Po-zdrowie-nia :)
Piotr Starzyński
2008-08-13 13:15:43
Od dzisiaj kilka kolejnych audycji z gościem...no, zgadujcie! Rozwiązanie zagadki (!) o 23.30. :wink: :)
Andrzej Kolendo
2008-08-13 17:33:36
Spróbuję zgadnąć: Czy chodzi o Romana Radoszewskiego? :)
Piotr Starzyński
2008-08-13 17:54:33
Brawo, Andrzeju! :)
Miałeś zadanie co nieco ułatwione, prawda? :wink: Ale i tak gratuluję i...zapraszam (nie tylko Ciebie) do słuchania.
ratajczak bogdan
2008-08-14 13:32:21
Brawo Piotrze! :)
Kolejny ciekawy gość, a dla mnie wielka niewiadoma, cóż nowego wniesie Roman w swobodnej rozmowie, pond to, o czym wcześniej już pisał w monografii Niemena "Kiedy się dziwić przestanę...".
Minęły lata, perspektywa się wydłużyła, doszły nowe spostrzeżenia, przemyślenia i doświadczenia.
Ciekawe, jakie przyniosły efekty?
Będę czekał na kolejne odcinki.
Z ciekawością i zainteresowaniem.

Ps. Osobiście sądziłem, że będą to wspomnienia Krzysztofa Wodniczaka - przypomnjmy - masz go pod ręką, był długo związany z Czesławem, jako jego road manager i jest od zawsze jego wielkim fanem.
Może przyjdzie czas i kolej na niego?

(*)
Piotr Starzyński
2008-08-14 19:29:55
ratajczak bogdan napisal:
Ps. Osobiście sądziłem, że będą to wspomnienia Krzysztofa Wodniczaka - przypomnjmy - masz go pod ręką, był długo związany z Czesławem, jako jego road manager i jest od zawsze jego wielkim fanem.
Może przyjdzie czas i kolej na niego?

Kiedys proponowalem Krzysztofowi wywiad dla "Listy pokornych", zgodzil sie, ale potem juz do tego nie wrocilismy.
Dzieki, Bogdanie, za propozycje- mysle, ze kiedys wejdziemy razem z Krzysztofem do studia, by nagrac wywiad. :)
Po-zdrowie-nia
Piotr Starzyński
2008-08-20 10:15:25
Dzisiaj rozmowa z Romanem R. m.in. na temat mlodosci :N: wraz z jego utworami. :)
Piotr Starzyński
2008-09-03 14:41:00
Dziś Roman R. po raz trzeci, :N: -...27.
Po-zdrowie-nia, szczególnie dla...słuchających. :wink:
Od najbliższej niedzieli w "Liście pokornych" we wrześniu- powtórka rozmów z Romanem R.( od razu po 2 audycje).
ZAPRASZAM. :)
Dasza
2008-09-03 17:52:01
Super, że będą powtórki audycji z Romanem, bo ostatniej
nie udało mi sie posłuchać.
ratajczak bogdan
2008-09-14 20:10:21
Roman optymista!
Owszem wiadomym jest fakt, że Czesław nagrywał wszystkie koncerty na swej trasie po ZSRR. Zresztą miał taki zwyczaj i praktykował go dość powszechnie w kraju.
Ale twierdzić, że one gdzieś są... w domyśle, w ilości ponad stu?
Gruba przesada i wiara niczym nieuzasadniona, że gdzieś są w większej całości. Były materiałem głownie przydatnym do analizy poszczególnych koncertów, miały charakter poglądowo-analityczny. Nie były to, w żadnym przypadku, nagrania o charakterze potencjalnych archiwalnych zapisów, rejestrowane z myślą o wydaniu płyt live.
Jaką wagę przypisywał do tych taśm sam Niemen niech świadczy jego podejście do tych rejestracji przy montażu koncertu (ów) w Stodole, z którego dziś zachował się jedynie zlepek, w postaci CD "41 potencjometrów Pana Jana...".
Co z reszta? KOSZ!
Bez żadnych skrupułów. A było tego dużo więcej niż możemy dzisiaj oficjalnie poznać.
Owszem, zachował fragmenty Jurek Dziemski, sam Cesław zapewne też (choć w tym przypadku jestem wielkim sceptykiem), ale już pozostali instrumentaliści biorący udział w tych koncertach - proszę ich zapytać.
Zero!
Szczęście, że byli tacy jak Michalski, Skliński czy Romuald, którzy podchodzili do tego z innej perspektywy. Perspektywy fanów, którzy mogąc "wyrwać" cokolwiek od Czesława, czynili to z wielką ochotą.
Ale większość z tego już znamy z wymiany kolekcjonerskiej.
Na dzisiaj wydaje się niemal pewne, że to jedyna realna możliwość na poznanie jescze nieznanego.
Szuflada zapomnienia - to chyba jednak nie puste słowa.
Jeśli taka jest - to znaczy dokładnie to, co znaczy.
I oby nie stała się szufladą unicestwienia.


(*)
Piotr Starzyński
2008-09-17 17:20:57
Czesław N. + Roman R.- muzyka i...fakty.
Zapraszam jak zwykle serdecznie- g.23.30. :)
Markovitz
2008-09-21 18:31:15
Audycji adresowanej także do forumowiczów można wysłuchać na portalu Radia Emaus.
I ja macham ręką 8)

edit


Posłuchałem audycji i .. nadal trudno mi doszukać się analogii między strofami pieśni "Amen" ("W imieniu Niepodległej") a tekstami, jakie pisał Niemen 12, czy 15 lat wcześniej. Podkreślam, że skupiłem się tylko na tekstach. Co i komu :N: mówił, to inna sprawa.



P>S> Na forum Kultury dotąd nie znalazła wsparcia prośba o Niedzielę ze.. Stanisławem Lemem :?
Piotr Starzyński
2008-09-29 19:58:01
W najblizsza i kolejna srode 2 ostatnie czesci rozmowy z R.RADOSZEWSKIm. ( w niedziele, 12.10.08 powtorzenie czesci ostatniej); pisze juz o tym teraz, bo mam klopoty z komputerem i nie wiem, kiedy nastepnym razem uda mi sie go uruchomic...Sorry ( w zwiazku z tym ) za pisownie.
Jesiennie (sennie...), acz serdecznie WAS po-zdrawiam. :)
Do uslyszenia :N: a
Piotr Starzyński
2008-10-08 15:37:59
Zapraszam WAS dziś na ostatnią część rozmowy z Romanem R. wraz z muzyką :N: (powtórka prawdopodobnie w niedzielę w "Lp.").
Serdeczne po-zdrowie-nia. :) :)
Piotr Starzyński
2008-10-15 18:26:50
Dziś...Cztery pory roku...NIEMENa :) :wink:
Po-słuchajcie! :D
Piotr Starzyński
2008-10-16 12:30:44
Ta audycja będzie za tydzień, przepraszam, nastąpiła pomyłka realizatorska ( czy w ogóle ktoś miał zamiar jej słuchać, może nie ma kogo przepraszać? :wink: ).
Widocznie NIEMENa...zapatrzenie w TVP, na wczoraj wystarczyło.
Po-zdrowie-nia :)
Ewa
2008-10-22 21:56:45
Słuchając dzisiejszej audycji przypomniała mi się zagadka Domina i moja odpowiedź na zagadkę. :)
Fajnie było posłuchać tych czterech pór roku według Niemena. :D
Domin189
2008-10-24 20:56:37
Owszem, bardzo ciekawy pomysł - Ewo, śmiem przypuszczać, że Piotr trochę się sugerował naszą zagadką ;) Bardzo pozytywny efekt końcowy! :)
Piotr Starzyński
2008-10-29 18:29:25
Nie sugerowałem się... :wink:
Zapraszam WAS dzisiaj na.... ostatnią :wink: środową audycję "NIEMEN znany czy nieznany"; m.in piosenki z CD "Sukces" :) :)
Kazimierz Wlekły
2008-10-30 07:52:23
Mówiłeś Piotrze w audycji 29. października 2008, iż masz nadzieję, że w końcu zaprezentujesz te 20 coverów soulowych Niemena z 1970 roku z Titan Clubu... Ja takiej nadziei nie mam, obserwując, co się dzieje w sprawie wydawania nagrań dokonanych kiedyś przez Niemena. Chciałbym sie mylić!
ratajczak bogdan
2008-10-30 11:16:13
Kazimierz WlekłyMówiłeś Piotrze w audycji 29. października 2008, iż masz nadzieję, że w końcu zaprezentujesz te 20 coverów soulowych Niemena z 1970 roku z Titan Clubu...

Piotrze ja również zastrzygłem uszami na te słowa.
Mamy nagrania z Titan Club - i nie ma ich tam aż 20!!!
Skliński informował, że Niemen nagrał 20 różnych wersji klasyków soulowych, ale w studio Stax w Mediolanie.
Pytałem go o te nagrania - stwierdził pod przysięgą słowa, że tych nagrań nie posiada, a wymienił ich tytuły jedynie po rozmowach z muzykami Akwarel i Niemen Enigmatic.
Ja również z nimi rozmawiałem i oni o takich nagraniach mają więdzę podobną. Że może je wówczas i nagali, ale nie ma po nich żadnego śladu (poza znanymi dosyć powszechnie nagraniami z Titan Club, które udostepnił nam Romuald).
Czy zatem te nagrania posiadasz, czy jedynie domniemujesz, że moga gdzieś być?
To chyba nie jest tajemnica, której wyjawić nie możesz.
Co do prezentacji - zgoda!
Nie ma takiego prawa, ale informacja o istnieniu nagrań, czy o ich posiadaniu - przestępstwem na pewno nie jest.
Zatem - jaka jest prawda Piotrze o tych nagraniach, o których wspominasz?
Są w Twym posiadaniu, czy jedynie powtarzasz informację Tadeusza?

(*)
Piotr Starzyński
2008-10-30 13:26:27
ratajczak bogdan napisał:
Zatem - jaka jest prawda Piotrze o tych nagraniach, o których wspominasz?
Są w Twym posiadaniu, czy jedynie powtarzasz informację Tadeusza?
Niestety, Bogdanie, chyba Cię rozczaruję :cry:
Powtarzam wiadomości mi znane, lecz posiadam tylko te nagrania, które posiada już większość z nas- ok.10.
Staram się słowa wyważać i nie robić zbędnych obietnic- wtedy powiedziałem tylko " w końcu", nic więcej...
Po-zdrowie-nia :) :)
ratajczak bogdan
2008-10-30 14:05:23
Piotr StarzyńskiNiestety, Bogdanie, chyba Cię rozczaruję :cry:
Powtarzam wiadomości mi znane, lecz posiadam tylko te nagrania, które posiada już większość z nas- ok.10.


Piotrze, w najmniejszym stopniu nie czuję się rozczarowany Twoją dopowiedzią do środowej audycji (lub moim niezrozumieniem Twoich słów), bo prawdą rozczarowywać się nie sposób.
Żałuję jedynie, że Czesław należycie nie zadbał w tamtym czasie o swoje dokonania i najprawdopodobnej nagrania, o których pisze Tadeusz, zostaną na zawsze w sferze niespełnionych oczekiwań na ich poznanie i rozpropagowanie.
Trochę legendy jednak nie zaszkodzi. :D
Pewnie nawet pomoże...

(*)
Ewa
2008-11-02 20:47:16
Piotr Starzyński
Zapraszam WAS dzisiaj na.... ostatnią :wink: środową audycję "NIEMEN znany czy nieznany"(...)

No to już wiemy, czemu napisałeś "ostatnią"... :)
Tylko teraz pewnie parę osób będzie miało dylemat, czy słuchać w poniedziałek audycji Piotra czy Kazimierza. :wink:
Całe szczęście, że Kazimierz zamieszcza na forum linki do swoich audycji. :)
Piotr Starzyński
2008-11-03 13:37:41
Informacja dla tych, którzy wczoraj nie słuchali "Listy pokornych"-
od dzisiaj audycja "NIEMEN znany czy nieznany" będzie nadawana w poniedziałki od godz.21.00 do 22.00.
Wierzę, że nasze audycje z Kazimierzem W.będą się uzupełniać, a nie ze sobą konkurować. :wink: :)
Słuchajcie :N: , a nie Piotra czy Kazimierza! :)
Po-zdrowie-nia i do usłyszenia...dzisiaj.
Tadeusz
2008-11-03 13:43:10
Dziękuję Kazimierzowi za jego audycje, za nieprzebraną różnorodniość gatunków muzycznych, za ogromną przychylność w spełnianiu próśb słuchaczy. Nagrywam te audycje, a potem... na płyę i do samochodu...
Ogromna frajda i radość z istnienia muzyki.
Zmiana terminu nadawania audycji Piotra jest wyjątkowo niefortunna, bo zdecydowanie koliduje z audycją Kazimierza. Kazimierz był pierwszy w poniediałek!!!
Piotrze, wróć do dawnego terminu, albo wybierz inny...
Podpisał: UOK ( Urząd Ochrony Konkurencji) :D
ratajczak bogdan
2008-11-03 14:33:32
Wiem, że ramówki są trudne do "przeskoczenia" lub "obejścia", ale faktycznie jest to jakaś trudność dla miłośników obu audycji.
Skłaniam się do wtórowania prośbie Tadeusza.
Piotrze - może idzie jednak coś z tym fantem zrobić?

(*)
Piotr Starzyński
2008-11-03 17:36:35
Słuchajcie- nie widzę problemu. :o
Zgodziłem się na ten termin ciesząc się, że jest to audycja godzinna i nie myślałem o czymś (kimś?) innym...
Już nie będę o zmianę prosić- bez przesady. :)
Mojej audycji można także słuchać z adresu radia w ciągu każdego tygodnia:
http://www.radioemaus.pl/pl/audycje.html, a audycje Kazimierza...można sobie nawet nagrać. :)
Tadeusz
2008-11-03 19:35:06
Piotrze, a czy masz możliwość, podobnie jak Kazimierz, podawania linków, aby można było wysłuchać Twojej audycji w innym terminie ?
ratajczak bogdan
2008-11-03 20:29:46
Mam teraz dylemat i kombinuję jak "toto" przeskoczyć.
Nagrywam audycję Piotra.
Równocześnie przestałem rejestrować audycję Kazimierza i słucham obu audycji równocześnie.
Niemen TU i Niemen TAM.
Obie audycje ciekawe - jak radzą sobie z tym problemem inni?

(*)
Ewa
2008-11-03 21:27:32
ratajczak bogdan
Obie audycje ciekawe - jak radzą sobie z tym problemem inni?

Ja w obliczu tego straszliwego dylematu wyłączyłam radio i obejrzałam teatr telewizji. :wink:
ratajczak bogdan
2008-11-03 21:50:05
Ewa
Ja w obliczu tego straszliwego dylematu wyłączyłam radio i obejrzałam teatr telewizji. :wink:

Ewo, można i tak, ale to nie rozwiązuje problemu, a poza tym wiele straciłaś, gdyż obie audycje były naprawdę bardzo ciekawe.
No i nie każdy może oglądać teatr telewizyjny - zwłaszcza, gdy w mieszkaniu jest jeden odbiornik TV i kilku domowników.
Te ciągłe spory o to, co kto chce teraz ogladać... :wink:

(*)
Ewa
2008-11-03 22:07:45
ratajczak bogdan
Ewo, można i tak, ale to nie rozwiązuje problemu, a poza tym wiele straciłaś, gdyż obie audycje były naprawdę bardzo ciekawe.

Na szczęście obie audycje będą dostępne w linkach (jedna nawet już jest :D ), więc są to straty do odrobienia.
Piotr Starzyński
2008-11-04 14:30:02
Audycja "NIEMEN znany czy nieznany" będzie TU:
http://www.radioemaus.pl/pl/audycje.html
i raz w tygodniu będzie uaktualniana.
Po-ZDROWIE-nia :) :)
Piotr Starzyński
2008-11-10 16:03:22
Dzisiejszą audycję zatytułowałem: NIEMEN..."patriotyczny". :wink:
Po-słuchajcie..., co u-słyszycie. :) :)
Domin189
2008-11-10 20:50:46
Piotrze, za nic nie mogłem się połączyć przez internet i słuchać audycji :(
Piotr Starzyński
2008-11-10 20:59:36
Dominie, za kilka dni będzie tu:
http://www.radioemaus.pl/pl/audycje.html
lub...przyjeżdżaj do mnie- posłuchamy razem. :wink:
Po-zdrowie-nia :) :)
Ewa
2008-11-10 21:04:28
U mnie odbierało bez zarzutu.
Ciekawie dobrałeś utwory, Piotrze. I nawet jeden patriotyczny rarytasik się pojawił. :D
ratajczak bogdan
2008-11-10 21:43:13
EwaI nawet jeden patriotyczny rarytasik się pojawił. :D


Piotr zaprezentował nam dzisiaj patriotyczną pieśń „Bywaj dziewczę zdrowe”, którą Niemen wykonał na ścieżce dźwiękowej filmu „Antyki” reż. Krzysztofa Wojciechowskiego z 1977 roku .
Pieśń znana z Powstania Listopadowego, pochodząca z początku Powstania z 1830 roku, nieznanego autorstwa. Tę bardzo popularną do dziś i wykonywaną jako pieśń chóralna lub solowa, Niemen zaprezentował w jej trzyzwrotkowej wersji.

BYWAJ DZIEWCZĘ ZDROWE
(Pożegnanie)


1. Bywaj dziewczę zdrowe, Ojczyzna mnie woła!

Idę za kraj walczyć wśród rodaków koła;

I choć przyjdzie ścigać jak najdalej wroga

Nigdy nie zapomnę, jak mi jesteś droga.


2. Po cóż ta łza w oku, po cóż serca bicie?

Tobiem winien miłość, a Ojczyźnie życie!

Pamiętaj, żeś Polka, że to za kraj walka,

Niepodległość Polski, to twoja rywalka


3. Polka mnie zrodziła, z jej piersi wyssałem:

Być Ojczyźnie wiernym, a kochance stałym.

I choć przyjdzie zginąć w ojczystej potrzebie,

Nie rozpaczaj, dziewczę, zobaczym się w niebie!


4. "Czuję to, bom Polka: Ojczyzna w potrzebie,

Nie pamiętaj o mnie, nie oszczędzaj siebie:

Kto nie zna jej cierpień i głos jej przytłumi,

Niegodzien miłości i kochać nie umie.


5. Ty godnie odpowiesz - o to się nie troszczę,

Że jesteś mężczyzną - tego ci zazdroszczę,

Ty znasz moje serce, ty znasz moją duszę.

Żem nie zdolna walczyć, tyleż cierpieć muszę.


6. Nie mów o rozpaczy, bo to słabość duszy,

Bo mię tylko jarzmo mego kraju wzruszy.

Gdzie bądź się spotkamy, spotkamy się przecie:

Zawsze Polakami, chociaż w innym świecie"!





:arrow: Tekst i nuty
A komu uda się otworzć pobrany plik (otwierać z Winampem) może posłuchać prawie pełnej, chóralnej wersji tej pięknej pieśni:
:arrow:
http://www.sendspace.pl/file/Y40tDvLF/

(*)
Dasza
2008-11-10 22:32:53
Piękna audycja, Piotrze.
Ten filmowy rarytas mile mnie zaskoczył.
No i godzinna audycja to zupełnie coś innego niż skromne 25 minut.
Tak trzymaj.
Kazimierz Wlekły
2008-11-11 11:08:08
Z wiadomych względów odsłuchuję Twoją audycję dopiero w następnym dniu. Wspaniały dobór nagrań, szlachtne zapowiedzi, kulturalny sposób prowadzenia. Jestem pod wrażeniem i dziękuję za tak piękną audycję Piotrze! Dzięki Tobie poznaję utwory Niemena, których wcześniej nie słyszałem.
Piotr Starzyński
2008-11-11 20:23:57
Dzięki WAM za miłe słowa. :)
Może to zabrzmi jak "towarzystwo wzajemnej adoracji", ale cóż- i ja, Kazimierzu, dziękuję Tobie za Twoje audycje, które , jakby powiedział :N: , wypełniane są przez Ciebie "magią wzruszenia"...Tak 3maj! ( nie tylko w maju) :wink: :D
Bardzo się cieszę, że i TY poznajesz jeszcze "NIEMENa znanego czy nieznanego".
Po-zdrowie-nia serdeczne :) :)
Tadeusz
2008-11-11 21:17:53
Kazimierz Wlekły napisał:
Z wiadomych względów odsłuchuję Twoją audycję dopiero w następnym dniu

Ja z identycznych względów słucham Piotra później, bo Kazimierz zawsze tak mnie zaabsorbuje, że żadna siła nie jest w stanie oderwać mnie od Jego audycji - a bywa, że i o sobie coś tam usłyszę :wink:
Piotr Starzyński
2008-11-17 12:28:49
Dzisiaj m.in. "Sukces"...do końca i...dedykacja słowno-muzyczna dla.... :wink: :) :)
Zapraszam.
Piotr Starzyński
2008-11-24 17:34:49
Cztery dekady ( bez żenady :wink: ) NIEMENa.
Dziś część 1.
Po-zdrowie-nia :) :)
Piotr Starzyński
2008-12-01 13:01:25
Zapraszam dziś na II część 4 dekad muzyki :N:
Miłego słuchania i ...głębokich wrażeń!. :) :)
Piotr Starzyński
2008-12-08 15:40:02
Dziś audycja...Tadeusza. :wink:
Zapraszam(y). :) :)
Markovitz
2008-12-08 16:40:10
Piotr StarzyńskiDziś audycja...Tadeusza. :wink:

Ale którego Tadeusza ?

Tego od 'Dyskografii', czy tego od 'Karaluchów' ?


- Dowiem się chyba po 21-ej z Radia Emaus
Piotr Starzyński
2008-12-08 19:12:15
Mówisz- masz, Markovitzu, :wink: -tego ...drugiego. :)
Markovitz
2008-12-08 21:06:34
Trochę się spóźniłem, ale to co słyszałem podobało mi się... Naturalnie poza odmową nadania piosenki Musica magica.

Obawiam się, że nie będziesz mógł -Piotrze - jej nadać nawet na dziesiątą rocznicę ...

A Twój gość miał podobny głos do Ciebie :wink:
Ewa
2008-12-08 23:49:12
Mnie też podobała się audycja Tadeusza, który zabrał nas w sentymentalną podróż z Niemenem w lata 60-te. Przygotował naprawdę ciekawe zapowiedzi, nawet jedną w języku czeskim. :wink:
Fajnie, że na końcu audycji znalazł się też mały akcent z mojej ulubionej dekady. Dzięki, Piotrze za dedykację. :)
Piotr Starzyński
2008-12-15 13:35:35
To co...?
Dziś zaczynamy -"Miło wspomnieć.Autobiografia na CD.Czesław NIEMEN o sobie". :) :)
Po-zdrowie-nia
Markovitz
2008-12-15 21:15:41
Jedną rzecz zrobiłeś, Piotrze, kapitalną - dałeś jako ciche tło utwór "Pantheon", co pozwoliło nieco zamaskować niedoskonałości techniczne tych archiwalnych wypowiedzi Niemena. 8)
Piotr Starzyński
2008-12-15 21:26:45
Ależ Ty masz słuch, Markovitzu! :)
Ten podkład to (zaakceptowany chętnie przeze mnie :wink: ) pomysł realizatora. Powiem jemu o ... pozytywnej reakcji słuchacza. :)
Domin189
2008-12-16 15:53:14
Niestety, nie mogłem osobiście słuchać audycji (ostatni tydzień nauki mam bardzo napięty :( ), ale poleciłem audycję pewnej osobie z mojego rodzinnego miasta, która napisała mi, że była pod ogromnym wrażeniem ;)
Piotr Starzyński
2008-12-22 17:32:15
Pochwała realizatorowi za jego pomysł przekazana.
Dziś, wyjątkowo, audycję możecie usłyszeć...już teraz- tu: :)
http://www.radioemaus.pl/pl/audycje.html
Oczywiście zapraszam do słuchania jej o stałej porze tj. o g.21.00; dziś II część i II CD "Miło wspomnieć".
:) :)
Piotr Starzyński
2008-12-29 13:19:46
"Miło wspomnieć"..."A miłość największym jest darem"... :) :) :) :)
Do u-słyszenia - w 2008 roku po raz ostatni. :( :) :)
Markovitz
2008-12-29 22:18:05
Pieczołowicie zaprezentowałeś Piotrze w trzech częściach nagrania z wypowiedziami z płyty wydanej w serii "Miło wspomnieć", ale to końcówka ostatniej audycji fanom spod znaku NAE spodoba się najbardziej 8)

Trochę szkoda, że nie zamieszczono na płytach ostatnich wypowiedzi telewizyjnych.

Mnie poruszają one najbardziej... :cry:
Piotr Starzyński
2008-12-31 13:47:27
Dziś "u nas"- w poznańskiej TV lokalnej powtórka koncertu :N: z Auli UAM z 1980 roku- godz.19.05-19.35
Ładny akcent na zakończenie roku 2008- kończymy go w TV z :N: , to pewnie go tam i z nim niebawem rozpoczniemy.
Dużo Cz.NIEMENa w naszych uszach i oczach w roku 2009- tego wszystkim WAM życzę! :) :) :) :)
Geronimo
2008-12-31 19:54:31
Ładnie to Piotrze ująłeś.

Ja bym dodał od siebie: niech towarzyszy nam w każdej codziennej czynności..
Naśladujmy mistrza!
Może się coś z tego urodzi..
Piotr Starzyński
2009-01-05 18:01:51
Dzisiaj słuchajmy II części audycji Tadeusza W.
Zapraszamy. :) :)
Piotr Starzyński
2009-01-12 17:37:24
W 2009 roku chcę przypominać 2 CD- "Czy mnie jeszcze pamiętasz" z 1969 r. ( w tym roku mija 40 lat od jej się ukazania) i "Terra deflorata" z 1989 (20 lat).
Dziś zaczynam ich prezentację. :) :)
Piotr Starzyński
2009-01-19 17:14:13
Dzisiaj- wieża Babel :N: ...
Dasza
2009-01-19 21:17:15
Dobrze nazwałeś dzisiejszą audycję, Piotrze.
To była prawdziwa Wieża Babel. :D
Piotr Starzyński
2009-01-26 14:56:13
"Czy mnie jeszcze pamiętasz" i "Terra deflorata"- cd. oraz "I've been loving you to long" kompozycja ...Otisa REDDINGa :) :)
Do u-słyszenia.
Piotr Starzyński
2009-02-02 17:41:04
Dziś kontynuacja CD "Czy mnie jeszcze pamiętasz" i "Terra deflorata" oraz ankieta z "Jazz Forum".
Zapraszam. :) :)
Piotr Starzyński
2009-02-09 13:04:27
Dziś muzyczny c.d. ankiety z "Jazz Forum", aktualności lutowe i dedykacja...for ..." ...a beautiful woman". :wink:
Zapraszam po godz...21.00. :)
Ewa
2009-02-09 21:11:27
Dzięki za dedykację. :D
Piotr Starzyński
2009-03-09 16:24:06
Audycja "NIEMEN znany czy nieznany?" ma...1 rok. :) :)
Dziś zapraszam na utwory "dla Kobiet" :), trochę nowości +...dedykację.
Po godz.21.00.
Po-ZDROWIE-nia.
Ewa
2009-03-10 09:49:09
Piotrze, gratulacje z okazji rocznicy Twojej audycji. :)
Piotr Starzyński
2009-03-16 16:44:36
Dzięki, Ewo, za gratulacje z okazji..."roczku" :wink:
Od dziś zaczynam prezentować "Pierwszą dwudziestkę :N: " troszeczkę inaczej. :wink: :) .
Oprócz tego JJ'72 i A.DUTKIEWICZ.
Zapraszam. :)
Ewa
2009-03-17 17:19:20
Piotr Starzyński
Od dziś zaczynam prezentować "Pierwszą dwudziestkę :N: " troszeczkę inaczej. :wink: :) .

No i bardzo fajnie, że wybierasz te mniej znane wersje. :)
Markovitz
2009-03-22 21:09:17
Jak usłyszałem -w poniedziałek 23 marca Radio Emaus (dawniej Plus) obchodzić będzie 14 rocznicę powstania. Z tej okazji przekaż Piotrze całej Załodze życzenia wszystkiego dobrego i podziękowania za możliwość częstych prezentacji muzyki Czesława Niemena 8)
Piotr Starzyński
2009-03-23 11:15:41
Dziękuję bardzo, Markovitzu ,za życzenia i podziękowania dla Radia EMAUS. :) :)
Przekażę.
Dziś świętujemy tę 14 rocznicę istnienia o...g.14.14.
A wieczorem...jestem.W audycji m.in. ciąg dalszy plebiscytu "20 NIEMENa" +...dedykacja dla Ciebie ( ale nie dlatego, że nam gratulujesz. :wink: )
Zapraszam. :)
Piotr Starzyński
2009-03-30 15:25:37
Życzenia i po-dziękowania dla Radia EMAUS, Markovitzu, przekazałem :)
W oczekiwaniu na "Nasz(ego) NIEMEN(a)" po-słuchajmy dziś niektórych z tamtych utworów (nie tylko! :wink: ), będzie też dedykacja muzyczna dla Geronimo. :)
Piotr Starzyński
2009-04-20 17:24:39
Zapraszam dziś na prezentację pierwszych utworów :N: z 1 CD "Nasz NIEMEN" ( Nie grymaście! :wink: )
Mówi Wam coś nazwisko Wilson PICKETT? To najwyższy czas by go poznać!! :) :)
Jest ku temu właśnie dziś okazja. :D
Poza tym rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dzieci i młodzieży dot. :N:
Po-zdrowie-nia
Piotr Starzyński
2009-04-27 16:41:11
Dziś m.in. c.d. CD "Nasz :N: " :wink:
Wilson PICKETT i...
Po-słuchajcie.
Piotr Starzyński
2009-05-04 17:06:58
Kontynuacja- "Nasz NIEMEN", utwór ..."The Beatles" i dedykacja dla R.J.W. :) :wink:
Kazimierz Wlekły
2009-05-29 19:08:51
Piotrze! Serdecznie dziękuję za dedykację i piosenkę "Cała w trawie" w wykonaniu Czesława Niemena, podczas audycji 25. maja 2009.
Piotr Starzyński
2009-06-01 15:26:31
Proszę bardzo, Kazimierzu. :)
Dzisiaj- NIEMEN...dzieciom -małymi dużym :) :)
Po-zdrowie-nia
Piotr Starzyński
2009-06-08 14:27:24
Dziś m.in. dokończenie prezentacji CDs "Nasz NIEMEN"- miejsca III, II i I.
Piotr Starzyński
2009-10-05 15:28:39
Powracam dzisiaj "na żywo" do audycji "NIEMEN znany czy nieznany ?"
Zapraszam po g. 21.00
NIEMEN jesienNIE. :cry: 8) :) :D
Po-zdrowie-nia :) :)
Piotr Starzyński
2009-10-12 16:48:23
Dziś I-sza część rozmowy z Romanem RADOSZEWSKIm i Weroniką SZYPURĄ przeprowadzonej w sierpniu.
Piotr Starzyński
2009-10-19 15:56:32
II część rozmowy za tydzień, dziś natomiast utwory m.in. z CDs z lat '69 i '89.
Po-zdrowie-nia :)
Piotr Starzyński
2009-10-26 16:11:33
Dziś zapraszam na 2 część rozmowy z Romanem R. i Weroniką Sz.
Po-zdrowie-nia :) :D
Piotr Starzyński
2009-11-02 18:06:52
Po wczorajszym "Pejzażu bez Ciebie ( :N: :wink: ) " posłuchajmy dziś Tego, którego w tym pejzażu nam zabrakło...
Po-zdrowie-nia :) :)
Piotr Starzyński
2009-11-09 17:13:32
III część rozmowy z R.R i W.S. właśnie...dziś.
Zapraszam. :) :)
Piotr Starzyński
2009-11-16 18:21:56
"Ziemia pogwałcona" c.d., brzmienie "Srebrnych dzwonów" też dziś możemy u-słyszeć.
Zapraszam. :) :)
Piotr Starzyński
2009-11-23 18:54:27
Mam nadzieję, że będzie dziś wyemitowana ostatnia część rozmowy z...miłymi Gośćmi. :) :)
Po-słuchajmy.
Markovitz
2009-11-23 20:59:59
Mogłem posłuchać tylko dzisiejszej audycji z udziałem Romana Radoszewskiego. Wstęp był nieco przydługi, ale koncertowe wersje "Mojej ojczyzny" i "Pielgrzyma" wynagrodziły to słodko-gorzkim smakiem owocu zakazanego.
I jeszcze wywołane "Rapsodem" w wykonaniu Weroniki Szypury rozczulające wspomnienie pewnego letniego wieczoru w Kołobrzegu... 8)
Piekarz
2009-11-23 21:36:45
Dzisiaj pierwszy raz zetknąłem się z Radiem Emaus i czesławową audycją. Niemen już nie pierwszy raz śnił mi się dzisiaj, chyba właśnie dlatego zajrzałem do RE. Bardzo podobała mi się ta audycja, choć niestety słuchałem jej dopiero od pięknego wykonania "Pielgrzyma". Pani Szypura to naprawdę znakomita śpiewaczka - jej wykonanie "Bema..." budzi moje emocje. :)

Najlepsze, że śnił mi się dzisiaj także Pan Roman Radoszewski, a w życiu na oczy go nie widziałem :D
Ewa
2009-11-23 21:48:00
Ja również nie miałam okazji wysłuchać wszystkich części rozmów z Romanem Radoszewskim i Weroniką Szypurą, ale to co słyszałam, podobało mi się. :D
Może dałoby radę kiedyś powtórzyć te audycje?
P.S.
Szkoda tylko, że ostatnie nagranie dzisiejszej audycji nie zostało nadane w całości. :wink:
Piotr Starzyński
2009-11-24 15:10:21
Markovitzu, dzięki za ...odzew. :wink:
Ewo, vox populi vox Dei :) , skoro jest taka prośba słuchaczki to na pewno kiedyś powtórka tych rozmów będzie.
Piekarzu , również Ciebie zapraszam do słuchania audycji "NIEMEN znany czy nieznany?" co tydzień.
Po-zdrowie-nia dla...wszystkich słuchających audycji i...nie tylko dla nich. :) :)
Piotr Starzyński
2009-11-30 16:01:06
Od dziś, przez 4 wieczory poniedziałkowe ( ze względu na Adwent i inny układ programów) audycja będzie trwała krócej i zacznie się między godz. 21.20 a 21.30.
Zapraszam na...krótsze słuchanie. :wink: :)
Po-zdrowie-nia (wszyscy zdrowi?)
Piotr Starzyński
2009-12-21 16:24:18
Dziś kolejna audycja od...ok.21.30, ale warto po-słuchać- świątecznie :) :)
Wszystkim WAM życzę:
"Niech JEGO namaszczenie spłynie na Twoje marzenie" ( także o Czesławie N.) :wink: :)
Po-zdrowie-nia
Piotr Starzyński
2009-12-28 19:24:23
Dziś audycja...nie "na żywo", ale za to...prawie 60 minut :N: - różności dla...gości (Forum też). :wink:
Po-zdrowie-nia :) :) :) :)
Markovitz
2010-01-18 12:38:00
Piotrze

Podczas Twojej wczorajszej audycji była herbatka na czacie (bez kwasu cytrynowego).

Angur zostawił niedopitą, bo tam, gdzie chodzą do góry nogami - był już ranek :wink:

A z tą Włóczęgą - to pomyłka, czy nie zmieściła się w audycji ? :)

Dziś -jak rozumiem - po 21-ej znów :N: w Radio Emaus..?
Piotr Starzyński
2010-01-18 14:51:10
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2010-01-18 14:51:10 przez Piotr Starzyński
Markovitz napisał:
Dziś -jak rozumiem - po 21-ej znów :N: w Radio Emaus..?


A któż może być w audycji "NIEMEN znany czy nieznany", Markovitzu, jak nie :N: ? :wink: :)
Oczywiście- i to prawie 60 minut!
A z tym "Włóczęga" to nieźle wczoraj lawirowałem :oops: :)
Do usłyszenia dzisiaj, koniecznie! :D :D .
Domin189
2010-01-18 15:11:02
Podobało mi się to, że zaprezentowałeś recital z Auli UAM '80. Dziękuję, Piotrze :)
Piotr Starzyński
2010-01-18 15:25:46
Bardzo proszę, aczkolwiek jest to koncert dość znany ...poznaniakom (chociaż wtedy jakoś mi...umknął) :cry: :wink:
Ewa
2010-01-18 20:57:54
To miłe, Piotrze, że doceniasz działalność forumowiczów. :D
Tobie też należą się podziękowania za te wszystkie audycje, w których przybliżasz słuchaczom osobę Niemena.
Może kiedyś spełnią się nasze wspólne marzenia dotyczące boxu "Na pomieszane języki" oraz innych wydawnictw. :)
Markovitz
2010-01-18 21:09:08
Ewa już podziękowała, więc ja tylko dopowiem, że dziś Piotr się mocno napracował przygotowując audycję.
I było OK- jak o piosence z tekstem Delanoe to nie "Sen o W-wie" a "Varsovie" !
Z trzeszczącej, winylowej płyty, ale legalnej !

Piotr był dyplomatą mówiąc o wymarzonym boxie "Na pomieszane języki" :

-"No i sześć lat minęło. Na razie jeszcze nie zdążono"

Ja się do tego wprost nie odniosę - wystarczy przywołany na koniec cytat z :N:-a :

"Żebyśmy nie czekali aż ktoś nam udostępni,
aż ktoś nam otworzy drzwi,
aż ktoś nam coś da.
Chwalmy pracę
" 8)
Piotr Starzyński
2010-01-25 18:17:54
Dziś- :N: od... początku, nie... do końca. :wink: :).
Będzie coś i z Poznania i z...Ameryki.
Zapraszam. :D
Piotr Starzyński
2010-02-01 18:31:31
Opowiadania o :N: c.d. + muzyka, muzyka... , także z Michałem URBANIAKiem.
Zapraszam. :)
Piotr Starzyński
2010-02-13 08:08:37
Mam dla wszystkich propozycję z okazji 71 rocznicy urodzin Czesława NIEMENa. :)
Możecie mi podać kilka propozycji utworów :N: , które chcielibyście usłyszeć w audycji "NIEMEN znany czy nieznany?", a ja wybiorę z nich jeden ( w miarę możliwości :wink: ) i nadam go z dedykacją ,prawdopodobnie w audycji 22.02.10. Co WY na to?
Propozycje możecie składać do 20.02.10.
Do zobaczenia w...Poznaniu. :) :D

I jeszcze to:
http://www.goksezam.pl/index.php?option ... ew&id=1809
Piotr Starzyński
2010-02-22 17:27:32
Z mojej propozycji nie skorzystaliście :( :wink: (oprócz 1 osoby i dla niej będzie dziś dedykacja :) )
Poza tym dziś :N: i ...Chopin. :D .
ratajczak bogdan
2010-02-22 17:35:26
Piotrze, przegapiłem, ale jeśli jest szansa (w drodze wyjątku), proszę (bez dedykacji) o "Kołysankę" z właśnie co ustalonym - wspólnymi siłami - tekstem.
Taki mały bonus dla nas spóźnialskich. :D

(**)
Ewa
2010-02-22 21:19:20
Piotrze, podobał mi się dzisiejszy zestaw utworów w Twojej audycji.
Dzięki za dedykację. :D
ratajczak bogdan
2010-02-22 21:28:01
Oczywiście słuchałem i ja - cóż mogę dodać ze swej strony?
Po pierwsze dziękuję za miłe słowa, "Kołysankę" i dedykację - jakże niespodziewaną i chyba na wyrost.
Piotrze, to zobowiązuje, ale jak dobrze wiesz, to "odkrywanie" :N: , to nie tylko przyjemność, ale pewien rodzaj zobowiązania, jaki sobie założyliśmy i z gorszym, czy lepszym skutkiem realizujemy.

(**)
Stach
2010-02-23 08:19:04
Piotr Starzyński
Poza tym dziś ... i ...Chopin. :D .

Sądzę,że ... z okazji 200 rocznicy urodzin Frycka, ale poczekajmy do 1 marca :D, choc mozna zorganizowac ... Tydzień ...z Fryderykiem Chopinem. :idea:
Piotr Starzyński
2010-03-08 17:54:23
Po-słuchajmy dziś Czesława NIEMENa w repertuarze zwróconym ku...płci przeciwnej (jemu, mnie, nam? :wink: :) )
Będzie też dedykacja ( dla płci...przeciwnej...) :) :)
Może też coś z :N: poezji? 8)
Po-zdrowie-nia
Piotr Starzyński
2010-03-15 18:15:00
Kalendarium życia i twórczości :N: -c.d., 2-lecie audycji oraz dużo muzyki instrumentalnej. :)
Piotr Starzyński
2010-03-23 20:33:35
Dziś 15 urodziny Radia EMAUS, w którym możemy słuchać m.in. audycji "NIEMEN znany czy nieznany?" oraz "Lista pokornych". :D :D :D :D
Odsyłam na stronę Radia:
http://www.radioemaus.pl/pl/audycje.html
Po-zdrowie-nia serdeczne
ratajczak bogdan
2010-03-23 20:50:28
Piotrze, na Twoje ręce, całemu zespołowi Radia Emaus i Tobie osobiście, składam życzenia kolejnych Jubileuszy, wypełnionych tak ważnymi treściami jak dotychczas.

(**)
Piotr Starzyński
2010-03-24 18:43:33
Dziękuję, Bogdanie... w imieniu zespołu Radia Emaus oraz swoim.:D
Piotr Starzyński
2010-03-29 16:46:12
Dziś m.in. -"Osiem błogosławieństw", Niemen o sobie, zespół PROFORMA-
Po-zdrowie-nia. :)
Piotr Starzyński
2010-04-05 14:28:16
:N: , muzyka i...nic więcej. :wink:
Po-zdrowie-nia świąteczne (jeszcze!) :D :D :D :D
Piotr Starzyński
2010-04-19 16:54:30
NORWID NIEMEN
Piotr Starzyński
2010-05-10 15:59:35
Zapraszam dziś m.in. na "Idee Fixe I" i c.d. kalendarium.
Po-ZDROWIE-nia :)
Piotr Starzyński
2010-06-21 16:52:47
Dziś m.in. krótka relacja z 7 Zlotu :N: owego oraz wspomnienia z..." Miło wspomnieć".
Po-zdrowie-nia :D
Piotr Starzyński
2010-06-28 13:47:50
Dziś po raz ostatni przed wakacjami audycja "na żywo", później- powtórki i inna jej formuła;a w niej :N: na języki, muzyka hinduska i trochę piosenek "wakacyjnych". :D :D (wracam prawdopodobnie na antenę w...październiku- ale do tego czasu audycje będą! :) )
Zapraszam!
Miłych wakacji i...urlopów :) :) :D :D
Piotr Starzyński
2010-09-20 17:50:47
Dziś powtórka 100-ej audycji "NIEMEN znany czy nieznany?", ale...ok. godz.20 (lub 21 :oops: ).
Po-zdrowie-nia :D :D :D :D
Piotr Starzyński
2010-10-04 15:11:00
Raz jeszcze (pisemnie) informuję, że TA audycja odbywa się już po godz.20.00, a trwać będzie do 21.00.
Zapraszam też na nową stronę Radia EMAUS, gdzie audycji można łatwo :wink: słuchać on line:
http://www.radioemaus.pl/pl/audycje.htm ... dycje.html
Po-zdrowie-nia :)
Piotr Starzyński
2010-10-11 15:50:57
Dziś krótka relacja z 5 festiwalu młodych talentów NIEMEN NON STOP, który odbył się w Słupsku i dużo muzyki :N: , ale nie tylko... :wink:
Po-zdrowie-nia :)
Ewa
2010-10-11 19:00:34
Piotrze, z przyjemnością wysłuchałam Twojej festiwalowej relacji. :D Cieszę się, że zamierzasz przedstawić nagrania laureatów. A może ktoś nagrywał też panel dyskusyjny prowadzony przez Romana i byłoby możliwe przedstawienie przynajmniej jakichś fragmentów?
Dasza
2010-10-11 20:21:01
Piotrze, dziękuję za dedykację.Troszkę Ci chochlik w niej namieszał ale zaraz po audycji włączyłam sobie The Best Man Cried i wszystko jest OK.
Piotr Starzyński
2010-10-18 14:42:20
Posłuchajmy dziś m.in.grupy SOUNDRISE, laureata III nagrody na tegorocznym 5.festiwalu młodych talentów NIEMEN NON STOP, w repertuarze nie tylko :N: :)
Piotr Starzyński
2010-10-25 14:23:49
Dziś zaprezentuję m.in. laureatki II i I miejsca na 5 festiwalu młodych talentów :N: NON STOP. :)
Piotr Starzyński
2010-11-01 15:41:32
"Nie obawiajcie się zajrzeć mej pamięci w oczy zasypane piaskiem żalu..." :N: :( :)
NIEMEN- 01.11.10
GraCja
2010-11-01 20:18:55
Witam Piotrze. Wreszcie dotarłam do Twojego radia i podsłuchiwałam dziś, o czym to nam opowiadasz.
Powiem, że masz miły głos, może troszkę stonowany, ale za to wspomnień można Ci tylko pozazdrościć.
No i to co dziś przedstawiłeś...mmmmmm miód na serce...och...miód dla duszy...
"Bema pamięci..." zawsze mnie ponosi...w nieznane...chyba zostało mi to z mickiewiczowskiej Grażyny :lol:
Podoba mi się to Twoje Radyjo...Emaus...ileż audycji straciłam z uszu... :oops:
Wczoraj się zagadałam :evil: , ale postaram się częściej do Ciebie zaglądać :lol:
Pozdrawiam serdecznie i dzięki za kawał dobrej roboty. :!:
Piotr Starzyński
2010-11-01 20:43:29
Dzięki, GraCjo,za miłe słowa.Cieszę się, że utwory się Tobie podobały.
Mam nową słuchaczkę! :wink:
Po-zdrowie-nia ( dla...słuchaczek szczególne) :) :wink:
Piotr Starzyński
2010-11-22 15:11:44
Po-słuchajmy dziś II-ej części- :N: i patriotyzm. :)
Piotr Starzyński
2010-12-06 16:18:14
Dziś trochę... śniegu, trochę wiosny (podwójna dawka :wink: ) trochę wspomnień i...podpisów :?:
Po-ZDROWIE- nia :D
Piotr Starzyński
2010-12-13 17:12:46
29 rocznica wprowadzenia stanu wojennego-czym był dla :N: -...miło :( wspomnieć....
"A miłość największym jest darem" :D :D :D :D
Tu można już usłyszeć audycję poprzednią: :)
http://www.radioemaus.pl/pl/audycje.htm ... znany.html
Piotr Starzyński
2011-01-03 17:19:12
Przypomnę fragmenty CD "Terra deflorata" z 1991 r. i przedstawię c.d "zmagań" G.Łobaszewskiej z materią UTWORU :N:.
Poza tym coś z "czerwonego " albumu.
Po-zdrowie-nia :)
Piotr Starzyński
2011-01-13 22:10:10
17 stycznia 2011 w studiu Radia Emaus gościem mojej "rocznicowej" audycji będzie prawdopodobnie ... córka Czesława :N:- Natalia. :)
Zapraszam do jej wy-słuchania.
Po-zdrowie-nia :D :D
Piotr Starzyński
2011-01-17 15:34:16
http://www.radioemaus.pl/pl/audycje.htm ... nosci.html
Markovitz
2011-01-18 01:20:52
Przez pierwszy kwadrans trudno było dociec, o czym właściwie jest ta audycja. Jakoś trudno mi się oswoić z sytuacją, gdy czyjeś prywatne spory bez udziału drugiej strony komentuje się na antenie radiowej. Nadzieja na wyższy poziom rozważań zawitała, gdy mówiąc o wydanej niedawno płycie pani Natalia nawiązała do czynu niejakiego Herostratesa... Ów pan pragnąc za wszelką cenę zapisać się w historii (z braku lepszego pomysłu) podpalił prawdziwy skarb kultury (jeden z tzw.cudów świata).

Jednak nawiązanie do postaci starożytnego antybohatera wydało mi się całkowicie chybione. Bo np. Romuald J.Wydrzycki nie musiał zwracać na siebie uwagi w podobnie bezsensowny sposób! Już na początku lat 70. zapisał się jako bohater wydarzeń na Wybrzeżu. Ryzykował wówczas swoje zdrowie dla niepodległościowych i wolnościowych aspiracji rodaków. A i 30 lat później nie w głowie mu było niszczenie dóbr kultury, bo ocalił i podzielił się z niewielkim gronem odbiorców zapisami unikalnych koncertów Niemena.

Z dalszej części audycji zrozumiałem, że pewni ludzie, którzy nie należeli do najbliższej rodziny Niemena, nie mają pojęcia o sporej połaci życia Niemena wypełnionej niechęcią do.. muzykowania. Ośmielę się w tym miejscu zauważyć, że biorąc poważnie ów argument trudno nie zauważyć, że przez większą część twórczego życia (trzydzieści kilka lat) nasz Muzyk jednak nie wzbraniał się przed muzykowaniem, a dopiero "8, 9 lat temu", czyli w ostatnich latach życia miał dość.

Czy z tego powodu mielibyśmy zapomnieć o Nim jako muzyku i o niewydanej muzyce?

W jednym przyznam rację pani Natalii- trwanie w uprzedzeniach do niczego dobrego nie prowadzi. Oczywiście będąc córką Artysty można upierać się w studio radiowym, że np. płyta spodchmurykapelusza powstała w roku 2003, zamiast w 2001 - jak poprawiał Piotr.

Ależ niech będzie tak jak chcą Panie Spadkobierczynie, bo one przecież wiedzą lepiej i mają doradców, którzy utwierdzą ich w tej wiedzy (przykłady w opisach płyt wydanych w ciągu ostatnich lat).

Po cichu liczyłem, iż z niemal godzinnej rozmowy dowiem się czegoś o zamierzeniach wydawniczych. Dopiero pod koniec Piotr odważył się zapytać o tę kwestię i to w sposób dość zawoalowany...

Odpowiedź była równie mglista - ponoć w najbliższych miesiącach pojawi się płyta - niespodzianka.

Jeśli chodzi o projekt wznowienia albumu "Terra deflorata" - nie jest to żadne zaskoczenie. Podobnie jak od kilku lat deklarowana (przez panią Małgorzatę) chęć wydania tzw.felietonów (tą nazwą obejmowane są zapisy w dzienniku Pantheon, których część ukazała się na łamach miesięcznika TR). W tej sytuacji "Nic nowego" było właściwym podsumowaniem tej dziwnej audycji, w której prowadzący we wszystkim zgadzał się z gościem.

Zamiast apelu - mała prośba : następnym razem proszę się trochę przygotować 8)
Tadeusz
2011-01-18 07:01:08
Markovitz wyżej napisał:

.............

A co, to Piotr miał zmieniać zakodowane na stałe w głowie gościa nielogicznie ustawione "zero-jedynki" ? I tak by to nic nie zmieniło, a zapaskudziłoby klimat i zepsułoby świętowanie rocznicy. Piotr nie musiał się przygotowywać merytorycznie, bo jego wiedza na ten temat jest wystarczająco duża - wiemy o tym doskonale. Piotr był natomiast profesjonalnie przygotowany do świętowania, a o to w tej audycji chodziło a nie o wywlekanie spraw wybitnie "nieświątecznych"
Markovitz
2011-01-18 08:55:13
TadeuszPiotr był natomiast profesjonalnie przygotowany do świętowania, a o to w tej audycji chodziło a nie o wywlekanie spraw wybitnie "nieświątecznych"

Nastawienia Piotra na obchodzenie rocznicy nie usprawiedliwia go, że nie zareagował, gdy pani Natalia w tej samej audycji uznała za stosowne (tak jak w wywiadzie dla Onet.pl) użyć wobec kogoś epitetu "hieny" i wygłosić apel o powściągnięcie języka...
Powinnością dziennikarza wydaje się w takiej sytuacji przynajmniej delikatne zwrócenie uwagi na niestosowność tak jednoznacznie pejoratywnego nazwania nieobecnych w studio osób w - bądź co bądź - chrześcijańskiej rozgłośni. Tu żadnej reakcji prowadzącego nie było.

Jedni nazywają to stosowaniem podwójnych standardów.. i na tym po namowie moderatora poprzestanę.
Tadeusz
2011-01-18 11:54:01
Markovitz napisał:

Nastawienia Piotra na obchodzenie rocznicy nie usprawiedliwia go, że nie zareagował, gdy pani Natalia w tej samej audycji uznała za stosowne (tak jak w wywiadzie dla Onet.pl) użyć wobec kogoś epitetu "hieny" i wygłosić apel o powściągnięcie języka...


To kwestia charakteru, każdy reaguje inaczej... Być może Ty, być może ja, zareagowalibyśmy inaczej...
Uważam, że powściągliwość Piotra była na miejscu. Zresztą dobrze wiemy, że każdy z uczestników tej audycji wystawił sobie świadectwo. Aby była jasność, uważam że Piotr wystawił sobie dobre...
Ewa
2011-01-18 12:22:32
We wczorajszej audycji Natalia Niemen apelowała o zamianę mowy nienawiści na mowę miłości, jednocześnie mówiąc o "hienach", które pojawiły się po śmierci Niemena.
P. Natalia powiedziała też: "Nikogo nie atakujemy", podkreślając przy tym wielką dobroć i cierpliwość Małgorzaty Niemen. Hmm, przyznam, że jakoś do tej pory nie zauważyłam tej dobroci i cierpliwości. Dostrzegłam raczej coś zupełnie przeciwnego...
Oczywiście apel Natalii w pełni popieram, ale niech ta zmiana na lepsze dotyczy obu stron.

Stanowczo wolałabym, żeby w tej rocznicowej audycji znalazło się więcej osobistych wspomnień o :N: , a mniej oskarżeń i pouczeń. Chciałabym też usłyszeć coś więcej o tych bogatych planach wydawniczych, jakie mają Spadkobierczynie, ale jak na razie to wciąż pozostaje tajemnicą..
Tadeusz
2011-01-18 14:26:59
Podzielam oczekiwania Ewy, jednak zdaję sobie sprawę, że to nasze czekanie jest czkaniem na próżno, więc przestałem się tym przejmować - i tylko czekać aż za parę lat "ostatni Mohikanie" przestaną pisać na forum sami dla siebie. A spa...om o to właśnie chodzi, i jak na razie działają skutecznie.
Chcą, żeby zapomniano ich ojca i ich męża to dostaną, co chcą. Ich, a nie moja to będzie strata.
Piotr Starzyński
2011-01-19 12:17:47
Markovitz napisał:

Nastawienia Piotra na obchodzenie rocznicy nie usprawiedliwia go, że nie zareagował, gdy pani Natalia w tej samej audycji uznała za stosowne (tak jak w wywiadzie dla Onet.pl) użyć wobec kogoś epitetu "hieny" i wygłosić apel o powściągnięcie języka...

Ewa napisała:
We wczorajszej audycji Natalia Niemen apelowała o zamianę mowy nienawiści na mowę miłości, jednocześnie mówiąc o "hienach", które pojawiły się po śmierci Niemena.
P. Natalia powiedziała też: "Nikogo nie atakujemy", podkreślając przy tym wielką dobroć i cierpliwość Małgorzaty Niemen. Hmm, przyznam, że jakoś do tej pory nie zauważyłam tej dobroci i cierpliwości. Dostrzegłam raczej coś zupełnie przeciwnego...
Oczywiście apel Natalii w pełni popieram, ale niech ta zmiana na lepsze dotyczy obu stron

Wg Wikisłowni hiena to:
przen. przenośnie pogard. pogardliwie człowiek zyskujący kosztem innych ludzi.

Czy Natalia nie miała prawa tak powiedzieć o niektórych postępowaniach ludzi na przestrzeni 7 lat wobec jej rodziny? Czara jej goryczy przelała się i dlatego pozwoliłem jej wypowiedzieć się obszernie prawie jej nie przerywając.
Nota bene poza anteną zwróciłem jej uwagę na te słowa, pytając kogo ma na myśli, wymieniła bez wahania kilka nazwisk; nie zrobiła przecież tego na antenie ( ja oczywiście też tego nie zdradzę).
Poza tym ile przekłamań i kłamstw dot.Czesława Niemena nagromadziło się w mediach przez te lata??
Kto ma największe prawo bronić Pamięci Ojca?
I kto ukaże nam prawdę o nim, o tym, co było dla niego rzeczywiście ważne, a nie to, co czasem nam się wydaje?
TA akurat audycja była przeznaczona dla małej grupki ludzi, którzy chcą po-znać nie-znanego Niemena.I tacy mi za tę audycję dziękują.
Markovitzu, Natalia nie musi wiedzieć wszystkiego o płytach Niemena, bo jest nie jego fanką, lecz... córką.
Czesław Niemen śpiewał:
"Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą"- (Mat.5,8)
Starajmy się o ich czystość- czy naprawdę wierzymy w to, co nam chciał przekazać?
Po-myślmy, co powiedziałby dziś o moim (Twoim) postępowaniu i słowach wobec jego najbliższych...?
Po-zdrowie-nia.
Ewa
2011-01-19 13:03:26
Piotr Starzyński
Nota bene poza anteną zwróciłem jej uwagę na te słowa, pytając kogo ma na myśli, wymieniła bez wahania kilka nazwisk; nie zrobiła przecież tego na antenie ( ja oczywiście też tego nie zdradzę).

Nie musisz, Piotrze, nic zdradzać, bo i tak wiadomo, o kogo chodzi. Wystarczy przeczytać wsześniejsze wypowiedzi pani Małgorzaty Niemen.
Poza tym na antenie padło jedno nazwisko. Była też bardzo czytelna aluzja do innej osoby...
angur
2011-01-20 04:09:07
Piotr StarzyńskiWg Wikisłowni hiena to:
przen. przenośnie pogard. pogardliwie człowiek zyskujący kosztem innych ludzi.

Niestety tam gdzie mamy do czynienia z pogarda bardzo trudno o dialog.
TadeuszChcą, żeby zapomniano ich ojca i ich męża to dostaną, co chcą. Ich, a nie moja to będzie strata.

Trudno sie jednak pogodzic z drugim zdaniem z powyzszego cytatu, bo jesli “dostana, co chca” to przeciez osiagna sukces a strate poniesiemy wlasnie my fani - w tym i ja i Piotr i Ty Tadeuszu.
Piotr Starzyński
2011-01-31 17:25:17
W dzisiejszej audycji ( w skrócie)- co działo się przez 7 lat po Odejściu :N: - latach chudych czy...tłustych. :?:
Markovitz
2011-02-01 22:38:14
Gdybym rzeczywiście udzielił pomocy przy ostatniej audycji, to mimo trudnych do ominięcia potknięć - na pewno pewien reżyser nie zostałby "Edmundem" i nikt by się nie rozpływał na epizodach z Paniami w roli głównej.
No cóż - zgodziłem się na skorzystanie z kalendarium. Ale na wspomnienie w tej audycji o kilkustronicowym artykule z okazji wydania czerwonego albumu już nie można było liczyć. RELACJE znów okazały się ważniejsze :?

Audycja Piotra do odsłuchania na stronie Radia EMAUS
Piotr Starzyński
2011-02-02 16:18:56
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2011-02-02 16:18:56 przez Piotr Starzyński
Markovitz, moje myśli (często ) nie są myślami Twoimi... (nie przewiduję, co TY chciałbyś z moich ust usłyszeć)
Za błąd w imieniu po chwili przeprosiłem, nie wystarczy?
Po-zdrowie-nia
Markovitz
2011-02-02 23:05:21
Nie tego Piotrze się spodziewałem - zwłaszcza po Tobie. Nie pomagałem przy audycji, ale z dużą ciekawością ją wysłuchałem. Słysząc na wstępie, że będziesz przytaczał obszerne fragmenty mego opracowania mogłem się spodziewać, że tak będzie. Podanie informacji o rocznicy nagrania czerwonego albumu z pominięciem wydarzenia (w tym przypadku publikacji w kw.LIZARD) było ocenzurowaniem tego opracowania.

Dla przykładu : w 2008r. mieliśmy 30. rocznicę wydania albumu "Idee fixe" (zauważoną nota bene tylko na tym Forum) - czy upływ kilku dekad oznacza zaraz wydarzenie ? Jeśli nic rocznicy nie towarzyszy - to chyba nie...
Tadeusz
2011-02-03 14:28:16
Wymiana poglądów między Piotrem i Markovitzem jest dosyć osobliwa i zrozumiała tylko dla skrupulatnych dokumentalistów twórczości i życia Czesława Niemena.
Ja do nich nie należę i dlatego nie będę się wypowiadał. Natomiast powiem tylko, że czytając te wypowiedzi, przychodzi mi na myśl piosenka w wykonaniu Wojciecha Kordy - Andre Doria.
PS. Przepraszam za ten pesymistyczny akcent, ale chyba coś jest na rzeczy...
Piotr Starzyński
2011-02-03 14:32:17
Markovitz napisał:
Podanie informacji o rocznicy nagrania czerwonego albumu z pominięciem wydarzenia (w tym przypadku publikacji w kw.LIZARD) było ocenzurowaniem tego opracowania.


Ocenzurowaniem? :shock:
Ze względu na dużą ilość informacji i ograniczoność czasową musiałem "ocenzurować" niektóre info (nota bene to opracowanie w LIZARDZIE podobało mi się, czemu dałem wyraz... :wink: )
Na koniec- info o tym opracowaniu znajdowało się na końcu Twojego Kalendarium i w związku z tym...na końcu audycji (można posłuchać. ile mi zostało antenowego czasu).
"Czerwony" album (1971),, "Terra deflorata" (1991 -CD) i "Spodchmurykapelusza"(2001) mam zamiar w tym roku prezentować...intensywnie.( również z opracowaniami, różnymi :))
Piotr Starzyński
2011-02-14 16:27:40
Dziś :N: i...<miłość><miłość><miłość><Miłość>
Piotr Starzyński
2011-02-16 10:34:48
Czesław NIEMEN dziś, w dniu jego 72 urodzin, o różnych godzinach (do wieczora) w Radiu EMAUS.
http://www.radioemaus.pl/pl/audycje.htm ... znany.html
Zapraszam. :)
Piotr Starzyński
2011-02-28 16:17:14
Wracam dziś do Kalendarium wg. R.Radoszewskiego; posłuchajmy też m.in. :N: po rosyjsku i 1 utwór... dłuższy. :)
Piotr Starzyński
2011-03-14 15:17:20
Dziś rok 1967 w twórczości :N: oraz...Niemena interpretują inni.
Zapraszam. :)
Piotr Starzyński
2011-04-04 15:30:26
Rok 1968 to u NIEMENa czas na SUKCES. :wink:
Po-słuchajmy też :N: ...żartującego.
Do Świąt audycja trwa do godz.20.45, a potem wracamy do 60 minut :) :)
Po-zdrowie-nia :D
Piotr Starzyński
2011-04-18 15:50:50
Dziś także :N: 30-letni (Oj, chyba nie letni :wink: )
Piotr Starzyński
2011-05-16 14:18:56
Dziś rok 1970- :N: w Polsce i zagranicą.
Po-zdrowie-nia
3majmy się. :) :)
Piotr Starzyński
2011-06-06 14:31:57
Przed wakacjami- to jedna z ostatnich audycji "na żywo"- m.in. :N: Anno Domini 1971.
Po-zdrowie-nia :) :)
Piotr Starzyński
2011-06-20 13:51:43
Dziś ostatnia audycja przed wakacjami...Może jednak w wakacje będą jakieś powtórki lub składanki jego utworów. :)
Rok 1972 w życiu :N: i 17.06-19.06.2011 w życiu...jego sympatyków- to dziś.
Miłego i bezpiecznego wypoczynku letniego(lub gorącego :wink: ) WSZYSTKIM.
Do usłyszenia!!!! :) :) :D :D
Piotr Starzyński
2011-10-03 11:18:55
Dziś po godz.20.00 ostatni odcinek audycji "NIEMEN znany czy nieznany".
Ewa
2011-10-05 09:05:52
Wielka szkoda, że jedyna cykliczna audycja o Niemenie przestanie być nadawana. :(
W każdym razie wykonałeś, Piotrze, kawał dobrej roboty i dzięki Ci za to.

Dziękuję również za pozdrowienia oraz za dobre słowa pod adresem forum. :)
Piotr Starzyński
2011-10-05 14:39:29
Dziękuję również i za Twoje dobre słowo, Ewo. :)
Proponuję słuchać audycji "Lista pokornych" (niedziela, po godz.20.), tam będzie też :N: (zresztą jak...zawsze :wink: )
Po-zdrowie-nia :)
miro
2011-11-08 13:30:31
P. Piotrze - słuchałem tej audycji - dziękuję... Zazdroszczę zdjęcia z :N: Zdjęcie w moim wykonaniu z moim przewodnikiem życiowym ma moja córka Natalia... Pozdrawiam i od niedzieli słucham "Listy pokornych".
Piotr Starzyński
2011-11-08 17:51:09
Witam,
miro. :)
To "już" :wink: jesteś drugim nowym słuchaczem, który chce regularnie słuchać "Listy pokornych".
Miło mi, witaj w gronie..."pokornych". :D :
http://www.radioemaus.pl/pl/audycje.htm ... rnych.html
Po-zdrowie-nia
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Cztery ściany świata | górę strony