Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Dziwny jest ten świat

Dyskusje na dowolne tematy dla ktorych nie znalazło się miejsce w pozostałych forach. Wątki nie muszą dotyczyć Czesława Niemena, jednak ograniczamy się do tematów związanych z kulturą i sztuką.

RADIO STO w INTERNECIE/RADIO MEGAMUZIK 2008-04-06 - 2015-09-21 ratajczak bogdan 430 175935
ratajczak bogdan
2008-04-06 04:46:15
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2008-04-06 04:46:15 przez ratajczak bogdan
Kilku z nas już zna tę audycję w pilskim RADIU STO

http://www.radio100.pl/?id1=setka_za_grosik

Każdego poniedziałku w godzinach 20-22 nadawana jest muzyczna audycja wspomnienowa "STO MINUT WSPOMNIEŃ" - prowadzona przez niestrudzonego szperacza i kolekcjonera nagrań wszelakich - pana Kazimierza Wlekłego.
POSŁUCHAJMY ZWIASTUNA =>

http://www.speedyshare.com/900377137.html

W tej audycji dominuje głównie muzyka z lat 50-tych i 60-tych. Polska i zgraniczna.
Wielokrotnie duże fragmenty audycji poświęcał pan Kazimierz dokonaniom Czesława Niemena.
Polecam gorąco, nie tylko przez lokalny patriotyzm, ale ze względu na merytoryczną zawartość programu i ogromną wiedzę autora prowadzącego audycję. A do tego te nieprzebrane zasoby nagrań z kolekcji prywatnej. Godne PODZIWU i wysłuchania.
A więc - W KAŻDY PONIEDZIAŁEK - pomiędzu godziną 20:00, a 22:00.
BĄDŹMY NA NASŁUCHU.
Można też skorzystać z prostej możliwości odszukania stacji.
Wystarczy nacisnąc ikonkę "WINAMP".
Następnie nacisnąć dwa klawisze Ctrl + L i wpisać kod URL: http://86.63.90.122:8000
Miłego odbioru. POLECAM!!!

(.)
ratajczak bogdan
2008-04-06 05:48:56
W najbliższy poniedziałek m.in. - TERESA HAREMZA

(.)
ratajczak bogdan
2008-04-07 08:40:28
PRZYPOMINAM
Wszyscy zainteresowani twórczością TERESY HAREMZY mogą usłyszeć DZISIAJ jej znane i nieznane nagrania. Takie jak choćby ten: "If We Could Go Right Back" - kompozycja L. Bergera w wykonaniu Teresy Haremzy, zawarta na jej jedynym autorskim LP, wydanym w 1985 roku w Australii.
Mamy "polską Kate Bush", mamy "polską Jenifer Rush".
Mamy swoją Teres Haremzę.
Tylko trzeba to poznać i propagować.
Jest okazja.
Dzisiaj w pilskim Radiu Sto pomiędzy godziną 20-22.
POSŁUCHAJMY piosenki"If We Could Go Right Back"=>

http://www.speedyshare.com/481550221.html

RADIO STO



(.)
ratajczak bogdan
2008-04-08 18:29:09
Zapewne nie wszyscy mieli możliwość słuchania wczoraj Radia Sto, a w nim około 30 minutowego fragmentu audycji "Sto minut wspomnień" - Kazimierza Wlekłego - poświęconego biografii i muzyce TERESY HAREMZY.
Dzisiaj mogę ten fragment zaprezentować zainteresowanym Forumowiczom.
POSŁYCHAJMY =>

http://www.speedyshare.com/199815978.html

(.)
Ewa
2008-04-08 19:52:11
Próbowałam wczoraj złapać Radio 100 w necie i nie udało mi się, ale jak słyszę, coś tam im się rozstroiło.
Dobrze, że w tej audycji została przypomniana sylwetka Teresy Haremzy ( dzięki naszemu Bogdanowi :) ), bo rzeczywiście jest ona dziś nieco zapomniana. Szkoda tylko, że w audycji zabrakło kompozycji Czesława Niemena "Sprzedaję łzy, kupuję sny", ale mam nadzieję, że jeszcze kiedyś się pojawi. :wink:
ratajczak bogdan
2008-04-08 20:23:25
Ewa Szkoda tylko, że w audycji zabrakło kompozycji Czesława Niemena "Sprzedaję łzy, kupuję sny", ale mam nadzieję, że jeszcze kiedyś się pojawi. :wink:


Ewo, pojawi się i daję za to głowę.
Ręczę, że niczym nie ryzykuję! :)
Nie jest ona (ta głowa) zbyt cenna, ale jednak moja od urodzenia i jakoś się z nią, przez te lata, zrosłem. :wink:
:N: jednak nie zabrakło, bo Kazimierz Wlekły rozpoczął swą audycję piosenką "Nim przyjdzie wiosna".

(.)
ratajczak bogdan
2008-04-08 20:28:35
Jako postscriptum dodam, że jest spora szansa (ale o tym będę wiedział więcej jutro), że Teresa Haremza zaśpiewa "Sprzedaję łzy, kupuję sny" jutro o godzinie 22:15 w Nowym Yorku.
Więcej informacji... też jutro. :D

(.)
ratajczak bogdan
2008-04-09 14:12:15
Nie zapominajmy dzisiaj o audycji poświęconej Teresie Haremzie - 22:15 Radio NY ( informacja poniżej).

viewtopic.php?f=7&t=1206&p=15503#p15503

Jednocześnie wszystkich miłośników dobrej muzyki rockowej informuję, że trwają próby stałego nadawania RADIA STO - codzienne audycje w godzinach 6:30 - 22:00
Będą nadawane całe dyskografie i tylko od słuchaczy zależy, jaki repertuar będzie nadawany.
Nie ma ograniczeń czasowych ani stylistycznych.
Może dyskografie The Doors, Van Morrison, The Animals, Eric Burdon - solo, Led Zeppelin, Cream, The Beatles, The Rolling Stones, The Artwoods, a może składanki z lat 50, 60, 70....
Sugerujcie sami, możecie mieć wpływ na repertuar danego dnia.
Zapewne czegoś szukacie, coś chcielibyście usłyszeć,
a nie macie możliwości dotarcia do nagrań.
Wszystko jest w waszych rękach.
Pan Kazimierz Wlekły i RADIO STO może w tych poszukiwaniach pomóc.

(.)
ratajczak bogdan
2008-04-09 15:58:50
Dzisiejszy test w internetowym RADIU STO przebiega sprawnie i należy mieć nadzieję, że będzie tak w trakcie codziennych, wielogodzinnych audycji muzycznych.
Były składankowa płyta zespołów angielskich:
The Hollies, The Yardbirds, The Move, The Animals...
Była klasyka - Vivaldi i "Cztery pory roku"
Był Elton John...
Może przyjdzie czas na Niemena?
Ps. Ja oczekiwałbym jutro THE ARTWOODS (niektórzy muzycy z Akwarel byli nimi zafascynowani) - a wy?

(.)
Kazimierz Wlekły
2008-04-10 07:00:58
Panie Bogdanie! Ja też jestem zafascynowany zespołem The Artwoods! Z wielką przyjemnością dzisiaj w czwartek gram testując jednocześnie nadawanie i odbiór w formacie AAC+ 24 kbps (nie jest to mp3!) - odbiór najlepiej w Winamp5.35 lub Winamp5.53. Proszę o jak największe zainteresowanie tym testem i oczekuję na opinie na temat jakości odbioru, co mi pomoże podczas już prawdziwej audycji. Oprócz The Artwoods będzie Niemen, Piotr Kuźniak, Polanie, Joachim Perlik, Krzysztof Kis... czekam na opinie na temat odbioru tego strumienia. Jak słuchać? Po otwarciu Winampa naciskamy jednocześnie klawisze Ctr oraz L i w pole, które się ukaże wpisujemy: http://86.63.90.122:8000 i teraz naciskamy Play (Odtwarzaj), już powinna płynąć muzyka. Dobrego odbioru życzę!
Kazimierz Wlekły
ratajczak bogdan
2008-04-10 07:06:04
I jak grają Panie doktorze?
Wspaniale!
Właśnie brzmi w głośniczkach muzyka The Artwoods.
Odbiór jest czysty i bez zakłóceń. :D
Wspaniałe wejście w ten pochmurny, dżdżysty poranek.
I tak ma być codziennie?
Panie Kazimierzu, a co na jutro pan nam zaserwuje?
:N: miał tyle inspiracji, z tyloma wykonawcami występował na scenie.
Poruszaliśmy ten problem w dziale "MUZYKO MOJA",
w temacie "NIEMEN i...!!! Z KIM I GDZIE KONCERTOWAŁ NIEMEN?"
ZOBACZ :arrow:
A może Blood, Sweat & Tears - :n: był tak blisko nich, tak niewiele brakowało, aby właśnie z nimi dane było mu kroczyć po estradach świata.
Szkoda, że do tego nie doszło?
Mnie bardzo.

(.)
ratajczak bogdan
2008-04-10 08:05:52
Panie Kazimierzu!
Miło, że jest już pan z nami.
Witam na pokładzie! :D
Tego brakowało na forum :N: - ilustracji muzycznych tego, o czym dyskutujemy.

(.)
Kazimierz Wlekły
2008-04-10 09:55:43
EwaPróbowałam wczoraj złapać Radio 100 w necie i nie udało mi się, ale jak słyszę, coś tam im się rozstroiło.
Dobrze, że w tej audycji została przypomniana sylwetka Teresy Haremzy ( dzięki naszemu Bogdanowi :) ), bo rzeczywiście jest ona dziś nieco zapomniana. Szkoda tylko, że w audycji zabrakło kompozycji Czesława Niemena "Sprzedaję łzy, kupuję sny", ale mam nadzieję, że jeszcze kiedyś się pojawi. :wink:



Pani Ewo!
Obiecuję, że dokładam wszelkich starań, aby ta sytuacja się już nie powtórzyła. Powinno być już lepiej z odbiorem w internecie. A piosenki różne będą w przyszłości..., nawet "Sprzedaję łzy, kupuję sny". Pozdrawiam,
Kazimierz Wlekły
Ewa
2008-04-10 10:50:52
Dzisiaj odbiór jest bez zarzutu. :D
Cieszę się, że było już dziś tak dużo nagrań Niemena, choć szkoda, że nie w oryginale.
Teraz z przyjemnością słucham The Artwoods, których muzyka nie była mi dotąd zbyt dobrze znana, ale myślę, że po Pańskich audycjach to się zmieni.
Również pozdrawiam. :)
Ewa
2008-04-10 12:38:00
Ewa
Cieszę się, że było już dziś tak dużo nagrań Niemena, choć szkoda, że nie w oryginale.

Jednak Niemen też się pojawił i to w utworze "41 Potencjometrów pana Jana"! :D
ratajczak bogdan
2008-04-10 12:56:03
Ewa
Jednak Niemen też się pojawił i to w utworze "41 Potencjometrów pana Jana"! :D


A niedawno czytałem, że takich nagrań nie da się lansować, bo są zbyt długie.
TUTJ - można. :D
I jak znam pana Kazimierza - będą wielokrotnie.
Kto dzisiaj prezentuje całe płyty?
A są tego całe setki. Nagrania trwające około 20 minut.
Takie były szalone i nieokiełznane czasy - niezapomniane lata '65-'75.
Wspaniały dorobek muzyki rockowej w zasięgu ręki. Tylko słuchać!

(.)
Kazimierz Wlekły
2008-04-11 10:39:05
Ewa
Ewa
Cieszę się, że było już dziś tak dużo nagrań Niemena, choć szkoda, że nie w oryginale.

Jednak Niemen też się pojawił i to w utworze "41 Potencjometrów pana Jana"! :D

Pani Ewo,
Chciałem przybliżyć Słuchaczom inne wykonania piosenek z repertuaru Niemena, stąd takie wykonania. Jako ciekawostki muzyczne...
Dziękuję za udział w testach odsłuchu; teraz już dużo więcej wiem o nadawaniu w internecie... Może to wykorzystam w przyszłości.
Kazimierz Wlekły
Ewa
2008-04-11 11:57:39
Dziś chyba na zamówienie Bogdana leci Blood Sweet&Tears. :)
Wcześniej słyszałam sporo nagrań Clyde McPhattera. Nie słuchałam jednak od początku i nie wiem, czy było może wykonywane przez Niemena nagranie "The Best Man Cried"? Bardzo bym chciała usłyszeć oryginał.
W każdym razie cieszę się, że jest radio prezentujące takie nagrania. Wielkie podziękowania za to dla Pana Kazimierza.:D

P.S.
Dodatkowo mnie cieszy, że jak coś nagrywam, to mam każde nagranie osobno i każde opatrzone tytułem. Super!
Andrzej Kolendo
2008-04-11 12:18:56
Nawet nie przypuszczałem, Panie Kazimierzu, że będę mieć przyjemność czytania Pańskich postów na tym forum. Witam serdecznie. I znowu się spotkaliśmy :)
Kazimierz Wlekły
2008-04-13 10:47:46
ratajczak bogdanPanie Kazimierzu!
Miło, że jest już pan z nami.
Witam na pokładzie! :D
Tego brakowało na forum :N: - ilustracji muzycznych tego, o czym dyskutujemy.

(.)


Zachęcam Wszystkich do sluchania testów także w niedzielę 13. kwietnia i poniedzialek od 6.30 aż do audycji o 20! Do usłyszenia on line!
Kazimierz Wlekły
Kazimierz Wlekły
2008-04-13 10:50:55
Andrzej KolendoNawet nie przypuszczałem, Panie Kazimierzu, że będę mieć przyjemność czytania Pańskich postów na tym forum. Witam serdecznie. I znowu się spotkaliśmy :)

Panie Andrzeju! Ja także serdecznie witam i zapraszam do testów odbioru on line i oczywiście w poniedziałki o 20-tej!
Kazimierz Wlekły
2008-04-13 17:41:31
EwaDziś chyba na zamówienie Bogdana leci Blood Sweet&Tears. :)
Wcześniej słyszałam sporo nagrań Clyde McPhattera. Nie słuchałam jednak od początku i nie wiem, czy było może wykonywane przez Niemena nagranie "The Best Man Cried"? Bardzo bym chciała usłyszeć oryginał.
W każdym razie cieszę się, że jest radio prezentujące takie nagrania. Wielkie podziękowania za to dla Pana Kazimierza.:D

P.S.
Dodatkowo mnie cieszy, że jak coś nagrywam, to mam każde nagranie osobno i każde opatrzone tytułem. Super!


Mam dla Pani i dla miłośników Niemena dobrą wiadomość: "The Best Man Cried" będzie w oryginale natychmiast, gdy tylko singiel do mnie dotrze. Sądzę, że w ciągu 10 dni usłyszymy Clyde McPhattera w tym nagraniu.

Kazimierz Wlekły
Ewa
2008-04-13 18:10:19
Kazimierz Wlekły
Mam dla Pani i dla miłośników Niemena dobrą wiadomość: "The Best Man Cried" będzie w oryginale natychmiast, gdy tylko singiel do mnie dotrze. Sądzę, że w ciągu 10 dni usłyszymy Clyde McPhattera w tym nagraniu.

Panie Kazimierzu, bardzo się cieszę i z góry dziękuję. :D
Ewa
2008-04-14 08:59:21
Wczoraj Leszek Botwina wspomniał o Faridzie, a dziś możemy posłuchać jej płyty w Radiu 100. :)
Dasza
2008-04-14 18:15:37
Udało mi sie trochę posłuchać radia STO.
W sobotę trafiłam na Teresę Haremzę po angielsku,
dzisiaj natomiast na Weronikę Szypurę śpiewającą
piosenki Niemena, a później na samego Niemena z trzeciego longplaya. Odbiór był świetny.Z tym nagrywaniem pojedyńczych utworów wspaniała sprawa.
:)

Niestety w tej chwili audycji pana Kazimierza zupełnie nie da się słuchać.Jest tylko buczenie a podczas zapowiedzi wydaje się że mówi kilka osób. :(
Ewa
2008-04-14 18:23:23
Dasza
Niestety w tej chwili audycji pana Kazimierza zupełnie nie da się słuchać.Jest tylko buczenie a podczas zapowiedzi wydaje się że mówi kilka osób. :(

U mnie jest to samo. Już po południu był problem z odbiorem.
Kazimierz Wlekły
2008-04-15 07:12:52
DaszaUdało mi sie trochę posłuchać radia STO.
W sobotę trafiłam na Teresę Haremzę po angielsku,
dzisiaj natomiast na Weronikę Szypurę śpiewającą
piosenki Niemena, a później na samego Niemena z trzeciego longplaya. Odbiór był świetny.Z tym nagrywaniem pojedyńczych utworów wspaniała sprawa.
:)

Niestety w tej chwili audycji pana Kazimierza zupełnie nie da się słuchać.Jest tylko buczenie a podczas zapowiedzi wydaje się że mówi kilka osób. :(


Szanowni Państwo,

Podaję link, skąd można ściągnąć audycję a dnia 14.04.2008:

http://download.yousendit.com/5E480A1F0C2DF7B7

Wczoraj odbiór z anteny był fatalny, a w internecie wcale nie można było
słuchać. Udało mi się zgrać ten materiał tylko w mono, bo od 45-tej minuty audycja była emitowana tylko w lewym kanale... Nawet
zakończenia brakuje, ok. 3-ech minut nie ma w tym materiale na końcu. I przydźwięk cały czas leciał w lewym kanale i to bardzo głośny.
Na koniec audycji była piosenka "Lili Marlen", której tutaj nie ma i nie ma mojego pożegnania "dobranoc!".


Pozdrawiam,
Kazimierz Wlekły
Ewa
2008-04-18 18:05:03
Na szczęście odbiór już się polepszył, tylko do południa nie udaje mi się złapać radia.
Dziś również ciekawa muzyka, w tej chwili możemy posłuchać Mahavishnu Orchestra, wcześniej był Niemen z płyty "Russiche Lieder".
edit:
Po Mahavishnu był znów Niemen, tym razem z płyty "Strange Is This World", potem jeszcze jedna porcja Mahavishnu i niemenowska "Ode to Venus". Ciężko było mi odejść od komputera. :)
ratajczak bogdan
2008-04-21 14:16:14
Radio Sto – ciągle nadaje w internecie!
Pan Kazimierz Wlekły nie zasypia gruszek w popiele i cały dzień prezentuje „okołoniemenowskie” ciekawostki, a to Bułgarka - Katia Filipowa i jej wersja "Jednego serca", a to "Lady Soul" z Czechosłowacji - Maria Rottrova z "Je ti to malo" ["Jednego serca"], a to sam Niemen z LP „N.AEROLIT”.
Właśnie zakończył się prezentacja LP czechosłowackiej grupy FLAMENGO (będą zapewne również powtórki).
Pisałem o kontaktach Niemena z tym jazz-rockowym zespołem z Pragi.
Nazwani „Czechosłowackim Collosseum” – brzmią i dzisiaj ciekawie.
Przypomnę:
07-28 września 1969 - FLAMENGO (CSRS) (Joan Duggan-voc; Frantisek Francl-g; Ivan Khunt-org,voc; Pavel Fort-bg; Jaroslav Sedivy-dr) - DEMPSEY KNIGHT (Australia) - w ramach tourne NAF (Niemen Enigmatic+Alibabki+Flamengo)+gościnnie Dempsey Knight (tylko gdzie D.Knight był tym "gościem"????????????)

14-16 kwietnia 1971 - FLAMENGO (Vladimir Misik-voc; P.Forth-g; Ivan Khunt-org,voc; Vladimir Kulhanek -bg; Jaroslav Sedivy-dr; Jan Kubik-ts ) -
Niemen Enigmatic wystąpił wspólnie w sali praskiej Lucerny na III Festiwalu Beatowym w Pradze.

viewtopic.php?f=1&t=1278
Ewa
2008-04-21 14:46:50
Też właśnie słucham Flamengo w Radiu 100, naprawdę fajnie grają. Albo raczej grali, bo chyba już nie istnieją. :?: Niewiele można o tym zespole wyczytać w internecie.
ratajczak bogdan
2008-04-21 16:53:30
Trzeba trochę poszperać...
Najlepiej cytując nazwiska ze składu, które podałem wcześniej.
O zespole Flamengo można przeczytać:

http://www.progarchives.com/artist.asp?id=2325

Natomiast o prezentowanej płycie zespołu FLAMENGO - KURE V HODINKACH /Supr. 1972/(CHICKEN IN THE WATCH)

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll? ... otohosting

1..KURE V HODINKÁCH /INTRODUKCE/
2.RÁM PRÍŠTÍCH OBRAZU
3.JENOM LÁSKA VÍ KAM
4.JÁ A DÝM
5.CHVÍLE CHVIL
6.PÁR STOLETÍ
7.DOKY,VLAKY,HLAD A BOTY
8.STÁLE DÁL
9.KURE V HODINKÁCH

BONUS tracks:
10.KAŽDOU CHVÍLI
11.TÝDEN V ELEKTRICKÉM MESTE]

Ps. Mnie również odpowiada ta progresywna muzyka, a przecież ówczesny rock "made in czechoslovakia", to również Collegium Musicum - świetnego organisty Mariana Vargi, Jazz Q, Blue Effect...
Blue Effect:

http://www.progarchives.com/artist.asp?id=1493

Trochę i tam się działo ciekawego.

Na tych stronach znajdziemy też notkę o Niemenie i kilka clipów (jest też i SBB i kilka innych polskich zespołów):

http://www.progarchives.com/artist.asp?id=2491

(.)
Ewa
2008-04-22 13:17:41
Bogdanie, dzięki za info o grupie Flamengo. :)
Dziś w Radiu 100 znów można było posłuchać płyty "Kure v Hodinkach". Było też sporo Clyda McPhattera. Pan Kazimierz chyba jeszcze nie dotarł do płyty z utworem "The Best Man Cried", ja tymczasem dzięki pomocy nieocenionego Szach'raja mam już mp3 z tym nagraniem. Gdyby ktoś z Was też chciał posłuchać, to bardzo proszę :arrow: Tutaj.
Wersja Niemena jednak bije na głowę oryginał.

P.S.
Panie Kazimierzu, może przy okazji puści Pan coś zespołu Omega albo Bijelo Dugme, bardzo dawno ich nie słyszałam. :wink:
ratajczak bogdan
2008-04-22 14:46:31
Ewo, dzięki Tobie i Tomkowi. :D
Również dopiero teraz "odkrywam Amerykę".
"The Best Man Cried" Clyda McPhattera - to ckliwa piosneczka, taka na potrzeby ówczesnych Amerykanów.
W wykonaniu :N: , to zupełnie inny utwór, jakże przekonujący i świeży, nawt po latach.
Typowo Niemenowska interpretacja - ja to uwielbiam, choć wiem, że sporo słuchaczy zarzuci :N: interpretację, w której użyte środki ekspresji, były dla nich nieadekwatne do teści.
Ale przecież tak było z "Bema pamięci...", z ... wieloma innymi utworami. Pytania typu: "na kogo pan tak krzyczy, panie :N: ", były, są i będą.
Dobrze, że są jeszcze niepoznane rewiry, które nas tak pozytywnie zaskakują.
To czyni dociekania tym bardziej ciekawe.
A co nas jeszcze czeka...?

(.)
Ewa
2008-04-23 08:03:34
Panie Kazimierzu, dziękuję za Omegę i Bijelo Dugme, no i za Niemena (właśnie leci Samarpan). :D
Kazimierz Wlekły
2008-04-23 10:15:19
ratajczak bogdanEwo, dzięki Tobie i Tomkowi. :D
Również dopiero teraz "odkrywam Amerykę".
"The Best Man Cried" Clyda McPhattera - to ckliwa piosneczka, taka na potrzeby ówczesnych Amerykanów.
W wykonaniu :N: , to zupełnie inny utwór, jakże przekonujący i świeży, nawt po latach.
Typowo Niemenowska interpretacja - ja to uwielbiam, choć wiem, że sporo słuchaczy zarzuci :N: interpretację, w której użyte środki ekspresji, były dla nich nieadekwatne do teści.
Ale przecież tak było z "Bema pamięci...", z ... wieloma innymi utworami. Pytania typu: "na kogo pan tak krzyczy, panie :N: ", były, są i będą.
Dobrze, że są jeszcze niepoznane rewiry, które nas tak pozytywnie zaskakują.
To czyni dociekania tym bardziej ciekawe.
A co nas jeszcze czeka...?

(.)

Czekam mimo wszystko na zamówiony singiel Clyde McPhattera i wtedy postaram się jakoś ustosunkować do obu wykonań. A tak na marginesie, to wydaje mi się, że Niemen piosenkę "The Best Man Cried" musiał wykonywać znacznie wcześniej również. I to byłoby ciekawe, gdyby komuś udało się dotrzeć do tej najwcześniejszej wersji Niemena.
Ewa
2008-04-23 12:12:19
Kazimierz Wlekły
Czekam mimo wszystko na zamówiony singiel Clyde McPhattera i wtedy postaram się jakoś ustosunkować do obu wykonań. A tak na marginesie, to wydaje mi się, że Niemen piosenkę "The Best Man Cried" musiał wykonywać znacznie wcześniej również. I to byłoby ciekawe, gdyby komuś udało się dotrzeć do tej najwcześniejszej wersji Niemena.

Na pewno utwór ten Niemen wykonywał w 1968r. na koncertach, ale od kiedy zaczął to śpiewać, nie wiem, może ktoś podpowie. Też jestem ciekawa, jak ten utwór brzmiał na koncertach, zapewne trochę inaczej, niż na płycie.
ratajczak bogdan
"The Best Man Cried" Clyda McPhattera - to ckliwa piosneczka, taka na potrzeby ówczesnych Amerykanów.

Przy porównaniu obu wersji trzeba też wziąć pod uwagę, że McPhatter śpiewał to kilka lat wcześniej (przy tej mp3 podany był rok wydania płyty - 1962), w tym czasie Niemen jeszcze też śpiewał dość ckliwie i słodko.
Kazimierz Wlekły
2008-04-25 16:24:38
Ewa
Kazimierz Wlekły
Czekam mimo wszystko na zamówiony singiel Clyde McPhattera i wtedy postaram się jakoś ustosunkować do obu wykonań. A tak na marginesie, to wydaje mi się, że Niemen piosenkę "The Best Man Cried" musiał wykonywać znacznie wcześniej również. I to byłoby ciekawe, gdyby komuś udało się dotrzeć do tej najwcześniejszej wersji Niemena.

Na pewno utwór ten Niemen wykonywał w 1968r. na koncertach, ale od kiedy zaczął to śpiewać, nie wiem, może ktoś podpowie. Też jestem ciekawa, jak ten utwór brzmiał na koncertach, zapewne trochę inaczej, niż na płycie.
ratajczak bogdan
"The Best Man Cried" Clyda McPhattera - to ckliwa piosneczka, taka na potrzeby ówczesnych Amerykanów.

Przy porównaniu obu wersji trzeba też wziąć pod uwagę, że McPhatter śpiewał to kilka lat wcześniej (przy tej mp3 podany był rok wydania płyty - 1962), w tym czasie Niemen jeszcze też śpiewał dość ckliwie i słodko.

Od dwóch dni mam już singla Clyde McPhattera i jeszce inne wersje tej piosenki z roku 1962 i musze się przyznać, iż oczekiwałem ostrej piosenki, soulowej. A tu wszystko w stylu sweet soul, każda wersja podobna. Zagram wszystkie w poniedziałek w czasie audycji po 20-tej. Natomiast wersja Niemena, znana nam z włoskiej składanki z 1970 roku, to zupełnie inny utwór, mimo, że tych samych twórców (pomijając błąd literowy w opisie w książce T. Sklińskiego). Aż się prosi, aby na płycie włoskiej był dopisek: Niemen wśród twórców tego wykonania! Bo ta wersja dopiero pokazuje, jak wspaniale Niemen to opracowal, zaaranżoawał i wykonał! Tylko proszę zauważyć, że to jest rok 1970! A ciekawi mnie jak wyglądały wersje Niemena z 1962 na koncertach. Musiała jemu się ta piosenka bardzo podobać w interpretacji McPhattera, bo słuchał jej aż do zdarcia plyty i Roman Waschko Mu ją podarował. Dołączam tekst spisany ze słuchu aby można było zrozumieć, czy McPhatter w roku 1962 go dobrze interpretował. Myślę, że tak. Bo to jednak smutna piosenka. U Niemena wspaniała instrumentacja robi wrażenie i ta interpretacja! A wersja McPhattera zaczyna sie jakby "You're my destiny" Paula Anki.
Oto tekst:

CLYDE MCPHATTER – THE BEST MAN CRIED

CHORUS:
He was the best man at the wedding of his best friend.

SINGER:
The organ play, here comes the bride.
The church bells ring, and the best man cries.
And as they stood, they stood there side by side.
But when they said I do, oh yes, although the best man cried.
And when the words were said, with this ring (hour?)
I just stood there, but I couldn’t see from the tears I cried, cause they were blinding me
And when I kissed my best friend’s bride
Shall you should have seen how the best man cried
And when I kissed my best friend’s wife
You should have seen how the best man cried.
Singiel.jpg Singiel.jpg
Ewa
2008-04-27 20:30:00
Kazimierz Wlekły
Od dwóch dni mam już singla Clyde McPhattera i jeszcze inne wersje tej piosenki z roku 1962(...)
Zagram wszystkie w poniedziałek w czasie audycji po 20-tej.

Ciekawe, ile Pan znalazł tych wersji, wiem, że była jeszcze wersja Bobby Rydella i J. Jay and The Dell-Tones.

Fajnie, że podał Pan ten tekst, myślę, że w piątym wersie chyba powinno być "aver", w każdym razie "hour" na pewno nie.
Niemen w kilku miejscach śpiewa ten tekst trochę inaczej niż jest w oryginalnej wersji...
Tadeusz
2008-04-28 11:46:39
Dzisiaj Radio 100 wyemituje "Zatracenie"
Dasza
2008-04-28 20:48:20
TadeuszDzisiaj Radio 100 wyemituje "Zatracenie"

No i wyemitowało. Kilkakrotnie też padło nazwisko poety :)

Było też kilka wykonań piosenki "The Best Man Cried".
Żadne jednak nie może się równać z wykonaniem Niemena.

Świetnie się wypoczywa po całym dniu pracy, przy tej nastrojowej muzyce.
Tadeusz
2008-04-29 08:24:26
Kto przegapił, a chciałby posłuchać tej audycji, może ja pobrać:
http://www.yousendit.com/transfer.php?a ... 7100B5335F
Audycja trwa 1:56:27 h, a "Zatracenie' przypada na 1:14:43 h

Dasza napisała:
Było też kilka wykonań piosenki "The Best Man Cried".
Żadne jednak nie może się równać z wykonaniem Niemena.

Coś w tym jest...
Kazimierz Wlekły
2008-05-06 20:26:17
We wtorek 6. maja w paśmie porannym i południowym można było przypomnieć sobie lub posłuchać po raz pierwszy następujących płyt:
1.LES CHAUSSETTES NOIRES - "The Best",
2.JUDY WINTER - "In Marlene"
3.BLOOD, SWEAT & TEARS, 2-gi album,
4.FLAMENGO - "The Best",
5.ELECTRA - "The Best", 2 CD,
6.CHEMICAL BROTHERS - "Come With Us"
7.JANE - "Betwen Heaven And Hell".
Zainteresowanie praktycznie żadne, tylko Pani Ewa była on-line.
Kazimierz Wlekły
2008-05-06 20:58:52
We środę 7. maja w paśmie poranno-południowym proponuję :
1.LP wloski "LE SETTE STELLE... DEI COMPLESSI",
2.MICHAJ BURANO - "Największe przeboje",
3.RITA CHIARELLI - "Road Rockets",
4.LEE HAZLEWOOD - "Poet, Fool Or Bum",
5.LEE HAZLEWOOD - "Back On The Street Again",
6.PLASTIC PEOPLE OF THE UNIVERSE - " Best Of The".

Zachęcam do słuchania, mimo że Państwo to wszystko już doskonale znają.
Ewa
2008-05-06 21:25:13
Kazimierz Wlekły
Zachęcam do słuchania, mimo że Państwo to wszystko już doskonale znają.

Na pewno nie wszystko, przynajmniej jeśli o mnie chodzi. Ritę Chiarelli dopiero poznałam dzięki Pana audycji i z chęcią jeszcze posłucham.
Płyty "Le Sette Stelle Dei Complessi" też jeszcze w całości nie słyszałam.
Dwóch ostatnich wykonawców z jutrzejszej listy zupełnie nie znam.
Dziękuję za Michaja Burano. :)
Tadeusz
2008-05-07 06:15:23
Właśnie leci Michaj Burano. Mam tę płytę. Pisałem o niej kiedyś na forum.
Dla przypopmnienia:


viewtopic.php?f=3&t=1131&p=9322&hilit=michaj+burano#p9322
ratajczak bogdan
2008-05-07 07:33:52
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2008-05-07 07:33:52 przez ratajczak bogdan
Osobiście jestem zdziwiony małą słuchalnością takich audycji jak ta w "setce". Podaje się ludziom "na tacy" nagrania, których nigdzie nie usłyszą. Nie ma już innej możliwości łatwiejszego zapoznania się z nieznanymi sobie nagraniami.
Brakowało dotychczas na Forum regularnych zapowiedzi programu, bo to normalne, że nie każdy może non stop śledzić jedno z mediów. No chyba, że tak jak Ewa jest się zwyczajnie zainteresowanym tematem i do tego, choćby z racji pełnionych funkcji moderatora, "przywiązanym" do komputera.
Gros jednak czeka na konkretną audycję i taki magnes powinien funkcjonować poprzez codzienną (lub całotygodniową, podaną np. z tygodniowym wyprzedzeniem) zapowiedź.
Ja już cieszę się na czwartkową powtórkę
programu z wtorku
, bo szkoda, żeby nie poznać tego, co z takim trudem zostało przez Kazimierza zdobyte. Przypominam choćby o zachodnoniemieckim zespole JANE i LP "Betwen Heaven And Hell" z wykorzystanymi (bez zgody Niemena) fragmentami "Bema pamięci...".
A przecież będą ponownie takie klasyki jak:
3.BLOOD, SWEAT & TEARS, 2-gi album,
4.FLAMENGO - "The Best",
5.ELECTRA - "The Best", 2 CD,
6.CHEMICAL BROTHERS- "Come With Us"
Kto inny, w jakiejkolwiek innej audycji,
zamieści taki rarytas trwający kilkanaście minut?
Nie liczcie na "szczere serca" - z tamtej strony tego nie usłyszycie (a na pewno niezbyt prędko).

(.)
Markovitz
2008-05-07 07:53:09
Słucham od czasu do czasu tych audycji, ale poranek niestety nie sprzyja ...

Chętnie posłuchałbym Flamengo, czy B S & T, ale czy powtórka znów będzie rano ?

P>S> Chemical Brothers - jest ich przecież dwóch ... 8)
Kazimierz Wlekły
2008-05-07 08:38:22
MarkovitzSłucham od czasu do czasu tych audycji, ale poranek niestety nie sprzyja ...

Chętnie posłuchałbym Flamengo, czy B S & T, ale czy powtórka znów będzie rano ?

P>S> Chemical Brothers - jest ich przecież dwóch ... 8)



Tak, zabrakło literki "s", już to zauważyłem natychmiast po wysłaniu wczoraj. Sorry!
ratajczak bogdan
2008-05-07 11:43:21
Ewa
Na pewno nie wszystko, przynajmniej jeśli o mnie chodzi. Ritę Chiarelli dopiero poznałam dzięki Pana audycji i z chęcią jeszcze posłucham.

Ewo dzisiaj jest prezentowana płyta z dwoma coverami tej ciekawej kanadyjskiej Blues Woman.
CD "Road Rockets Reissued"
Originally released in 1992 on Stony Plain Records (SPCD 1173)

1) Love Overload
2) Punish Me
3) Serves You Right
4) This Is My Life
5) Highway 61 (Back Porch Version)
6) Highway 61 Revisited
7) I'm Confessin'
8.) Love U 2 Much
9) Strange Behavior
10) Slow Dance
11) Have You Seen My Shoes?
12) Tryin' To Get To You

BIOGRAFIA RITY CHIRELLI
i jej...
DYSKOGRAFIA

(.)
Ewa
2008-05-07 13:55:14
ratajczak bogdan
Ewo dzisiaj jest prezentowana płyta z dwoma coverami tej ciekawej kanadyjskiej Blues Woman.

Słuchałam, Bogdanie i muszę przyznać, że coraz bardziej mi się podoba ta bluesowa wokalistka o pięknym i mocnym głosie. Nie wiem, czy wiesz, że to ulubiona wokalistka pana Kazimierza. :)
Kazimierz Wlekły
2008-05-08 21:21:07
W piątek 9. maja 2008 w paśmie porannym i południowym możemy posłuchać muzyki z następujących płyt:
1. SBB - "1"
2. WILSON PICKETT - "The Very Best Of"
3. DŻEM - "List do R."
4. BLOOD, SWEAT & TEARS - "Child Is Father To The Man"
5. SOYKA - "Sings Love Songs..."
6. RITA CHIARELLI - "Just Gettin' Started".

Dobrego odbioru i miłych wrażeń życzę!
Kazimierz Wlekły
Ewa
2008-05-09 12:44:06
Dziś znowu bardzo ciekawe płyty, jak zwykle nie zabrakło też akcentów niemenowskich. :D Był Soyka w "Wiem, że nie wrócisz", Wilson Pickett w "She's Lookin' Good", SBB w "Figo-Fago", no i sam Niemen z koncertu "List do R.".
I słuchaczy dziś było całkiem sporo. :)
Kazimierz Wlekły
2008-05-09 19:58:11
Program na sobotę 10. maja:
1. OLD ROCK MEETING 1986 / 3 CD
2. PRO FORMA - "Niemen A Capella"
3. LEE HAZLEWOOD - Cake Or Death"
4. OTIS REDDING - "Dictionary Of Soul"
5. RITA CHIARELLI - "What A Night - Live!"
Dasza
2008-05-10 21:25:54
Z przyjemnością posłuchałam dzisiaj Otisa Reddinga i Rity Chiarelli, piosenek z Old Rock Meeting również , pomimo, że są mi dobrze znane. Rity nie znałam wcześniej, i muszę przyznać ,że ma ciekawy głos. Muzyka też super.
Niestety nie mam możliwości słuchania tego radia
w godzinach przedpołudniowych (popołudniu zresztą też nie) w dni robocze, więc mam nadzieję, że radio Piła będzie nadawało również w soboty.
ratajczak bogdan
2008-05-12 18:57:35
Właśnie nadawany jest # 501 audycji "Sto minut wspomnień" Kazimierza Wlekłego w Radio Sto.
To już 12 rok trwania na posterunku przed tubką mikrofonową i z pakietem wspaniałych nagrań, co tydzień skrzętnie przygotowywanych do emisji.
GRATULACJE!
Dzisiaj nie zabrakło również Niemena i jego wersji "She Is Looking Good", oraz autorskiej wersji Rodgera Collinsa. Na dokładkę była znana już nam wersja Clyde'a McPhattera.
Kto nie miał możliwości usłyszeć, może będzie mógł wysłuchać powtórki.

(.)
Markovitz
2008-05-12 19:31:49
BogdanKto nie miał możliwości usłyszeć, może będzie mógł wysłuchać powtórki.


A kiedy ?
Ewa
2008-05-12 19:35:43
Pewnie Pan Kazimierz poda link do tej audycji.

Przed chwilą mogliśmy usłyszeć kolejną wersję "The Best Man Cried" w wykonaniu Sebastian&House Rockers (jeśli dobrze zapamiętałam).
Dasza
2008-05-12 19:39:50
Teraz Keep it a secret w wykonaniu Ronnie Dove
Ewa
2008-05-12 19:40:52
A wcześniej była dedykacja dla Ciebie za rozwiązanie zagadki. :D
Dasza
2008-05-12 19:47:19
:D
to chyba rzeczywiście dla mnie.


Panie Kazimierzu,bardzo dziekuję.
Tadeusz
2008-05-12 19:53:52
Jestem pewien, że to dla Ciebie. Było imię i, że jest fanką Niemena.
Nie może być żadnych wątpliwości.
ratajczak bogdan
2008-05-12 19:58:01
Najlepsze, co mogło się nam przydarzyć, to taka właśnie audycja.
Kazimierz nie jest konkurencją dla Piotra, bo to inny charakter programu.
Mamy pośród siebie prawdziwego pasjonata "staroci" muzycznych i tylko można się cieszyć, że TU zawitał i na stałe zakotwiczył na naszym forum.

(.)
Kazimierz Wlekły
2008-05-13 05:41:33
ratajczak bogdanWłaśnie nadawany jest # 501 audycji "Sto minut wspomnień" Kazimierza Wlekłego w Radio Sto.
To już 12 rok trwania na posterunku przed tubką mikrofonową i z pakietem wspaniałych nagrań, co tydzień skrzętnie przygotowywanych do emisji.
GRATULACJE!
Dzisiaj nie zabrakło również Niemena i jego wersji "She Is Looking Good", oraz autorskiej wersji Rodgera Collinsa. Na dokładkę była znana już nam wersja Clyde'a McPhattera.
Kto nie miał możliwości usłyszeć, może będzie mógł wysłuchać powtórki.

(.)


Witam Wszystkich Forumowiczów!

Jeśli ktoś ma ochotę wysłuchać ponownie, lub nie miał okazji wczoraj, w poniedziałek, to podaję link, gdzie można ściągnąć na dysk audycję z dnia 12.05.2008: http://download.yousendit.com/1CD5DF332431966D

PS. Panie Bogdanie, Pisząc o wersji Clyde McPhattera, miał Pan na myśli Wilsona Picketta zapewne?
Kazimierz Wlekły
2008-05-13 05:46:00
Markovitz
BogdanKto nie miał możliwości usłyszeć, może będzie mógł wysłuchać powtórki.


A kiedy ?



Już natychmiast! Przez 7 dni ten link będzie aktywny.
Podaję link, gdzie można ściągnąć na dysk audycję z dnia 12.05.2008: http://download.yousendit.com/1CD5DF332431966D
Dobrego odbioru życzę!
Tadeusz
2008-05-13 07:06:08
Kazimierzu, audycja super. Dzięki za link. Tak trzymaj.
ratajczak bogdan
2008-05-13 08:57:15
Kazimierz Wlekły
PS. Panie Bogdanie, Pisząc o wersji Clyde McPhattera, miał Pan na myśli Wilsona Picketta zapewne?


Mea Culpa!
Dokładnie o to chodzi i jest to namacalny przykład skrupulatności, o której wspominałem, oraz której sam staram się wymagać od innych i ciągle poszukuję w materiałach o charakterze źródłowym, ale jak widać, czasami i ja jej uchybiam. :oops:
Dziękuję za zwrócenie uwagi i sprostowanie.
Tak trzymać.

(.)
Kazimierz Wlekły
2008-05-14 19:12:45
Jutro, w czwartek 15. maja od rana słuchamy: Marty Robbinsa, SBB, Milvy, CD "The Songs Of Lee Hazlewood", Collegium Musicum.
Dobrego odbioru życzę!
Kazimierz Wlekły
Kazimierz Wlekły
2008-05-16 14:39:28
Dzisiaj w piątek 16. maja wyjątkowo zapraszam nie rano lecz wieczorem, od godziny 20. A co będzie? To niespodzianka! Proszę słuchać, nie powinno być nudno.
Dobrego odbioru życzę!
Kazimierz Wlekły
Ewa
2008-05-16 19:15:06
Kazimierz WlekłyProszę słuchać, nie powinno być nudno.

Na pewno nie jest nudno, zwłaszcza kiedy śpiewa Niemen.
Kto nie słucha, niech żałuje, dawno nie było w radiu takich rarytasów. :)
Dasza
2008-05-16 20:52:16
Tych rarytasów to chyba nigdy w radio nie było. :)

Oprócz Niemena najbardziej ucieszyły mnie piosenki Mireille Mathieu. Na przełomie lat 60-70 jej przeboje, takie jak Acropolis adieu, La derniere valse, La premiere etoile i jeszcze wiele innych znała chyba cała Polska.

Teraz nadszedł czas na SBB.
ratajczak bogdan
2008-05-16 21:10:23
Niestety włączyłem się zbyt późno. Słucham SBB, a co Ewo straciłem?

(.)
Ewa
2008-05-16 21:29:51
Może lepiej napiszę Ci na PW.:wink:

Tymczasem też słucham SBB z Nadolskim i Przybielskim. Lubię te płytę. :)
Tadeusz
2008-05-18 06:54:49
Kazimierzu, prosimy o awizo na następny poniedziałek. To już jutro.
Kazimierz Wlekły
2008-05-18 13:21:12
TadeuszKazimierzu, prosimy o awizo na następny poniedziałek. To już jutro.

Jutro rano słuchamy ponad 3 i pół godziny muzyki. Start o 6.30. Muzyka będzie z następujących płyt:

1. MARTY ROBBINS - "A Castle In The Sky" CD2
2. RITA CHIARELLI - "Cuore"
3. LEE HAZLEWOOD - "Cowboy In Sweden"
4. COLLEGIUM MUSICUM - "Live"
5. HALINA FRACKOWIAK z SBB - "Geira"

A wieczorem zapraszam na 20-tą!
Tadeusz
2008-05-19 09:45:03
RITA CHIARELLI - niesamowita ekspresja i eksplozja duszy !
ratajczak bogdan
2008-05-19 10:28:48
A co powiesz Tadeuszu na Collegium Musicum i grę organisty - Mariana Vargi? Czyż nie ciekawy repertuar i nawiązanie do ówczesnych kierunków? Rozmawiając z Janem Jarczykiem, on właśnie jego wymienił, jako przykład doskonałego hammondzisty. A Jarczyk wiedział co mówi. Mnie kojarzy się to granie z The Nice i Keithem Emersonem.
Repertuar, myślenie, podejście do klasyki, technika instrumentalna, warsztat.
:arrow:
COLLEGIUM MUSICUM
A poza tym Niemen z nimi koncertował i przysłuchiwał się jego grze. Zobacz w temacie, w którym przedstawiałem z kim koncertował Niemen.
Zobacz też :arrow:
viewtopic.php?f=6&t=539&p=1751&hilit=Collegium+Musicum#p1751
(.)
Tadeusz
2008-05-19 10:46:26
Co mogę powiedzieć ? Czujemy to wszyscy.
ratajczak bogdan
2008-05-19 10:56:29
No właśnie - czujemy.
I dziękujemy Kazimierzowi za zdobycie tych nagrań, bo sądzę, że mało kto znał dokonania Collegium Musicum i samego Mariana Vargi.
Nigdy jednak nie jest za późno, aby je poznać i zauroczyć się pięknymi dźwiękami, czasami będącymi dla nas zupełnie poza świadomością.
Tak jak z wieloma nagraniami Czesława leżącymi może gdzieś w piwnicy pomiędzy słoiczkami z pysznymi ponoć konfiturami.
***
A odnośnie Mariana Vargi - warto poczytć
MARIAN VARGA

(.)
Tadeusz
2008-05-19 11:38:58
Bogdan napisał:
Tak jak z wieloma nagraniami Czesława leżącymi może gdzieś w piwnicy pomiędzy słoiczkami z pysznymi ponoć konfiturami.
Pewno wielu odwiedzających tę stronę nie będzie wiedziało o co chodzi, a sprawa jest niesamowicie skomplikowana... :wink:

PS. Szkoda, że to nie Kazimierz Wlekły kształtuje gusta młodszej generacji...
ratajczak bogdan
2008-05-19 12:14:27
Tadeusz
Pewno wielu odwiedzających tę stronę nie będzie wiedziało o co chodzi, a sprawa jest niesamowicie skomplikowana... :wink:

Ależ Tadeuszu - cóż skomplikowanego jest w przygotowaniu aromatycznych, owocowych przetworów domowych?
Lato za pasem i trzeba o tym głośno powiedzieć, że to całkiem proste.
:arrow: PRZYGOTOWANIE KONFITUR
Wystarczy jedynie trochę dobrych chęci i wszyscy będą z zadowoleniem kosztowali te rarytasy.

(.)
Ewa
2008-05-19 20:05:14
W dzisiejszej wieczornej audycji nie było co prawda Niemena, ale były jego kompozycje w wykonaniu Maryli Rodowicz (z najnowszej płyty) i Leo Martina ("Let me stay"), a także nawiązania do repertuaru wykonywanego przez Niemena w rzymskim Titan Clubie.
Kazimierz Wlekły
2008-05-20 19:39:32
Zamieszczam skany okładki, nalepki płyty i pocztowki dołączonej do singla Leo Martina CBS 3420 z piosenką "Let Me Stay".
Okladka Leo Martin.jpg Okladka Leo Martin.jpg | Komentarz: Okładka
Label CBS 3420.jpg Label CBS 3420.jpg | Komentarz: Nalepka
Pocztówka Leo Martin.jpg Pocztówka Leo Martin.jpg | Komentarz: Pocztówka
Tadeusz
2008-05-20 21:10:56
Chyba nie pomyliłem wykonawcy i tytułu piosenki ?
Tadeusz Sklinski wraz z Markiem Gaszyńskim prezentowali kiedyś "Let me stay", a Tadeusz Sklinski opowiedział wówczas jak to Leo Martin wyłudził od Niemena nuty "Dziwnego..." i wkrótce zaśpiewał właśnie 'Let me stay" jak swoją kompozycję ( jedyna jego "kompozycja" spośród ponad czterystu wykonanych przez niego), podczas gdy słychać było w niej nuta w nutę "Dziwny..."
Tymczasem na nalepce zeskanowanej płyty jako autor muzyki widnieje ktoś zupełnie inny, a nie Leo Martin, jak twierdził Tadeusz Skliński.
Prawdę mówi chyba jenak nalepka płyty.
Ewa
2008-05-20 21:52:28
Tadeuszu, wszystko się zgadza, a na nalepce widnieje po prostu prawdziwe nazwisko Leo Martina. Szerzej o tym pisze Tadeusz Skliński na str.274 Dyskografii.
Jest tam też zdjęcie singla z okładką inną niż ta, którą zaprezentował nam p.Kazimierz.
ratajczak bogdan
2008-05-21 09:38:06
Leo Martin z jednej z płyt, którą znamy z „Dyskografii...”
http://www.discogs.com/release/1101416
Na You Toube możemy zobaczyć „twórcę” „Let Me Stay” i usłyszeć szereg innych nagrań Miloša Jovića alias Leo Martina. Piosenkarza żyjącego i tworzącego w charakterystycznej manierze festiwalowej – z dużą kulturą wykonawczą, czysto intonującego swe piosenki, wykonywane często z rozmachem instrumentalnego podkładu orkiestrowego np. „Pesmo moja”:
http://pl.youtube.com/watch?v=gLd9SVc99 ... re=related
jest bardziej znana “Odyseja”:
http://pl.youtube.com/watch?v=0Sm4woY_K ... re=related
lub “Ja te wolim”:
http://pl.youtube.com/watch?v=JeiehSwoU ... re=related
dla wielbicieli tego typu muzyki środka proponuje jeszcze piosenkę „Jednom kad se zaljubis”:
http://pl.youtube.com/watch?v=Uhz7QWuvM ... re=related
Są też covery np. „Posljednja ljubav” czyli temat miłosny z „Ojca chrzestnego” – Nino Roty.
http://pl.youtube.com/watch?v=aqirEJ0uC ... re=related
Tu już słynny kompozytor nie podpisał się jako twórca muzyki.

(.)
Tadeusz
2008-05-21 10:13:17
Kradzież ( bo to nawet nie jest plagiat ) "Dziwnego..." zniechęciła mnie do tego stopnia do owego Leo Martina, że nawet nie miałem ochoty skorzystać ze stron You Tube, które podał Bogdan. Niech on sobie śpiewa najczyściej i z największą kulturą, dla mnie jest złodziejem czyjegoś dzieła intelektualnego i nawet zasada przedawnienia win nie jest w stanie zmienić mojego stosunku do Leo Martina.
Domin189
2008-05-21 12:37:18
Szukam już drugi dzień w sieci tego utworu, na razie bezowocnie. Słyszałem raz, chyba w RDC, ale chciałem odświeżyć sobie pamięć...

UPDATE:

Wszyscy, którzy jeszcze nie słyszeli tego plagiatu, już niedługo będą mieli okazję... ;)

UPDATE:

http://www.wrzuta.pl/audio/49CVmacat0/l ... et_me_stay
Kazimierz Wlekły
2008-05-26 14:04:55
We wtorek od rana 27. maja 2008 o - godzina 9 - zachęcam do posłuchania następujących płyt:

1. MIKI & GRIFF - "A LITTLE BITTY TEAR" 2 CD
2. OMEGA - 10000 LEPES"
3. THE BLUE EFFECT - "MEDITACE" + 7 bonusów na CD.

Powtórka w srodę od godziny 18-tej.
ratajczak bogdan
2008-05-26 14:13:36
Już dziś cieszę się na Blue Effect! :D
CD "Medytacje"
1. Paměť Lásky (R. Hladík / Z. Rytíř )
2. Blue Efect Street (V. Mišík / Z. Rytíř)
3. Fénix (R. Hladík / Z. Rytíř)
4. Stroj na nic (R. Hladík / Z. Rytíř)
5. Sluneční hrob (V. Mišík)
6. Little Girl (V. Mišík / V. Mišík)
7. Deserted Alley (V. Mišík / K. Kozel)
8. Blues About Stone (R. Hladík, V. Mišík, V. Čech, J. Kozel / V. Mišík)
9. Rainy Day (J. Kozel, R. Hladík / K. Kozel)
10. Where Is My Star (R. Hladík / J. Smetana)

+ bonus singly na vydání z roku 1996

11. Sen není věčný (R. Hladík / J. Smetana)
12. I Like The World (Sun Is So Bright) (V. Mišík, R. Hladík, J. Kozel, V. Čech, M. Svoboda / J. Smetana)
13. Blue Taxi (V. Mišík / J. Smetana)
14. Snakes (V. Mišík / J. Smetana)
15. Slunečný hrob (V. Mišík)
16. I've Got My Mojo Working (M. Morganfield)
17. White Hair (V. Mišík / J. Smetana)

:arrow: BLUE EFFECT
Dziękuję za spełnienie prośby i wyszukanie tej muzyki!

(.)
Kazimierz Wlekły
2008-05-27 08:47:31
Z powodu awarii prądu w całej Pile nadawanie przesunęło się o 90 minut.
Przepraszam!
Kazimierz Wlekły
2008-05-28 10:57:37
Podaję link do audycji z dnia 26.maja 2008. Oto on: http://download.yousendit.com/A31BFE4B0F9913C4
Link będzie aktywny do dnia 2. czerwca br.
Kazimierz Wlekły
2008-05-29 19:08:34
Jutro, w piątek 30. maja od rana proponuję muzykę z następujących płyt:

1. MIREILLE MATHIEU -"Platinum Collection" trzecia CD
2. RITA CHIARELLI - "No-One To Blame"
3. JAZZ Q - "The Watch Tower"
oraz będzie 4-ta płyta....
ratajczak bogdan
2008-05-30 08:12:12
I znowu bardzo interesujacy zestaw płyt.
Dasza (ale chyba nie tylko ona) ucieszy się z kontynuacji nagrań M. Mathieu. Ritę Chiarelli polubił nie tylko Tadeusz, a mnie przyciąga zwłaszcza Jazz Q.
JAZZ Q - Notatka dyskograficzna
A w tym zespole nie tylko lider, grający na keyboardach - Martin Kratochwil, lecz również legendarny czeski flecista - Jiri Stivin (miał i polskie epizody).
:arrow: JIRI STIVIN - BIOGRAFIA
No i jak zawsze jakaś niespodzianka :?:
Kazimierz Wlekły
oraz będzie 4-ta płyta....


(.)
Dasza
2008-05-30 08:50:22
Rzeczywiście ciekawy zestaw.Jest tylko mały problem - w godzinach w których gra radio 100, ja niestety pracuję i nie mam możliwości słuchania. Jeśli zdarzy się jakaś powtórka w sobotę, to chętnie posłucham.
Ewa
2008-05-30 09:02:12
Pan Kazimierz rzeczywiście przygotował nam niespodziankę: płytę, która w ostatnich dniach na naszym forum wzbudziła tyle kontrowersji. :wink:
Markovitz
2008-05-30 09:08:16
To chyba radiowa premiera składanki "Spiżowy krzyk" ?

W lipcu oficjalna prezentacja płyty w Słupsku, a później spotkania w Empikach...

Co by nie mówić - kronikarze odnotują, że pierwszy raz nadało ją Radio Sto 8)
ratajczak bogdan
2008-05-30 09:39:34
Markovitz
Co by nie mówić - kronikarze odnotują, że pierwszy raz nadało ją Radio Sto 8)

Myśmy już to odnotowali, ale jest coś, czego inne rozgłośnie nie zrobią z całą pewnością.
Nie nadadzą tej płyty w całości. :D
Całkiem nieźle się tego słucha, choć zapewne wolelibyśmy usłyszeć zupełnie inny zestaw nagrań.
Ale o tym już tyle napisaliśmy, ze... :(

(.)
ratajczak bogdan
2008-05-30 09:45:44
DaszaJest tylko mały problem - w godzinach w których gra radio 100, ja niestety pracuję i nie mam możliwości słuchania. Jeśli zdarzy się jakaś powtórka w sobotę, to chętnie posłucham.


Sądzę, że jest to jakiś problem dla wielu.
Sugerowałbym Kazimierzowi, aby zrobił ankietę, w której ustaliliśbyśmy najdogodniejszą dla wszystkich porę emisji tych audycji.
Dni, godziny nadawania, powtórki, etc.
Mnie i kilku innym Userom odpowiada każda pora, bo nie jestem uzależniony od pracodawcy, ale takich jak Dasza jest na forum więcej, a poza forum jest chyba podobnie.

(.)
Kazimierz Wlekły
2008-05-30 11:45:02
DaszaRzeczywiście ciekawy zestaw.Jest tylko mały problem - w godzinach w których gra radio 100, ja niestety pracuję i nie mam możliwości słuchania. Jeśli zdarzy się jakaś powtórka w sobotę, to chętnie posłucham.

Zrobimy powtórkę jutro, w sobotę tym razem. A co sądzicie o nadawaniu wieczorem? Ułożę ankietę na ten temat.
Dasza
2008-05-31 15:02:30
Wielkie dzięki za dzisiejszą powtórkę.
Co do nadawania wieczorem, jestem na tak. Może to być nawet późny wieczór.
Kazimierz Wlekły
2008-06-02 21:04:02
W uzupełnieniu dzisiejszej audycji z dnia 2. czerwca podaję link do niej: http://download.yousendit.com/6A7581A36A4436C2
Oraz załączam skany LP Joe Ligginsa z piosenką "If You Really Love Me".
Okładka.jpg Okładka.jpg
Wykaz tytułów.jpg Wykaz tytułów.jpg
Strona 1.jpg Strona 1.jpg
Tadeusz
2008-06-03 06:19:03
Dzięki za link. Przegrywam na płytę i mam co słuchać w samochodzie podczas długich podrózy służbowych. O niebo lepsza audycja niż w jakimkolwiek innym radiu. DZIĘKI
Ewa
2008-06-03 07:27:50
Jestem pełna podziwu dla p.Kazimierza, który nie spocznie, dopóki nie zdobędzie interesującego go nagrania. Nieraz to poszukiwanie bywa niełatwe, tak, jak w przypadku utworu "If You Really love me" Ligginsa, o czym mogliśmy usłyszeć we wczorajszej audycji.
Oczywiście był też Niemen w coverze tego utworu. :)
Kazimierz Wlekły
2008-06-04 17:29:13
W piątek 6. czerwca od godz. 18-tej proponuję muzykę z następujących płyt:

1. WANDA JACKSON - "Taers Will Be Chaser For Your Wine" Vol. 1
2. LED ZEPPELIN II
3. MIREILLE MATHIEU -"Platinum Collection" druga CD
4. JOE LIGGINS - "Honeydripper"
5. CANDY KANE - "Whole Lotta Love"
6. JAZZ Q - "Album, ktere nikdy nevyslo"

Powtórka w sobotę od godz. 9-tej

Dobrego odbioru życzę,
Kazimierz Wlekły
Tadeusz
2008-06-06 17:22:01
Kazimierzu, dzięki za Georgi'ę w wykonaniu Sharon Quintal.
Właśnie leci, właśnie słucham. Co za nastrój !!!
Kazimierz Wlekły
2008-06-06 20:18:23
TadeuszKazimierzu, dzięki za Georgi'ę w wykonaniu Sharon Quintal.
Właśnie leci, właśnie słucham. Co za nastrój !!!

Nie tylko Georgię, ale 8 piosenek Sharon dzisiaj usłyszymy!
Tadeusz
2008-06-07 11:06:06
Słucham właśnie Radia 100 w Internecie i co chwilę śpiewa Sharon Quintal. Myślę, że skoro Kazimierz ją prezentuje to znaczy, że też ją lubi. Cieszę się, że nie jestem sam w klubie miłośników jej śpiewu. :)
Ewa
2008-06-07 11:19:45
A mnie bardziej od Sharon podobała się Candy Kane, jest bardziej wyrazista i ma taką drapieżność w głosie. Jej wersja "Whole Lotta Love" była naprawdę niezła.
Tadeusz
2008-06-07 11:23:29
Ewa napisała:
A mnie bardziej od Sharon podobała się Candy Kane, jest bardziej wyrazista i ma taką drapieżność w głosie.

Ewa jest łagodna, to potrzebuje odrobinę drapieżności... :D
ratajczak bogdan
2008-06-07 11:31:40
Zaczęło się dawno – Willie Dixon nagrał „Need You Love” i zaczęło się dziać.
:arrow:

http://pl.youtube.com/watch?v=pmZyNKBJ4pI

Led Zeppelin nieco przerobili tekst i powstał hit.

„Whole Lotta Love”


You need coolin', baby, I'm not foolin'
I'm gonna send ya back to schoolin'
Way down inside, a-honey, you need it
I'm gonna give you my love
I'm gonna give you my love, oh

Wanna whole lotta love
Wanna whole lotta love
Wanna whole lotta love
Wanna whole lotta love

You've been learnin'
And baby, I been learnin'
All them good times
Baby, baby, I've been discernin'-a
A-way, way down inside
A-honey, you need-a
I'm gonna give you my love, ah
I'm gonna give you my love, ah

Oh, whole lotta love
Wanna whole lotta love
Wanna whole lotta love
Wanna whole lotta love
I don't want more

You've got to bleed on me, yeah
Ah, ah, ah, ah
Ah, ah, ah, ah, ha, ah, ah, ah, ah, ah, ah
ah, ah, ah, ah, ha, ah, ah, ah, ah, ah, ah, ah, ah
No, no, no, no, ah
Love, love, low-ow-ow-ow-ove
Oh, babe, oh

You been coolin'
And baby, I've been droolin'
All the good times, baby, I've been misusin'-a/Oh
A-way, way down inside
I'm gonna give ya my love/Ah
I'm gonna give ya every inch of my love/Ah
I'm gonna give you my love/Ah
Yes, alright, let's go/Ah

Wanna whole lotta love
Wanna whole lotta love
Wanna whole lotta love
Wanna whole lotta love

Way down inside/ Way down inside
Way downinside, woman, you/woman
woman, you/you need it
need/Love

My, my, my, my
My, my, my, my/Ahh
Oh, shake for me, girl
I wanna be your backdoor man-a
Hey, oh, hey, oh/Ahh
Hey, oh, oooh
Oh, oh, oh, oh
Hoo-ma, ma, hey
Keep a-coolin', baby
A-keep a-coolin', baby
A-keep a-coolin', baby
Uh, keep a-coolin', baby, wuh, way-hoh, oo-ohh


Dzięki Kazimierzowi usłyszeliśmy dwie wersje “Whole Lotta Love” – oryginał z 1969 roku w niezapomnianym wykonaniu Led Zeppelin, oraz energetyczną interpretację amerykańskiej blues woman o wielkich niebieskich oczach (to coś dla Tadeusza :wink: )CANDYE KANE - "Whole Lotta Love" z 2003 roku z udziałem m.in. gitarzysty Canned Heats - Larry Taylor (mającego za sobą współpracę z Jerry Lee Lewisem) oraz tytanem harmonijki ustnej - Charlie Musselwhitem.

http://www.inmusicwetrust.com/articles/62c03.html

a także:

http://www.nighteaglecafe.org/artists/candye_kane.html

Wikopedia podaje dodatkowe informacje o coverach:
1988 - członkowie Led Zeppelin zagrali - podczas koncertu z okazji 40 rocznicy działalności wytwórni Atlantic Records w Madison Square Garden w Nowym Jorku wraz z synem zmarłego perkusisty, Jasonem Bonhamem.
1997 - Jasona Bonhama – CD “In the Name of My Father - The Zepset”.
1999 - Jimmy Page z zespołem The Black Crowes płycie “Live at the Greek”.
2000 - Oasis podczas koncertu na Wembley - CD/DVD „Familiar to Millions”.
2005 - Robert Plant podczas tournee - DVD Soundstage: “Robert Plant and the Strange Sensation”.
The Prodigy w piosence “Rhythm of Life” zawiera krzyk Roberta Planta z wersji studyjnej
Tina Turner na CD "Funkier Than a Mosquito's tweeter".
Wiem, że wykonali to także:
Tori Amos (1992).
To można zobaczyć na You Tube
:arrow:
http://pl.youtube.com/watch?v=jRg8UGQGXUE

CCS Alexisa Kornera – to u jego boku stawiali swe pierwsze kroki Jimi Page i Robert Plant (1970)

http://en.wikipedia.org/wiki/Alexis_Korner

The Replacements
(amerykańska grupa punkowa)
Yardbirds Expierence (1996)
A z polskich wykonawców Kasia Kowalska na żywo, oraz 1987 – pruszkowski zespół bluesowy Joy Band.
I na koniec inne wersje z You Tube
:arrow:

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=Who ... Szukaj&lr=


(.)
Markovitz
2008-06-07 11:38:34
To może teraz nadszedł czas na prezentację Whole lotta Rosie ..? :twisted:

Nie cierpię większości piosenkarek... Dziewczynki po osiągnięciu pełnoletniości powinny mieć zgodę sądu na zawracanie głowy śpiewem.
Takich wykonawczyń - jak w tej audycji - można już liczyć na kwintale...

Jedne drą się bez sensu, inne mizdrzą, a te niespełnione blokują poznanie prawdziwie wartościowej twórczości...
Panie Kazimierzu - nie przykładaj pan ręki do promocji babskich rządów w świecie sztuki :wink:
ratajczak bogdan
2008-06-07 11:57:17
MarkovitzTo może teraz nadszedł czas na prezentację Whole lotta Rosie ..? :twisted:


Na wszystko zapewne nadejdzie odpowiedni czas.
Teraz zajmujemy się utworem, który :N: uznał za ważny, a wręcz przełomowy w historii rocka.
Skoro tak, to warto poznać historię tej piosenki.
I nieco wyrozumiałości dla śpiewających pań.
Są doskonałe nie tylko przy garach i dzieciach.
Bessie Smith, Billie Holiday, Ella Fitzgerald, Mahalia Jackson, Tina Turner, Janis Joplin...
Żadnych sądów!!!
One, z całą pewnością, zabroniłyby śpiewać większości z wymienionych powyżej.
A to przez alkohol, a to przez dragi, niemoralne prowadzenie...

(.)
Tadeusz
2008-06-07 12:00:19
Markovitz napisał:
Takich wykonawczyń - jak w tej audycji - można już liczyć na kwintale...


No to masz problem, skoro musisz słuchać tej audycji. To przykre być zmuszanym do czegos, czego się nie lubi.
Ja bym na Twoim miejscu po prostu nie słuchał tych "Quintal'i". Po co uprawiać masochizm ?
Jest jeszcze Myslovitz z wokalistą z głosikiem cienkim jak palto bezdomnego, jest wielu innych...
Wybór jest duży.
Kazimierz Wlekły
2008-06-07 16:44:52
Aby trochę uspokoić i ostudzić gorącą atmosferę zadaję zagdkę, którą już dawno chciałem zadać na tym forum. Trochę już dyskutowałem z Bogdanem Ratajczakiem, ale rozwiązania nie usłyszałem. Otóż wiemy, że w Czechosłowacji działała świetna grupa FLAMENGO, która ma związek z NIEMENEM. Ale w tym samym czasie istniała inna grupa w tym kraju o nazwie podobnej, mianowicie FLAMINGO. Moje pytanie brzmi: jaki jest związek NIEMENA także z tą grupą? Lub inaczej: co wspólnego miał zespół FLAMINGO z NIEMENEM?
ratajczak bogdan
2008-06-08 11:13:33
Kazimierz WlekłyAby trochę uspokoić i ostudzić gorącą atmosferę zadaję zagdkę, którą już dawno chciałem zadać na tym forum.

Dobre wejście i w odpowiednim momencie. :D
Trochę chłodnej refleksji na gorące godziny.
Ja niestety dalej nie znam tych powiązań, ale może trzymający się zawsze tematu i posiadający tak przeogromną wiedzę merytoryczna Markovitz, pozwoli nam odgadnąć i poznać tę zagadkę?
TU może się po-PISAĆ na zadany temat.

(.)
Tadeusz
2008-06-08 11:44:50
Zespól Flamingo występował na festiwalu w Sopocie w roku 1973 z niejaką Marie Rottrovą.
Podejrzewam, że zespół ten wraz z Niemenem odbył potem jakieś tourne po Polsce lub Czechosłowacji.
ratajczak bogdan
2008-06-08 11:58:17
TadeuszZespól Flamingo występował na festiwalu w Sopocie w roku 1973 z niejaką Marie Rottrovą.

Tadeuszu rozwiązałeś część zagadki, skoro tak, to dopiszę kolejną jej część - Marie Rotttrowa nagrała w 1972 roku płytę z kompozycją Niemena "Jednego serca". W wersji czeskiej ze słowami Miroslava Cerna, brzmiało to "Je ti to malo".
Więcej dowiemy się zapewne w poniedziałek w audycji Kazimierza: "100 minut wspomnień" w Radiu Sto.

(.)
ratajczak bogdan
2008-06-08 12:21:20
Radek w topiku "Jakich płyt słuchał Niemen" napisał:

RadekBył w kolekcji Niemena znakomity album Deep Purple :

Niemen: Mam tylko jedną ich płytę - "In Rock". Uważam, że chyba najlepszą. Nadal dobrze się jej słucha. Jest znakomicie nagrana. Gillan jest świetnym wokalistą. Cenię go za ekspresję. Zawsze zachwycałem się Plantem, ale Gillan ma większe możliwości. Postawiłbym go obok mojego ulubionego Steve'a Mariotta. I ma większą niż on, niesamowitą skalę.


Trzech doskonałych wokalistów, kilka historycznych płyt.
Ian Gillan (Deep Purple), Robert Plant (Led Zeppelin), Steve Mariott (The Small Faces i Humble Pie - tutaj z Peterem Framptonem).
"Led Zeppelin II" już słyszeliśmy, może w którymś zestawie płyt uda się nadać ULUBIONEGO WOKALISTĘ :N: - Steve'a Mariotta (w obu formacjach) oraz Deep Purple z Gillanem LP "In Rock" - pytanie i prośba do Kazimierza.

(.)
Kazimierz Wlekły
2008-06-08 18:52:45
ratajczak bogdanRadek w topiku "Jakich płyt słuchał Niemen" napisał:

RadekBył w kolekcji Niemena znakomity album Deep Purple :

Niemen: Mam tylko jedną ich płytę - "In Rock". Uważam, że chyba najlepszą. Nadal dobrze się jej słucha. Jest znakomicie nagrana. Gillan jest świetnym wokalistą. Cenię go za ekspresję. Zawsze zachwycałem się Plantem, ale Gillan ma większe możliwości. Postawiłbym go obok mojego ulubionego Steve'a Mariotta. I ma większą niż on, niesamowitą skalę.


Trzech doskonałych wokalistów, kilka historycznych płyt.
Ian Gillan (Deep Purple), Robert Plant (Led Zeppelin), Steve Mariott (The Small Faces i Humble Pie - tutaj z Peterem Framptonem).
"Led Zeppelin II" już słyszeliśmy, może w którymś zestawie płyt uda się nadać ULUBIONEGO WOKALISTĘ :N: - Steve'a Mariotta (w obu formacjach) oraz Deep Purple z Gillanem LP "In Rock" - pytanie i prośba do Kazimierza.

(.)

Oczywiście usłyszymy tych wokalistów i to już w najbliższy piątek wieczorem! Szczegóły wkrótce.
Tadeusz
2008-06-08 19:06:29
Bogdanie, to może wrzuć "Je Ti to malo" na speedyshare - jeżeli masz to w swoich zbiorach. A może Kazimierz znowu nas zaskoczy swoją niezwykłą sprawnością?
Dasza
2008-06-08 23:39:38
Marie Rottrova nagrała z zespołem Flamingo jeszcze inne polskie piosenki. Może pan Kazimierz ma je w swoich zbiorach? Chodzi o piosenki z repertuaru Maryli Rodowicz: "Marketka"- Małgośka oraz "Kuń bily" - Ballada wagonowa.
A może Hit the Road Jack Raya Charlesa?Oczywiście w wyk.M.Rottrovej.

Chętnie usłyszałbym też Petra Nemca z Flamingo w takich piosenkach jak: "Hey Jude" Bitlesów i "I've Got Dreams To Remember"Otisa Redinga. Ciekawe jak one brzmią po czesku?
ratajczak bogdan
2008-06-09 08:55:06
No i proszę.
Jaki ciekawy temat poruszył Kazimierz.
Flamingo i... Beatlesi, Ray Charles, Maryla Rodowicz, Otis Redding.
Sami znajomi :N:
Znając Kazimierza, nie mam wątpliwości - usłyszymy te nagrania! :D
Idę o zakład!

(.)
ratajczak bogdan
2008-06-09 09:10:15
TadeuszBogdanie, to może wrzuć "Je Ti to malo" na speedyshare - jeżeli masz to w swoich zbiorach.


Sie robi...
A znając Twoje Tadeuszu ciągoty do tłumaczenia na czeski, spodziewam się tłumaczenia. :D
:arrow: MARIE ROTTROVA - spiva "Je Ti to malo" ["Jednego serca"]

:arrow:
INFO
oraz
:arrow:
DYSCOGRAFIA

(.)
Tadeusz
2008-06-09 11:52:54
Gdybym miał ten czeski teks w formie pisemnej, to z pewnością przetłumaczyłbym go na polski
ratajczak bogdan
2008-06-09 14:52:10
Tadeuszu!
Nie idź na łatwiznę. :D
Wiem, że potrafisz. Trochę wiary w siebie.
A może jacyś czescy znajomi?

(.)
Tadeusz
2008-06-09 14:58:01
Bogdanie, czasami nie rozumie się spiewanego tekstu w języku polskim, a ze słowiańszczyną jest tak, ze jedne słowo zrozumiesz widząc je napisane, a drugie - słysząc je.
Dasza jest specjalistką od wyszukiwania tekstów, więc być może przyjdzie mi stanąc przed tym zadaniem :wink:

Bogdan napisał;
A może jacyś czescy znajomi?

Jedynego Czecha jakiego znam, to DOBRY WOJAK SZWEJK :D
Kazimierz Wlekły
2008-06-09 20:45:26
Oto link do audycji z dnia 9. czerwca 2008: https://download.yousendit.com/6ABF36F22FCDDE52
Kazimierz Wlekły
2008-06-10 19:33:49
W piątek 13. czerwca od godz. 18-tej proponuję muzykę (około 300 minut) z następujących płyt:

1. FLAMINGO - "This Is Our Soul" z 1970, 38',
2. LEZ ZEPPELIN z 2007, 38',
3. LES CHAUSSETTES NOIRES (Czarne Skarpety) - "Integrale 1961-1964" CD1, 55',
4. SMALL FACES - "The Singles Collection" z lat 1967-69, 32',
5. DEEP PURPLE - "In Rock" z 1970, 43',
5. MODRY EFEKT - "Svitanie" z 1976, 47',
6. JAZZ Q - "SYMBIOSIS" z 1973, 40'.

Powtórka w sobotę od godz. 9-tej!
Ewa
2008-06-10 21:48:12
Program audycji znów bardzo ciekawy i nawiązujący do naszych tematów.
Wprawdzie Lez Zeppelin to nie to co Led Zeppelin, ale, jak twierdzi autor audycji, śpiewające tam dziewczyny też dają czadu. :)
Kazimierz Wlekły
2008-06-16 20:44:21
Link do audycji z dnia 16.czerwca : https://download.yousendit.com/F5E47A35152724D4
Kazimierz Wlekły
2008-06-17 06:56:27
Kilka uwag na temat wydania w 1966 płyty Niemena przez francuską firmę discAZ. Otóż sam Niemen mówił, że tytuł "VARSOVIE" zmieniliśmy ("...tytuł zmieniliśmy na własną rękę o tę bardzo ważną literkę A...") podczas nagrania na "A VARSOVIE". Proszę zauważyć, że tej zmiany na płycie nie ma....!?

Na stronie B płyty pierwsza piosenka ma tytuł "HEY LA FILLE" i tak śpiewa Niemen w piosence. Natomiast na okładce jest "HEY LES FILLES"! Pytanie: kto nie dopilnował w wytwórni discAZ, że w takiej postaci płyta się ukazała? A może była inna przyczyna?
Okładka.jpg Okładka.jpg
Label A.jpg Label A.jpg
Label B.jpg Label B.jpg
Kazimierz Wlekły
2008-06-18 18:57:09
W piątek 20. czerwca od godz. 18-tej proponuję muzykę (około 311 minut) z następujących płyt:

1. MARIE ROTTROVA - "VSECHNO NAJLEPSI...", z lat 1971-2003, 76',
2. SOYKA - "SOLO RECITAL", z 2007, 70',
3. JULIE DRISCOLL - "OPEN", z 1968, 42',
4. SMALL FACES - "THE DECCA ANTHOLOGY 1965-1967" CD1, 46',
5. THE PLASTIC PEOPLE OF THE UNIVERSE - "MUZ BEZ USI" z lat 1969-1972, 77'.

Powtórka w sobotę od godz. 9-tej!
Tadeusz
2008-06-18 19:33:51
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2008-06-18 19:33:51 przez Tadeusz
Dzisiaj, jak zwyke, jest bardzo dużo dobrej muzyki na antenie RADIA 100. Dzięki :)
jeremie09
2008-06-18 20:10:46
Co do tych różnych tytułów w języku francuskim, to faktycznie, są - istotne różnice. Pozdrawiam.
Ewa
2008-06-18 20:13:28
TadeuszDzisiaj jest bardzo dużo dobrej muzyki na antenie RADIA 100.

Zgadzam się, kto dziś słucha Radia 100 na pewno nie żałuje. :D
Zaznaczam, że nie było żadnej Tadziowej wokalistki, był natomiast Skrzek, SBB, no i nasz ulubiony Niemen, w dodatku w wersji live. :)
Tadeusz
2008-06-18 20:23:09
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2008-06-18 20:23:09 przez Tadeusz
Ewa napisała:
Zaznaczam, że nie było żadnej Tadziowej wokalistki,

I tu Ewa mija się z prawdą - była Magdalena Lubańska i śpiewała aż trzy piosenki: "MOJA PRZYSTAŃ", "DAJESZ MI NADZIEJĘ' i francuską "La Volupté" :)

:
Ewa
2008-06-18 20:30:18
Tadeusz
I tu Ewa mija się z prawdą - była, Magdalena Lubańska :)

A to przepraszam. :oops: Tego akurat nie słyszałam.
Widzę, że masz chody u p.Kazimierza. :wink:
Tadeusz
2008-06-18 20:39:49
Ewa napisała:
Widzę, że masz chody u p.Kazimierza.

To nie chody, to podobne upodobania muzyczne :wink: :)
Kazimierz Wlekły
2008-06-19 05:21:03
Kazimierz WlekłyW piątek 20. czerwca od godz. 18-tej proponuję muzykę (około 311 minut) z następujących płyt:

1. MARIE ROTTROVA - "VSECHNO NAJLEPSI...", z lat 1971-2003, 76',
2. SOYKA - "SOLO RECITAL", z 2007, 70',
3. JULIE DRISCOLL - "OPEN", z 1968, 42',
4. SMALL FACES - "THE DECCA ANTHOLOGY 1965-1967" CD1, 46',
5. THE PLASTIC PEOPLE OF THE UNIVERSE - "MUZ BEZ USI" z lat 1969-1972, 77'.

Powtórka w sobotę od godz. 9-tej!



Mała zmiana programu. Zamiast Marie Rottrovej w piątek będzie płyta "VISION - THE MUSIC OF HILDEGARD VON BINGEN".

Proszę zajrzeć tutaj: viewtopic.php?f=1&t=1634&p=16561#p16561. O tej płycie pisze Bogdan Ratajczak.
Kazimierz Wlekły
2008-06-19 13:32:50
Ewa
Tadeusz
I tu Ewa mija się z prawdą - była, Magdalena Lubańska :)

A to przepraszam. :oops: Tego akurat nie słyszałam.
Widzę, że masz chody u p.Kazimierza. :wink:

Tutaj można posłuchać jak pięknie śpiewa Magdalena Lubańska!
http://www.speedyshare.com/330159249.html
Tadeusz
2008-06-20 08:33:33
Kazimierz Wlekły napisał:
Tutaj można posłuchać jak pięknie śpiewa Magdalena Lubańska!
http://www.speedyshare.com/330159249.html


Niejedna sztandarowa wokalistka, królująca na antenach najprzeróżniejszych rozgłośni radiowych i aspirująca do miana najlepszej polskiej wokalistki, powinna posłuchać Magdaleny Lubańskiej i zacząć uczyć się od Niej śpiewać.
Tadeusz
2008-06-23 14:31:23
Dzisiaj, w Radio 100 w audycji Pana Kazimierza Wlekłego wystąpi w pierwszej godzinie programu Magdalena Lubańska. Zaśpiewa jedną ze swoich pięknych piosenek. Pan Kazimierz przedstawi bliżej słuchaczom tę wyjątkową i wartą szczególnej uwagi wokalistkę. Magdalena będzie gościć na antenie przez trzy kolejne poniedziałki.
POLECAM
Kazimierz Wlekły
2008-06-23 20:55:43
Oto link do audycji z dnia 23.czerwca :http://download.yousendit.com/A19761DF395976C5
Kazimierz Wlekły
2008-06-24 14:03:59
Witam!

We wtorek 24. czerwca od godz. 20-tej proponuję muzykę (około 250 minut) z następujących płyt:

1. MARTY ROBBINS - "UNDER WESTERN SKIES" CD1, z lat 1958- 1960, 72',
2. DALIDA - "BAMBINO", z lat 1956- 1957, 70',
3. JOHN MCLAUGHLIN - "FLOATING POINT", z 2008, 62',
4. THE PLASTIC PEOPLE OF THE UNIVERSE - "TROUBLE EVERY DAY" z lat 1971-1977, 52'.

Powtórka w środę od godz. 7-ej!
Kazimierz Wlekły
2008-06-26 17:15:02
W piątek 27. czerwca od godz. 18-tej proponuję muzykę (około 320 minut) z następujących płyt:

1. HUMBLE PIE - "AS SAFE AS YESTERDAY IS" z 1969 + 2 bonusy, 56',
2. RITA CHIARELLI - "BREAKFEST AT MIDNIGHT" z 2001, 48',
3. THE PLASTIC PEOPLE OF THE UNIVERSE - "KOLEJNICE DUNI" z lat 1977 - 1982, 73',
4. DALIDA - "COME PRIMA" z lat 1957 - 1958, 72',
5. MARTY ROBBINS - "UNDER WESTERN SKIES" CD2 z lat 1958 - 1960, 73'.
Tadeusz
2008-06-28 20:44:40
Już wkrótce, bo w poniedziałek 30.06.2008 w pierwszej godzinie programu Pana Kazimierza Wlekłego Magdalena Lubańska zaśpiewa piosenkę o wdzięcznym tytule "Dajesz mi nadzieję", do której sama napisała tekst, a muzykę napisał Andrzej Kolendo.
Kazimierz Wlekły
2008-07-01 06:35:38
Oto link do audycji z dnia 30.06.2008: https://download.yousendit.com/F3AD56B573D9AA3F
Kazimierz Wlekły
2008-07-02 13:56:31
W środę 2. lipca od godz. 20-tej proponuję muzykę (około 240 minut) z następujących płyt:

1. HUMBLE PIE - "TOWN & COUNTRY" + 2 bonusy z 1969, 47',
2. SKRZEK & SKRZEK "DWA BRATY" z 2008, 72'.
3. DALIDA - "CIAO CIAO BAMBINA" z lat 1958 - 1959, 66',
4. MARTY ROBBINS - "SONGS OF FAITH AND INSPIRATION", 59',
Tadeusz
2008-07-02 18:36:11
W poniedziałek (07/07/08) w swojej audycji Pan Kazimierz zaprezentuje kolejną piosenkę Magdaleny Lubańskiej „La volupte”
Niezwykła jest historia tej piosenki, bo choć tekst jest francuski i pochodzenie francuskie, to nie istnieje wykonanie francuskie. Otóż, piosenka powstała w Polsce, a stworzył ją Andrzej Kolendo, wykorzystując jedynie minutowy fragment musicalu "Notre Dame de Paris" zawierający motyw przewodni tego spektaklu. Tak oto powstała pełnowymiarowa piosenka, trwająca 3'33"
Magdalena Lubańska wykonała ją rewelacyjnie na dwóch festiwalach - w Radziejowie została wyróżniona, a w Poznaniu wygrała.
Dobrze się składa, że to własnie w poniedziałek jest ta audycja, bo uczestnicy V zlotu miłośników muzyki Czesława Niemena zdążą już wrócić do domu i posłuchać tej piosenki.
Kazimierz Wlekły
2008-07-03 19:42:37
W piątek 4. lipca od godz. 20-tej proponuję muzykę (około 265 minut) z następujących płyt:

1. JIMY PAGE & THE BLACK CROWES - "LIVE AT GREEK" CD1 z 1999, 54',
2. OTIS REDDING - "LOVE MAN" z 1969, 31',
3. JIMY PAGE & THE BLACK CROWES - "LIVE AT GREEK" CD2 z 1999, 57',
4. ALINA i JÓZEF SKRZEK - "SŁONE PERŁY" z roku 2000, 55',
5. DALIDA - "LES ENFANTS DU PIREE" z roku 1960, 68'.
Kazimierz Wlekły
2008-07-07 20:40:24
Oto link do audycji z dnia 7. lipca : https://www.yousendit.com/download/TTdH ... c0xIRGc9PQ
Tadeusz
2008-07-09 12:05:43
W najbliższy poniedziałek (14/07/08) w pierwszej godzinie programu Pana Kazimierza (20:00 - 21:00) usłyszymy Weronikę Szypurę w piosence "Przed Tobą mgła". Słowa napisał Bogdan Loebl, muzykę Andrzej Kolendo, a perfekcyjnie i z ogromnym wdziękiem wykonuje ją Weronika Szypura.
ratajczak bogdan
2008-07-10 13:15:49
Tadeusz "Przed Tobą mgła". Słowa napisał Bogdan Loebl, muzykę Andrzej Kolendo, a perfekcyjnie i z ogromnym wdziękiem wykonuje ją Weronika Szypura.


Kolejna ciekawa propozycja, a ja mam pytanie do Tadeusza lub Andrzeja - czy tekst jest napisany specjalnie do kompozycji, czy kompozycja do istniejącego tekstu?
Przy okazji chciałbym złożyć panu Loeblowi życzenia zdrowia, potrzebnego mu zwłaszcza obecnie.

(*)
Andrzej Kolendo
2008-07-10 13:37:42
To może ja :) Ten tekst Pan Bogdan napisał do mojej muzyki, zresztą on właśnie tak woli. Ciekawostka - tekst powstał w przeciągu kilku porannych godzin. Po napisaniu Pan Loebl nawet go nie sprawdzał, tylko po prostu przesłał mi mailem. W moim odczuciu trafił w dziesiątkę, zresztą - jest Mistrzem, czego chyba nikt nie zakwestionuje. I druga ciekawostka, która powinna, jak myślę, zainteresować właśnie uczestników tego forum. Otóż poprosiłem Pana Loebla, żeby przesłanie tego tekstu w jakimś stopniu było zbieżne z przesłaniem "Dziwnego..." Ocena efektów tego, co stworzył, należy do Państwa.

Jeżeli chodzi o Jego zdrowie, to niestety - rzeczywiście musimy mu życzyć go jak najwięcej.
Ewa
2008-07-11 06:37:03
Dużą niespodzianką była wczorajsza premiera w Radiu 100 najnowszej solowej płyty Józefa Skrzeka "La Tempete". :D
Naprawdę wspaniała jest ta "suita o kosmicznych pejzażach na głos, syntezatory i burzę meteorów".

Były jeszcze inne nagrania Skrzeka. Bardzo ciekawie zabrzmiał "Erotyk" zaśpiewany w duecie z Aleksandrą Poniszowską.
Kazimierz Wlekły
2008-07-14 20:40:34
Link do audycji z dnia 14. lipca: http://www.yousendit.com/download/TTdFT ... b0JjR0E9PQ
ratajczak bogdan
2008-07-20 14:52:23
Przed kilku dniami zmarła lubiana i często prezentowania piosenkarka amerykańska Jo Stafford.
Kazimierzu wiem, że należy do Twoich ulubionych wokalistek i często prezntowana była w Radiu Sto.
Może w poniedziałkowym programie "Sto minut wspomnień" (god. 20:00 - 22:00) warto poświęcić jej jakiś kącik.
Była w jej repertuarze wszak i wersja piosenki, którą swego czasu wykonywał również Niemen.

(*)
Kazimierz Wlekły
2008-07-21 20:44:47
Link do audycji z dnia 21. lipca: https://www.yousendit.com/download/Q01G ... cWRFQlE9PQ
Kazimierz Wlekły
2008-07-28 20:47:06
Link do audycji z dnia 28. lipca: https://www.yousendit.com/download/Q01H ... QTAwTVE9PQ
Kazimierz Wlekły
2008-08-18 14:46:10
Ponieważ został zmieniony adres URL, podaję nowy!

Instrukcja odbieranie w internecie:

Najłatwiej odbiera się za pomocą programu bezpłatnego Winamp 5.53.
Jeśli ktoś nie ma, to proszę zainstalować Winampa 5.53, najlepiej wersję "full" ze strony http://www.winamp.pl
Po zainstalowaniu i uruchomieniu Winampa naciskamy 2 klawisze jednocześnie Ctrl i L, i w okienku, które się pojawi wpisujemy adres URL: http://86.63.93.144:8000 i naciskamy "Odtwarzaj" (lub "Play") i już muzyka gra. Zapraszam na audycję "100 minut muzycznych wspomnień" w poniedziałki od 20 do 22.

Dobrego odbioru życzę,
Kazimierz Wlekły
Kazimierz Wlekły
2008-08-24 03:28:07
Ponieważ został ponownie zmieniony adres URL, podaję nowy aktualny!

Instrukcja odbieranie w internecie:

Najłatwiej odbiera się za pomocą programu bezpłatnego Winamp 5.53.
Jeśli ktoś nie ma, to proszę zainstalować Winampa 5.53, najlepiej wersję "full" ze strony http://www.winamp.pl
Po zainstalowaniu i uruchomieniu Winampa naciskamy 2 klawisze jednocześnie Ctrl i L, i w okienku, które się pojawi wpisujemy adres URL: http:// 86.63.72.85:8000 i naciskamy "Odtwarzaj" (lub "Play") i już muzyka gra. Zapraszam na audycję "100 minut muzycznych wspomnień" w poniedziałki od 20 do 22.

Przepraszam za kłopot.
Dobrego odbioru życzę,
Kazimierz Wlekły
ratajczak bogdan
2008-08-26 12:24:10
Mam prośbę - chyba piszę nie tylko w swoim imieniu. Czy jest techniczna możliwość zamieszczenia linka do wczorajszej audycji? Miałem liczne buforowania i mam "pociętą" audycję.

(*)
Kazimierz Wlekły
2008-08-28 06:57:42
Oto link do audycji z dnia 25. sierpnia: https://www.yousendit.com/download/Q01G ... d2V4dnc9PQ
Kazimierz Wlekły
2008-08-28 19:39:31
W piątek 29. sierpnia już od rana proponuję muzykę (około 370 minut) z następujących płyt:

1. CATHY CARR - "THE TEEN SOUND OF" z lat 50-tych, 73',
2. VARETTA DILLARD - "GOT YOU ON MY MIND" z lat 1956-1961, 71',
3. JO STAFFORD - "JO + JAZZ" z 1960, 42',
4. ERIC BURDON & THE ANIMALS - "WINDS OF CHANGE" z roku 1967, 44',
5. KINKY FRIEDMAN - "LASSO FROM EL PASO" z roku 1976, 38',
6. OTIS REDDING & CARLA THOMAS - "KING & QUEEN" z 1967, 33',
7. DALIDA - "LE PETIT GONZALES" z LAT 1961-1962, 71'.
Pozycja 5 zawiera utwor "The Ballad Of Ira Hayes". o którym mozemy poczytac na forum:

Romuald Juliusz Wydrzycki napisał:
Swego czasu maltretowałem Czesława żeby włączył do swego repertuaru utwór "Ira Hays" niejakiego Kinky Friedmana. Byłem oczarowany tym utworem z płyty którą dostałem od Czesława. Wynik wiadomy.

Jeszcze nie wiem jaka to była dokładnie płyta (a to chciałbym ustalić w tym wątku), ale już mogę Romualdowi przytoczyć słowa tej ballady tego "Franka Zappy muzyki country" - jak nazywaja w Stanach Kinky Friedmana.

“The Ballad Of Ira Hayes “

Gather round me people and a story I will tell
‘Bout a brave young Indian lad, you should remember well,
From a tribe of Pima Indians, a proud and peaceful band
Who farmed the Phoenix Valley out in Arizona land.
Down their ditches for a thousand years the sparkling water rushed
Till the white man stole the water rights and the running water hushed.
Ira’s folks was hungry, their fields grew thick with weeds,
But when war came Ira volunteered and forgot the white man’s greed.
Call him drunken Ira Hayes, he won’t answer anymore,
Not that whiskey drinking Indian or Marine who went to war.
Well, they battled up Iwo Jima Hill, two hundred and fifty men
But only twenty-seven lived to walk back down again.
And after the fight was over and Old Glory proudly raised,
Among the men who held her high was an Indian, Ira Hayes.
Call him drunken Ira Hayes, he won’t answer anymore,
Not that whiskey drinking Indian or Marine who went to war.
Well, Ira Hayes returned a hero, celebrated throughout the land,
He was wined and speeched and honored, everybody shook his hand.
But he’s just a Pima Indian, no food, no friend, no chance,
And nobody cared what Ira did and when do the Indians dance.
Well, Ira took to drinking hard, jail often was his home,
They used to let him raise the flag there and lower it just like you’d throw a dog a bone.
And Ira died drunk early one morning all alone in the land he’d fought to save.
Two inches of water in a lonely ditch was the grave for Ira Hayes.
Call him drunken Ira Hayes, he won’t answer anymore,
Not that whiskey drinking Indian or Marine who went to war.
Yeah, call him drunken Ira Hayes, but his land is till as dry
And his ghost, well, that’s lying thirsty in the ditch where Ira died.
Call him drunken Ira Hayes, he won’t answer anymore,
Not that whiskey drinking Indian or Marine who went to war.

Dobrego odbioru życzę,
Kazimierz Wlekły


Instrukcja odbieranie w internecie:

Najłatwiej odbiera się za pomocą programu bezpłatnego Winamp 5.53.
Jeśli ktoś nie ma, to proszę zainstalować Winampa 5.53, najlepiej wersję "full" ze strony http://www.winamp.pl
Po zainstalowaniu i uruchomieniu Winampa naciskamy 2 klawisze jednocześnie Ctrl i L, i w okienku, które się pojawi wpisujemy nowy!!!!! adres URL: http://86.63.72.85:8000 i naciskamy "Odtwarzaj" (lub "Play") i już muzyka gra. Tak samo w poniedziałki od 20 do 22.
Kazimierz Wlekły
2008-09-03 19:00:38
Oto link do audycji z dnia 1. września: https://www.yousendit.com/download/Q01G ... Mld4dnc9PQ
Markovitz
2008-09-08 18:44:42
Tym razem nie było zapowiedzi audycji K.Wlekłego i dopiero Ne Me Quitte Pa(s) przyciągnęła mnie do głośników... Sylvie Vartan zaśpiewała także piosenkę "Que sera", którą najlepiej pamiętam z wykonania Jose Feliciano 8)

Kazimierz Wlekły Po zainstalowaniu i uruchomieniu Winampa naciskamy 2 klawisze jednocześnie Ctrl i L, i w okienku, które się pojawi wpisujemy nowy!!!!! adres URL: http://86.63.72.85:8000 i naciskamy "Odtwarzaj"...

Wygodniejsze byłoby zamieszczenie (wzorem np. forum Okolic bluesa) specjalnych odnośników w podforach poświęconych audycjom Radia 100 i Radia Emaus...
No, ale wtedy oczekiwałbym na więcej jazzu i rocka, a mniej dancingu i zstępnych znanych artystów :wink:
ratajczak bogdan
2008-09-08 20:42:10
Markovitz
No, ale wtedy oczekiwałbym na więcej jazzu i rocka, a mniej dancingu i zstępnych znanych artystów :wink:


Zauważ Markovitz, że tę drugą opcję - z muzyką bardziej ambitną - Kazimierz serwuje nam w specjalnych audycjach.
Dajmy też szansę słuchaczom o innych gustach i czekających na swych ulubieńców. Prawda Dasza? Prawda Tadeuszu? Prawda...?
Dla każdego coś dobrego - świetna zasada i jestem zdania, że należy się tego trzymać.
Ps. Do Kazimierza prośba o link do dzisiejszej audycji - znowu pocięło mi nagrania, a było kilka rarytasów, nie do usłyszenia w żadnej innej rozgłośni.

(*)
Kazimierz Wlekły
2008-09-08 20:45:28
Link do audycji z dnia 8. września: http://www.yousendit.com/download/bVlER ... Um5IRGc9PQ

Dobrego odbioru życzę!
Dasza
2008-09-10 21:40:45
ratajczak bogdantę drugą opcję - z muzyką bardziej ambitną - Kazimierz serwuje nam w specjalnych audycjach.

To prawda.
To co zaserwował nam dzisiaj pan Kazimierz przeszło moje najśmielsze oczekiwania.
Muzyka ze wszech miar inna, niekonwencjonalna,chwilami porażająca. I cudowny głos artystki.
Piękne dzięki.
ratajczak bogdan
2008-09-11 07:09:28
Markovitz
No, ale wtedy oczekiwałbym na więcej jazzu i rocka, a mniej dancingu i zstępnych znanych artystów :wink:


Co do zstępnych muzyków nie mam zastrzeżeń, że się pojawiaja w audycjach Kazimierza.
Są pośród nich GIGAŃCI. Również Czesław Niemen.
Natomiast zaprezentowana właśnie Laurie Anderson spełniła chyba oczekiwania Markovitza - dancingu, jak słyszałeś, nie było.

(*)
Kazimierz Wlekły
2008-09-11 16:30:25
W piątek 12. września już od rana (od 6.45) proponuję muzykę (około 335 minut) z następujących płyt:

1. LAURIE ANDERSON - "LIFE ON A STRING" z roku 2001, 43 minuty,
2. GUILHERME COIMBRA - "IPANEMA RAINBOW" z roku 1996, 51 minut,
3. DALIDA - VOL.6 "LE JOUR LE PLUS LONG" z lat 1962-1964, 71 minut,
4. VARIOUS - "THE MUSIC PEOPLE" strony LP 1 i 2, z lat 1971-1972, 40 minut,
5. VARIOUS - "THE MUSIC PEOPLE" strony LP 3 i 4, z lat 1971-1972, 47 minut,
6. VARIOUS - "THE MUSIC PEOPLE" strony LP 5 i 6, z lat 1971-1972, 48 minut,
7. JACK PALANCE - "PALANCE" z roku 2003, 35 minut.

PS. Pozycje: 1. oraz 4. - 6. patrz: "Jakich płyt słuchał Niemen".

Dobrego odbioru życzę,
Kazimierz Wlekły


Instrukcja odbieranie w internecie:

Najłatwiej odbiera się za pomocą programu bezpłatnego Winamp 5.53.
Jeśli ktoś nie ma, to proszę zainstalować Winampa 5.53, najlepiej wersję "full" ze strony http://www.winamp.pl
Po zainstalowaniu i uruchomieniu Winampa naciskamy 2 klawisze jednocześnie Ctrl i L, i w okienku, które się pojawi wpisujemy nowy!!!!! adres URL: http://86.63.72.85:8000 i naciskamy "Odtwarzaj" (lub "Play") i już muzyka gra. Tak samo w poniedziałki od 20 do 22.
Markovitz
2008-09-12 06:23:17
Edytowany 3 raz(y), ostatnio 2008-09-12 06:23:17 przez Markovitz
Szkoda, że płyta Laurie była odtwarzana w porze, gdy raczej trudno słuchać muzyki w skupieniu. Nie przepadam za nią, ale dałbym jeszcze szansę tych muzycznym piruetom...

Bogdan Co do zstępnych muzyków nie mam zastrzeżeń, że się pojawiają w audycjach Kazimierza. Są pośród nich GIGANCI. Również Czesław Niemen (*)


:o A zstępnym niby jakiego sławnego muzyka był Niemen ?

Bo, że Dalida była dobrą wróżką wiedzą czytelnicy Herberta

Za pomysł odtworzenia nagrań ze składanki MUSIC PEOPLE * należą się wielkie brawa 8)

* program płyt WELCOME THE ROCK PEOPLE nieco się różni od THE MUSIC PEOPLE (brak jest np. Arrival i A. Stewarta) . W Dyskografii T.Sklińskiego jest info, że w wydaniu amerykańsko-kanadyjskim albumu "The Music People" nie ma Niemena...
Kazimierz Wlekły
2008-09-12 06:42:25
Ponieważ dzisiejszy program "poleci" na okrągło w pętli, to jest szansa ponownie posłuchać Laurie Anderson; tak około 13.30 i następnie około 19-tej.
ratajczak bogdan
2008-09-12 08:56:55
Markovitz
:o A zstępnym niby jakiego sławnego muzyka był Niemen ?


Markovitzu, a o teorii (niezbadanej do końca i do końca wprawdzie niepewnej) o koligacji z wielkim naszym wirtuozem skrzypiec - Józefem Karolem Lipińskim (ur. 30 X 1790 r. w Radzyniu na Podlasiu - zm. 16 XII 1861 r. w Urłówiu koło Lwowa) słyszałeś?
Jeśli nie, odsyłam do ciekawej lektury pióra Dariusza Michalskiego. 8)
Wydaje mi się, że nawet kiedyś o tym gdzieś już pisałem.


Markovitz* program płyt WELCOME THE ROCK PEOPLE nieco się różni od THE MUSIC PEOPLE (brak jest np. Arrival i A. Stewarta) . W Dyskografii T.Sklińskiego jest info, że w wydaniu amerykańsko-kanadyjskim albumu "The Music People" nie ma Niemena...


Piszesz oczywistości.
Ta informacja była znana dosyć powszechnie i dlatego, pośród płyt, które Niemen na pewno słuchał, zamieściłem tę wersję albumu CBS, którą nadaje teraz Kazimierz.
Amerykańska wersja "40 Great Artists The Music People" (bez Niemena) nas przecież nie obchodzi, bo on ją też zapewne "olał" na znak protestu.
Zrobiliśmy to samo.

(*)
Markovitz
2008-09-12 09:36:33
Edytowany 2 raz(y), ostatnio 2008-09-12 09:36:33 przez Markovitz
I> Niemen -jak wiesz- nie korzystał ze sławy J.K.Lipińskiego, a i pokrewieństwo jest odległe i wątpliwe. Podobnie jak rodzinne związki ze znanym fotografikiem J.Bułhakiem (miałem wgląd w genealogię tej znamienitej rodziny).

I> A co do "40 Great Artists The Music People" to nigdzie nie wyczytałem na forum informacji, że jest to skrócona wersja nagrania z albumu "Strange is this World".
ratajczak bogdan
2008-09-12 09:40:46
MarkovitzNiemen -jak wiesz- nie korzystał ze sławy J.K.Lipińskiego, a i pokrewieństwo jest odległe i wątpliwe.


I owszem.
Nie zaprzeczał jej jednak kategorycznie, a to jakby dopuszczał taką możliwość.
Bo wiesz - rodziny się nie wybiera - wszędzie mogą być szuje, ale i perły od których bije miły blask.
Co wybieramy - cień, czy jasność?

Ps.
A co do "40 Great Artists The Music People" to nigdzie nie wyczytałem na forum informacji, że jest to skrócona wersja nagrania z albumu "Strange is this World".


Forum, ani Skliński ( w topiku o poprawkach i uzupełnieniach wykazałem dosyć jasno i wyraźnie, że nie można traktować wszystkiego , co tam zamieszczono, jako niepodważalną i świętą prawdę. Tadeusz nie jest wyrocznią i opoką. Choć - żeby była pełna jasność - początek zrobił znakomity.:-)) nie są jedynym źródłem poznania pełnej prawdy i jedyną skarbnicą wiedzy o Niemenie oraz wielu innych sprawach.
Od czego przepastne piwnice, pełne płyt i najprzeróżniejszych dóbr kultury wszelakiej?

(*)
Kazimierz Wlekły
2008-09-15 20:41:40
Link do audycji z dnia 15.09.2008 : https://www.yousendit.com/download/bVlC ... NVZMWEE9PQ
Kazimierz Wlekły
2008-09-17 17:23:08
W piątek 19. września już od rana (od 6.45) proponuję muzykę (około 380 minut i następnie powtórka non-stop) z następujących płyt:

1. RICHARD WRIGHT - "Wet Dream" z roku 1978, 44 minuty,
2. WILSON PICKETT - "I'm In Love" z roku 1968, 38 minut,
3. DALIDA - VOL.7 "La Danse De Zorba" z lat 1964-1965, 63 minuty,
4. THE PLASTIC PEOPLE OF THE UNIVERSE - Jak bude po smrti", z roku 1979, 45 minut,
5. RICHARD WRIGHT - "Broken China" z roku 1996, 60 minut,
6. BLUE FLOYD - "Begins" / CD1 z roku 2008, 76 minut,
7. ROBERT JOHNSON - "The High Price Of Soul" / CD1 z lat 1936-1937, 55 minut.

Dobrego odbioru życzę,
Kazimierz Wlekły
Kazimierz Wlekły
2008-09-17 17:25:15
Instrukcja odbierania radia Sentimento w internecie:

1.Najłatwiej odbiera się za pomocą programu bezpłatnego Winamp 5.53.
Jeśli ktoś nie ma, to proszę zainstalować Winampa 5.53, najlepiej wersję "full" ze strony http://www.winamp.pl
Po zainstalowaniu i uruchomieniu Winampa naciskamy 2 klawisze jednocześnie Ctrl i L, i w okienku, które się pojawi wpisujemy nowy!!!!! adres URL: http://86.63.72.85:8000 i naciskamy "Odtwarzaj" (lub "Play") i już muzyka gra. Tak samo w poniedziałki od 20 do 22.

2.Można odbierać bardzo prosto i wygodnie za pomocą aplikacji RaimaRadio. Proponuję pobrać darmową wersję tutaj: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=22 ... Radio+1.46 Po zainstalowaniu i uruchomieniu tego programu po polsku wpisujemy adres URL : http://86.63.72.85:8000 w odpowiednie okienko z prawej strony i wybieramy opcję "Stacja radiowa" i za moment już powinno grać Sentimento.
Kazimierz Wlekły
2008-09-17 18:59:48
W związku ze śmiercią (15.bm) Richarda Wrighta z Pink Floyd proponuję dodatkowo w czwartek muzykę z płyt Pink Floyd:

1. "Pulse" / CD1 i CD2 z roku 1995, 76 i 71 minut,
2. "Dark Side Of The Moon" z roku 1973, 43 minuty,
3. "Wish You Were Here" z roku 1975, 44 minuty,
4. "The Piper At The Gates Of Dawn"", z roku 1967, 42 minuty,
5. "A Saucerful Of Secrets" z roku 1968, 40 minut,
6. "Atom Heart Mother"z roku 1970, 52 minuty,
7. "Meddle" z roku 1971, 47 minut,
8. "Animals" z roku 1977, 42 minuty.

Dobrego odbioru życzę,
Kazimierz Wlekły
Markovitz
2008-09-19 12:03:37
Troszkę szkoda,że płyty nie były prezentowane chronologicznie...

Ale muzyka była wyśmienita 8)

Ciekaw jestem, jak była słuchalność tego seta z Pink Floyd ?
Kazimierz Wlekły
2008-09-19 12:35:03
Słuchalność można sprawdzić w każdej chwili (oczywiście podczas nadawania!) otwierając stronę: http://86.63.72.85:8000 i tam zakładka z lewej strony u góry "status". Wczoraj było maksymalnie 9 odbiorców. Uważam, ze zainteresowanie jest słabiutkie. A nadawanie szło do późnej nocy aż do ostatniego słuchacza. Dzisiaj także maksymalnie było 9 odbiorców.
Kazimierz Wlekły
2008-09-26 14:13:41
W piątek 26. września od godz. 18.00 proponuję muzykę (około 337 minut) z następujących płyt:

1. ROBERT JOHNSON - "The High Price Of Soul" / CD2 z lat 1936-1937, 53 minuty,
2. VARIOUS - "PEARL'S IN THE SNOW The Songs Of Kinky Friedman" z roku 1998, 64 minuty,
3. BEIRUT - "GULAG ORKESTAR" z roku 2005, 37 minut,
4. VARIOUS - "FESTIVAL SAN REMO 1970", z roku 1970, 38 minut,
5. DALIDA - VOL.8 "CIAO AMORE CIAO" z lat 1966-1967, 70 minut,
6. BLUE EFFECT - "33" z roku 1981, 75 minut.

Dobrego odbioru życzę!


Instrukcja odbieranie w internecie:

1.Najłatwiej odbiera się za pomocą programu bezpłatnego Winamp 5.53.
Jeśli ktoś nie ma, to proszę zainstalować Winampa 5.53, najlepiej wersję "full" ze strony http://www.winamp.pl
Po zainstalowaniu i uruchomieniu Winampa naciskamy 2 klawisze jednocześnie Ctrl i L, i w okienku, które się pojawi wpisujemy nowy!!!!! adres URL: http://86.63.72.85:8000 i naciskamy "Odtwarzaj" (lub "Play") i już muzyka gra. Tak samo w poniedziałki od 20 do 22.

2.Można odbierać bardzo prosto i wygodnie za pomocą aplikacji RaimaRadio. Proponuję pobrać darmową wersję tutaj: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=22 ... Radio+1.46 Po zainstalowaniu i uruchomieniu tego programu po polsku wpisujemy adres URL : http://86.63.72.85:8000 w odpowiednie okienko z prawej strony i wybieramy opcję "Stacja radiowa" i za moment już powinno grać Sentimento.
Kazimierz Wlekły
2008-10-02 18:29:13
W piątek 3. października od godz. 6.45 proponuję muzykę z następujących płyt:

1. WOJCIECH KAROLAK - "EASY!" z roku 1974, 42 minuty,
2. LOS PARAGUAYOS - "AMOR, AMOR, AMOR" z lat 50-tych i 60-tych, 51 minut,
3. JÓZEF SKRZEK - "TRYLOGY" z roku 2008, 79 minut,
4. JUSTYNA BACZ - "TETE-A-TETE" z roku 2006, 41 minut,
5. MICHAŁ URBANIAK - "CONSTELLATION IN CONCERT", z roku 1973, 42 minuty,
6. SAM SAMUDIO - "SAM, HARD AND HEAVY" z roku 1971, 36 minut,
6. DALIDA - VOL.9 "LE TEMPS DES FLEURS" z lat 1967-1969, 71 minut,
7. SBB - "LIVE IN MARBURG 1980" / CD1, 46 minut,
8. SBB - "LIVE IN MARBURG 1980 / CD2, 55 minut.

Jak odbierać?
Ewa
2008-10-03 21:07:13
Dzisiejszy zestaw był naprawdę bardzo ciekawy, nie mogłam się oderwać od radia Sentimento, choć była w tym czasie konkurencyjna audycja Piotra Kaczkowskiego w Trójce (12-15). :)
Słuchając "Malaguenii" w wykonaniu Los Paraguayos widać wyraźnie, jak Niemen wzorował się na tej wersji. Teraz inni w podobny sposób naśladują jego piosenki. :wink:
Kazimierz Wlekły
2008-10-04 06:55:45
Faktycznie, od 12 do 15 Piotr Kaczkowski w Trójce miał audycję! Nie wiedziałem nic, bo może też bym nastawił ucha... A jaki kształt ma ta nowa audycja?
ratajczak bogdan
2008-10-04 10:13:47
Ewa
Słuchając "Malaguenii" w wykonaniu Los Paraguayos widać wyraźnie, jak Niemen wzorował się na tej wersji.


Wszystkich zainteresowanych tematem - także wizerunkiem tria Los Paraguayos - odsyłam do INTERNETU, podobieństwo tria kabaretu To-Tu z Żaka, gdy Czesław Wydrzycki wykonywał "Malaguenię" i pozostałe piosenki latynoamerykańskie, nie budzi już żadnych wątpliości, skąd wzięły się owe opończe na ramionach Czesława i jego przyjaciół, skąd ten ich sceniczny wizerunek.
Ważne, że w końcu wspólnymi siłami to ustaliliśmy i wzbogaciliśmy wiedzę swoją i innych.
Tak widzę pozytywne działanie ludzi, którzy otwierają się na innych fanów Niemena i szczerze prezentują to, co wiedzą na dany temat, a co powinno być - w końcu - ujawnione publicznie.
Sympozja, środowiskowe prezentacje - owszem mają swoją wagę i są nieodzowne, ale to zamknięty krąg i w gruncie rzeczy niczego w tej kwestii nie zmienia.
Forum Niemen Aerolit taką szansę stwarza każdemu, a kosztuje tak niewiele.
Zarzucamy Spadkobierczyniom, że nie wydają oczekiwanych przez nas rarytasów z przepastnych "szuflad zapomnienia", a sami potrafimy działać podobnie. Na szczęście ten przypadek jest zgoła inny.
Konsekwencja wymaga, aby swym przykładem permanentnie wyznaczyć kierunki działania tym wszystkim, od których zależy "uwolnienie" dorobku Niemena.

(*)
Kazimierz Wlekły
2008-10-07 14:45:38
We wtorek 7. października od godz. 18.00 proponuję muzykę z następujących płyt:

1. KRZAK - "EXTRIM" z roku 2008, 57 minut,
2. FUZZY DUCK - "FUZZY DUCK" z roku 1971, 54 minuty,
3. SKALDOWIE - "CISZA KRZYCZY" z roku 1972, 59 minut,
4. MARTY ROBBINS - "THE ESSENTIAL / CD1" z roku 1991, 74 minuty,
5. MARTY ROBBINS - "THE ESSENTIAL / CD2" z roku 1991, 76 minut,
6. RÓŻNI WYKONAWCY - "W STRONĘ ROCKA - Antologia Polskiego Bluesa" z roku 2008, 79 minut,

Dobrego odbioru życzę!

Instrukcja odbieranie w internecie:

1.Najłatwiej odbiera się za pomocą programu bezpłatnego Winamp 5.53.
Jeśli ktoś nie ma, to proszę zainstalować Winampa 5.53, najlepiej wersję "full" ze strony http://www.winamp.pl
Po zainstalowaniu i uruchomieniu Winampa naciskamy 2 klawisze jednocześnie Ctrl i L, i w okienku, które się pojawi wpisujemy nowy!!!!! adres URL: http://86.63.72.85:8000 i naciskamy "Odtwarzaj" (lub "Play") i już muzyka gra. Tak samo w poniedziałki od 20 do 22.

2.Można odbierać bardzo prosto i wygodnie za pomocą aplikacji RaimaRadio. Proponuję pobrać darmową wersję tutaj: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=22 ... Radio+1.46 Po zainstalowaniu i uruchomieniu tego programu po polsku wpisujemy adres URL : http://86.63.72.85:8000 w odpowiednie okienko z prawej strony i wybieramy opcję "Stacja radiowa" i za moment już powinno grać Sentimento.
Tadeusz
2008-10-14 18:37:11
Kazimierz przestał ostatnio o nas dbać. :wink: Nie zamieszcza już linków do poniedziałkowych audycji. :cry:
Bardzo mi tego brakuje, bo każdorazowo zgrywałem sobie audycję na płytę i miałem co słuchać w samochodzie podczas moich długich podróży służbowych. Teraz przerabiam powtórki
Kazimierz Wlekły
2008-10-14 19:07:19
Sorry, sorry!
Adres strony umożliwiającej pobieranie pliku:
http://www.sendspace.pl/file/r9Z3YtBB/
Pozdrawiam,
KW
Kazimierz Wlekły
2008-10-18 06:53:56
Proszę obejrzeć sobie dla relaksu piękny filmik: Gotan Project _ Santa Maria _Live Jools Holland 20...
Kazimierz Wlekły
2008-10-18 09:08:55
Uzupełniam zaległości: Audycja z dnia 2008_09_22.mp3
Kazimierz Wlekły
2008-10-18 09:26:58
Następna audycja: Audycja z dnia 2008_09_29.mp3
Kazimierz Wlekły
2008-10-18 09:41:31
I ostatnia zaległość: Audycja z dnia 2008_10_06.mp3
Kazimierz Wlekły
2008-10-20 20:33:47
Audycja z dnia 2008_10_20.MP3
Kazimierz Wlekły
2008-10-24 15:48:42
W piątekek 24. października od godz. 18.00 proponuję muzykę z następujących płyt:

1. "SKALDOWIE NA DWA FORTEPIANY" / CD1 z roku 2008, 44 minuty,
2. RÓŻNI ARTYŚCI - "SAN REMO 1951-54", 41 minut,
3. IRISH COFFEE, z roku 1971, 61 minut, Cztyaj: viewtopic.php?f=1&t=623&p=6432&hilit=irish+coffee#p6432
oraz zobacz: http://www.megadisc.pl/szukaj.php?szuka ... fee&tytul=
4. MARTY ROBBINS - "ROCK'N ROLL'N ROBBINS" z lat 1953-57, 47 minut,
5. MIREILLE MATHIEU - "CIAO BAMBINO SORRY / CD1" z roku 2001, 50 minut,
6. DALIDA - "VOL.10", z lat 1960-1977, 58

Jak odbierać: viewtopic.php?f=3&t=1596&p=17455&hilit=instrukcja+odbierania#p17455
Kazimierz Wlekły
2008-10-27 21:36:37
Audycja z dnia 2008_10_27.MP3
Kazimierz Wlekły
2008-11-03 21:46:08
Audycja z dnia 2008_11_03.mp3
Kazimierz Wlekły
2008-11-07 16:32:05
W piątekek 7. listopada od godz. 18.00 proponuję muzykę z następujących płyt:

1. "SKALDOWIE NA DWA FORTEPIANY" / CD2 z roku 2008, 55 minut,
2. BRIAN AUGER - "LIVE AT BAKED POTATO" CD1 z roku 2005, 65 minut,
3. FOCUS - "MOVING WAVES", z roku 1972, 41 minut, Zobacz
4. MARTY ROBBINS & RAY CONNIFF - "THE STORY OF MY LIFE" z lat 1957-58, 38 minut,
5. DALIDA - "LA ROSE QUE J'AIMAIS" / VOL.11, z lat 1970-71, 60 minut,
6. BOBBIE GENTRY - "THE DELTA SWEETE" z roku 1968, 34 minuty,
7. VELVETT FOGG - "VELVETT FOGG", z roku 1969, 45 minut. Zobacz także

A dla wytrwałych bonus...!!!!!

Jak odbierać
ratajczak bogdan
2008-11-07 19:15:40
Jak zwykle zestaw intrygujący i godny wysłuchania, a nawet rejestracji (Tadeusz - szykuj mp3).
Po 23:30 bonusowa niespodzianka!
A co jeszcze może przebić tak rewelacyjne nagrania?

(*)
Tadeusz
2008-11-07 20:42:57
Bogdan napisał:
Jak zwykle zestaw intrygujący i godny wysłuchania, a nawet rejestracji (Tadeusz - szykuj mp3).


Masz rację Bogdanie. Szkoda, że niektórzy prezenterzy komercyjnych rozgłośni radiowych tego nie wiedzą i bezmyślnie serwują nam odgłosy "pracy młockarni".
ratajczak bogdan
2008-11-07 20:50:55
TadeuszSzkoda, że niektórzy prezenterzy komercyjnych rozgłośni radiowych tego nie wiedzą i bezmyślnie serwują nam odgłosy "pracy młockarni".

A czego spodziewać się po "specach" wychowanych przez internet z słuchawkami na uszach, nadającymi efekt "pracy młockarni" - sieczkę muzyczną.
Kazimierz to stara, dobra i... szkoda, że odchodząca szkoła.

(*)
Tadeusz
2008-11-07 21:05:48
Od kiedy pojawił się u nas Kazimierz, nagrywam jego audycje i słucham w samochodzie. Żartobliwie mówię o dystansach, które ostatnio regularnie pokonuję, że do Wałbrzycha jadę "pół Kazimierza" (ok. 1h), a do Jeleniej Góry jadę "całego Kazimierza" (ok. 2h)- wysłuchuję więc pół poniedziałkowej audycji, a w drugim przypadku całą audycję. :D

Mam nadzieję, że Kazimierz się nie obrazi, za używanuie Jego imienia do pomiaru dystansów i czasu podróży między miastami. :wink:
Kazimierz Wlekły
2008-11-08 07:48:43
hehe! Dobrego odbioru Tadeuszu!
Ewa
2008-11-08 08:23:18
Warto było czekać na wczorajszego bonusa. :D
ratajczak bogdan
2008-11-08 12:54:22
EwaWarto było czekać na wczorajszego bonusa. :D

Warto, też nie spałem.
Ale tego SBB nie było za wiele - czyżbym jednak coś przegapił?
Maćkowi znowu się narażę, ale cóż zrobić, Skaldowie na dwa fortepiany i skrzypeczki, to nie jest coś, co zwaliło mnie z nóg.
Muzycznie nawet do przyjęcia (chociaż te wstawki klasyków takie trochę...pretensjonalne).
Ale ten wokal!
Wolałem pierwowzory - zdecydowanie.

(*)
Ewa
2008-11-08 16:25:08
ratajczak bogdan
Ale tego SBB nie było za wiele - czyżbym jednak coś przegapił?

Zgodnie z obietnicą Kazimierza pozostałą część koncertu z miasta N. usłyszymy za tydzień. :)
ratajczak bogdan
2008-11-08 20:12:32
Ewapozostałą część koncertu z miasta N. usłyszymy za tydzień. :)


Jak niewiele potrzeba do szczęścia w miastach T...A.K.T.R.Z.Y.M.A.Ć.G.Ł.O.S.M.A.K.A.Z.I.M.I.E.R.Z.W. :)
Trochę ciekawej i porywającej muzyki.

(*)
Kazimierz Wlekły
2008-11-10 21:43:39
Audycja z dnia 2008_11_10.mp3
ratajczak bogdan
2008-11-10 22:12:32
Było ciekawie na dwóch frontach. :D *
Ciekawie, uroczyście i patriotycznie.
Tak, jak w ten dzień wypadało.
Która interpretacja wiersza Niemena:"Na dzień 11 listopada"(Pytanie o Niepodległość) przypadła Wam bardziej do gustu?
Dla mnie każda była dobra, bo szczera i zgodna z temperamentem lektora.
* w dodatku stereo prawie do kwadratu - czasami czułem to, co musiał odczuwać Czesław, gdy słuchał jednocześnie kilku stacji radiowych.

(*)
Ewa
2008-11-10 23:15:05
ratajczak bogdanByło ciekawie na dwóch frontach. :D

Rzeczywiście było ciekawie. W obu audycjach były patriotyczne utwory w wykonaniu Niemena i w dodatku nie powtarzały się. To może niektórym dać do myślenia, jak wiele jest tych patriotycznych treści w twórczości Niemena.
ratajczak bogdan
Która interpretacja wiersza Niemena:"Na dzień 11 listopada"(Pytanie o Niepodległość) przypadła Wam bardziej do gustu?

Każda była inna, ale nie będę publicznie oceniać, która lepsza, a która gorsza. Ważne, że ten wiersz Niemena został zaprezentowany w radio w przeddzień Święta Niepodległości. Kazimierz przeczytał też wiersz Tadeusza, zainspirowany wierszem Niemena. :)
Tadeusz
2008-11-11 19:40:52
Ewa napisała:

Kazimierz przeczytał też wiersz Tadeusza, zainspirowany wierszem Niemena. :)


Zupełnie się tego nie spodziewałem, ale miło było znaleźć się w Takim Towarzystwie
ratajczak bogdan
2008-11-11 20:29:38
EwaKazimierz przeczytał też wiersz Tadeusza, zainspirowany wierszem Niemena. :)

Tego nie dodałem z rozmysłem, znając śledzących to forum.
Zaraz byłaby uwaga, że RB dmie w jedna trąbę z T. :lol:
A wiersz Tadeusza był godzien prezentacji, tuż obok Czwesława.
Na temat i ładnie skrojony.
Gratuluję Tadeuszu. :D

(*)
Stach
2008-11-12 13:35:20
A wiersz Tadeusza był godzien prezentacji, tuż obok Czwesława.
pisał B.R.
Dobrze ,że Tadeusz pisze ,jednak uważam ,bez urazy Tadeuszu ,ale to,że ktos umieścił wiersz obok wiersza Niemena jeszcze nic nie znaczy.
Tadeusz
2008-11-12 13:42:03
Stach napisał:
to,że ktos umieścił wiersz obok wiersza Niemena jeszcze nic nie znaczy


Otóż znaczy! Znaczy, że Niemen był lepszy, bo gdyby było inaczej, to wiersz Niemena umieszczano by obok mojego.

P.S. Z zupełnie czystej ciekawości zapytam - dlaczego usiłowałeś mi zrobić przykrość, czy tylko dlatego, że poprztykałeś się z Bogdanem i teraz walisz na oślep cepami w jego przyjaciół ? Tak, Bogdan jest moim przyjacielem, a to oznacza, że murem za nim, a nie za Tobą, stanę.
ratajczak bogdan
2008-11-12 14:01:49
Dziękuję Tadeuszu za tę jasną i jednoznaczną deklarację.
W tym momencie, totalnej krytyki mej osoby, ma to dla mnie bardzo wyjątkowe znaczenie.
Wszak przyjaciół poznaje się wówczas, gdy tego potrzebują.

Stach okazał się, po raz kolejny zreszta, koniunkturalistą i dostał ripostę na jaką zasłużył.
Braki wszelakie, nikogo nie zwalniają z samomyślenia.
Niestety, tego wydają się nie dostrzegać inni.
I to jest najbardziej przykre. :(

(*)
Stach
2008-11-12 14:47:42
.S. Z zupełnie czystej ciekawości zapytam - dlaczego usiłowałeś mi zrobić przykrość, czy tylko dlatego, że poprztykałeś się z Bogdanem i teraz walisz na oślep cepami w jego przyjaciół ? Tak, Bogdan jest moim przyjacielem, a to oznacza, że murem za nim, a nie za Tobą, stanę. napisał Tadeusz
Tadeuszu ja przyjaciół wybierac Ci nie będę , każdy ma takiego na jakiego zasłużył. Nie było i nie jest moim celem komukolwiek sprawiac"przykrośc". Nie wiam dlaczego tak sadzisz?
Nie "walę
na oślep cepami", zwyczajnie wiersz Twój i Niemena w takim zestawieniu uważam ,że miałeś na celu podniesienie rangi swojego .Wszak swoje wiersze pisywałeś w "Nic odkrywczego", więc? Ot i cała filozofia.Piszesz,że bedziesz stał murem za BR a za mna nie. Twój cyrk Twoje małpy.
Tadeusz
2008-11-12 15:15:45
Stachu, dam Ci kilka odpowiedzi:
1.Umieściłem ten wiersz obok wiersza Niemena, bo reklama - dzwignią handlu
2.Umieściłem ten wiersz obok wiersza Niemena, bo jestem zarozumiały
3.Umieściłem ten wiersz obok wiersza Niemena, bo chciałem Ci sprwić przyjemność
4.Umieściłem ten wiersz obok wiersza Niemena, bo chciałem Cię zdenerwować
5.Umieściłem ten wiersz obok wiersza Niemena, bo tak mi kazano
6.Umieściłem ten wiersz obok wiersza Niemena, bo przyda się taki układ na PRIMA APRILLIS
7.Umieściłem ten wiersz obok wiersza Niemena, bo nie umiałem wejśc do inngo topicu
8.Umieściłem ten wiersz obok wiersza Niemena, bo chciałem to zrobić przed Norwidem
9.Umieściłem ten wiersz obok wiersza Niemena jako demo przed swiom wieczorem literackim

Masz cały wieczór-zgduj, myśl. Jest jescze dziesiątki innych odpowiedzi, ale to pozostawiam Twojej fantazji.
Pozdrowienia-Tadeusz. :D
Stach
2008-11-12 15:19:31
O szanowny kolega oczekuje ,że poświęcę Mu cały wieczór. Przykro ,ale nie.I ja pozdrawiam :D .
ratajczak bogdan
2008-11-12 15:26:36
StachO szanowny kolega oczekuje ,że poświęcę Mu cały wieczór. Przykro ,ale nie.

Namęczyłeś się Tadeuszu i na co liczyłeś?
Na to, że Stach zada sobie trud MYŚLENIA?
A to twoi ludzie ze Studia 202 śpiewali przecież:
Oj, naiwny, naiwny, dziecko w kwiecie lat...
Ale rozumiem dobre intencje: czego nie robi się nawet dla tak małej szansy na...
Niestety, nie każdy potrafi ją wykorzystć.

(*)
Tadeusz
2008-11-12 15:34:44
Stach napisał:
Przykro ,ale nie.


O! Kolega raczkiem, raczkiem. Uwaga, bo z tyłu - dołek

Bogdan napisał:

Namęczyłeś się Tadeuszu i na co liczyłeś?


Bogdanie, nie namęczyłem się, dobrze wiesz, że mi takie rzeczy lecą jak pociski ze STENA ( chciałem napisać z KAŁASZA, ale STEN bardziej kojarzy się zs STANLEY'EM ) :D
Namęczył się zaś adresat ( STANLEY) zanim zrozumiał, że to ironia, a nie prawdziwy quiz :lol:
Stach
2008-11-12 16:45:18
Tak jak przestałem reagowac na posty BR-a tak i na Twoje również nie będę odpowiadał a zwłaszcza na te "dowcipne" ,gdyż wyraźnie widac,że jesteś "ślepym i głuchym "uczniakiem BR-a . Macie swój świat i film ,który kręcicie w/g własnego scenariusza.koniec.
Tadeusz
2008-11-12 17:12:32
Stach napisał:
Tak jak przestałem reagowac na posty BR-a tak i na Twoje również nie będę odpowiadał a zwłaszcza na te "dowcipne"


Masz rację, że przymiotnik "dowcipne" umieściłeś w cudzysłowie, bo one rzeczywiście nie są dowcipne, one są złośliwe.
Tak już mam, i ponad sześć miliardów ludzi musi toleroweać moje istnienie na tej Ziemi- tak, to się nazywa egocentryzm.
Kazimierz Wlekły
2008-11-14 16:04:26
W piątekek 14. listopada od godz. 18.00 proponuję muzykę z następujących płyt:

1. SBB - "Live in Neckargemund 1978 / CD1 z roku 2008, 63 minuty,
2. MACIEJ MALEŃCZUK - "Psychodancing" z roku 2008, 50 minut,
3. STEVE CROPPER & FELIX CAVALIERE - "NUDGE IT UP A NOTCH", z roku 2008, 48 minut,
4. MARTY ROBBINS - "RUBY ANN" z lat 1959-66, 47 minut,
5. DALIDA - "UNE VIE" / VOL.12, z lat 1971-72, 53 minuty,
6. BRIAN AUGER & THE TRINITY - "BEFOUR" z roku 1970, 51 minut,
7. VARETTA DILLARD - "THE LOVIN' BIRD", z lat 1956-1961, 53 minuty,
oraz dla wytrwałych coś extra.... 79 minut!

JAK SŁUCHAĆ?
Kazimierz Wlekły
2008-11-17 21:39:53
Audycja z dnia 2008_11_17.mp3
Kazimierz Wlekły
2008-11-21 16:15:42
W piątekek 21. listopada od godz. 18.00 proponuję muzykę z następujących płyt:

1. KLAUS SCHULZE & LISA GERRARD - "FARSCAPE" / CD2 z roku 2008, 75 minut,
2. SBB - "JAZZ JAMBORE 75" , 67 minut,
3. "STÓŁ PAŃSKI - GADAJĄCE DRZEWO", z roku 1997, 52 minuty, ZOBACZ
4. FOCUS - "THE BEST", 77 minut,
5. DALIDA - "DES GENS QU'ON AIMERAIT CONNAITRE" / VOL.13, z lat 1973-74, 58 minut,
6. JAROSŁAW KRÓLIKOWSKI - "FANTASMAGORIA", 34 minuty, ZOBACZ TAKŻE
7. THE PLASTIC PEOPLE OF THE UNIVERSE - "HOVEZI PORAZKA", z lat 1982 i 1984, 42 minuty.
Markovitz
2008-11-21 19:06:17
Śp. Andrzej Jaroszyński zapowiadając koncert Piotrowskiego, Nadolskiego, Przybielskiego, Apostolisa i Skrzeka podczas "JAZZ JAMBOREE' 75" powiedział, że nie jest to SBB (której domagała się publiczność) a koncert "Grupy Kombinowanej"...

A ja ten występ odbieram momentami jako "Grupę Niemen- bez Niemena"... 8)

Stół Pański też suto zastawiony (wpływy Milesa słyszalne aż nadto)

Audycja trwa, ale Dalida już mi się trochę przejadła... :)
Ewa
2008-11-22 15:23:22
Markovitz
A ja ten występ odbieram momentami jako "Grupę Niemen- bez Niemena"... 8)

Ja też podobnie to odbieram. :)
Może warto byłoby przypomnieć jeszcze inny występ w tym składzie. Mam na myśli koncert nagrany w Radiu Gdańsk w sierpniu 1975.

Dalida już mi się trochę przejadła... :)

Czasem i w repertuarze Dalidy można znaleźć coś ciekawego, np. francuską wersję piosenki "La Prima Cosa Bella"( Si c'etait a refaire).:wink:
Kazimierz Wlekły
2008-11-24 18:17:25
Dzisiaj 24. listopada audycji nie będzie; awaria radia. Przepraszam!
cocomo
2008-11-24 18:43:42
Czy można liczyć na link do audycji z 21 listopada :?:
Kazimierz Wlekły
2008-11-28 16:59:49
W piątekek 28. listopada od godz. 18.00 proponuję muzykę z następujących płyt:

1. PHILIP GLASS - "HEROES SYMPHONY", z roku 1997, 44 minuty,
2. GENYA RAVAN - " Genya Ravan with Baby", z roku 1972 43 minuty,
3. SBB - JAZZ JAMBORE 1974 / OPOLE 1975", 57 minut,
4. SKALDOWIE - "NAGRANIA KONCERTOWE" / CD1, 64 minuty,
5. CATERINA VALENTE - "LE CHANTE EN FRANCE" / CD1, z roku 1959, 79 minut,
6. DALIDA - "J'ATTENDRAI", / CD14, 57 minut.


JAK SłUCHAĆ
Markovitz
2008-11-28 19:37:21
Niestety p.Kazimierzu - przespałem płytę pani Genyi... :(
-Nie było wina... Wróć.
-Nie moja wina. Mam na to wyjaśnienie- usprawiedliwienie. Oto ono :

Z racji wyższych niż Tatry nie byłem w stanie się oprzeć inauguracji sezonu skoków narciarskich. Kiedy zaczęli skakać od lat świetnie zapowiadający się koledzy Małysza to tradycyjnie nie w tą stronę zawiał wiatr, zrobiono przerwę, w trakcie której opowiadano, jak wspaniale są nasi przygotowani i gdzieś przed drugą serią odleciałem z pilotem w ręce (to ulubiona pozycja ludzi zajmujących się Niemenem).
Zbudziły mnie "Fakty" i widok kolegi ze zlotu - filmowca z Wrocławia pchniętego na sali sądowej przez jakiegoś nadętego przybocznego pana podobnego do LW.
-Czy to nie Rysiu ? -zapytałem patrząc w telewizor.
-Chodzi za mną - poskarżył się z telewizora pan łudząco podobny do prezydenta LW...
-A co ma robić, jak nie dają mu robić filmu o N. -powiedziałem i żeby odzyskać kontakt z rzeczywistością przegoniłem sprzed kompa doskonale znaną sobie Osobę układającą pasjansa i otworzyłem Forum NAE z radiem Sentimento, skąd dobiegła mnie muzyka rur kanalizacyjnych z Opola' '74. Oprzytomnieć nie było sposobu ! I dopiero Skladowie -tak Maćku - to oni swoim undergroundowym soundem i przesłaniem "Dzień nie podobny do dnia" sprowadzili mnie na ziemię.


I patrzę teraz jak głupi na setlistę i widzę, że pani Genya Zelkovitz tu była, ale dawno poszła, więc może tak zimową porą jeszcze kiedyś, choć raz z wyprzedzającym anonsem... :)
Kazimierz Wlekły
2008-11-28 19:46:01
Ponieważ gramy na "okrągło" do ostatniego słuchacza, to jeszcze raz po pólnocy powinna zbrzmieć Genya! A brzmi świetnie na tej płycie!
Ewa
2008-11-29 00:10:22
Zgadzam się Kazimierzu, Genya jest tu naprawdę świetna.
Widzę, że mimo późnej pory ma jeszcze kilku słuchaczy. :)
Kazimierz Wlekły
2008-12-01 21:42:47
Audycja z dnia 2008-12-01.mp3
Markovitz
2008-12-01 22:13:27
Dzięki za Jarka oraz Dalidę z "La prima cosa bella"- po francusku.

No i po włosku ktoś wyrywał... :wink:

Kazimierz WlekłyAudycja z dnia 2008-12-01.mp3

Dziś słuchałem Piotra, więc audycja Sentimento - z zamrażarki... :)

P.S. A z piątku na sobotę sen mnie zmorzył i p.Genya tylko mogła mi się przyśnić.
Kazimierz Wlekły
2008-12-05 18:10:39
W piątekek 05. grudnia od godz. 18.00 proponuję muzykę z następujących płyt:

1. ZBIGNIEW SEIFERT - "MAN OF THE LIGHT", z roku 1976, 41 minut,
2. BEMiBEM - " BEMOWE FRAZY", z roku 1974, 39 minut,
3. STANISŁAW SOJKA - "BLUBLULA", z roku 1981, 40 minut,
4. BUENA VISTA SOCIAL CLUB AT CARNEGIE HALL, z roku 1998, 77 minut,
5. DALIDA - "BESAME MUCHO" / CD15, z roku 1976, 57 minut,
6. LABORATORIUM - "QUASIMODO", z roku 1979, 36 minut,
7. DEAD CAN DANCE, z roku 1984, 40 minut.
Markovitz
2008-12-08 21:11:21
Z tego zestawu poproszę jeszcze kiedyś o bisy : Laborkę, Seiferta i Bemibem...

Ach, cóż za podróż na bemowej frazie... 8)

Dalida może odpocząć :wink:
Kazimierz Wlekły
2008-12-08 21:49:50
Audycja z dnia 2008_12_08.mp3
Kazimierz Wlekły
2008-12-12 16:13:30
W piątek 12. grudnia od godz. 18.00 proponuję muzykę z następujących płyt:

1. ZBIGNIEW SEIFERT - "KILIMANJARO" CD1 i CD2, z roku 1978, 80minut,
2. EWA BEM - "LOVES THE BEATLES", z roku 1984, 41 minut,
3. GENYA RAVAN - "GOLDIE ZELKOVITZ", z roku 1974, 36 minut,
4. OREGON - "VIOLIN", z roku 1978, 37 minut,
5. DALIDA - "SALMA YA SALAMA" / CD16, z lat 1977-79, 65 minut,
6. LABORATORIUM - "QUASIMODO" + bonusy, CD z roku 2008, 67 minut,
7. KAZIK - "SILNY KAZIK POD WEZWANIEM", z roku 2008, 55 minut.

JAK SłUCHAĆ
Markovitz
2008-12-12 18:08:54
Dzięki przede wszystkim za : "KILIMANJARO"..."GOLDIE ZELKOVITZ" i "QUASIMODO" 8)

Właśnie leci wywiad ze Zb.Seifertem, który miałem dotąd tylko na winylu :)

Silnego KAZIKa już znam (podoba mi się "Cysorz"), ale napiszcie o swoich wrażeniach w 12 groszy.


Pon.20-ta, pt.16-ta :arrow: SENTIMENTO
Kazimierz Wlekły
2008-12-15 22:02:51
Audycja z dnia 2008_12_15.mp3
Kazimierz Wlekły
2008-12-22 21:17:13
Audycja z dnia 2008_12_22.mp3
Kazimierz Wlekły
2008-12-26 13:22:37
W świąteczny piątek 26. grudnia od godz. 18.00 proponuję muzykę z następujących płyt:

1. SHARON QUINTAL - "My Gift", z roku 2008, 29minut, ZOBACZ
2. ZBIGNIEW SEIFERT - "SOLO VIOLIN", z roku 1978, 47minut, ZOBACZ
3. TOMASZ STAŃKO - "Music for K", z roku 1970, 35 minut, ZOBACZ
4. TOMASZ STAŃKO - "TWET", z roku 1974, 40 minut, ZOBACZ
5. TOMASZ STAŃKO - "MUSIC 81", z roku 1983, 40 minut, ZOBACZ
6. TOMASZ STAŃKO - "Lady go", z roku 1984, 37 minut, ZOBACZ
7. TOMASZ STAŃKO - "SWITZERLAND", z roku 1988, 37 minut, ZOBACZ
8. MARTY ROBBINS - "CHRISTMAS WITH MARTY ROBBINS", z roku 1967, 29 minut, ZOBACZ
9. DALIDA - "LOISSEZ-MOI DANSER" / CD17, z lat 1978-80, 68 minut.
Kazimierz Wlekły
2008-12-26 16:18:25
JAK ODBIERAĆ w internecie
Kazimierz Wlekły
2008-12-29 21:53:44
Audycja z dnia 2008_12_29.mp3
Kazimierz Wlekły
2009-01-05 21:42:08
Audycja z dnia 2009_01_05.mp3
Kazimierz Wlekły
2009-01-09 16:32:36
Witam ,

Mam od kilku tygodni kłopoty z nadawaniem w internecie, bo coś się dzieje z moim komputerem. Wszelki próby dotychczasowe nic nie wykazały. Dzisiaj nadaję z mixera; nie widać tytułów. Jeżeli mogę prosić o włączenie odbiru i monitorowanie, to bardzo bym prosił. Objawy są takie, że czasem pojawiają się bardzo silne zniekształcenia. Ja mam nasłuch cały czas. Jeśli zauważycie Państwo coś takiego, proszę napisać maila lub PW.
Dziękuję!

Pozdrawiam,
Kazimierz Wlekły

Jak odbierać
Kazimierz Wlekły
2009-01-12 21:45:26
Audycja z dnia 2009_01_12.mp3
Ewa
2009-01-13 10:51:18
Kazimierzu, przyznam, że po raz pierwszy usłyszałam wczoraj "Elegię śnieżną" w wykonaniu Sławy Przybylskiej (z 1972r.). Nie wiedziałam, że ktoś przed Niemenem śpiewał ten tekst.

Przy okazji dowiedziałam się, że piosenka Rity Hovink "Look At The Mountains" nie pochodzi wcale z jej pierwszego singla (jak podaje w "Dyskografii" T. Skliński), tylko bodajże z szóstego.
Kazimierz Wlekły
2009-01-16 03:37:19
W przeddzień rocznicy śmierci Czesława Niemena proponuję Jego nagrania już od godziny 10.

Jak słuchać
Kazimierz Wlekły
2009-01-16 18:45:32
Od 18.45 nie ma żadnego słuchacza. Rozumiem, że muzyka Niemena w tej formie nikogo z forum nie interesuje. Wyłączam nadawanie.
Markovitz
2009-01-16 19:14:15
Kazimierz WlekłyOd 18.45 nie ma żadnego słuchacza. Rozumiem, że muzyka Niemena w tej formie nikogo z forum nie interesuje. Wyłączam nadawanie.

I SŁUSZNIE.

Chyba wszyscy z nas mają oryginalne płyty - czasem nawet kilka wydań... 8)

:N: i Jego MUZYKA.. należy do Pani M.


Dobrym fanom pozostają : Ptaszki i jagódki :?
Kazimierz Wlekły
2009-01-19 21:43:08
Audycja z dnia 2009_01_19.mp3
Kazimierz Wlekły
2009-01-27 09:39:46
Audycja z dnia 2009_01_26.mp3
Kazimierz Wlekły
2009-01-27 16:12:43
Dzisiaj, we wtorek 27. stycznia br. o godz. 20 moja pierwsza nowa audycja w Rock Legends Radio "Z mojej płytoteki".
Kazimierz Wlekły
2009-01-28 08:40:33
Monitorowałem odbiór audycji i 22 razy mi przerywało po kilka lub kilkanaście sekund. Nie wiem, jak było u innych słuchaczy. Podejrzewam, że też słabo. Dlatego podaję link zmojejplytoteki27.01.2009.mp3. Za tydzień The Artwoods z singli!
Kazimierz Wlekły
2009-02-02 16:35:07
W dzisiejsze audycji mały fragment z plyty, którą słuchał Niemen.
Jak słuchać od godz.20.
Kazimierz Wlekły
2009-02-02 21:39:40
Audycja z dnia 2009_02_02.mp3
Kazimierz Wlekły
2009-02-05 15:32:48
zmojejplytoteki 03.02.2009.mp3
Kazimierz Wlekły
2009-02-10 08:43:42
Audycja z dnia 2009_02_09.mp3
Kazimierz Wlekły
2009-02-11 16:24:41
zmojejplytoteki 10.02.2009.mp3
Kazimierz Wlekły
2009-02-16 21:57:26
Audycja z dnia 2009_02_16.mp3
Kazimierz Wlekły
2009-02-17 21:25:10
zmojejplytoteki 17.02.2009 .mp3
Ewa
2009-02-19 20:51:32
Kazimierz WlekłyAudycja z dnia 2009_02_16.mp3

Całą tę audycję Kazimierz poświęcił Niemenowi. :D

Dodatkowo w audycji "Z mojej płytoteki" zaprezentował dwie płyty :N: -a.
Domin189
2009-02-19 21:35:43
Kazimierzu! Bardzo ciekawa audycja! Jedna z niewielu w tym roku, w których mogłem usłyszeć coś, czego do tej pory nie znałem :)

...szkoda jedynie, że skupiłeś się tylko na latach '60 - miałeś sporo słuchaczy, mogłeś zaproponować im choćby wstążkę błękitną lub piękne Marionetki - jako wstęp do szalonych muzycznych podróży Twarzą do Słońca ;)

Dziękuję Tobie!
Kazimierz Wlekły
2009-02-23 21:46:33
Audycja z dnia 2009_02_23.mp3
Domin189
2009-02-24 19:23:09
Ogromne dzięki :)
Kazimierz Wlekły
2009-03-03 20:34:56
zmojejplytoteki 03_03.2009.mp3
Ewa
2009-03-04 12:42:28
Kazimierz Wlekłyzmojejplytoteki 03_03.2009.mp3

Właśnie skończyłam słuchać. Same rarytasy zaserwował we wczorajszej audycji Kazimierz. Była Grupa Niemen z JJ'72, była też "Kattorna" w wykonaniu kwartetu Komedy z JJ'65 oraz utwór "One Houndred Years" z płyty Stanisława Soyki.
Dzięki, Kazimierzu. :D
Markovitz
2009-03-04 17:58:19
Koniecznie trzeba posłuchać i sprawdzić, czy zgadza się to, co kiedyś napisałem tutaj...

Dziś Kaziuki - przesyłam serdeczności 8)
Kazimierz Wlekły
2009-03-05 08:29:49
Dzięki za Kaziuki! Ale uplynął mi cały dzień na wymianie i testowaniu nowej karty muzycznej.
Piotr Starzyński
2009-03-05 17:31:47
Kaziu(ku) :wink: :) drogi.
Wszystkiego NAJ! (acz spóźnione :oops: )
Po-zdrowie-nia :) :) :) :)
Kazimierz Wlekły
2009-03-06 08:37:03
Dziękuję! Dziękuję bardzo!
Kazimierz Wlekły
2009-03-10 16:13:59
Audycja z dnia 2009_03_09.mp3
Kazimierz Wlekły
2009-03-11 14:59:10
z mojej plytoteki 10.03.2009.mp3
Ewa
2009-03-16 16:02:00
Kazimierz Wlekłyz mojej plytoteki 10.03.2009.mp3

Naprawdę warto posłuchać tej audycji, bo oprócz Niemena z JJ'75, Kazimierz zaserwował dwie bardzo ciekawe wersje "Kattorny", Urbaniaka i Yaniny.
wladek
2009-03-16 18:15:59
Płyta WE'LL REMEMBER KOMEDA
6 utworów Komedy w różnych aranżacjach.
Wśród muzyków nieodżałowany Zbigniew Seifert - violin, alt sax.
Kazimierz Wlekły
2009-03-16 21:34:28
Audycja z dnia 2009_03_16.mp3
Kazimierz Wlekły
2009-03-18 15:38:08
z moje jplytoteki 17.03.2009.mp3
Kazimierz Wlekły
2009-03-23 21:32:01
Audycja z dnia 2009-03-23.mp3
wladek
2009-03-23 22:25:27
dodatkowo zapowiedź Andrzeja Jaroszewskiego i próba mikrofonowa :N: Zgadzam się z Kazimierzem, że szkoda że tego zabrkło na płycie dot. JJ 75
Kazimierz Wlekły
2009-03-24 20:26:34
z mojej plytoteki 24.03.2009.mp3
Kazimierz Wlekły
2009-03-30 20:27:34
Audycja z dnia 2009_03_30.mp3
Kazimierz Wlekły
2009-03-31 20:08:23
zmojejplytoteki 31.03.2009.mp3
Kazimierz Wlekły
2009-04-06 20:45:19
Audycja z dnia 2009-04-06.mp3
Kazimierz Wlekły
2009-04-09 17:43:31
Z mojej płytoteki 07.04.2009.mp3
Kazimierz Wlekły
2009-04-13 20:18:59
Audycja z dnia 2009-04-13.mp3
ratajczak bogdan
2009-04-19 17:15:14
ROK KOMEDY
W nawiązaniu do obchodzonej w 2009 roku, 40-tej rocznicy śmierci Krzysztofa Komedy, Kazimierz Wlekły w swych cotygodniowych audycjach prezentuje nagrania (w oryginale i różnych wersjach coverowych) utworów, jakie są efektem wyobraźni muzycznej Komedy.
Była już nadawana seria różnorakich interpretacji piosenki "Nim wstanie dzień" z filmu "Prawo i pięść", było niedokończone (jak mniemam) przypomnienie tematu, po który sięgnął również Niemen (JJ'72) - "Kattorna".
O tych i innych nagraniach Komedy i o nim samym, a także o przygotowywanej nowej płycie zespołu Komeda Project (też w swym repertuarze mają wspomniany wyżej temat - patrz CD "Crazy Girl" z 2007 roku) będzie mowa (między innymi) w jutrzejszej audycji Kazimierza "100 minut wspomnień".
W Kazimierza i swoim imieniu zapraszam do słuchania tej audycji.

(*)
Kazimierz Wlekły
2009-04-20 20:35:58
Audycja z dnia 2009-04-20.mp3
Kazimierz Wlekły
2009-04-21 20:26:42
Z mojej płytoteki 21.04.2009.mp3
Kazimierz Wlekły
2009-04-27 20:25:12
Audycja z dnia 2009-04-27.mp3
Kazimierz Wlekły
2009-04-28 20:40:20
Z mojej płytoteki 28.04.2009.mp3
Kazimierz Wlekły
2009-05-04 20:37:54
Wczoraj wysłany link otwierał uszkodzony plik. Teraz podaję poprawny:
Audycja z dnia 2009-05-04.mp3
Kazimierz Wlekły
2009-05-11 20:49:22
Audycja z dnia 2009-05-11.mp3
Kazimierz Wlekły
2009-05-19 01:32:50
Audycja z dnia 2009-05-18.mp3
Kazimierz Wlekły
2009-05-19 20:44:40
Z mojej płytoteki 19.05.2009.mp3

1. SBB *LIVE IN KOLN 1979* /CD1 : 44'37
#1.Runnin' Around The Autumn Town 4'03
#2.Morning Lights 10'50

#3.Tower Of Humanity 6'21
#4.Demons 'n' Dreams 13'51

#5.Freedom Down Till Dusk 9'30

2. BOB DYLAN *TOGETHER THROUGH LIFE* : 45'30
#1.Beyond Here Lies Nothin' 3'49
#2.Life Is Hard 3'38
#3.My Wife's Home Town 4'14

#4.If You Ever Go To Houston 5'48
#5.Forgetful Heart 3'41
#6.Jolene 3'50

#7.This Dream Of You 5'53
#8.Shake Shake Mama 3'36

#9.I Feel A Change Comin' On 5'25
#10.It's All Good 5'27

3. VANGELIS *THE CITY* : 43'10
#1.Dawn 4'15
#2.Morning Papers 3'55
#3.Nerve Center 5'30
ratajczak bogdan
2009-05-19 21:54:34
Kazimierzu,
"zalew" Twojej muzyki jest imponujący, ale takich dźwięków zawsze chętnie słucham. :)

(*)
Kazimierz Wlekły
2009-05-28 19:38:13
Audycja z dnia 2009-05-25.mp3
Kazimierz Wlekły
2009-05-28 19:47:34
Z mojej płytoteki 26.05.2009.mp3
Kazimierz Wlekły
2009-06-11 09:32:12
Z mojej płytoteki 09.06.2009.mp3

"Z mojej płytoteki"
Autor : Kazimierz Wlekły
09.06.2009 Audycja nr 19

1. CYTRUS *KURZA TWARZ* : 64'45
#1.Rock'80 3'46
#2.Tęsknica nocna 4'54
#3.Bonzo 3'50

#4.Mayones to jest to 3'40
#5.Trzecia łza od słońca 6'00
#6.Afera 5'28

#7.Kurza twarz 4'13
#8.Baśń o księżycowej karecie 3'53
#9.Jeźdźcy smoków 4'20

#10.Słoneczna loteria (ćma) 3'13
#11.Kobra 3'30
#12.Bycza krew 4'08

#13.Aby dalej, hej 5'17
#14.Aleja gwiazd 4'00
#15.Cytrusland 4'31

Rozmowa z Marianem NARKOWICZEM.

2. KORBA *BIAŁY ROWER* : 71'02
#1.To palma 3'20
#2.A statek płynie 4'16
#3.Powiedz mi czego chcę 3'30

#4.Reportaż 3'00
#5.Trzeba grać i śpiewać 4'05
#6.Biały rower 4'15

#7.Szukałem siebie 3'40
#8.Brak motywacji 4'00
#9.Pamiętam Amsterdam 5'10
Ewa
2009-06-11 10:05:54
Wiele osób nie pamięta zespołu Cytrus, albo w ogóle o nich nie słyszeli. Na szczęście, dzięki staraniom Marcina Jacobsona, ukazały się niedawno na dwóch płytach ich nagrania radiowe, nigdy wcześniej nie opublikowane. Mnie najbardziej przypadły do gustu ich utwory instrumentalne, wcale nie ustępujące kompozycjom Krzaka. Grający m.in. na skrzypcach i flecie Marian Narkowicz jest kompozytorem bądź współkompozytorem większości nagrań Cytrusa. Warto przypomnieć że kiedyś współpracował z Helmutem Nadolskim i Andrzejem Przybielskim.
Za tydzień Kazimierz obiecał puścić drugą płytę Cytrusa pt. "Tęsknica". :D
Kazimierz Wlekły
2009-06-11 10:25:19
Rozmowa z Marianem Narkowiczem, 09.06.2009.mp3
Kazimierz Wlekły
2009-06-11 15:15:56
Rozmowa z Bogdanem Ratajczakiem 2009-04-20.mp3
Kazimierz Wlekły
2009-06-15 21:01:52
Audycja z dnia 2009-06-15.mp3
Kazimierz Wlekły
2009-06-16 21:01:24
Z mojej płytoteki 16.06.2009.mp3

"Z mojej płytoteki"
Autor : Kazimierz Wlekły
16.06.2009 Audycja nr 20

1. KORBA *BIAŁY ROWER* :
#10.Składam broń 4'00
#11.Fajne chłopaki 3'27
#12.Proś do tanga 3'30

#13.Jaja 3'48
#14.Będziesz królem 3'56
#15.Nie mam złudzeń 4'25

#16.Kto wie po co żyję 4'22
#17.Małpa na urodziny 3'25
#18.Na co ty jeszcze czekasz 4'20

2. CYTRUS *TĘSKNICA* :
#1.Zegnaj świecie 3'03
#2.Patryk (narodziny Patryka) 3'41
#3.Terroryści 3'39

Rozmowa z Marianem Narkowiczem

#4.Dokąd 4'02
#5.Skrzydła snu 6'13
#6.W cieniu życia 4'04

#7.Automat strzelający łzami 4'31
#8.Kangur czy Casanova 2'39
#9.Raj utracony 5'14
ratajczak bogdan
2009-06-17 12:07:33
Kazimierzu, coraz ciekawsze te rozmowy i wnoszą sporo nowego do posiadanej i znanej powszechnie widzy.
Kibicuję i zachęcam do kontynuacji.

(*)
Kazimierz Wlekły
2009-06-17 19:09:55
Rozmowa z Marianem Narkowiczem, 16.06.2009.mp3
Kazimierz Wlekły
2009-06-22 20:54:17
Audycja z dnia 2009-06-22.mp3
Kazimierz Wlekły
2009-06-24 16:12:57
Z mojej płytoteki 23.06.2009.mp3
ratajczak bogdan
2009-07-08 17:09:00
Kazimierzu - przerwa w audycjach jest odczuwalna.
Czyżby jakaś awaria sprzętu, czy tylko zasłużony urlop?
Jeżeki to drugie, życzę miłego odpoczynku i naładowania akumulatorów na cały rok. :)
Czekamy z utęsknieniem na kolejne Twoje audycje!

(*)
ratajczak bogdan
2009-07-18 11:43:29
Jak donoszą źeódła dobrze poinformowane, wakacje Kazimierza Wlekłego dobiegły końca i już w poniedziałek, będzie można cieszyć się kolejną porcją starych, dobrych przebojów. :)

(*)
ratajczak bogdan
2009-07-18 11:44:59
Jak donoszą źródła dobrze poinformowane, wakacje Kazimierza Wlekłego szczęśliwie dobiegły końca i już w poniedziałek, będzie można cieszyć się kolejną porcją starych, dobrych przebojów. :)

(*)
Kazimierz Wlekły
2009-07-20 16:05:33
Witam po urlopie w poniedziałek 20. lipca 2009 w audycji "100 minut muzycznych wspomnień" na http://www.radiomm.pl
Od jutrzejszego wtorku w audycji "Z mojej płytoteki" zamierzam grać wszystkie CD zespołu Laboratorium. Początek nadawania płyt Laboratorium około 20.45 w kolejne wtorki, także na falach http://www.radiomm.pl
Nie będzie możliwości późniejszego odsłuchania tych audycji, dlatego proszę sie włączyć on-line. Dobrego odbioru życzę!
ratajczak bogdan
2009-07-20 16:17:37
Kazimierz Wlekły
Nie będzie możliwości późniejszego odsłuchania tych audycji, dlatego proszę sie włączyć on-line. Dobrego odbioru życzę!


Kazimierzu, czy dotyczy to obu Twoich audycji, czy jedynie dyskografii Laboratorium nadawanej w ramach audycji "Z mojej płytoteki"?

(*)
Kazimierz Wlekły
2009-07-20 20:37:51
Tylko audycje wtorkowe nie będą możliwe do odsłuchania. Natomiast poniedziałkowe bez zmian.
Kazimierz Wlekły
2009-07-21 11:43:52
Audycja z dnia 20.07.2009
ratajczak bogdan
2009-07-28 14:02:09
Kazimierzu, czekamy na link do wczorajszej audycji.

(*)
Kazimierz Wlekły
2009-07-28 20:47:41
Audycja z dnia 28.07.2009
ratajczak bogdan
2009-07-29 18:23:32
Kazimierzu - wiesz co lubią tygryski!
Quintet Willisa Jacksona i jego "Please Mr. Jackson" to jest to!

Obrazu nie udało się pobrać z zewnętrznego adresu.


:arrow: http://www.emusic.com/album/Willis-Jack ... 04716.html

Z niecierpliwością czekam na zapowiadaną, większą porcję tych cudownych dźwięków Hammonda, połączonych z wyciszonym saksofonem tenorowym Willisa Jacksona.
Będę na nasłuchu!
Dzięki.

Na razie mogę odwdzięczyć się jego pięknymi popisami i grą znakomitych kolegów:
:arrow: http://www.youtube.com/watch?v=5E6d0HUtIFk

:arrow: Willis Jackson - Nuther'n Like Tuther'n

(*)
Kazimierz Wlekły
2009-07-30 13:46:03
Dzisiaj, w czwartek 30. lipca 2009 o godz. 20 w radiu MegaMuzik proponuję muzykę ze świetnej płyty:
Psychedelic. Music Of Jimi Hendrix - JAREK ŚMIETANA, WOJTEK KAROLAK, PAWEŁ MĄCIWODA, KRZYSZTOF DZIEDZIC

1. Fire (4:57)
2. Voodoo Child (5:28)
3. Rainy Day, Dream Away (7:02)
4. Manic Depression (6:52)
5. Third Stone From The Sun (6:59)
6. Purple Haze (5:02)
7. Little Wing (5:15)
8. Up From The Skies (5:27)
9. Crosstown Traffic (5:51)
10. The Wind Cries Mary (5:09)
11. Red House (5:40)

Jarek Śmietana (guitars, vocals, Dobro Guitar, Steal Guitar, arrangements)
Wojciech Karolak (Hammond B-3 organ, keyboards, voice)
Paweł Mąciwoda (bass)
Krzysztof Dziedzic (drums)

Special Guests:
Nigel Kennedy – violin (1, 7, 9)
Maciej Sikala – tenor sax (3, 4, 8)

Suporting Musician:
Hanka Wojciak – background vocal (1, 8, 9)
Marta Ignatowicz – flute, alto flute (5)
Łukasz Wiśniewski – harmonica (2, 11)
Antoni Krupa - harmonica (11)
D.J. Przeplach – scretch (5, 6)

All music written by James Marshall Hendrix
Music Of Jimi Hendrix.jpg Music Of Jimi Hendrix.jpg
ratajczak bogdan
2009-07-30 14:29:59
No pięknie - a nie bardzo wiedziałem, na co się zdecydować dzisiejszego wieczoru.
Jimi Hendrix w takiej wersji - znam, ale chętnie posłucham kolejny raz.
I tak trzymaj Kazimierzu! :)

(*)
ratajczak bogdan
2009-07-31 15:07:26
Kazimierzu, mam pytanie, co powodowało, że cała audycja była tak mocno buforowana.
Sądzę, że warto by ją zamieścić jako link, aby było można odsłuchać bez tych przerw.
Zwłaszcza zależałoby mi na posłuchaniu nagrań z Jazz Jamboree - Juliana Cannonballa Adderleya.
Jest na to jakaś szansa?

(*)
Kazimierz Wlekły
2009-08-03 20:08:54
Audycja z dnia 03.08.2009
Kazimierz Wlekły
2009-08-04 14:45:03
ratajczak bogdanKazimierzu, mam pytanie, co powodowało, że cała audycja była tak mocno buforowana.
Sądzę, że warto by ją zamieścić jako link, aby było można odsłuchać bez tych przerw.
Zwłaszcza zależałoby mi na posłuchaniu nagrań z Jazz Jamboree - Juliana Cannonballa Adderleya.
Jest na to jakaś szansa?

(*)


Ponieważ audycja z czwartku została zniekształcona podczas emisji na skutek awarii mego komputera, zamiszczam link z muzyką J.C.Adderleya:
The Cannonball Adderley Quintet - JJ'72
Kazimierz Wlekły
2009-08-07 06:25:02
Audycja z dnia 04.08.2009
Kazimierz Wlekły
2009-08-10 20:52:39
Audycja z dnia 10.08.2009
Kazimierz Wlekły
2009-08-13 14:46:36
We wtorek 11. sierpnia były liczne awarie zasilania i stąd audycja "Z mojej płytoteki" została uszkodzona. Zainteresowanym mogę podać link (na PW lub na maila) do obszernych fragmentów audycji, która zawierała muzykę Józefa Skrzeka East Wind z płyty "Koncert żywiołów".
Kazimierz Wlekły
2009-08-17 20:47:19
Audycja z dnia 17.08.2009
Kazimierz Wlekły
2009-08-18 15:13:05
ratajczak bogdanKazimierzu - wiesz co lubią tygryski!
Quintet Willisa Jacksona i jego "Please Mr. Jackson" to jest to!

Obrazu nie udało się pobrać z zewnętrznego adresu.


:arrow: http://www.emusic.com/album/Willis-Jack ... 04716.html

Z niecierpliwością czekam na zapowiadaną, większą porcję tych cudownych dźwięków Hammonda, połączonych z wyciszonym saksofonem tenorowym Willisa Jacksona.
Będę na nasłuchu!
Dzięki.

Na razie mogę odwdzięczyć się jego pięknymi popisami i grą znakomitych kolegów:
:arrow: http://www.youtube.com/watch?v=5E6d0HUtIFk

:arrow: Willis Jackson - Nuther'n Like Tuther'n

(*)

Dzisiaj podczas drugiej części audycji "Z mojej płytoteki" zagram muzykę z płyty WILLIS JACKSON QUINTET - "PLEASE MR. JACKSON". A w pierwszej części: LABORATORIUM "MODERN PENTATHLON". Dobrego odbioru życzę!
Kazimierz Wlekły
2009-08-24 21:00:36
Audycja z dnia 24.08.2009
Kazimierz Wlekły
2009-08-25 15:15:44
Dzisiaj we wtorek 25. sierpnia w radiomm.pl od godziny 20 proponuję dwie płyty: LABORATORIUM -"Aquarium Live" z 1977 oraz HAMMERS OF MISFORTUNE - "Church Of Broken Glass" z 2008. Zespół ten z San Francisco jest uważany za najlepszą grupę grającą progresywny metal w historii. Tutaj słychać, i to często, organy Hammonda! Rewelacja!
ratajczak bogdan
2009-09-13 11:02:31
W najbliższy wtorek Kazimierz w swej audycji zaprezentuje bardzo intrygującą wersję utworu "Astigmatic" Krzysztofa Komedy w wykonaniu zespołu Komeda Project, pochodzącą z ich najnowszej płyty "REQUIEM".
Rzadka to okazja, aby wysłuchać świetnego jazzu w wykonaniu doskonałych muzyków z NY, pośród których jest saksofonista, który grał z Czesławem Niemenem - Krzysztof Medyna.
:)

(**)
Kazimierz Wlekły
2009-09-22 02:13:20
Audycja z dnia 21.09.2009
Kazimierz Wlekły
2009-09-23 20:00:37
Z mojej płytoteki 15.09.2009
Kazimierz Wlekły
2009-09-30 19:49:48
Audycja z dnia 28.09.2009
Kazimierz Wlekły
2009-10-05 15:28:58
W kolejnych poniedziałkowych audycjach przedstawię (20 różnych wersji) w różnych wykonaniach piosenkę "Malaguena". którą wykonywał Juliusz Czesław Wydrzycki w początkowym okresie swej kariery.
Kazimierz Wlekły
2009-10-05 20:46:56
Audycja z dnia 05.10.2009
Kazimierz Wlekły
2009-10-06 20:34:34
Z mojej płytoteki 06.10.2009: Komeda Project "Requiem"
ratajczak bogdan
2009-10-07 09:54:39
Dziękuję i biję brawo Kazimierzu!
Audycja była "palce lizać" i muszę dodać, że było to ABSOLUTNIE pierwsza radiowa prezentacja całej płyty "Requiem" kwintetu Komeda Project w Polsce!!!
Otóż Radio Wrocław zapowiadające przedstawienie zespołu i fragmentów płyty "Requiem", miało nieprzewidziany "poślizg" programowy i rekomendowany wcześniej materiał muzyczny zostanie nadany w późniejszym terminie.
Postaram się o tym informować na bieżąco.

(**)
Kazimierz Wlekły
2009-10-12 21:00:26
Audycja z dnia 12.10.2009
Kazimierz Wlekły
2009-10-13 20:42:33
Z mojej płytoteki 13.10.2009

"Z mojej płytoteki"
Autor : Kazimierz Wlekły
13.10.2009 Audycja nr 30

1. THIN LIZZY *LIVE AND DANGEROUS* :
#7.Still In Love With You 7'40

2. PALADIN : 37'34
#1.Bad Times 6'50
#2.Carry Me Home 3'26
#3.Dance Of The Cobra 7'40

#4.Third World 3'55
#5.Fill Up Your Heart 5'43
#6.Flying High 5'04
#7.The Fakir 4'48

3. CLINIC *NOW WE'RE EVEN* : 36'00
#1.Tell Me What You See 4'06
#2.My Love Is East 4'25
#3.Gypsy 4'59
#4.Know My Mind 4'45

#5.Prelude 1'45
#6.Here I Stand 5'00
#7.Country Waves 3'01
#8.Now We're Even 7'32

4. MEIKO KAJI *ZENKYOKUSYU* : 27'00
#13.Meinichi 3'24
#14.Umihozuki 3'02
#15.Hune Ni Yurarete 2'57
#16.Wakarebanashi Nanka 2'29

#17.Ame No Yoru No Anata Wa 2'39
#18.Minami Kaze 3'13
#19.Banka 3'57
#20.Meiko No Yume Yoru Hiraku 3'53
Kazimierz Wlekły
2009-10-19 20:36:22
Audycja z dnia 19.10.2009
Kazimierz Wlekły
2009-10-24 11:01:44
Z mojej płytoteki 20.10.2009

"Z mojej płytoteki"
Autor : Kazimierz Wlekły
20.10.2009 Audycja nr 31

1. JESSE COOK *THE RUMBA FOUNDATION* : 43'06
#1.Bogota By Bus 3'05
#2.Santa Marta 3'48
#3.Tuesday's Child 3'58

#4.Manolo's Lament 3'29
#5.Improv 1 0'26
#6.La Rumba D'el Jefe 3'36
#7.Improv 2 0'16
#8.Gaita 4'44

#9.Rain Day 3'27
#10.Bombay Diner 4'18
#11.Afternoon At Satie's 3'16

#12.Cecilia 3'46
#13.Homebound 4'42

2. BILLY BACON & THE FORBIDDEN PIGS *PIG LATIN* :
#1.Mendocino / Dynamite Woman 4'25
#6.Wasted Days And Wasted Nights 6'03
#15.Wooly Bully 2'21

3. RODRIGO Y GABRIELA *11:11* : 45'47
#1.Hanuman 3'42
#2.Buster Voodoo 4'23
#3.Triveni 3'54
#4.Logos 2'50
#5.Santo Domingo 4'02

#6.Master Maqui 5'05
#7.Savitri 3'46
#8.Hora Zero 5'24
#9.Chac Mool 1'50
#10.Atman 5'50
#11.11:11 4'48

4. SIMON & GARFUNKEL *OLD FRIENDS* / CD3 :
#13.Cecilia 2'55
#16.The Only Living Boy In New York 3'58
Kazimierz Wlekły
2009-10-26 21:34:48
Audycja z dnia 26.10.2009
Kazimierz Wlekły
2009-11-02 21:42:07
Audycja z dnia 02.11.2009
Kazimierz Wlekły
2009-11-09 21:47:18
Audycja z dnia 09.11.2009
Kazimierz Wlekły
2009-11-19 08:47:18
Audycja z dnia 16.11.2009
Kazimierz Wlekły
2009-11-23 21:51:44
Audycja z dnia 23.11.2009
Kazimierz Wlekły
2009-11-30 21:51:06
Audycja z dnia 30.11.2009
Kazimierz Wlekły
2009-12-07 22:59:17
Audycja z dnia 07.12.2009
Kazimierz Wlekły
2009-12-15 06:52:24
Audycja z dnia 14.12.2009
Kazimierz Wlekły
2009-12-21 21:46:42
Audycja z dnia 21.12.2009
Kazimierz Wlekły
2009-12-28 21:53:43
Audycja z dnia 28.12.2009
Kazimierz Wlekły
2010-01-04 21:32:33
Audycja z dnia 04.01.2010
Kazimierz Wlekły
2010-01-12 07:40:30
Audycja z dnia 11.01.2010
Ewa
2010-01-22 22:02:11
Dziś w swojej piątkowej audycji "Słuchajmy razem" (pt.godz.21-23) z okazji urodzin Michała Urbaniaka Kazimierz zaprezentował dwa utwory z nabytego niedawno maxisingla "Extravaganza" (jak widać dla Kazimierza nie ma rzeczy niemożliwych :wink: ) - "High Horse" i "Pod papugami", oba nagrane w duecie z Niemenem.
Wczoraj na antenie Radia MegaMusic był wywiad z Kazimierzem z okazji jego rocznicy pracy w tym radiu. W czasie tej rozmowy Kazimierz wspomniał także o fanach Niemena i o naszym forum. :D
Przyjmij Kazimierzu i od nas gratulacje z okazji rocznicy. :)
Kazimierz Wlekły
2010-01-24 17:30:36
Dziękuję bardzo! Teraz prowadzę 3 audycje tygodniowo po dwie godziny każdą: w poniedziałki o 20-tej, we wtorki o 20-tej i w piątki o 21-ej. Adres radia: http://www.radiomm.pl
Ewa
2010-02-16 19:29:39
W tej chwili na antenie Radia Megamusic Kazimierz nadaje audycję w całości poświęconą Niemenowi. :)
ratajczak bogdan
2010-02-16 22:43:24
To już tradycja, a także poczucie misji, której Kazimierzowi należy po raz kolejny pogratulować.

(**)
Kazimierz Wlekły
2010-02-17 09:08:23
Z mojej płytoteki 16.02.2010
Kazimierz Wlekły
2010-02-19 17:00:10
TadeuszRITA CHIARELLI - niesamowita ekspresja i eksplozja duszy !


Dzisiaj o godzinie 21 (tutaj: http://www.radiomm.pl) zapraszam do wysłuchania najnowszej CD Rity Chiarelli "Sweet Paradise". 12 nowych kompozycji Rity, 50 minut świetnej muzyki!
Ewa
2010-02-27 14:23:10
Słuchałam nowej płyty Rity Chiarelli i muszę przyznać, że Kazimierz wcale nie przesadził, Rita jest świetna. :)

A w ostatniej poniedziałkowej audycji znów można było usłyszeć Niemena, tym razem w utworze "Co się stało matko z moim snem". :D
Kazimierz Wlekły
2010-03-05 18:01:00
Dzisiaj w piątek Tutaj od godz. 21 podczas audycji "Słuchajmy razem" można będzie usłyszeć nowo znalezioną hiszpańską wersję "The Best Man Cried". Przypomnę wszystkie 6 wersji tej piosenki. Oczywiście najlepszą na świecie wersję Czesława Niemana także!
Kazimierz Wlekły
2010-03-05 22:29:38
Słuchajmy razem 05.03.2010
Kazimierz Wlekły
2010-03-16 16:37:17
Podczas audycji "Z mojej płytoteki" w dniu 16.03.2010 można będzie usłyszeć na żywo bardzo dobrze brzmiącą grupę z Bydgoszczy QUESTION MARK. Polecam podczas tej audycji wspaniałą wersję utworu "Kattorna" Krzysztofa Komedy. Początek audycji o godzinie 20 tutaj: http://www.radiomm.pl
Kazimierz Wlekły
2010-05-20 09:30:00
100 minut... 12-04-2010
Kazimierz Wlekły
2010-05-20 09:32:05
100 minut 17-05-2010
Kazimierz Wlekły
2010-05-28 21:25:59
Słuchajmy razem 28.05.2010
Kazimierz Wlekły
2010-05-31 20:49:29
100 minut 31-05-2010
Kazimierz Wlekły
2010-06-01 21:07:18
Z mojej płytoteki 01-06-2010
Kazimierz Wlekły
2010-06-07 20:46:21
100 minut... 07-06-2010
Kazimierz Wlekły
2010-06-14 20:23:52
100 minut... 14-06-2010
Kazimierz Wlekły
2010-06-21 20:33:50
100 minut... 21-06-2010
Kazimierz Wlekły
2010-06-28 20:28:26
100 minut... 28-06-2010
Tadeusz
2010-07-06 13:12:39
Kazimierz Wlekły
TadeuszRITA CHIARELLI - niesamowita ekspresja i eksplozja duszy !


Dzisiaj o godzinie 21 (tutaj: http://www.radiomm.pl) zapraszam do wysłuchania najnowszej CD Rity Chiarelli "Sweet Paradise". 12 nowych kompozycji Rity, 50 minut świetnej muzyki!


Przed chwilą otrzymałem przesyłkę z Kanady- płytę Rity Chiarelli, Sweet Paradise. Właśnie słucham. Myślę , że posiadaczami tej płyty w Polsce są dwie osoby-Kazimierz Wlekły i ja. :)
Ewa
2010-07-07 20:25:19
Tadeusz
Przed chwilą otrzymałem przesyłkę z Kanady- płytę Rity Chiarelli, Sweet Paradise. Właśnie słucham. Myślę , że posiadaczami tej płyty w Polsce są dwie osoby-Kazimierz Wlekły i ja. :)

W takim razie gratuluję obu szczęśliwym posiadaczom płyty. :)
Tadeusz
2010-07-07 22:27:13
Ewa
Tadeusz
Przed chwilą otrzymałem przesyłkę z Kanady- płytę Rity Chiarelli, Sweet Paradise. Właśnie słucham. Myślę , że posiadaczami tej płyty w Polsce są dwie osoby-Kazimierz Wlekły i ja. :)

W takim razie gratuluję obu szczęśliwym posiadaczom płyty. :)


Kazimierz już tę płytę prezentował. On był pierwszym jej posiadaczem.
Zamieściłem na You Tube dwie piosenki z tej płyty
http://www.youtube.com/watch?v=mRFuOZv3Zo8
http://www.youtube.com/watch?v=LdaTRY-jR_0
Kazimierz Wlekły
2010-07-15 20:51:00
Koncert Question Mark w Radiu PiK 15-07-2010
Tadeusz
2010-07-17 14:41:28
Kolejne dwa klipy z piosenkami Rity Chiarelli

http://www.youtube.com/watch?v=GwxOr1D7IhE
http://www.youtube.com/watch?v=Z-SO-l0HkTM
Kazimierz Wlekły
2010-07-26 21:10:14
100 minut ... 26-07-2010
Kazimierz Wlekły
2010-07-30 07:43:52
Audycja o Kasi Sobczyk 29-07-2010
Kazimierz Wlekły
2010-08-02 20:34:32
100 minut... 02-08-2010
Kazimierz Wlekły
2010-08-03 20:30:40
Z mojej płytoteki 2010-08-03
Ewa
2010-08-04 08:08:45
Naprawdę warto posłuchać koncertu bydgoskiej grupy Question Mark, który wczoraj zaprezentował Kazimierz w audycji "Z mojej płytoteki".
Bardzo mi się podobała ich wersja "Kattorny". :)
Na stronie Radia Pik wyczytałam, że w przeszłości współpracował z nimi Andrzej Przybielski.

Szkoda tylko, że była to ostatnia audycja Kazimierza w Radio Magamusic. :(
Kazimierz Wlekły
2010-08-16 20:53:40
100 minut... 16-08-2010
Kazimierz Wlekły
2010-08-23 20:54:49
100 minut... 23-08-2010
Kazimierz Wlekły
2010-09-03 15:19:13
Drodzy Forumowicze,

Zakończyłem cykl audycji, w których prezentowałem poszczególne wersje piosenki "Malaguena Salerosa"; tych moich wersji zebrało się 39. Można przypomnieć sobie wszystkie 39 wersji piosenki "Malaguena Salerosa", które wykorzystałem w swoich audycjach "100 minut muzycznych wspomnień". Można także pobrać na swój dysk w komputerze i cieszyć się nimi na zawsze! Wystarczy zajrzeć TUTAJ. Następnie już pokaże się link do całego folderu ze wszystkimi wersjami (39) oraz linki do poszczególnych wykonawców.
Jeśli chcecie się podzielić uwagami na temat wersji, które szczególnie preferujecie, proszę wpisać się TU lub napisać do mnie maila: [email protected]
Ja mam kilkanaście swoich typów tej pięknej piosenki!

Życzę miłych wrażeń!
Kazimierz Wlekły
GraCja
2010-09-03 17:08:48
Muszę powiedzieć, że jak dla mnie Twój wkład Kazimierzu jest po prostu nieoceniony. I to w wielu kierunkach. Jakże łatwo nam wszystkim kliknąć na link, a potem dać pobierz... :)
Ale wiedząc ile to jednak zajmuje pomyślunku, czasu i samej chęci, chciałabym Ci tutaj podziękować, za to, że nie zawsze mając możliwość słuchania w danej porze audycji, przynajmniej ja mogę sobie jak mówisz, ściągnąć na kompa i cieszyć się do woli w każdej chwili.
Jak dla mnie jest to możliwość o tyle drogocenna, że kocham dobrą muzykę i niezbyt często mogę sobie gdzie chcę przytulić ucha. Poza tym od niedawna mogę trochę posiedzieć np. tu i pozbierać różne borowiki bez łażenia po lesie. :mrgreen:
Jeszcze raz bardzo dziękuję za Twój wkład i serdecznie Cię pozdrawiam.
Grażyna
Ps. A co mi tam,,, najwyżej będzie rozwód...ale dołożę do tego jeszcze buziaka za tą Malaguenę :lol:
Kazimierz Wlekły
2010-09-03 18:38:29
Dziękuję za miłe słowa. Rzeczywiście, czasem to wymaga trochę pracy, ale czego się nie robi dla muzyki! Rozwodu nie będzie GraCjo! A ja się rewanżuję tym samym!
GraCja
2010-09-03 19:28:03
Edytowany 2 raz(y), ostatnio 2010-09-03 19:28:03 przez GraCja
Kiedyś trafiłam na takie prezentacje różnorodnych wykonań Habanery z opery Carmen, ale brakło mi tam nagrania naszej fantastycznej śpiewaczki Małgorzaty Walewskiej :shock: .
Historia Carmen całkiem podobna, jak w "Malaguena Salerosa"
Tadeusz
2010-09-06 12:46:45
"Malaguena Salerosa"- Mężczyzna opowiada o miłości do pięknej Hiszpanki z Malagi (hiszp. Malagueña). Kapryśna kobieta zwodzi go spojrzeniem, dając nikłą nadzieję na odwzajemnienie uczucia. Cierpiący mężczyzna z trudem rozumie jej odrzucenie z powodu swojego ubóstwa, a to, co może jej ofiarować- serce- okazuje się dla niej darem zbyt ubogim ...

PS. Malaga - przepiękne miasto
Kazimierz Wlekły
2010-09-25 11:29:49
Dodałem 40-tą wersję piosenki "Malaguena"
Kazimierz Wlekły
2010-12-08 21:19:10
Audycja z dnia 25.11.2010
Kazimierz Wlekły
2010-12-08 21:20:44
Audycja z dnia 29.11.2010
Kazimierz Wlekły
2010-12-08 21:22:07
Audycja z dnia 06.12.2010
Kazimierz Wlekły
2010-12-13 12:59:54
Chcę poinformować Szanownych Forumowiczów, iż we wtorki, środy, czwartki i piątki od godziny 10.00 TUTAJ będę przedstawiał całe płyty z muzyką "trudniejszą".
We wtorek 14.12.2010: NIEMEN-"Koncert live in Szczecin 23.11.1984".
W środę 15.12.2010: MILES DAVIS-"In A Silent Way".
W czwartek 16.12.2010; WEATHER REPORT-"I Sing The Body Electric".
W piątek 17.12.2010: SIMPLE ACOUSTIC TRIO-"Lullaby For Rosemary".

Może kogoś zainteresuje taka muzyka...? Zobaczymy... A chciałbym aby była grupa słuchaczy ambitniejszej muzyki przy komputerze. Tutaj będą całe płyty, a nie żaden jazzowy mix...
Kazimierz Wlekły
2010-12-13 22:21:38
Audycja z dnia 13.12.2010
Kazimierz Wlekły
2010-12-20 21:49:39
Audycja z dnia 20.12.2010
Kazimierz Wlekły
2010-12-27 21:29:48
Audycja z dnia 27.12.2010
Kazimierz Wlekły
2011-01-03 22:22:39
Audycja z dnia 03.01.2011
Kazimierz Wlekły
2011-01-12 12:33:09
Pragnę zaprosić na dzisiejszą (środa 12.01.2011) audycję od 20.00 do http://radio.liryczni.pl gdzie zagram całą CD "Laboratory" zespołu Question Mark oraz przeprowadzę rozmowę z Bogusławem Raatzem o nagraniu płyty, a także o Andrzeju Przybielskim i Robercie Bielaku. Jeśli uznacie Państwo, że możecie tą wiadomość przekazać innym zainteresowanym osobom, proszę to uczynić.
Adres URL do Winampa lub innego playera: http://94.23.22.121:8092

Serdecznie zapraszam,
Kazimierz Wlekły
Kazimierz Wlekły
2011-01-19 21:45:13
Audycja z dnia 19.01.2011
Ewa
2011-02-16 14:11:01
Dziś w swojej środowej audycji "Duża czarna...a czasem mała..." w Radio Liryczni o godz. 19.00 Kazimierz zaprezentuje winylowy Czerwony Album :N: .
Kazimierz Wlekły
2011-06-24 20:50:42
Audycja z dnia 24.06.2011
Tadeusz
2011-06-24 21:13:03
Kazimierz Wlekły napisał:
Audycja z dnia 24.06.2011


W audycji tej Kazimierz Wlekły prezentuje płytę "We mgle pamięci"

-DEMO: http://www.youtube.com/watch?v=4pDI3UrFgNY
-Jedna z możliwości zakupu płyty: http://allegro.pl/show_item.php?item=1684948192
Kazimierz Wlekły
2011-08-30 04:02:33
Audycja z dnia 29.08.2011
Kazimierz Wlekły
2011-10-04 13:44:04
Zapraszam na moje środowe audycje tutaj: http://www.radiojazz.fm w godzinach 17-18, w których będę w najbliższych tygodniach grał płyty z udziałem Andrzeja Przybielskiego. Powtórki w niedziele od 18 do 19.
Kazimierz Wlekły
2011-12-02 13:19:20
Audycja z dnia 21.11.2011
Kazimierz Wlekły
2011-12-02 21:45:28
Duża czarna 02.12.2011
Program:
1.HERB ALPERT "WHAT NOW MY LOVE", A&M 4114 (1966).
2.KATE BUSH "50 WORDS FOR SNOW", FISH PEOPLE FPLP 007 (2011).
Kazimierz Wlekły
2011-12-03 13:36:47
Podczas dzisiejszej (03.12.2011) audycji "Koncerty live" usłyszymy kilka nagrań Czesława Niemena z ostatnio wydanego zestawu 2 CD "Pamiętam ten dzień". Zapraszam od godziny 20:00 do Radia MegaMuzik:http://www.radiomm.pl/
Kazimierz Wlekły
2011-12-05 21:46:10
100 minut 05.12.2011
Kazimierz Wlekły
2012-02-08 04:34:13
100 minut 06.02.2012

"100 minut muzycznych wspomnień"
Autor : Kazimierz Wlekły
06.02.2012 Audycja nr 664

1. NIEBIESKO-CZARNI *ALARM* :
#13.Taka była moja dziewczyna 2'42
2. THE SHADOWS *20 GOLDEN GREATS* :
#16.Stingray 2'28
3. THE ROUTERS *LET'S GO! WITH* :
#7.Sting Ray 1'53
4. OLYMPUS :
#1.Grająca Szafa 0'27
5. CLIFF RICHARD *WHEN IN SPAIN* :
#11.Cancion de Orfeo (Carnival) 3'53
6. WINYL 12",BERGENDY *BULI*, PEPITA SLPM 37106 :
A5.Buona Sera, Signorina
7. SANDIE SHAW *CHANTE EN FRANCAIS* :
#3.Girl Don't Come 2'11
8. SANDIE SHAW *CANTA IN ITALIANO* :
#2.Girl Don't Come 2'13
9. SANDIE SHAW *CANTA EN ESPANOL* :
#1.Girl Don't Come 2'11
10. BAD MANNERS *SPECIAL BREW* :
#8.Buona Sera 2'53
4. OLYMPUS :
#2.GRZEGORZ WILK: Melancholia 1'54
11. CARMEN MORENO *ŚPIEWAJĄC JAZZ* :
#12.Melancholy Rhapsody 4'00
12. TAMARA RAVEN *A FEW OF MY FAVORITE* :
#4.Moon River 4'51
#7.Sunny 4'33
#9.This Portrait 5'23
13. CILLA BLACK :
#2.You're My World 2.57
14. HELEN REDDY *ORIGINAL HITS* :
#2.You're My World 2.43
15. *NAJPIĘKNIEJSZE PIOSENKI ROMANTYCZNE* / CD1 :
#16.JANE McDONALD: You're My World 3'03
16. THE LITTLE WILLIES *FOR THE GOOD TIMES* :
#2.Remember Me 3'59
17. ELENI *COŚ Z ODYSA* :
#15.WIESŁAW OCHMAN: Bez Ciebie świat 3'53
4. OLYMPUS :
#3.ZDZISŁAWA SOŚNICKA: Jesteś moim światem 2'57
18. *EARLY GIRLS* VOLUME 1 :
#3.SHIRLEY ELLIS: The Name Game 2'59

**VERTE**



19. NATALIE COLE *ASK A WOMAN WHO KNOWS* :
#13.My Baby Just Cares For Me 4'27
20. *GOOD ROCKIN' TONIGHT - THE LEGACY OF SUN RECORDS* :
#1.PAUL McCARTNEY: That's All Right 3'13
#4.JOHNNY HALLYDAY: Blue Suede Shoes 2'08
#7.VAN MORRISON & CARL PERKINS: Sittin' On Top Of The World 3'18
#10.ERIC CLAPTON & THE IMPRESSIONS: Just Walkin' In The Rain 3'25
21. TEREZA KESOVIJA *JA SAM PJESMA* :
#11.Songs Of The Wind 2'55
22. VIOLETTA VILLAS *40 PIOSENEK* / CD 1 :
#16.Nie zdążyłam 2'51
23. LILI MARLEEN / CD6 :
#3.Santa Berger: Lili Marleen 3'09
Kazimierz Wlekły
2012-02-10 15:05:41
Audycja "Duża czarna… a czasem mała"
Autor : Kazimierz Wlekły
10.02.2012 godz. 20:00 do 22:00 Audycja nr 40

Zagram muzykę z następujących płyt:
1. WINYL 12"LP, KURYLEWICZ, WARSKA, NIEMEN *MUZYKA TEATRALNA
I TELEWIZYJNA*, MUZA XL 0831 :
2. WINYL 12"LP, TEREZA KESOVIJA *TEREZA* JUGOTON LPYV-S-820 :
3. WINYL 12"LP, HALINA KUNICKA *ACH PANIE, PANOWIE* PRONIT XL 0792:
4. WINYL 7"EP, MACIEJ KOSSOWSKI MUZA N 0579 :
5. WINYL 12"LP, EWA BEM *I CO Z TEGO MASZ?* WIFON LP-084:
ZAPRASZAM od godz. 20:00, http://www.radiomm.pl/
Kazimierz Wlekły
2012-02-15 12:54:15
Kazimierz WlekłyZapraszam na moją środową audycją tutaj: http://www.radiojazz.fm w godzinach 17-18.

W dniu 15.02.2112 będzie następujący program:
1. WINYL *NORDDEUTSCHER RUNDFUNK-JAZZWORKSHOP'73*, NDR 0666 238 :
B2.ELECTRIC BLUE (Eberhard Weber) 18'48
2. WINYL *NORDDEUTSCHER RUNDFUNK-JAZZWORKSHOP'76*, NDR 0666 796 :
A1.Der Urschrei (Wolfgang Dauner) 26'55
3. WINYL, ZBIGNIEW SEIFERT *PASSION*, CAPITOL ST-11923 :
A1.Passion (Zbigniew Seifert) 5'06
A2.Where Are You From (Zbigniew Seifert) 5'20
Kazimierz Wlekły
2012-05-30 13:01:45
Zapraszam na moją środową audycją tutaj: http://www.radiojazz.fm w godzinach 17-18.
Powtórki: niedziela 18:00 - 19:00.

Dzisiaj w programie:
"Winylowy jazz"
Autor : Kazimierz Wlekły
30.05.2012 Audycja nr 33

1. 12" WINYL, STANISŁAW SOYKA, *W HOŁDZIE MISTRZOWI*
UNIVERSAL 370 262 8 :

Side A : 19'14
A1.Czas jak rzeka (Niemen) 4'49
A2.Jednego serca (Adam Asnyk) 2'55
A3.Wiem, że nie wrócisz (Jacek Grań) 4'21
A4.Dziwny jest ten świat (Niemen) 4'23
A5.Sukces (Niemen) 2'46


2. CD, ARTUR DUTKIEWICZ *NIEMEN IMPROWIZACJE* PIANOART 35011 :
#4.Jednego serca 6'33


1. 12" WINYL, STANISŁAW SOYKA, *W HOŁDZIE MISTRZOWI*
UNIVERSAL 370 262 8 :
Side B : 20'05
B1.Jeszcze sen (Marta Bellan) 3'49
B2.Stoje w oknie (Edward Fiszer) 3'16
B3.Nim przyjdzie wiosna (Jarosław Iwaszkiewicz) 4'37
B4.Sen o Warszawie (Marek Gaszyński) 3'03
B5.Moja Ojczyzna (Cyprian Kamil Norwid) 5'20


3. CD, GRAŻYNA ŁOBASZEWSKA & AJAGORE *DZIWNY JEST…* AJA 02 :
#3.Jeszcze sen 3'38


2. CD, ARTUR DUTKIEWICZ *NIEMEN IMPROWIZACJE* PIANOART 35011 :
#1.Czy mnie jeszcze pamiętasz 6'41
#2.Ciuciubabka 4'17
Ewa
2012-05-30 16:21:57
Dzięki za audycję, Kazimierzu. :)

Z przyjemnością wysłuchałam płyty Soyki. Jest naprawdę świetna.
Myślę, że Mistrz ucieszyłby się z takiego hołdu.
Ewa
2012-06-25 17:20:46
Tydzień temu Kazimierz w swojej poniedziałkowej audycji przedstawił trzy wersje utworu "If You Really Love Me" w wykonaniu Joe Ligginsa, Ervina Ruckera i Czesława Niemena ("Możesz mówic komu zechcesz").
Dziś także będzie można usłyszeć Niemena...
http://www.radiomm.pl/ godz.20.00
Ewa
2013-03-27 22:05:28
Przed chwilą otrzymałam bardzo smutną wiadomość... :(
Wczoraj wieczorem odszedł od nas Kazimierz Wlekły, wielki pasjonat muzyki i kolekcjoner płyt, prezenter radiowy, a także bardzo sympatyczny i uczynny człowiek, przyjaciel naszego forum.
Odpoczywaj w spokoju, Kazimierzu. Mam nadzieję, że tam gdzie jesteś, też zawsze będzie Ci towarzyszyć muzyka.
[*]
Markovitz
2013-03-28 06:59:48
Gdy strona po stronie przejrzałem ten wątek uświadomiłem sobie, ile muzycznych rarytasów z całego świata dane nam było usłyszeć za sprawą śp. Kazimierza Wlekłego. Anonsowane tu audycje wielokroć były poświęcone wybranym płytom i wykonawcom, co jest już - niestety - perłą, wyjątkiem na tle chaosu i zgiełku płynącego z komercyjnych rozgłośni.

Longplaye wielu godnych poznania artystów - jak np. Geni Ravan - można było usłyszeć tylko tutaj. Z żalem wspominam, jak to kiedyś zżymałem się na prezentacje płyt piosenkarek rzadko goszczących na radiowych playlistach wielkich rozgłośni. Warto teraz za Zbigniewem Herbertem podziękować za nie strofami wiersza o Panu Cogito i Dalidzie :

"wystarczyło parę
taktów melodii
a już stawały przed nim szeregiem (..)
porzucone teraz
na cmentarzu płyt gramofonowych (..)

dzięki nim
odgaduje bezbłędnie
daty swojego życia

na jego straży
stoją Dalida
Halina Kunicka
Irena Santor
dobre wróżki (..)

należało się im
słowo dziękuję
czułe miejsce w pamięci
wspólne imię
na kamiennej tablicy
znojnego żywota"

To w audycjach Radia Sto usłyszałem po raz pierwszy singiel Clyde'a McPhattera z piosenką o drużbie, który płakał na weselu... To dzięki panu Kazikowi forumowicze mogli wysłuchać z winylowego wydania brytyjskiego kompilację "The Music People" oraz premierowe nadanie CD "Spiżowy krzyk". Zapamiętałem serdeczne dedykacje i pionierskie odtworzenia płyt Dutkiewicza, Przybielskiego, Soyki, SBB i wielu innych Znakomitości muzycznych.

Dodam jeszcze, że zanim z radiowej kompilacji "Pamiętam ten dzień" dotarły do nas pierwsze dźwięki "Malaguenii" w wykonaniu Juliusza Wydrzyckiego- pan Kazimierz zdążył zaprezentować aż 40 różnych wersji tej uroczej latynoskiej piosenki !

Także suitę "41 Potencjometrów Pana Jana" niektórzy pierwszy raz usłyszeli w audycji wspominanego dziś Redaktora- uczestnika naszego forum. Z zasady nie brał udziału w naszych burzliwych dyskusjach, był raczej powściągliwym i tajemniczym erudytą muzycznym. Raz tylko wymieniliśmy się wiadomościami na temat Wandy Warskiej.
Owa wymiana PW miała miejsce trzy lata temu - przed wyjazdem na wczasy do Jastrzębiej Góry...
I nagle dowiaduję się, że mój ledwie poznany Znajomy udał się znacznie dalej i na znacznie dłuższy odpoczynek...

Ewa...odszedł od nas Kazimierz Wlekły, wielki pasjonat muzyki i kolekcjoner płyt, prezenter radiowy, a także bardzo sympatyczny i uczynny człowiek, przyjaciel naszego forum.

I ja zachowam Go we wdzięcznej pamięci [*]

P.S. Dawno nie widziani Znajomi mogliby pewnie znacząco uzupełnić naszą wiedzę o śp. Kazimierzu i Jego audycjach...
Tadeusz
2013-03-28 11:30:02
Kto go nie znał, ten stracił wiele. Parę dni temu przeglądałem w swoim telefonie książkę telefoniczną i zatrzymałem się na numerze Kazimierza. Wielokrotnie rozmawialiśmy telefonicznie na temat muzyki, na temat jego audycji. Wielokrotnie podsuwałem mu tematy tych audycji, a on bardzo często je uwzględniał.
Mam utrwalony na płycie jego głos, kiedy prezentował w swoim radio naszą - moją i Jarosław Królikowskiego - płytę " We mgle pamięci".
To dla mnie szok i ogromny smutek. Nie mam słów, aby wyrazić co teraz czuję. Powiem tylko, że mam mokre oczy...

PS Numer telefonu Kazimierza Wlekłego pozostawię w swojej elektronicznej książce telefonicznej, będę przynajmniej miał złudzenie, że wciąż jest wśród nas...
Ewa
2013-03-28 12:53:48
Ja też mam w komórce numer Kazimierza... Ostatni raz rozmawiałm z nim przed świętami Bożego Narodzenia. Miałam wyrzuty sumienia, że w ostatnim czasie rzadziej słucham jego audycji, ale on wcale nie miał o to do mnie żalu, podał mi nawet hasło do folderu z audycjami na swoim chomiku, żebym mogła ich posłuchać w wolnej chwili.
Swoje ostatnie audycje prowadził walcząc z bólem, spowodowanym ciężką chorobą...
Mam na kompie trochę starych audycji, w których realizował życzenia forumowiczów dotyczące Niemena i nie tylko.
To dla nas z drugiej półkuli ściągnął singiel McPhattera czy płytę Joe Ligginsa. Zawsze był otwarty na nasze prośby i sugestie dotyczące audycji. Pamiętam, jak moja prośba dotycząca nagrań grupy Cytrus zaowocowała 2-częściową audycją i rozmową Kazimierza z Marianem Narkowiczem.
Taki był Kazimierz, cieszył się, że może komuś sprawić przyjemność. Szanował każdego swojego słuchacza, z każdym imiennie witał się w trakcie audycji, odpowiadając na pozdrowienia z konsoli.
Cieszę się, że go poznałam i tym bardziej będzie mi go brakowało...
Tadeusz
2013-03-28 13:18:02
Zarówno Ewa jak i ja - stali słuchacze audycji Kazimierza - wiemy, co i kogo straciliśmy. Takiego bezinteresownego człowieka, zakochanego w muzyce i gotowego dzielić się nią z każdym, kto tego chce i potrzebuje, nie spotyka się często.
Wielu aktywnych forumowiczów pisało na tym forum o muzyce, o muzyce Niemena -pisało pięknie - dopóty, dopóki nie poproszono ich o podzielenie się z innymi forumowiczami swoimi nagraniami. Zamilkli wówczas na zawsze, schowali swoje perły gdzieś głęboko i trzymają je tylko dla siebie - to tak jakby delektować się smakiem wina i podziwiać jego bukiet, nie mogąc podzielić się z nikim tym wrażeniem. Smutne i przygnębiające...
Kazimierz był inny, Kazimierz sam proponował udostępnienie swoich nagrań, widząc zainteresowanie słuchacza swoimi prezentacjami. Takich ludzi jest coraz mniej, niedługo znikną całkowicie z naszego życia. Wszystko na to wskazuje...

Mam też adres mailowy do Kazimierza. Szkoda, że już nigdy nie skorzystam z niego :(

Przeglądam posty tego wątku i nasuwa mi się jedyna możliwa refleksja - wątek ten już nigdy nie będzie tak żywy, jak był w okresie swojej prosperity. Chyba czas go zamknąć jakim wyjątkowo podniosłym wpisem. Co na to Pan ADMIN ?
Ewa
2013-03-28 16:29:54
Tadeuszu, nie spieszyłabym się z zamykaniem tego wątku, być może ktoś jeszcze zechce w tym miejscu wspomnieć Kazimierza.
Tym, którzy wcześniej nie słuchali jego audycji polecam 2- częściową audycję o zespole The Artwoods z 2009r.
Na stronie z audycją jest też zdjęcie Kazimierza na tle regału z płytami. To zapewne tylko cząstka jego przebogatej kolekcji...
Domin189
2013-03-29 07:20:10
Kazimierzu, dziękuję za dedykację podczas jednej z audycji i dziękuję za unikatową zapowiedź koncertu Niemena z Jazz Jamboree 1975.

:cry:
Tadeusz
2013-03-29 12:56:10
W internecie funkcjonuje jeszcze strona Kazimierza Wlekłego. Pewnie jeszcze przez jakiś czas będzie można tam zajrzeć, a później zniknie...
http://www.sentimento.pl/
Na stronie radia MegaMuzik, z którym Kazimierz współpracował, umieszczono nekrolog.
http://www.radiomm.pl/#
Ewa
2013-04-01 14:55:52
Na blogu Violetty Villas również można znaleźć wspomnienie o Kazimierzu Wlekłym, a także jego zdjęcie z Violettą, do której miał ogromny sentyment.
Tadeusz
2014-04-18 19:37:13
Ewa napisała:
Tadeuszu, nie spieszyłabym się z zamykaniem tego wątku, być może ktoś jeszcze zechce w tym miejscu wspomnieć Kazimierza.

Niestety, wspaniali ludzie odchodzą, pozostaje po nich pamięć. Myślę, że już nadzedł czas na zamknięcie tego wątku.
Brakuje mi poniedziałkowych audycji Kazimierza :(
Piotr Starzyński
2014-04-19 11:02:16
Tak... i ja go wspomnę...
Kazimierz był rzeczywiście bezinteresownym, spolegliwym człowiekiem.
I przyznam, jako także prowadzący audycję, że zawsze był bardzo dobrze do audycji przygotowany- aż do szczegółów włącznie.
Niejednokrotnie się ze sobą kontaktowaliśmy, wysyłał materiały, o które go po-prosiłem, a nawet inne- bez proszenia, tak po prostu, od siebie.
Nie będę pisał, że będzie mi go brakowało, bo to nie tak...może dlatego , że mało słucham radia.
Rysiek Riedel kiedyś śpiewał o tym, że lepiej było kogoś nie znać, bo gdy odszedł, straciłoby się przyjaciela...
Przytoczy ktoś tutaj ten tekst? :)
Tadeusz
2014-04-19 15:56:18
Piotr Starzyński przytoczył słowa Ryskia Riedla:
Rysiek Riedel kiedyś śpiewał o tym, że lepiej było kogoś nie znać, bo gdy odszedł, straciłoby się przyjaciela...


Nawet najpotęzniejszy filozof nie wymyśłiłby prawdziwszych słów.

Ewo, zamknij wątek, już czas !
Tadeusz
2015-09-21 14:30:17
Wspomnijmy Kazimierza Wlekłego;
http://faktypilskie.pl/pila/12920-nie-y ... ierz-wleky
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Dziwny jest ten świat | górę strony